Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   345 / 570
(#) sebokr válasza norad8975 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szia

Szegedi tapasztalat a kémény túl magas, nincs meg a megfelelő füstgáz áramlása.
Ha a burkolat a zárt részről le van véve hibátlanul működik.
Füstgáz méréskor minden érték rendben volt?

Roland
(#) norad8975 válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szia,

Nem volt még füstgáz mérés. A burkolatot levéve majd kipróbálom. A fura az, hogy ősszel gond nélkül ment, bár volt 1 időszak, amikor a burkolat nem jól lett visszarakva, lehet hogy addig falsot szívott és azért volt jó. Én mindig ügyeltem, hogy helyesen tegyem rá a burkolatot.
2008-as a telepítés, elképzelhető, hogy azóta végig ezt csinálta a kazán, mert túl magas a kémény?
Ma d.u. jön a buderusos szerelő, megkérem majd hogy csináljunk füstgáz mérést.
Ha ténylegesen túl magas a kémény, azon lehet kulturáltan csökkenteni? Vagy az ilyen szerelt kéményeket nem lehet variálni?
Köszönöm előre is.
(#) jacki hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!_2006-ban gyártott kombi gázkazán 100-l meleg víz tárolója sajnos kilyukadt, perforálódott. kérdésem, hogyan lehetne a kazánját csak lakásfűtésre használni? mivel alapból a meleg-víz elsőbbséget kap, mivel lyukas a tartály, nem köthetem rá a vízhálózatra. a tartály csőkígyója hibátlan, de ha nem veszi körbe víz közeg, hogy reagál a jeladója, és a panelja?_szerintem nem kivitelezhető a keringető szivattyú vezérlése miatt.j tartály 162000ft._ Előre is köszönet a segítségért!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) sakrafi válasza jacki hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
Milyen típus?Ha a tároló NTC érzékelőjét helyettesíted egy potméterrel akkor azt be tudod állítani úgy,hogy állandóan azt érzékelje,hogy meleg a víz és nem indul be a tartály fűtése.Csak meg kell mérni az NTC ellenállását szoba hőmérsékleten és akkora potméterrel kell helyettesíteni.Ezek az NTC általában 10kohmosak.
(#) norad8975 válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szia Sebokr,
Köszönöm a gyors válaszodat. Ha lenne időd szívesen konzultálnék veled telefonon. Ha lenne hozzá kedved, írd meg nekem a számodat egy privát üzenetben és felhívlak.
A kérdésem annyi lenne, hogy a friss levegőt ugye ventillátorral szívjuk át a kéményen, és a gázhoz keverve fújjuk be az égőhöz igaz? Tehát égés közben is nyomás alatt van a ventillátor által, plusz az égés közbeni meleg is hajtja felfelé a kémény irányába a füstöt.
Ha leveszem a burkolatot, akkor a ventillátor részére könnyebbé teszem a szívást, mert a kémény teljes hosszának ellenállását már nem kell leküzdenie igaz?

Ma egyébként csináltam egy teszet: 60°C-ra állítottam a fűtés előremenő víz hőfokát és folyamatosan kértem a termosztáttól hogy fűtsön, és így kb 15-20 perc után szintén leállt 1C hibakódra, ugyanúgy, mint a melegvíz készítési üzemben. Eközben a burkolat teljesen a helyén volt, mind eddig.
Tehát a hibajelenség: Ha nagyobb teljesítményen üzemeltetem a kazánt, akkor bizonyos idő után 1C hibakóddal megáll.
Holnap este megcsinálom ugyanezt a tesztet, de úgy, hogy a burkolatot leveszem, és kipróbálom amit írtál.
A kérdésem: a ventillátor nem tudja kompenzálni a kémény áramlási veszteségeit?
Ennél a kazántípusnál lehetséges az égő teljesítményét korlátozni valahogyan? Mi lehet az oka, hogy az égő által nagyobb teljesítményen előállított meleg mindenképpen a kémény irányába óhajt távozni? (lehetséges hogy az elhasználódott fő hőcserélő okozza?)
(#) norad8975 hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Közben beleástam magam, megtaláltam a Nefit által gyártott, a Buderus GB022-24k -nak megfelelő Nefites típusát, és annak a könyvét. Ha a buderushoz ilyet adtak volna, már rég nem maradt volna kérdésem. Csak hollandul kell hozzá tudni: (szerencsére a google fordító tud hollandul )
https://www.gebruikershandleiding.com/includes/handleiding.asp?id=3...:19:15

Annyi a különbség, hogy ennek a vezérlője más. Az összes többi alkatrész egyforma. Minden hibakódra leírja a lehetséges megoldásokat.
(#) jacki válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászólásodat.TERMO AMICA ECO. PA 5V. A kazán típusa.Elektromos kapcsolás Kétfokozatú időjáráskövető szabályozó egységgel van felszerelve TM-2W.Közben sikerült TERMO típusú öntöttvas tagos gázkazánok.Tervezési és szerelési útmutató,Tervezők, fűtésszerelők, szervizpartnerek részére.Kiadványhoz jutnom.Pontosan leírja a vezérlő egység működést.Itt írja le hogyan lehet letiltani a HMV funkciót.JP3 ez egy áthidalás két tüskén amit elkel távolítani,de a radiátor fűtés továbbra is rendesen üzemel.el is végeztem a beavatkozást minden rendben,igaz a meleg vizet villany bojlerből pótolom.Kimértem az NTK termisztort 13c-16khom 30c-7,7kohm 49c-3,9kohm.Még valami jp3-ról mikor levettem a söntöt akkor szakadt az áramkör a panel és a termisztor között is.Tehát sorba volt kötve.potméterrel nem lehetett volna tökéletes szerintem!
Nem biztos hogy blokkolt volna.Köszönöm ihletett adtál!
(#) abcsa hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Baxi Fourtech 24 kombi turbós kazán.
"Minden jól működik", csak egyre sűrűbben a beállított 41fokos HMV. -t felmelegíti 60-70 fokosra. A fűtéssel semmi bajom sincsen.
Segítséget kérek, mi lehet a baja?
(#) sakrafi válasza abcsa hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 1
 
Átfolyó víz mennyisége nem túl kevés esetleg elvízkövesedett szűrők a csapoknál.Lehet még az is hogy túl magas a minimum teljesítmény a gázszelepen és nem tud megfelelően lemodulálni.
(#) Gabriella Sabatini hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy "nagykorú Hermann Laser 225 ös kombi gázkazánom.
Egész télen 2 naponta fel kell tölteni vízzel,mert eltűnik belőle.
A gázszerelő nem tudja megmondani hova.
A központi fűtés szerelő se talált a házban csepegő vagy egyéb vizesedésre utaló jeleket.
Volt ,hogy 15 fok volt reggelre,de az a legjobb mikor fürdés közben tűnik el a víz,és se fűtés se meleg víz.
Köszönöm.
(#) Gombszem válasza Gabriella Sabatini hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Nincs véletlenül egy túlnyomás szelep, ami valamiért megnyit (szelephiba, túlnyomás), és elfolyik a csatorna csatlakozáson? Csodák nincsenek.
(#) Gabriella Sabatini válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Az van de az egy üvegbe folyik ami kb 1dl de volt amikor több.Meg a amikor túltöltöm akkor is kifolyik oda a víz és akkor 4 dl.
Köszi azért és elég vízköves is.
Visszahívom a szerelőt.
Szép estét!
(#) JZoli válasza Gabriella Sabatini hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szerintem az is előfordulhat, hogy a tágulási tartályban sok a víz, illetve kevés a "levegő", ilyenkor kevés víz kicsöpögése is nagy nyomásváltozást okoz. Nem ártana a tágulásit is ellenőriztetni!
(#) redeitomi válasza briki hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszi a segítséget, megtaláltam a hiba okozóját. A trafó nem volt rendben, kicseréltem és azóta megy mint a Doxa.
(#) Gabriella Sabatini válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszi Zoli ezt is bedobom a szerelőmnek.
Hátha sikerül
(#) balazsgy válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szia!
Mit értesz a "Ha a burkolat a zárt részről le van véve hibátlanul működik." alatt?
Nekem Immergas Zeus Maior 21 eddig (10 éve) néhány kisebb problémától eltekintve
hibátlanul működött, de tegnap nem indult el az égés, csak a ventilátor működött.
Presszosztát műanyagcsövei kitakarítva, azután indítás:
- Az égőkamra burkolata nélkül az égés beindul.
- Az égőkamra visszaszerelése után csak a ventilátor indul.
A mai nap reggel (talán lehűlt valami?) indítom és egy fűtési ciklust megcsinál, de második alkalommal már csak a ventilátor indul.
Most megpróbálok új presszosztátot keresni.
Vagy más hiba után keressek inkább?
(#) sakrafi válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szia!
Szerintem előbb nézd meg a ventilátor lapátjait,hogy mennyi szennyeződés rakódott le rájuk.Ilyenkor általában az szokott lenni,hogy elkoszolódnak a lapátok és nem tud elég nyomás különbséget létrehozni a ventilátor.Egy kompresszoros kitisztítás valószínű,hogy megoldja a problémát.Esetleg égéstermék elvezetésnél tömítetlenség,vagy részleges dugulás.
A presszosztát cserét a legvégére hagynám.
(#) Tom52 hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm Vaillant kombi kazánja a következő hibát produkálja:
Csak ugy van melegviz,ha kinyitja a csapot és utánna a melegvizbeállitóval kényszergyujtást csinál.Ha megy a fütés,akkor van melegviz is.Próbálom a képet csatolni,a panelon a két felső lángjel alatti homokóra szerű jel sárga ledje villog .Már próbálta pár szerelő,de nem jöttek rá,mi a baj.A tipust nem tudom ,mert semilyen papirja nincs és hozzáférni sem nagyon lehetett hirtelen.De a képről Ti biztos felismeritek.Mit javasolnátok?
Köszönjük!
(#) sakrafi válasza Tom52 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 2
 
Szia!
El van vízkövesedve vagy iszaposodva a hőcserélője,savazni kellene.
(#) balazsgy válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia!
Köszi a választ, de a ventilátor nehezen hozzáférhető helyen van, mellékelem a képet is róla.
Mit értesz a kompresszoros tisztításon? Porszívóm van, azzal próbálkozhatok?
Az égéstermék elvezetés zárt rendszer, nem látok bele, de a füstcsőhöz hajolva hallom az áramlás zaját.
Különben tegnap kikapcsoltam a kazánt, ma délután újra indítom és egy ciklust ismét végigcsinált.
Érthetetlen számomra, mintha valami melegedés okozhatná a problémát.
(#) sakrafi válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia!
Ez egy szétválasztott rendszerű égéstermék elvezetés,lehet,hogy a friss levegő hozzávezetésnél van valami elzáródás.A ventilátorhoz pedig úgy férsz hozzá,hogy szemből nézve a ferde tűztér takarólemezt leveszed és meglátod a ventilátorlapátokat.Azoknak a íves felületén szokott lenni lerakódás,amit legkönnyebben nagy nyomású levegővel lehet kifújatni.A porszívó nem biztos,hogy kitudja szippantani a beleégett lerakódást.A képről ítélve a presszosztát egy kínai gyártmány,ha esetleg mégis az lenne a hibás akkor nézd meg milyen nyomás értéken kapcsol mert nem mindegy milyet teszel bele.Az érték Pascalban van ráírva,elvileg valahol olyan 70Pa körül lehet.A friss levegő hozzávezetőcső az hol van kivezetve a szabadba,esetleg a szűrője,vagy a madárvédő nem dugult el?Karbantartás mikor volt a készüléken?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) Tom52 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszi a választ!
Azt mondja savazták már.A sárga homokórás LED már akkor is villog,ha nincs vizelvétel sem,a kazán csak be van kapcsolva.A melegvizcsap kinyitása után kézzel való gyujtás után a melegviz folyik és a sárga led folyamatosan ég,ha csapot ismét elzárjuk,akkor ismét villog a homokórás sárga led,és ugy is marad.
(#) balazsgy válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!Köszönöm a választ.
A takarólemezt még nem szereltem le, mert a következő dolog történt:
Tegnap délután újra tisztítás a burkolat alatt, majd meglepetésemre rendesen beindult a kazán, előbb a tárolót felfűtötte, majd utókeringtetés, kis szünet és újraindult a fűtési rendszerre is. A folyamat a szokásos menetben játszódott le, egyetlen különbséggel: A második fűtési ciklusnál a ventilátor indulása után az égés csak 4 – 5 perc múlva kezdődött! (Ez régebben ca. 1 perc volt.) Már le akartam kapcsolni a kazánt és beindult.
Éjjelre lekapcsoltam a kazánt, ma délelőtt indítottam újra. Ismét a tegnapi 4 – 5 perc múlva indult csak a második fűtési ciklus. Még délután tovább tesztelem.
A frisslevegő hozzávezetés tiszta, lámpával bevilágítva látható. A füstgáz elvezetésnél csak az áramlás zaját lehet hallani. A presszosztát 44/36 Pa értékű, SOYAEH-gyártmány, vagyis ez van ráírva.
(#) sakrafi válasza Tom52 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!
Kérdés az,hogy mennyi ideje volt savazva,mert a vízkövesedés újra előfordulhat,illetve mindkét hőcserélője lett vagy csak egyik?Esetleg még lehet,hogy valamelyik NTC hibás.Az a homokóra szerű jelzés azért villog mert túl gyorsan emelkedett a hőcserélőben a víz hőmérséklete,vagy hibás az NTC,ha állandóan villog és soha nem alszik ki.
(#) sakrafi válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!
Én ránéznék azért a ventilátorlapátokra.
(#) balazsgy válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!
Most rendesen megy a kazán, már másodszor indult jól a fűtésre.
Ezért várok, most nem merek hozzányúlni. Ha megint problémázik a kazán, akkor következik a ventilátor és akkor valószínűleg újra keresni foglak.
Még annyit, hogy tegnap a sikeres beindulás előtt úgy ösztönszerűen pumpával átfúvattam a két csonkot is, ahová a presszosztát műanyagcsövei csatlakoznak. Ez befolyásolhat valamit?
(#) pontkor hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!
A családban van egy életunt Domina C24E, a melegvíz szolgáltatás rövid idő után leáll, majd a HMV kijelző rövid kihunyása után ujra indul, és ez így megy állandóan.
Talán hozzátartozik még az is, hogy a HMV szabályzó tekergetésére semmi nem változik, a lángnak nem kellene?
A hőcserélőt kiszedtem, hátha savazni kell, kiderült, hogy a fűtési csövön át lehet folyatni a lét, de a HMV csövén nem megy át semmi. Lehet, hogy dugulása van? Ha eldugult, hogy lehet, hogy változó ideig, de mégis ad forró vizet?
Köszönöm.
(#) sakrafi válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!
Igen.Az a venturi és ha esetleg pók vagy egyéb szennyeződés eldugítja okozhat problémát,bár olyankor általában semmilyen módon nem működik kazán.
(#) sakrafi válasza pontkor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!
A lángnak nem kell feltétlenül változni, mert az állítógombbal csak a max víz hőfokot adod meg.A HMV részen ha nem megy át semmi akkor savazni kellene mert valószínűleg elvízkövesedett.
(#) pontkor válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszi,
örülök, hogy nem hiába szereltem ki a hőcsrélőt, csak nem értem, hogy megy időszakosan a melegvíz, mikor a cső teljesen eldugult.
Következő: »»   345 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem