Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   158 / 259
(#) samu81 hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok,

egy Whirpool mosogatógéppel van olyan problémám, hogy azt mondja a hibakód, hogy baj van az ürítő szivattyúval.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a szivattyú kiszívja a vizet maradéktalanul, (ezt ellenőriztem külön vödörben is) de mégse áll le, és nem kezdi meg a a mosási ciklust.
Azt feltételezem, hogy ami a központi logikának jelezné, hogy sikeresen kiürítette a vizet, az nem működik.
Azonban nem tudom, hogy miként érzékeli ez a gép azt, hogy az ürítés sikeres volt.
Van esetleg valakinek infója arról, hogy mit kell keressek? Miként érzékeli az ürítés sikerességét ez a gép? (ADP 4300WH)

Előre is köszönöm,
Sam
(#) Dino71 válasza samu81 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szia!
Meg kellene nézni van e víz a gép aljában. Ha van akkor van egy úszókapcsoló ami jelez,hogy baj van és ezért megy folyamatosan az ürítő szivattyú és nem indul el a program.
ITT van a SM.
(#) samu81 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Köszönöm, este megnézem.

Azért érdekelne még, ha tudod esetleg, hogy mi a "trigger", ami miatt normál esetben abbahagyja a szivattyúzást?

Sam.
(#) LaciSupreme válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Mai naplóbejegyzésem..

Visszakövettem, ellenállások és pár kondi, vezetékek, hibátlannak találtam.

Jól van, poti a termisztor helyére, nézzük, mit csinál.
Akkor kapcsolja le a fűtést, és egyből kezdi is el szivattyúzni a vizet, ha ez az értéke olyan 10 kOhm-ra csökken. Ez valami biztonsági dolog lehet, mert egyébként miért is engedné le az éppen felmelegített vizet. (Nem is engedi, normál esetben.) Egyébként ez az az érték, ahol kb. a biztonsági kattanós hőrelé is kapcsol, és barmi forró már.

Oké, termisztor nélkül nem indul a szivattyú, mert gondolom azt hiszi, belefagyott a víz. Semmi gond, egy 47 k-s ellenállással a helyén szépen végigmegy a program, 140 perc, és persze fűtene is egész végig, ha le nem húztam volna a fűtőszálat.

Nem baj, csináltam egy komparátorral egy külön hőszabályozót, ami majd egy beállított hőmérsékletet tart. Az áramkör jó, alig fogyaszt, 20 mA/5 V, van hiszterézise és bőven elég erős, hogy meghúzza a fűtőszál reléjét. Gyakorlatilag is.

A tápot az eredeti relét vezérlő részről vettem le, hogy ha épp nem forgatja a vizet, ne fűtsön, hisz úgy nem kap áramot. Mert az a része jó, csak a hővezérlés hibás IC részről minden bizonnyal.

Éééés, nem megy. A relével terhelve is 5.2 Volt az komparátoros áramkörrel leesik valami nagyon alacsonyra.
Az áramkör jó, nem terhel, mint írtam. Műv.er. + nFET + a több tíz kilós ellenállások. 20 mA az egész.

Kezdek ráunni. Kicsit próbálkozom vele, és megnézem majd, hogy mosogat el teljesen fűtés nélkül.
Kérdésem, hozzád, van ilyen paneled? Ha igen, mennyibe fájna?
(#) Dino71 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Nincsen ilyen panelom. A táp környéke kondik jók?
(#) LaciSupreme válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Na igen, az maradt a végére , de jók.

Az lesz, hogy leveszem valahonnét máshonnan az 5 Voltot, és a "megy a vízkeringetéssel" vagy összegzem, vagy egyből onnét veszem le.
Egyszerűen érthetetlen a jelenség. Már ha a beszámolóm érthető volt.

A segítséget köszönöm szépen!
(#) Dino71 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Én értem amit mondasz, csak azt nem, hogy miért nem próbálod ki az én NTC-mel amit felajánlottam próbára.
(#) LaciSupreme válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Mert csak nagyon alacsony Ohm értéknél (->nagyon magas hőmérséklet) kapcsolja ki az IC a fűtőszálat, és abban a pillanatban le is ereszti a vizet. Ez a program külön biztonsági része lehet, és már kívül van a normális működésen. A normál hőtartomány szabályozásánál programhibás az IC, ez szinte teljesen biztos.
(#) Dino71 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Értem.
(#) samu81 válasza samu81 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Megnéztem, volt némi víz az aljában, nem volt teljesen száraz, akár meg is emelhette az úszót, de miután kiszedtem a vizet, akkor sem változott a helyzet.
4es hiba. Aztán nézegettem az úszó bekötését és ha lehúztam a csatlakozót, akkor továbbjutott a vízbeeresztésig.
Persze itt meg 6os hibát kaptam, hogy nem érzékeli az úszó jelét, ahogy feltöltött, ahelyett, hogy indult volna a mosás, kiszivattúzott és 11es hibajelzés.
Ezután átvertem, és lehúztam a csatlakozóját az úszónak, és amikor leállt az ürítő szivattyú és elindult a vízbeeresztés, akkor visszadugtam. Erre most elkezdte a mosást.
Érdekes, hogy vajon végi megy-e ...
Nyilván így nem használható, de a kérdés, hogy vajon mi lehet ezesetben a baja?

Az úszót bekötő csatlakozón van még egy valami, amit eddig még nem derítettem ki, hogy mi az, de nem 2 hanem 3 vezeték van a csatlakozóban és csak 2 megy az úszó kapcsolójához.

Van esetleg valami tippetek, hogy mi lehet a gond?
Az úszónak gondolom nem kell "száraznak" lennie, mert az szerintem csak mint úszó, kapcsol egy érintkezőt.
Az úszó mögötti kapcsolót egyébként hallani is, ha kikapcsolt állapotban feltolom az úszót. Tehát nem valószínű, hogy felakadt.
Az is érdekes, hogy ha baj lenne az úszóval, akkor menet közben is le kéne állnia, amikor visszadugom a csatlakozót ... nem?

Bármilyen tippet, levezetést örömmel fogadok, ami segít megfejteni, hogy miért áll meg az elején, de nem zavarja később a működést a hiba.

Sam
(#) Dino71 válasza samu81 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Hát ha víz van az aljában akkor az okát kell megkeresni.lehet folyik a szivattyú. Vagy egyszerűen túltőlti a vizet
(#) samu81 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
megvan a vízfolyás helye ... a sótartó felső pereme. De a szemetet nem lehet látni szinte egyáltalán, mert pont a belső oldalon folyik.
Valószínűleg annak a tömítése adta meg magát, ami a belső tértől választja el.
(#) Dino71 válasza samu81 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Na látod hogy megvan
(#) samu81 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
köszönöm a segítséget.

sam
(#) Szabolcs 36 hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudna esetleg valaki segíteni?
Kaptam egy Indesit evolution DE43 (EU) mosogatógépet, de sajnos még egy mosást sem tudtam végig csinálni vele, mert egy idő után A05 hibakódot ír ki! Valaki tudja esetleg hogy ez mit jelent, könyvem nincs hozzá?!
(#) Balaton hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy keskeny whirlpool ADP 550 a problémás. Belülről teljesen Bosch.
A hidegvizes öblítés lemegy. Ha gyors programon próbáltam, akkor
- feltölt keringető szivattyú elindul
- adagoló elektromágnes még nem indul
- 1-2 perc múlva, kb. mikor fűtés indulna a szivattyú leáll.
- bambul, később a só szelep indul

Az ajtó ki-be és pár másodpercig megy a motor, viszont műszerrel mérve megjön a fűtésre a 230 Volt. Ezután ajtó ki-be, motor 1-2 másodpercig megy, fűtés feszültség a fűtésen.
Fűtés, termosztát, vész 85 fokos kapcsoló rendben.
A gépben alapvetően nincs is más. A legegyszerűbb. A vezérlő szemrevételezve jó! Nincs égés, lyukas triac, stb.
A motor relés.
Van valami ötlet?
Köszönöm!
(#) LaciSupreme válasza LaciSupreme hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
III. felvonás

Komparátoros hőszabályozó kapott egy másik fokozatot, összegző áramkör szerepében a mosogatógép "mosogatok, lehet fűteni" paranccsal. Még mindig nem megy, érthetetlen.

Felejtsük el, kapott a fűtőszál egy analóg bojlerkapcsolót, sorban a relével. A szenzorát az ajtó belső fémrészéhez raktam, így nem kellett semmit kilukasztani.
Vagyis csak az előlapot egy csavarhúzónak, ha netán állítani akarnám.
Eddig szépen üzemel.

Meg a szivattyú reléjét is megpucoltam, mert az tényleg koszos volt.
Veszek most már tényleg egy pár 5 Voltos relét, mindig hiány van belőle..
(#) viziborz hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Bocs a támadásért és kissé laikusként azt kérdezném tudtok e abban segíteni, hogy van egy Elektrolux ESF4126 mosogatógép ami egyszer menet közben egy nagy koppanó hangot hallatott majd leállt mosás közben. vizet nem ürített, majd pár perccel később újraindítás után nehézkesen , erőlködő hang közepette valamennyi vizet kinyomott de még maradt benne. Azóta semmire nem reagál. Forgató kapcsolóval ledek felgyulladnak , indító gomb pár másodperces tartása után villog az egyik de semmi több.
A segítséget abban szeretném kérni , hogy a kérdéses részeket , mint szivattyú, kondenzátor és vezérlő panel ( ha nem látható mechanikus a gond ) akkor hogy tudom kimérni ?
A javítás elsőre elég drágának tűnik egy több mint 10 éves készülékhez.
Előre is köszönöm, üdv
(#) Dino71 válasza Balaton hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Mérd ki a kondikat a táp résznél, de ne szemre.
(#) Balaton válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Lemérem, köszi. Kilóra!
Csak viccöltem
(#) Peter11 hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni a következőre. Candy CDF 625 mosogatógép egy hete minden mosogatásnál meghagy pár edényt koszosan (vagy csak felül, vagy alul és felül is, nincs rendszer). Régóta használjuk, a mosogatószer és a bepakolás módja is változatlan. Kitisztítva a szűrő és a fúvókák manuálisan, és volt már mosogatógép tisztító is benne. Beraktam kamerát működés közben, és nyomja a vizet, de nem tudom, milyen volt előtte. Jellegre olyan, mintha nem lenne elég nagy a nyomás. De mi okozza? A motoron a kondi 3µF helyett csak 2 (leszedve mérve). Ez változtathat a teljesítményen? Vagy más lehet az ok? Egyszer már volt nagynyomású szivattyú cserélve, de akkor az teljesen megállt.
Segítséget előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia! Hátha minden tiszta, akkor igen lehet a kondi az már 30% vesztesség. És még nézd meg a csapágyakat nem e szorul, vagy a járókerék ép e nincs e eldugulva.
(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
A kondi a lényegen nem változtat 1 mikro ide 1 oda attól még ilyen mértékben nem csökken a teljeseítménye.Lehet hogy a felső kosár tömítése már nem jó és ott elereszti a nyomást.Vizet fűti rendesen?Nem ismerem a konkrét gépet de alternáló(vízelosztó egység) nincs benne?(bár a netet búj ez egy faékhez hasonló valami)lehet hogy nem mindig vált ezért lehet hogy huzamosabb ideig csak 1 kar forog.
(#) Peter11 válasza botesz hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Vízfűtéssel nincs gond, mosás közben is meleg a burkolat, és a végén is melegek az edények.
A felső arnak két csatlakozási pontja is van, mert lehet állítani a kosár magasságát. Egy sima billenő ajtó zárja le azt a lukat, ami nincs használva, az átbillentést pedig a forgó kar másik lukba dugása végzi. Viszont tömítésnek a nyomát sem látom se a lukban, se a lengőkar végén. Próbáltam valami apró nyomot keresni arra, hogy egyáltalán volt-e valaha itt tömítés, de erre semmi nem utalt. Gyanakvásomat jobb híján egy befőttes gumival próbáltam csillapítani, ami ha ez is lenne a gond, nem segített rajta (tudom nem is erre való). Az előbb említett billenő ajtó környékén sem láttam, éreztem semmi olyan anyagot, ami a lezárt nyílást szigetelné.
(#) Dino71 válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nincsen tömítés, csak az a billenő műanyag lap van a hátfalon lévő szelepben. Azt megnézted már amit írtam ?
(#) Peter11 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ma fogok szerezni kondit (biztos ami biztos), és akkor megnézem ismét. Bár emlékeim szerint a járókerékkel nincs gond, tiszta és ép. Csapágy viszont nem rémlik, hogy bárhol is lett volna. Kondicserénél megnézem tüzetesen.
(#) Dino71 válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Valamin csak forog az a motor.
(#) Peter11 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Megtörtént a kondi cseréje. Sajna nincs változás. Két mosogatás ment le azóta, de most is maradt itt-ott koszos edény. Átnéztem tüzetesen az egész szivattyút. Ránézésre minden ép és tiszta, nincs mechanikai sérülésnek nyoma. A csapágy szorulását is próbáltam leellenőrizni, de nem tudom milyennek kell lenni a jónak. Megjelöltem a középen lévő (szerintem) hűtőventit, majd azt próbáltam megforgatni az ujjammal a fém elemek között. Egyszer sem tett meg egy teljes fordulatot a motor. De hogy ez az én bénaságom, csapágy szorulás, vagy normál működés....Nagyon félek, hogy komplett szivattyú csere lesz a vége, mert ha mégis csapágyas lenne, gőzöm sincs hogy lehet azon javítani.
(#) Dino71 válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Hátha megtudtad forgatni az jó. Az,hogy nem tette meg egy fordulatot az normális mert fogja a szimering.
Miért kellene szivattyút cserélni ha jó? Vízfolyás nyomai, rozsda nincsenek a keringető szivattyú motor alján?
Azt említetted, hogy van kamerád nézzed meg vele, hogy hátul ahol csatlakozik a a fiók a befolyó csőhöz, ahol van az a billenő szelep ott nem e folyik erősen. Tömítés biztos nincs. De lehet elvan deformálódva a kosár vagy nem rendesen passzol a csatlakozásnál és elmegy a nyomás.
(#) Peter11 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A szivattyún nincsen semmi szivárgásra utaló jel, teljesen fémtiszta. A motorcsere csak azért merült fel bennem, mert közel tíz éves a gép, és öt éve már volt benne csere, csak akkor megúsztam egy klónból kiszerelt darabbal. Este megpróbálom ismét a kamerás felvételt, bár ez egy üveg tálba bezárt kompakt fényképezővel történt, nem vízhatlan akciókamerával. De a lényeg remélem látszani fog. Jelentkezek az esemény után.
Következő: »»   158 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem