Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   263 / 570
(#) ptesza válasza joerod74 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Van egy kigyenlítő tartály amiben van egy 'gumilabda' levegővel felpumpálva. Amikor melegszik a víz ezt tudja összenyomni, ezáltal több víz tud beférkőzni a tartályba.

Ha a rendszerböl elveszi a nyomást, pl egy radiátornál , akkor meg lehet mérni a gumilabdában a nyomást. Sima autós szelep van rajta.

Ha kell akkor 0,8~1.0 bárra felpumpálni, és utána vízzel max 1.5 bárra.
(#) joerod74 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szervusz " ptesza "
Köszönöm válaszod !
Működése akkor olyan,mint a " házi vízmű " !
Értem,így gondoltam én is.
Köszönet !
joe
(#) VIM válasza Zsarecz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A cirkó bizonyára hibátlan, mert akkor kezdődnek a problémák amikor a "másodlagos keringető" szivattyú beindul és leesik a nyomás. Ha a két szivattyú nincs elválasztva egymástól visszacsapószeleppel akkor a nyomáshiány le fogja állítani a cirkót, mert az csak a nyomás megléte esetén tudja kinyitnia gázszelepet a begyújtáshoz. A tágulási tartály nyomásának beállításáról már volt szó, hogy azt hogyan kell jól beállítani és elvégezni. Nem világos számomra, hogy miért van szükség a cirkó szivattyúján kívül még egy másik rendszerbeli szivattyúra, hacsak nem vegyessel van összehozva. Talán ekkor valami váltót (szelepet) el kellene zárni? Ezt Neked kellene tudni jobban, hogy hogyan is kell működnie a rendszerednek és mik a biztonsági feltételei!
(#) lbalogh hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

A következő a gondom: Kb 2 hete lett kitakarítattva a Westen kombikazánom. Azóta vettem észre, hogy fűtés közben enyhe gázszag van a kazánházban, nem vészes, de érezhető. Lehetséges, hogy a takarítás után rosszul lett visszarakva valamelyik alkatrész vagy más hiba is lehet?
(#) feelgood hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Szervusztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A Vaillant (VU 280 -5 XE PLUS) kombicirkónk tegnap óta a következő tüneteket produkálja:

A normál fűtési üzemben, amikor csak a 2 fűtési körbe kéne tolni a melegvizet folyamatosan megy a külső puffertárolóba is a forró vizes töltés, holott ebben az üzemmódban csak a 2 fűtési körben kéne mennie a fűtésnek/keringtetésnek. A forró vizes tartályba menő víz hőmérséklete folyamatosan a csúcson van (emiatt a puffertartály is folyamatosan fel van töltve meleg vízzel), míg a 2 fűtési kör ennél szolidabb hőfokon, de kapja a melegvizet.
A bajom tehát az, hogy nem kéne állandóan mennie ennek a tárolótöltésnek. Ha nem megy a fűtés (programozott időn kívül vagyunk), akkor a melegvízkészítés is áll.
A fűtési programba nem piszkáltunk bele (de előtte 2 nap szabadság volt beállítva). Az időzítésben sincsen ütközés, nincs beállítva állandóra a melegvíz készítés (ráadásul szerintem nem is tudja egyszerre csinálni a fűtést és a melegvíz készítést: vagy az egyik, vagy a másik ment eddig mindig).
A kijelzőn az üzemállapot-kód S.04-es ("Égőüzem), ami normális működésre utal.

Szerintetek mi lehet a gond?

Köszönettel,
feelgood
(#) Zsarecz válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ez a rendszer már nagy régóta így ment hibá nélkül. Csak gázzal futunk. Lehet a cirkon belül egy érzékelő ami úgy érzi hogy "melege" van és ezért állítja le? Vagy esetleg a puffer tartály túl fulyasa miatt? Mert azóta csinálja ezt rendszertelen időnként. Most is ment a fűtés, majd leállt a cirko mikozben a Termosztat szerint mennie kellene.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) szervizes válasza lbalogh hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
szakszervíz takaritotta ki?
(#) promess hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!Vaillant Turbotec Exlusiv kazán "S.38" felirat villog(csökentett teljesítmény),és nem modulál fel.Semmilyen hibakódot nem ir
Valakinek van ötlete,hogy mi okozza?Frissen takarítva,savazva keringés jó.
Köszönöm!
(#) lbalogh válasza szervizes hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Igen, az. Ugyanez a szerelő helyezte üzembe 3 éve és végezte eddig az éves karbantartást.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) Laller001 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok,

Egy (Chaffoteaux & Maury) Elexia 20 FF turbós kombi átfolyós kazánom van.
Télen rendszeresen visszatérő hiba, hogy hallani azt amikor begyúl a kazán, de mégsem érzékeli és leáll.
A hibatáblázat szerint "Hiba az ionizáció önellenőrző rendszerében".
Mostmár eljutott arra a szintre, hogy 4-5 alkalommal is újra kell indítani, hogy rendesen működjön egy darabig.
Itt egy kis videó is róla amin hallatszanak a kattanások is csak elég halkan: Kazán hiba videó
Milyen ez az alkatrész és mennyibe kerülhet kb. a kicserélése?
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) gaza hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Radiant Elite RBC/RBS(?) 24 kombikazánnal kapcsolatban. Nem ismerem a a készülék előéletét, mivel én csak az albérletben használom, de az elmúlt 1,5 évben kb. 120ezer Ft-ot költöttem rá a szivattyú és a hőcserélő kapcsán. Egy 45 m2-es szigetelés nélküli téglalakásban, 4 db lapradiátorral, vezetékes termosztáttal használom.
Baromira idegesít, hogy a kazán kb. 5 percenként bekapcsolt. Felmelegíti a vizet, kikapcsol majd három perc múlva megint kezdi ezt elölről. A leírása szerint ez a mágikus 3 perc egy állítható paraméter, amihez eddig nem mertem nyúlni.
Első kérdésem: Normális ez a kb. 5 perces ciklikus ki-bekapcsolás? Át lehet állítani azt a paramétert? Második kérdésem: Nem lehet úgy használni a cirkót, hogy ne kapcsolgasson, hanem addig fűtsön, ameddig a termosztáttól a "fűts" jelet kapja? Nem rémlik, hogy a korábbi cirkó hasonlóan ki-bekapcsolgatott volna.
Ami még kimondhatatlanul irritáló, hogy a fenti kellemetlenségek ellenére is kb. 160 m3 gázt használtam az előző hónapban, amikor egyáltalán nem volt hideg, és így is csak 21 fok körülire sikerült felfűteni a lakást.
Tudnátok segíteni megválaszolni a kérdéseket és talán elviselhetőbbé tenni a cirkó használatát?

Köszönöm!
Lajos
(#) Gombszem válasza Laller001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 / 2
 
Az elektródát ki kell venni, és megpucolni (finom csiszolóvászon). Az oda vezető vezetéket, és a csatlakozásokat átnézni (laza, oxidos csatlakozó, törött, öreg kábel).
Ennél az elektródánál, és a teljes csatlakozásnál nagyon számít a hibátlan, jól szigetelt rendszer, mert nagyon kis áram folyik, nagy impedancián. Minden kosz, hiba, elvezeti az áramot, és kész a baj.
(#) Laller001 válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Köszönöm,

kipróbáltam és javult is a helyzet de nem tökéletes.
Valószínűleg keresek 1 szerelőt és megpróbálom jó áron kicseréltetni az elektródát.

Üdv
(#) Gombszem válasza Laller001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Idézet:
„megpróbálom jó áron kicseréltetni az elektródát”

Minek?
Az elektróda egy darab drót, ami belóg a lángba. A porcelán szigetelés (ami tartja) lehet koszos, kormos, repedt. Jól nézd át, alkohollal pucold meg.
Ha meg már jó lesz, pucolhatod vele a torkod is.
(#) szervizes válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Inkább mindezek együtt!
(#) szervizes válasza gaza hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Lehet hogy a gázterhelésen kellene állítani,hogy inkább szép fokozatosan lassan melegítse fel a vizet a kívánt hőfokra,ami a radiátoros fűtésnél 65 fok.A szobatermosztátos helyiségben nem szabad a radiátorra bármiféle hőre zárodó automatikus szelepet rakni,ha van az tehát baj.
(#) gaza válasza szervizes hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Kösz a választ!
És ezt hogy lehet állítani, erre van valami ötletetek?
Mi van az általam említett keringtetési paraméterrel, azon nem lehet állítani?
Egyáltalán így kell működnie a cirkónak: ki-bekapcsolgat? (Haverom állítja, hogy az övé addig fűt, amíg a termosztát azt mondja neki, nem kapcsolgat.)
65 fokon van a vízhőmérséklet, és -szerencsére- nem is tudok hőre záródó szelepről a termosztátos szobában.
(#) Cicuska hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Bosch kombikazánunk van,2éves.Nem ad melegvizet,a fűtés tökéletesen működik.Mi okozhatja ezt?
(#) tibibalogh520 válasza Cicuska hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia! Nagy valószínűséggel elromlott.
Ennyi információból nem hiszem, hogy értelmesebb választ tudsz bárkiből is kicsikarni.
(#) zoszka válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
(#) bbalazs_ válasza Cicuska hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szerintem a valtoszelep. Amikor jol kinyitod a melegvizes csapot, akkor mit hallasz a kazannal?
De valoban tobb info joval tobbet segitene.
Esetleg elvizkovesedett csapok? (az a femszita a csap vegen. Ha letekered onnan, mi lesz?)
Ha az osszes melegvizes csapot megnyitod egyszerre, akkor mi lesz?
(#) Cicuska válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Megnéztem a csapot,tiszta egyébként 3hete hívtam hozzá szerelőt ,mert recsegett az egész rendszer,kilett takaritva belett állitva.Most kinyitottam az összes melegvizes csapot és most van melegviz,pedig semmit nem állitottam rajta.Ezt nem értem.
(#) pözsó válasza Cicuska hozzászólására (») Jan 6, 2015 / 1
 
Az áramlás érzékelő előtti szűrő lehet tele.
(#) Cicuska válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszi,jogos.
(#) pepemurmuc hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!Egy kérdésem lenne hozzátok? Mitől ad a kazán kattanó hangot minden egyes induláskor,ha meleg ha hideg.Westen energy 240i gázkazánról van szó.
(#) bbalazs_ válasza Cicuska hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
A melegviz termelesre valo atkapcsolas ugy tortenik, hogy a meleg ag nyomaseseset figyeli (pontosabban annak a hideghez viszonyitott nyomasat) egy membranon at (egyik oldalon a hideg, masikon a meleg). Ha a melegviz csapjat kinyitod, ott leesik a nyomas, membran elmozdul, egy kapcsolo bekapcsol (kozben vannak rudak es szelepek, hogy a melegviz fele folyjon a viz).
Ha a cso be van szukulve barmilyen okbol (dugulas, szuru szennyezodes, vizko a csap vegen), akkor nem jon letre a kapcsolashoz szukseges nyomaseses, nem ad melegvizet.

Szerintem elsokent csavard le a csapok vegerol azokat a kis femszuroket.
(#) mucden hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Junkers Ceraclass ZW24-2DHA fali kombikazánnal vergődök. A panelja hibás volt, gázszerelő, aki paneljavításra is szakosodott próbálta megszerelni több-kevesebb sikerrel.
Az alap hiba annyi volt, hogy nem kapcsolt be a ventilátor. Kiderült, hogy a reléje behalt teljese, ezt cserélte a szaki, illetve egy pár kondenzátort.
A javítás óta a venti megy, de a kazán működése problémás.
Hibajelenség:
Pontosan még nem sikerült meghatározni, de egy bizonyos idő elteltével (30-45 perc) a kazán kijelzőjén a használati meleg víz beállított értéke villog. A villogás frekvenciája kisebb, mint amikor az értéket állítjuk manuálisan, továbbá a csap és C° ikonok se villognak. Ebben az állapotban a fűtéskör nem melegszik, hiába kapcsol a termosztát.
Mind a meleg víz, mind a radiátor beállító tekerése hasztalan, a beragadt állapot megmarad.
Hiba ideiglenes megszüntetése: a kazán ki-be kapcsolásával vagy egy meleg vizes csap nyitás- és zárásával.

Volna-e ötlet, hogy mit teszteljek vagy muszáj lesz új panelt vegyek?

A diagnosztikai menüt végigpötyögtem, egy apróság kivételével minden rendben volt: a nyomáshatárolónak doksi szerint két állapota van: 01 - rendben E9 - túlnyomás. Ehhez képest 10 értéket olvas ki.

A hiba ideiglenes kikapcsolásáról készítettem videót is:
http://youtu.be/8vILFIbK4AY
(#) zoszka válasza mucden hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ez olyan, mintha a meleg-víz készítést, elkészültét várná a készülék, anélkül, hogy egyébként akarna csinálni. Logikai hiba van. Valamelyik feltétel aktív akkor is amikor nincs jelen.
(#) mucden válasza zoszka hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Idő közben tovább figyeltem a kijelzőt:
Amikor megnyitok egy meleg víz csapot, akkor ugyan úgy villog a kijelző, mint amikor a hiba beáll. De meleg víz engedésénél a villogás egy idő után abbamarad, statikusan a meleg víz beállított értékét mutatja a kijelző.
Lehet, hogy az átfolyás érzékelő hazárdos? Falsul azt hiszi, hogy én megnyitottam egy meleg víz csapot és melegítené hozzá a vizet?
(#) zoszka válasza mucden hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Azért áll meg a villogás, mert elérte a beállított hőfokot, Ha az áramlás kapcsolója adná, amit egyébként biztos, hogy nem ad, akkor csapnyitás nélkül is begyulladna a készülék.
Olyan mintha azt a parancsot kapta volna, hogy figyelje a meleg-víz hőfokát, és ha kell beavatkozzon, de ezzel párhuzamosan nincs meleg-víz készítés.
A másik, hogy bármi más ezt felülírja.( tekergetés, meleg-víz vétel, fűtés indítás)

A kék üzem-lednek nem csak akkor kéne égnie, ha meleg-víz, vagy fűtésigény van?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
Következő: »»   263 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem