Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 139
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Hát én a C-t is most tanulom ugyhogy nem sokra jutottam de most tervezek egy egyszegmenses órát fejlesztőeszköznek.
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Mit jelent az, hogy "egyszegmenses óra"?
A 'C'-t én is most kezdtem tanulgatni, ennek megfelelően nekem is sok időbe telik egy kisebb progi is.
(#) David.zsombor hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
1 darab 7 szegmenses kijelzőn jelzi ki az időt. Sorban jeleníti meg a számokat.
(#) icserny hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Van itt egy "komolyabb" óra projekt is, érdemes megnézni!
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
A TI honlapjáról a mikrovezérlő letölthető mintaprogramjai (slac463a.zip állomány, MSP430G2xx1 Code Examples mappa) között van egy mintapélda: msp430g2xx1_flashwrite_01.c néven. Nem ezt kerested? Ebben van törlés, írás, olvasás.
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Könnyen lehet, hogy ez az,de hogy értsd a problémámat leírom, hogy mit akarok.
Az előzőekben leírtam egy kisebb progit. Mint írtam ott is a tömb mérete a RAM méret miatt korlátozott.
Adatokkal kellene feltöltenem egy relatíve nagyobb területet. Az adatoknak már benne kell lennie a memóriában a program indulásakor.
(#) Spumifater válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Továbbá abszolút kezdő mivoltom miatt, a c nyelv is új.
Például gondot jelent adatmező létrehozása (mint pl.:basic-ben a "data" sorok, amiket "read"-dal beolvashatunk),
valamint adatok bitenkénti vizsgálata. Sokat lendítene rajtam.
EZen kívül CCS helpjében nem találok kulcs-szavakat,
vagy foglalt utasításokat sem. Ez mondjuk valószínüleg az én bénaságom.
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Ehhez, sajnos, nem tudok hozzászólni, nem láttam még CCS-t közelről.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Megjegyzem MPLAB C18-nál
  1. const rom unsigned char tomb[] = "blabla";

a nyerő.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Az MSP430 Optimizing C/C++ Compiler v 3.3 esetében pedig a "const" a varászszó:
Idézet:
„Using the const keyword, you can define large constant tables and allocate them into system ROM. For
example, to allocate a ROM table, you could use the following definition:
  1. const int digits[] = {0,1,2,3,4,5,6,7,8,9};
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Közben végre találtam "user manual"-t CCS-hez. Letöltöttem és böngészni kezdtem. Ugyanezt a leírást találtam benne.
CCS compilerReference.pdf (PDF)
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Az jó, hogy ebben megegyeznek, de ezt a leírást sürgősen felejtsd el, mert ez a CCS nem a Code Composer Studio-t, hanem a Custom Computer Services-t jelenti, s PIC mikrovezérlőhöz készítenek fordítót, ami nem GCC alapú!

Használd inkább azt, amit előzőleg belinkeltem!
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Az azért furfangos, hogy több különböző alkalmazásnak is ugyanaz a rövidítése. Ez volt az oka, hogy nehezen találtam meg a fentebb említett leírást.
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ez utóbbi szerinten nem alkalmazás, hanem cég neve. De hogy bonyolultabb legyen az élet, van CCS Hungary is...
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
A lényeg, hogy megtaláltam! Már ki is próbáltam.
Működik a dolog. Amire eddig leállt a fordító, most simán lefutott. Csináltam egy lényegesen nagyobb tömböt. Feltöltöttem adattal, is láss csodát még működik is.
(#) Spumifater válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Annyi a változtatás a korábban bemutatott kis szösszenetben, hogy a tömb definíció elé be kellett írnom a 'const' kulcsszót. Jelenleg 33*9 méretű a tömb.
(#) Spumifater hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
hamarosan nekiállok egy propeller órának. Ha valakit érdekel kérem jelezze, mert egyébként nem strapálom magam a leírással.
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Engem érdekel. SMD lesz? Milyen kontrollerel csinálod? Hány leddel? Egyelőre ennyi.
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Mint írtam hamarosan nekiállok. Az SMD-től idegenkedek, ezért nem azzal alkotom meg. Hány Leddel?.. Passz majd kitalálom. De ha elkezdem majd írok a topicba. Sajnos időm kevés van, többnyire csak hétvégén tudok vele foglalkozni, és akkor sem mindig.
(#) mathe hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Látom felélénkült kicsit ez a téma is végre. Ma találtam a következő CCS plugint: Bővebben: Link

Még nem próbáltam, de a leírás alapján a Code Composerben egy GUI-n keresztül lehet vele konfigurálni az adott mikrokontrollert, ami azért eléggé megkönnyítheti az ember életét. Ha valaki kipróbálja majd, megoszthatná a tapasztalatit.

Üdv
(#) David.zsombor válasza mathe hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Én kipróbáltam de még nagyon kezdő vagyok így nem sok hasznát láttam. Amúgy nekem az IAR jobban bejön kisérletezni mert azonnal újra lehet programozn de a CCS-el nem nagyon megy
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Én telepítettem már. Igazából egyelőre nem tudom mire használni, bár lehet, hogy a jövőben még jó szolgálatot tesz. Persze nagyon kezdő vagyok. Az asztali gép meg egy őskövület, amiről programozok a launchpadon keresztül, de lassítja az amúgy is lassú gépemet. Az ötletet jónak találom.
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Én meg az IAR-t nem ismerem, bár telepítve van a gépre. Eleve a CCS-sel kezdtem, és nagyon tetszik benne a futás közbeni debug funkció. Ill. futás közben nyomsz egy 'pause'-t és a változók, a regiszterek és még egy csomó adatot le tudsz kérdezni vele. Miközben fut a chipben a program át tudod írni és csak annyi , hogy újra indítod az 'égetést' a többit elvégzi a CCS. Így sikerült egy balfogásomra fényt derítenem, vagyis a watchdog bekapcsolva maradt, ezért futás közben állandóan 'reset'-elődött a chip, nem volt ideje tovább lépni a következő lépésre.
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Az iarral is elvileg.
(#) Spumifater hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Egyébként, egy kb. 1 hónappalezelőtt kértem mintát a TI- től akkor visszajeleztek, hogy ezt az egy tételt majd április 11. után. Ehhez képest ma meghozta a fedex.
Ez a MSP430G2452. Mielőtt megnéznétek, ugyanazt tudja mint a 2152 csak 8kB a flash. (ja! és minta!! vagyis ingyen)
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Tudom nekem is küldtek már. Azzal fog menni a robotom.
Meg kéne csinálni azt a cikket.
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Robot???
Írj már róla valamit! Tervek?
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Itt vannak a tervek Bővebben: Link A vezérlést még most tervezem. Bejelöltelek EGY közösségi oldalon hátha fenn leszel
(#) Spumifater válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Megnéztem a képeket, nekem tetszenek! Ami látszik az már kész? Vagy valahonnan ollóztad? Ha a kész, honnan vannak az alkatrészek? Ja! megtaláltam az értesítést a jelölésről. Alkalmas pillanatban megerősítem!
(#) David.zsombor válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Az alkatrészek nagyrésze a Winkler iskolaszer nevű helyről van. Teljesen egyedi tervezés mert az alap terv amit kitaláltam az is teljesen más.
Következő: »»   2 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem