Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Millenium MN 9603 DVD probléma
 
Témaindító: csukadani, idő: Jan 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) csukadani hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Van egy Millenium MN 9603 DVD lejátszóm. Egy hirtelen áramszünet miatt nem kapcsolódik be. Csak a kék fény világít a tálcán. A képen nem az én DVD-m van. Hogyan tudnám megcsinálni?

447_1_big.jpg
    
(#) CHZ válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Tápban dióda zárlatos , vagy elko hiba , elsőre ezeket nézd meg , a szekunder oldalon .
Elko lehet , hogy púpos lett.. és látható is .
De lehet primer körben is probléma .
Csinálj képet a tápról !
(#) csukadani hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Mikor szétszedtem, meleg volt valamelyik része. Az a baj, hogy nem tudom, hogy melyik mi a DVD belsejében. A képet később tudom megcsinálni, mert nincs nállam a fényképezőgép.
(#) CHZ válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ha ennyire nincs gyakorlatod , akkor nem lesz könnyű és vezélyes is lehet , csak óvatosan ...áramütés !!
Tápegységet azért megtalálod , kis panel oda jön a 230V ...
(#) csukadani hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Asszem az volt meleg.
(#) CHZ válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Csak konnektorból kihúzott készüléken méricskélj !!
A diódákat így is ellenőrizheted , elsőre ..
(#) didyman válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ha diódazárlat van,a táp nem éled fel és a készenléti fény sincs jelen, primer oldali dióda halála meg kilövi a biztosítékot is. Fotózd le a tápegységet, általában elég szellős panel szokott lenni, egy normáűlis minőségű képet próbálj csinálni róla (vidd ki természetes fényre, ne vakuzd telibe, meg ne mozduljon be).
(#) kovacspista válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia! A DVD tápegysége kapcsolóüzemű és mint minden
hasonló melegszik. Van benne egy pár bíztositék ami hasonlít az ellenállásra. Azokat próbáld megkeresni és megmérni mindenek előtt. Ezen kívül pár ohmos ellenállások töltenek be hasonló szerepet mint egy
bíztositék. De már a forrasztással gondod lehet! Feljön
a fólia stb. Szerintem csak akkor éri meg vele foglalkozni
ha a saját szórakoztatásodra teszed. Igy új értelmet kap
a "szórakoztató elektrónika" .
(#) kaszarobert válasza csukadani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Amit én láttam a múltkor, abban, a tápegységre szépen oda volt írva a csatlakozóra, hogy milyen feszültségeket ad le: pl 5v, 12v, 3v, gnd stb. s ezek az értékek szépen mérhetőek voltak! Szerintem ha szerzel egy multimétert, ezeket te is megmérheted, és kizárhatod a táphibát, vagy ha nincs meg valamelyik feszültség, akkor javítható lehet a dolog. Sajnos, ha a táp jó, számodra az a rosszabb verzió
(#) sarkadi67 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok Minden Kollégának !!! Egy kis problémám adódott... Millenium MN9603 DVD szintén. Nem "pörög" fel az átkozott megfelelő fordulatra (2.5 voltot kap csak a motor) , TÁP panel OK., de a két SS8850 tranyó izzik... Nem sok gond lenne kivenni-kimérni, DE a hő-pákám, -és Weller nélkül most csak az amatőr CSEHHHH pisztoly van itt, és ezzel brutál... Van esetleg valakinek tippje ? Esetleg a CD5888CB megnyekkent ? MINDEN "látható" funkció stimmel, csak "NOOO DISC".... hogy kapja be az összes ragasztós kínai....
(#) russiangt válasza sarkadi67 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Szia!

Előként cseréld ki a lemezforgató motort. Rengeteg ilyen hibám volt ezzel a dvd-vel. volt pár ezer ilyen készülék amit csináltam.
Ezt a tipusnál 3 különböző belsővel szerelték és 2 féle távval

Üdv.
(#) sarkadi67 válasza russiangt hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Vauu.. kihoztam a "renajzliból" egy öreg Mercury-t, szintén 300-as motorka... elsőre összejött ! Nagyon köszi. A franc se gondolta volna, de mikor 1.5-2.2 ohmot mértem ezen a kis dögön... Mi van ezekkel a gyártókkal ??? Régen a Flextronics-nál millió-számra gyártottunk ilyen szarokat, -mobilokkal, -egyebekkel vegyítve, de ilyen ócska alkatrész-minőséggel, mint az utóbbi 2-3 év... még soha nem találkoztam. Majdnem az optikát kezdtem nyüstölni.... Még egyszer köszi !!!
(#) russiangt válasza sarkadi67 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Örülök, hogy sikerült

Sajnos az "új" alkatrészek már ilyenek. Volt olyan is nekem hogy az új motor 2 nap után mehetett a kukába.
(#) Andika hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Hali!Tönkrement a dvd-lejátszóm!Hang van kép nincs!Aki bármi infót tud adni,hogy mi lehet a baja az írjon!Előre is köszi
(#) russiangt válasza Andika hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Hello!

Szerintem csak "elnyomtál egy gombot" ...
Valószínűleg progreesive scan-be állítottad a dvd-d és emiatt nincs kép.

Készülék bekapcsol (lemez nélkül), megvárod míg kiírja NO DISC ezután a távirányítót nyomkodod a VIDEO vagy a P/S (vagy P/N) gombokat és ha mejelenik a kép akkor már kész is ...

Üdv.
(#) kicsiforrest hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
üdv!

millenium mn 9603-as dvd lejátszó a lemez betétele után kiirja a lemez tartalmát (divx),majd 2 mp múlva elindítja az első filmet.ha leállítom nem írja ki a lemez tartalmát csak sorszámokat.okozhatja ezt firmware baj?ha igen hol találok hozzá működő firmwaret?
(#) sarkadi67 válasza kicsiforrest hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hagyd, ez úgy szar, ahogy van... Ékezet hiba, -egyebek..... a 9601-es SOKKAL jobb széria volt... NINCS tudomásom szerint frissítés !!!!
(#) mineral hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy szervíz tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Szinte nap mint nap hoznak nekem javításra DVD-t a No disk avagy nincs lemez hibával. Többek között ebből a Milleniumból is van egy raklappal... Szóval táp méricskélés, kondicsere, lézer tisztítás ha nem segít álltalában hagyom is mert nem éri meg tovább foglalkozni vele. Egész idáig!

Minap hoztam egy egyszerű Diskman-t hogy csak függőlegesen megy vízszintesen nem. Rájöttem hogy a meghajtó motor csapágya kikopott. Vízszintes terhelésnél nem olvassa a lemezt. Függőlegesnél (kevésbbé rázkódik, kínlódik) szinte azonnal.

Ezt függőleges technikát kipróbáltam a "felhalmozott" DVD lejátszókkal is 5 ből 3 megy... Ergó motorcserével javítható.

Jó szervízelést.


(#) sarkadi67 válasza mineral hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
kicsiforrest problémája csak az ócska szoftver, de abban igazad van Mr.Mineral, hogy a legtöbb egyéni hülyeséget, szinte mindig CD-motorka szórakozása okozza... HA a tálca-behúzó motoron is "300"-as számot látsz, -tökéletes a cserére, csak a PONTOS magasságra kell visszaállítani a lemez-tányért.
(#) didyman válasza mineral hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Ha egy oldallal visszalapoztál volna, ott már leírta kolléga, hogy a motor szériahibától szenved.
Egyébként félelmetes, hogy miylen minőségűek, szerintem a forgórészt is műanyaggal pótolnák, ha lehetne mágnesezni. Volt dolog valaha olyan motorral, ahol szintén a perselybe írta bele a tengely a monogramját, de azt meg tudtam még javítani a persely némi mechanikai igénybevételével (a tartóbakokat lehetett alakítani, így a prselyt lehetett kicsit feljebb emelni, a tengelyből még látszott ki elég darab). Egy cd-játékos motorja volt. Látszólag fém, de én ezt már el sem hiszem szinte .
(#) sarkadi67 hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Kedves Kollégák ! Véletlenül nem tudjátok....? Egy Hyundai DVD távirányítója kompatibilis a többi Hyundai-döggel? Egy vadiúj USB-s kis-aranyos, gyönyörű SONY mechanikával-optikával..., sajnálnám kidobni. Még 3, vadiúj, szintén Hyundai, -más kivitelű kicsike van emellett, de EZ nem reagál a 3-féle rokon-táv-böködőre....
(#) rencsike válasza mineral hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
szia.miért van az hogy némeik DVD lemezre írt avi filmet nem játsza le!És miután beolvassa a lemezt lefagy a lejátszó!
(#) aquasky válasza russiangt hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Tisztelt sarkadi
ha jól vettem aki a szavaidból,a Millenium MN 9603-ra nincs firmware?
9601-re van?ha igen,hol találom?
köszönöm.
(#) aquasky válasza sarkadi67 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Tisztelt sarkadi
ha jól vettem aki a szavaidból,a Millenium MN 9603-ra nincs firmware?
9601-re van?ha igen,hol találom?
köszönöm.
(#) sarkadi67 válasza aquasky hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hello Auasky ! Nem volt még firmware probléma ezekkel, max. az ocsmány 9603-as MENÜ- "magyarosítás" a gond. Eddig az összes Millenium lejátszott MINDEN formátumot ! A "drágább" ócskaságok is max. ennyit tudnak, de azoknál 4 lépcsős LQD minőség-ellenőrzéssel járó gyártás van, ezért drága, a Milleniumokat meg néha "egyben van" -mehet, -és csomagolják. Tiszta román "Dacia", ha kifogsz, vagy beállítasz egyet, bőven tudja, amit a "húsz-ezresek".. NEM hallottam ezeknél "firmware" - frissítésről, pedig régebben az "öregeknél" rengetegszer kellett, -kell most is. De a gyártó ehhez nem hiszem, hogy kiadott. Szinte kizárólag mikro-mechanikai , és Optikai beállítások miatt szarakodnak ezek. ( 100 ! ), elektronikai gond, -a tápon kívül ritka. Nálam 3000+posta-költség a vadiúj Millenium 9601,9603, 2500 a boltba 7000-be kerülő Hyundai is, az Orion kártya-olvasósok is csak 4000-be kerülnek! ( néha vegyes bemutató darabok, azok 2500-3500/db )
Tehát nem érdemes már "firmware"-ra időt pazarolni.
(#) mormogipapa hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
én is belefutottam olyan hibába hogy minden cd-re és dvd-re azt írja ki hogy no disc, kimértem mindent és jó. Kérdés megérné új motort venni bele vagy kuka
(#) sarkadi67 válasza mormogipapa hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Hello Mormogipapa !
Ha a lemez-motor 10 ohm alatt van, kidobandó !
Az optikával max . az szokott lenni, hogy a DVD, vagy CD trimmer-potiját nem állították be, néha az "alaplap a hibás... (5%).
Nem árt ellenőrizni a lemez/ optika távolságát.....
A 9603-as nem rossz, ha már megy, csak a menüt ne lazáskodták volna el ennyire... Jelzi az Eu.ban való besorolásunkat...
(#) mormogipapa válasza sarkadi67 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
köszi, kb. másfél éve használom 3 napja nem hajlandó dolgozni kimérem a motort. Hogyha a motor jó, a lemez/ optika távolságát hogyan lehet ellenőrizni milyen távolságnak kell lennie?
(#) sarkadi67 válasza mormogipapa hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Ez jó kérdés. Én még valamikor egy műanyag pálcára véstem az "etalon" - távolságot. De ha nem szedted le, az biztosan nem mozdul el. Ragasztva van. Ha a motor 10 ohm felett van, fel is pörög (és a piroska is próbálja a lemezt letapogatni...), de nem olvassa be, akkor optika lesz.
(#) mormogipapa válasza sarkadi67 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
kimértem a motort bőven 10 Ω fölött van, szerintem kihajítom nem küzdök vele tovább, 5-10 e közt már lehet kapni köszönöm a segítséget
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem