Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   119 / 276
(#) Phile80 válasza buburobi hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
24V-os a motorod? A képen ahogy áll a potméter 42V-ra van állítva...
(#) buburobi válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
42V-os. Esab MEK4S előtolóba van beépítve a sajátja helyett a Wel1-3, mivel az áramforrás saját készítésű. A kép nem az enyémről készült.
(#) szunyi55 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy magyar gyártmányu (Transservice Budapest) CO hegesztöhöz (pulsmig 145) keresek kapcsolási rajzot,vagy jó minöségü fényképeket a tirisztor vezérlöröl.A gépen minden müködik csak a teljesitményét nem lehet kissebre állitani.Elöre is köszönöm a segitséget.Üdv Zoli.
(#) szunyi55 válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Teszek fel a gépröl képeket,igy hátha találkozott már valaki ezzel a tipussal.Üdv Zoli.
(#) kralikandras válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Csak érdekességkent teszem föl ezt a szerkezetet - úgyemlékszem nem találkoztam ilyennel itt.
(#) kralikandras válasza kralikandras hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Lemaradt:
(#) Phile80 válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
(#) Phile80 válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
(#) szunyi55 válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia.Ez a 2-es képnek a kapcsolásija?Nekem az 5-ös kellene mert arrol mennek a vezetékek a tirisztorokra,és ugy tünik hogy egy IC hiányzik róla.
(#) hulala válasza kralikandras hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia Andris . Érdekes én is most találkoztam egy ilyen előtolóval - bár szét is bontottam .
(#) Phile80 válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Ez az 5-ösé. 747-es kell oda, mint amilyen a többi. Nekem talán van ilyen működő panelem valahol...
A 2-es kép egy W-22-es vezérlés.
(#) szunyi55 válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Arra a panelra vevö lennék.A 6-os képre nem néznél rá?Van ahol elvágták az áramkört és vannak rajt átforrasztások.
(#) szunyi55 válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Esetleg képet tudnál róla feltenni?Üdv Zoli
(#) Phile80 válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Jövőhéten tudok feltenni képet róla, de második rajzomon ott van a HBFS-F név, ami olvasható a peneleden. Tehát biztos hogy ez a kapcsolási rajza. Nem értem miért nem tudod belőle megcsinálni.
(#) szunyi55 válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Köszi a segitséget,de öszintén szolva nem müszerész vagyok,csak egy lelkes amatör.Már 5 éve probálom javítani ill. javítattni de rajz nélkül eddig nem sok sikerrel.Talán most sikerül.
(#) mpisti válasza szunyi55 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Azok a módosítások azért vannak a nyákon, mert az eredeti kártya áramgenerátoros jellegű szabályzó volt, Co-nál viszont feszültség generátoros jellegű szabályozás kell. Ezért az IC4 helyén a poti alapjelét az IC 4 kimenetére "drótozták". Az IC1-2 IC-k a szinkronjelet biztosítják(és némi jelformálást)Az IC3 pedig a szikronjelek pillanatnyi helyzetét hasonlítja össze az IC 4-től érkező alapjellel. Az IC4 nem invertáló bemenete kapta az egyenirányító tirisztoroktól a 100Hz-es áramjelet , invertáló bemenete pedig a poti által módosított áram alapjelet. Mivel a drótozás következtében a 100Hz-es jel nem jut az IC3 bemeneteire, így nem tudja összehasonlítani a szinkronjellel a tirisztorok begyújtásának időpillanatait sem. Emiatt aztán a gép fullgázon,vagy alapáramon megy.
(#) mpisti válasza kralikandras hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Örülj neki hogy nem találkoztál ilyennel. Ennek az MSG 60-nak a szabályzója egy nagy rakás ***. WEL 1.3-at bele egy Graetz hiddal kiegészítve(az állórész gerjesztés miatt) szelepet AC 42V-ra cserélni és jobb lesz mint új korában.
(#) kralikandras válasza mpisti hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia István!Köszönöm a magvas minősítésedet!Tehát a mechanika-szerinted-megfelelő?-előrébb olvatam közben,hogy valami cégnél sorra ceréltétek az elktronikákat-van Well 1-3.-asom. (elég deltásan tolja a mechanika az 1mm-es huzalt a 4m-es munkakábelen-az elektronikát megkerülve 38v-ról megjárattam)
(#) szunyi55 válasza mpisti hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Most akkor teljesen tanácstalan vagyok.Az IC-4 akkor kell bele v. nem,ill.az eredeti paneljajz szerint nem is müködik?Semikron skkh 31/080 tipusu tirisztor van benne 3 db de az egyiknek a vezérlöszála nincs is bekötve.Ennek a gépnek pulzálo hegesztést kellene tudnia?Üdv Zoli
(#) elektrohabi válasza GAtesz hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Üdv GAtesz! A képen látható egyenirányító hídban lévő "zöldre festett" diódák száma érdekelne! Javításra hoztak hozzám egy hegesztő gépet, amelyben "ilyen" diódák vannak. Csakhogy a 6db közül egyiken sincs semmilyen szám, betű sem. De még a hegesztőn és a vezérlő paneljén sincs semmilyen adat. A tulaj szerint 260 ampert tud. A segítséged előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza szunyi55 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Az SKKH 31 gondolom párhuzamosítva van, mert egyébként igen sovány lenne . Ez a gép nem tud pulzáló hegesztést, legalább is azzal a vezérlőkártyával,amit lefotóztál.
Az IC 4 kellene bele,de nem áramgenerátoros üzemmódban, mint ahogy a rajzon szerepel,hanem feszültséggenerátorosban. Ahhoz viszont nem kell a mérősönt, és kissé át kellene tervezni a feszültségmérést, mert így nagyon puritán és rengeteg gond lenne a zavarok miatt. Summázva a dolgot, ez a kártya csak erősen kompromisszumos használatot tesz lehetővé.
(#) szunyi55 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Kettönek (SKKH) van bekötve a vezérlése,a 3.-ra csak a +- megy rá.Akkor lehet hogy nem is ez a vérlökártya volt benn eredetileg?Esetleg valami ötlet hogy mivel müködne jól?Köszi a segitséget. Üdv Zoli.
(#) mpisti válasza szunyi55 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Valószínűleg eredetileg nem ez a tirisztortípus volt benne,hanem fémtokos 100A körüli orosz.
Ahhoz ez a vezérlőkártya is jó lehet, de nincs logika abban,hogy miért is áramgenerátoros kártya van benne. Elképzelhető,hogy az eredeti kártya egy másik típus lehetett, de akkor viszont az átalakításnak kell hogy nyoma legyen a gépben.
(#) szunyi55 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Átalakítást én nem látok rajta,a tirisztor a jobb also sarokban van ami látható a képen,a másik kettö mögötte és az egész trafostol egy alu lapra van felfogatva.A vezérlö panel helye a bal felsö sarokban a kondik mellett van a bentlévö paneltól balra,és ezek is egy alulapon távtartókkal.

STH1.JPG
    
(#) mpisti válasza szunyi55 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Nem tudom,hogy eredetileg lehettek-e kondik a gépben, de ha tettek bele,az súlyos tervezési hiba. Ugyanis a tirisztorok csak akkor tudnak kikapcsolni, ha van a feszültségnek nullátmenete. Ha a tirisztoros egyenirányító után pufferkondi van, akkor nem lesz nullátmenet, mert a nullátmenet idején a kondi tartja fenn a feszültséget, tehát a tirisztor nem tud kikapcsolni. Ilyenkor kényszerkommutációt, vagy oltható tirisztort használnak, de itt bizonyosan nincs ilyen.
Tehát próbáld meg a kondikat kiiktatni, és úgy próbáld ki a gépet. Persze ebben az esetben kell kimeneti fojtó is, hiszen az áramot valahogy simítani kell.
(#) Phile80 hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
pulsmig 145 rajz:
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Légyszíves tedd fel úgy,hogy menthető legyen. Nekem csak az oldallal együtt menthető ebben az állapotban.
A rajzot elnézve már érthető a működése. De mitől pulsmig?
(#) Phile80 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
http://kepfeltoltes.hu/131104/pulsmig1_www.kepfeltoltes.hu_.gif
http://kepfeltoltes.hu/131104/pulsmig2_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Egyébként ha lemented az oldalt, csinál egy mappát, amiben megtalálod a képet "getfile" néven.
Semmi köze a pulzáláshoz, ahogy a rajzból is kiderül. Külföldre készült, de visszaküldték a németek anno. Nem sok van belőle.
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszönöm!
Egyébként eléggé trükkösen oldották meg a tirisztor kiolthatóságát, hogy mellette még a kondiknak is jut szerep.Egyébként a tulaj által feltett a fotón nem látszik a fojtó. Vagy csak én nem látom?
(#) szunyi55 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia.A kondik elképzelhetö hogy utolag kerültek bele.Folytónak a teteje látszik a képen a kistrafo felett,a kék teskábel megy rá a gép jobb alsó sarkában.Igy visszaolvasva akkor mégis volt ben kondi?Köszönöm a segitséget,igy akkor már javítható a panel.Üdv Zoli.
Következő: »»   119 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem