Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
 
Témaindító: banday, idő: Nov 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 97
(#) kadarist válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szia!
Igen, éledeznek a régi műholdak.Satellite status report (NOTES 1.)
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
De mi ez hogy eledeznek? Ha csak zavar forrasnak jo, miert nem kapcsoljak ki?
A noaa 17 felol erdeklodnek, hogy Ti rendben tudjatok venni ? Mert nekem meg nem sikerult.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
A NOAA17-ről a Note 7.-ben olvashatsz.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Igen, most latom hogy rossz.
(#) gtk hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Ezt a kapcsolast ismeritek?>>1.7GHz 137MHz atalakito<<
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ezt éppen nem ismertem, de van egy pár másféle konstrukció is:Bővebben: Link
A digitális, mikrohullámú meteorológiai műholdvételről: Bővebben: Link
Sajnos a Meteosat-ok analóg fax adása megszűnt, így az 1,6 GHz-es sávban csak HRPT-vételre számíthatunk (NOAA), és ott is csak műholdkövető antennarendszerrel.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Kozben nezegetem, hogy milyen digitalis vevo lehetosegek lennenek,..Bővebben: LinkMég bővebben: Link
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Sajnos a linkelt Maxim IC-k nem alkalmasak erre a célra.
Magvalósított projektek:Bővebben: Link
Egy házi barkács: Bővebben: Link
Egyébként lehetőség van Eurobird műholdon keresztül Eumetsat képek vételére (előfizetéssel):Eumetcast
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
En a NOAA vetelre gondoltam a maxim ICvel.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ez egy digitális (DAB)-analóg (FM) rádióvevő csip. NOAA-hoz nincs értelme ilyet használni.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Nincs ertelme, vagy nem lehet? Ertelme lenne, mert kivaltana egy rakas tekercset, illesztgetest, szamolgatast, stb,..
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szerezd meg az adatlapját-rajzát, és utána megnézzük az előnyeit-hátrányait. Bár eléggé fixnek tűnnek a frekvenciahatárok.
(#) szendi001 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Sziasztok! Visszaerkeztem egy katonai csoves URH GDO tarsasagaban, szoval holnap nekiallok behangolni a keverot. Mivel az S-mero jol mukodik az eredeti tunerben, megprobalom jel maximumra huzni 40 Mhz es rezgokvarcal 137,500 korul. [OFF]Az igert felhokepek jonnek.
(#) szendi001 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Idojaras 10e meterrol. Hetvegen megprobalom muholdon keresztul is megvizsgalni ugyanezt.
(#) szendi001 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Talan sikerult behangolni a keverot. Garantaltan csinal valamit, mert GDO-bol jelet adva le tudtam keverni 134-142 Megaig mindent 40 Mhz-es kvarcal. Tap nelkul ezt nem teszi meg. Az elso rezgokor nagyon szamit, de a masodikat es a harmadikat allitgatva nem vatozik lenyegesen semmi, (azert elrontani el lehet), arra kovetkeztettek hogy a 1 nF csatolo kondinak inkabb 1 pF korul kellene lennie... Holnap kiprobalom. Addig is itt egy kep a hangolt allapotrol.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Megvan minden az antennahoz. Vegul 6 mm-es csovet vettem a negyedeig 8 mm atemeroju lesz. a kozepe az egy helyi elektromos szerelveny. Szegecselem a csoveket hozza. Vettem RG58 meg RG59 kabeleket es bnc kozepet. Mindjart allunk neki. Udv Joe
(#) szendi001 hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Igy nez ki az antenna mechanikaja az illeszto transzformastorokkal. A kovetkezonel okosabb leszek, de valahogy ez is osszeall lassan. Ennel 75 ohmos koaxot hasznalok, de talaltam a neten 50 ohmosat is masfele huzalozassal. Szetszedheto, a szegecseknel ossze lehet hajtani. GDO szerint 140 korul megy, de meglatjuk a vegen amikor osszeall.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Jol nez ki ! Kozben epitem az attervezett vevom.Bővebben: Link
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szia GTK! Szep elrendezes lett, miket modositottal rajta? A csik verzioju nyakon nem hallottam meg allomast. Par sipolas bejott tekercs mozgatasra, de adok az oldalaba GDO-bol jelet hogy ki tudjam probalni. Ket hiba volt a nyakon azokat megtalaltam, csak azota antennaztam.

Ma jott el a nagy nap. Este elo veteli kiserletek jonnek: a konverterrel es egy digitalis Sony tunerrel baratkozom. Eloltte osszeirom melyik muhold jar erre es mikor. Udv Joe
(#) szendi001 hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok! Nem ertjuk az asszonnyal hogy a muholdak mikor jonnek. Klikkelgettem a tracker-en, de az osszes muholdat vegig nezve elvileg a Noaa16 (ami hibas?) es a Noaa17 re lenne ma eselyunk este 22 es 23 orakor. Kellene hamarabb muholdat hallanom itt vagy nem jol ertelmezem a passes gombot? Konverter antenna tuner erosito kesz, viszont a helyi adok elegge zavarnak sajnos. Roviditek a koaxon a konverter utan. Koszi, ha valaki latja addig a kerdest udv: Joe
(#) Ferkógyerek válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szia!
A NOAA15 17:10-17:20-ig UTC és a NOAA17 18:40-18:50-ig lesz hallható felétek kb.
Pipáld ki a "Check to show ALL passes" négyzetet.
(#) kadarist válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Itt a "find satellite"-hez írd be a követni kívánt műhold nevét.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
16, 17-es holdak rosszak. 17-rol tudsz valamilyen kepet venni, de a hiba nem az on keszulekeben lesz,.. max a vetel minoseget tudod ellenorizni.

Modositasok:
Belekerult az egy tranyos KF erosito. Kiszedtem nehany folosleges dolgot a TBA120-nal. 9V-rol fog mukodni a TBA es a vegfok korabbi 12V helyett.
Tobb alacsony frekis (brumm) szures. A TBA IC, demodulator tekercs athelyezese. Elrendezes, NYAK terv ujragondolasa. Egyik oldalon telifold. - Drukkoljatok
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
+ Emitterkovetos kicsatolas a PLL fele. (Meg nincs kiprobalva)
(#) szendi001 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok! Feri, nem talalom ezt a negyzetet. Visszaolvasom a forumot mert fent voltak mar a programok, csak anno eszkoz hijjan nem irtam fel a lenyeget. Koszi az ido tippet lekestem...
Istvan, azt megtalaltam, kulon tudom kovetni oket, koszi. GTK jol jarsz a sajat vevovel, ez a konverter tortenet nem az igazi azert, mert a rentgeteg ado behallatszik. Azt fogom csinalni, hogy kiveszem a kvarcot, es 107 Mega kore hangolom a radiot, ahol csond van. A kvarc helyere GDO vagy DDS aztan proba. Igazabol van egy keleti URH s radiom otthon, jol jon ez a konverter meg tekercs cserevel masra. " metert nem hallottam egyaltalan, pedig kerestem. GDO tol 137,500 on fekszik a mutato, tehat valamit csinal igy is. Szep estet Joe
(#) Novak válasza gtk hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ha megengedsz egy apró észrevételt:
a képeket nézegettem, amiket feltettél a vevődről. Először is gratulálok hozzá, szép munka. Viszont annyit szerintem érdemes lenne megtenned, hogy a tekercseket nem ülteteted le annyira a teliföldes dóliára, hanem nagyjából fél centire elemeled a paneltől, hosszabb "lábakat" hagysz neki.
(#) Ferkógyerek válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Itt a link nem kell keresni. A megfelelő műholdnál "passes" és a táblázat fölött az ominózus négyzet.
(#) gtk válasza Novak hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szia ! Kb. 2..3 mm-re vannak a foliatol. Meglatom hogy viselkedik,..
(#) szendi001 válasza Novak hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Lerontja a rez? Eszembe sem jutott...Nezegettem gyari paneleket, a folia oldalon altalaban tesznek ala rezet lasd pl Titan. Igaz a tekercs maka el van emelve.

Koszi Feri! Tapasztalatom mar van tekergetesben... egyelore nem jott ado, ma jobban megtervezem a veteli idopontokat.
(#) gtk hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Sziasztok !
Oszeraktam a radiot. Ujra a PLL fele valo kicsatolassal van bajom. Most BF199 van ott, emitterkoveto modban. Gondoltam igy jobb lesz, mert nem lesz feszultsegerosites, csak levalasztas, na meg az SA612 adatlapban is van egy ilyen abra. De nem jo. A tekercsbol kicsatolva viszont behuz a PLL. A BF-nek az emittereben van egy 470 ohm es 1k -val kialakitott oszto. Bazisan 10k, 100k, 1M ellenallasokkal probalkoztam, es parhuzamos kapacitasokkal is, mintpl: 100p, 10p, stb,.. Nem ertem. Mergemben be sem huztam az elofokot.
Következő: »»   40 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem