Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   323 / 580
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Ez a kép sajna lemaradt.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Egy ilyen.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Már nem kell.
(#) lukovicsek válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Jól látom, hogy az lnk304 ic ki van lyukadva??
(#) masi1 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Üdv.ezeknek tipikusan a tápja megy szét általában.Jo gyenge minőségü...

wh1.png
    
(#) palko0125 válasza masi1 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Üdv!
EZt a rajzot megkaphatnám valahogy máskép, mert innen letöltve silány a minőség, nem olvasható ki semmi. Mondjuk emailre megköszönném. palko0125@freemail.hu.
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) maszek0005 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Nincs kilukadva, csak a ráfújt lakktól tűnik úgy. Legalább is a nagyító alatt nem látszik annak.
(#) masi1 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
lemented és kinaggyitod!ennél jobb minőségben nem sikerült beszennelnem!Látszanak az alktarészek és minden.Mi kell ennél több?
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Jól látom hogy az L003 as induktivitás ki van folyva?Az ilyenkor mindig elszáll.
(#) masi1 válasza botesz hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
és minden cserés.induktivitás, kondik(!) tápic, ellenálások a körben...Jobb külsős tápra átépiteni...Egyre vigyázz kérlek -5 és -12 v-t kér a panel...
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) botesz válasza masi1 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Én nem cseréltem az elszállt alkatrészeken kívül semmit és azóta is jó.
(#) masi1 válasza botesz hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Gratula hozzá.de elég sokat javitottam már ebből a szériábol hogy elmondjam hogy mit kell csinálnia.De legyen igazad!
(#) lukovicsek válasza masi1 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Lehet, hogy nem egy nagy szám ez a táp, de ha fel van ujjitva kellőkőppen akkor évekig elmegy még, rengeteget javítottam már és nincs értelme egy ujj táppal bajlódni.
(#) masi1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Látod ebben igazad van! teljes átkondizással és normális minősségü táp-icvel van esély rá.de sajnos nehéz beszerezni mostanság jo minőségü alkatrészt...
(#) bungyurkem hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Sziasztok,,, szép estét! tudna nekem valaki segíííteni? szénkefét kellene cserélni a mosógépembe csak annyira le darálódott, hogy nincs szám rajta, hívtam egy mosógépjavítót aki egy ilyen boltban is dolgozik, hogy mondja meg milyen kell bele, de el kezdett hímelni hámolni hogy azt neki meg kell nézni stb, meg beszerelni utána, nekem csak a szénkefe kéne... itthon is bele tudnánk tenni,,, tudom, hogy van aki ebből él én nekem meg amit megtudok csinálni azon spórolnék.... így meg nem adta meg milyen kell a mosógépembe... mosógépem: electrolux EWS 1021 gyártmány... köszönöm aki segítene
(#) botesz válasza bungyurkem hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Csak mérd le az alapján adnak másikat.
(#) tstomi hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
sziaztok!

Indesit wite 127 mosogép, nincs hibakód programindítás után vizet beszív és síri csend semmit nem csinál időt számolja vissza de semmi, program végén vizet kienged kicentrizik és mint aki jól végezte dolgát leállítja a programot. valakinek valami ötlet? a vezérlőpanelen volt egy 470 mikrós 25 voltos kondi ami szétnyilt mint a tubarózsa kicseréltem de a helyzet nem változott.
(#) bungyurkem válasza botesz hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A szenkefet merjem le? Mert kertek tolem motor szamot is ,,,,
(#) Atti128 válasza bungyurkem hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Igen, a szénkefe szélesség, vastagság alapján tudsz venni másikat. A mosógép illetve a motor típusa nem számit.
(#) Atti128 hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Üdvözlet Urak!

Elektronikához nem nagyon értek tehát megkérdezem a nálam okosabbakat:

Adott egy AWE 6119-es mosógép ami tök süket. ( még a lámpák sem világítanak. )
Hiba: Panelen elszállt egy alkatrész.
Kérdés: Mi ez? A szomszédos ABC-ben milyen néven keressem?
A kondik szerintem jók de még mit javasoltok mit illene kicserélni?
3 kép mellékelve. a jobb beazonosíthatóság miatt visszaraktam a "fedelét" az alkatrésznek.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Atti128 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Közben rájöttem hogy ez a táp ic. Igaz?
A csere alkatrésznél milyen kikötés van?
Mi az ami még "belefér"? ( mint pl kondinál a feszültség)
(#) mlaci79 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 15, 2014 / 1
 
Nem biztos, hogy lesz csere IC. Én annó nem kaptam így lepucoltam a tápot és építettem egy különállót. Azzal működött 1,5 évig.
Amúgy alul van méretezve a táp és tuti, hogy nem csak az IC durrant el.

Ez voltam én:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Szerk:
Miután összeraktam a gépet a saját tápommal végig mértem egy teszt program áramfelvételét.
A fenti IC max. 170mA bír. A gép közel járt hozzá ami az IC lassú, de biztos halálához vezethet.
És ez csak teszt program.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) lukovicsek válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 15, 2014 / 1
 
Bemensz egy boltba ahol ilyeneket árulnak és ott kapol. Cseréld ki az ic, a 020 helyezetü ellenálást a 29, 30 helyü diódákat és a felettük lévő kis tekercset meg a 006 pozicióju diódát. Ha nem zárlatos a trafó akkor mukodni fog.
(#) mlaci79 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nincs értelme a cserélgetésnek. Attila28 is úgy van szerintem mint annó én voltam. Nem Pesten lakik így nincs az, hogy beugrik egy boltban és megveszi a szükséges alkatrészeket.
Nekem is rendelnem kellett volna mindent. Így gyorsabb és olcsóbb na meg persze megbízhatóbb megoldás volt saját tápot építeni. 7805, 7812, dóda, kondi,biztosíték, trafó stb... általában beszerezhető vagy bontható.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) lukovicsek válasza mlaci79 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Én Jánosiban lakok, lehet még azt sem tudod hol van annyira egy jelentéktelen egy hely, de 5 km-re egy kissebb városban már beszerezhető, s ha megrendeli a neten 1 nap alatt leküldik, kérdem én, hogy mi ebben a nehézség?
(#) mlaci79 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
De.. de... Tudom hol van Jánosi. Google maps
Most komolyan... Ezen kár vitatkozni. Biztosabb a saját.
Amúgy hidd el próbáltam beszerzni alkatrészt és bármilyen hihetlen Mo. nyugati csücskén lehetetlen volt. Rendelni meg 2-300 forintos dolgot nem éri meg.!
(#) lukovicsek válasza mlaci79 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Hát egy másik táphoz is ugyanugy alkatrészek kellenek, még több, ugyhogy azt is rendelni kellene, akkor már nem mindegy ha a meglévőbe rendel egy párat? a másik, pedig,,, leirta az illető, hogy nem ért az elektronikához, szerinted ő meg tudna épiteni egy tápot? és össze is tudná hozni a panellel? amikor lehet soha nem foglalkozott hasonlóval sem?
(#) Atti128 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Na igen a szakmám mosógépszerelő de tápot épiteni nem tudok. Győrben is van jó bolt ahol ilyen alkatrészeket lehet venni. De sajnos csak egy tápot megépiteni akkor sem tudok.
(#) mlaci79 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nem nagy dolog egy ilyen táp építése. (hűtés kell hozzá)
Bár azt nem mondtad, hogy magadnak vagy másnak javítod. Viszont, ha ennyire nem értrsz hozzá akkor jobb a panel csere...
A te feleleősséged, hogy mit csinálsz.

Szerk.:
Ha Győrben kapsz polcról ilyen IC-t és tekercset akkor áruld majd el, hogy hol. Nekem is egyszerűsítené az életem egy ilyen rugalmas üzlet.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) zolika60 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 15, 2014 / 1
 
Tanuld meg. Akár azt gondolod, hogy nem vagy képes rá, akár azt, hogy képes vagy rá, igazad lesz. (Henry Ford)
Következő: »»   323 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem