Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   228 / 1384
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Elég sok tanácsot kaptam, és többen is mondták, hogy nem gond ha kicsit "inhomogén" a nyomat.

Próbáltam csinálni egy fotót. Ez 600DPI vel van nyomtatva, az én utántöltött nyomtatómmal (sima papírra, nem műnyomóra).
Szerinted ez működhet így, vagy eleve kizárt, hogy jó legyen?

Alkotó



(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Üdv.!

Ezt a fényképről nem lehet megmondani!
Legnagyobbrészt azért nem, mert nem tudom hogy az utántöltő porok miért nem jók, vagy miben másak az eredeti poroknál. De még ha tudnám is, kétlem hogy ez a nyomatról készült fényképről megállapítható lenne.
Ezt leszámítva sem tudok sokat mondani a fényképről, mert nem látszik hogy mennyire fed a fekete részeken. Hozzáteszem, hogy ezt akkor sem tudnám biztosan megmondani, hogyha a kezembe lenne a nyomat.
Csupán annyi állapítható meg a képről, hogy pici fehér pöttyük vannak a rajzolatban. Erről azt gondolom hogy nem probléma, mert a festék oda úgy is befolyik.

Meg kell próbálni levasalni aztán kiderül.
(#) kobold válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ha le akarod vasalni, sima papírral ne is próbálkozz, oda fényes kell.
Nekem akkor a legjobb a nyomat, illetve a vasalás minősége is, ha átállítom fóliára az opimalizálási lehetőségek között (HP LaserJet 1200).
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Én ennél bátrabb leszek.
Ez nem lesz jó.

Mitől ilyen ? Valami takarékos üzemben van a nyomtató ?
(#) Attila86 válasza kobold hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ja hát igen, a sima papír miatt ezt tuti hogy nem fogja tudni levasalni! Én amit írtam, azt a nyomtató nyomatára értettem.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Sikerült csinálnom egy 2 oldalas AVR doper nyákot... Most nagyon nagy az örömöm

üdv!
Szerintem első kétoldalasnak nem is olyan rossz...
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Jó lett!
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
köszi. .de ennek én örülök a legjobban
(#) san398 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Gratulálok, látod megy ez!
(#) gambler hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok! Még az ünnepek előtt vettem védő lakkot, nem tudom kinek milyenek a tapasztalatai ezzel? Wolf
típusú. Mert nekem össze vissza egyenletlenül elfolyik a nyákon. És ezt forrasztások előtt, vagy után használjam? Mert még csak próbálgatom használni. A maratáshoz hidrogén-peroxidot pesten hol lehet kapni, mert eddig gyorsmaratót használtam de drágának és gyengének tűnt
Köszönöm
(#) vtnagy válasza gambler hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!
Mennyit fújsz rá egyszerre? A felület vízszintes?
A védőlakkot forrasztás előtt szokták ráfújni, ha jól tudom, fúrás előtt, így nem fog a túloldalt csúnya lenni.
(#) Action2K válasza vtnagy hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Jaj-jaj
Forrasztás után, lapozzatok picit vissza! Link
(#) Sir-Nyeteg válasza Action2K hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Körömlakkal, miegymással forrasztás után fújd le a nyákot, viszont van forrasztható lakk is, amit közvetlenül a maratás-tisztítás-szárítás után a panelra fújva, a csillogó rézfelület is megmarad!
És forrasztható marad a panel ugyanúgy, mintha nem lenne rajta a lakk!
(#) gydanee válasza gambler hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Hali!
Bár Pestnek még csak a közelében sem lakom, azért a kereső nemhagyott cserben.
Tessék:Bővebben: Link, Bővebben: Link
(#) vtnagy válasza Action2K hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ez meglepett.
Akit kérdeztem, nekem mindenki azt mondta, forrasztás előtt fújjam le. Bár akkor azt hiszem, keverem a vegyszerneveket.
Bocsi!
(#) vilmosd válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Hali
Egy kis kemia: A sosav nem tudja a fem rezet oldani viszont a rezoxidot igen. Ezert szoktunk a sosavba hidrogenperoxidot adagolni mert a sosav maga nem tartalmaz oxigent es ezert nem tudja oxidalni a rez feluletet. A hidrogenperoxid eros oxidaloszer es letrejon a rez feluleten egy oxidreteg. Ha a rezet mas uton oxidaljuk a sosav akkor is tud dolgozni (oldani a rezoxidot). Tehat ha az emlitett modszerrel levegot (21% oxigentartalom) fuvunk az oldatba igy is elkezdodik az oxidacio. Emellett meg segiti az oldast a folyadek mozgasa is.
Ennyi.
De ha nem hiszed, ki kell probalni.
Meg egy tanacs de itt mar sokszor leirtak: Lehetoleg szabad levegon vagy jol szellozott helyen hasznaljuk a sosavas maratast mert a sosav goze erosen mergezo, valamint a fem eszkozoket korrodalja.
Udv Vili
(#) Sir-Nyeteg válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Hmm, tehát a rézfóliára elég ráfujni, és máris oxidálódik? úgy mintha peroxidot öntenénk rá?
Nofene, ez tök jó! Nem is tudtam
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Idézet:
„Mitől ilyen ? Valami takarékos üzemben van a nyomtató ?”


Nincs takarékos módban. (Azért annyit csináltam, hogy a fotót egy kicsit tunningoltam, hogy valóban látszódjon rajta amit mutatni akartam). Kipróbáltam többféle programot, hátha ez okozza ezt a hatást, de nem, egységesen ilyen. És még egy érdekesség: A rálátási körömben van kb. 10 féle nyomtató. Azokról is kértem a haveroktól nyomatokat, és azokon is éppen ilyen a kép.

Az egy másik kérdés, hogy természetesen műnyomó papírral szoktam próbálkozni (kb.110 g-os). Valamint az is igaz lehet, hogy a kicsi kis lefedetlen pontocskákba befolyik a festék, és zárja a "pórusokat"

Mindenkit kérek, nézzétek meg a saját nyomatotokat (azért kell vagy 10szeres nagyítás hozzá, ami egy átlag bélyegnagyító, nekem is olyan van). Ha esetleg nem olyan mint amit én tapasztaltam szóljatok.

Alkotó
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Idézet:
„azért kell vagy 10szeres nagyítás hozzá, ami egy átlag bélyegnagyító, nekem is olyan van).”


Szabad szemmel akkor ezek nem láthatóak !

Idézet:
„kb. 10 féle nyomtató. Azokról is kértem a haveroktól nyomatokat, és azokon is éppen ilyen a kép.”


Akkor ezt a vonalat mint hibaforrást felesleges követni.
99,9% hogy minden lézer így nyomtat.

Hiba jóval egyszerűbb, hőfok, kapcsolat a papír és panel között.
(#) Doncso válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Én elhiszem neked, tetszene is a megoldás, éljenek az újitó ötletek, viszont egy két gyakorlati tanácsot elfogadnék.
Elég e egy akváriumi levegőztető?
Többször használható e a sósav?
Mennyi időt vesz igénybe az a módszer?
Kell e melegíteni?

Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Arról nem hallottál hogy a réz a szabad levegőn is elkezd oxidálódni? Ezért is lakkozzuk a panelt.

Idézet:
„Hmm, tehát a rézfóliára elég ráfujni, és máris oxidálódik?”
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Reméljük igazad lesz. Most én is a kísérletezésnél tartok.
Alkotó
(#) Alkotó hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Uraim!

Én követtem el a hibát. Ugyan kipróbáltam vagy 10 nyomtatót, és mind "szövetes" nyomatot adott, de......
Mindenhol azonos volt a forrás pdf, amit szétküldözgettem nekik. Ezért volt mindenhol egyforma a nyomat.

Az volt a baj, hogy szinesen hagytam a pdf generátor beállítását, és hiába volt fekete a rajzolat, azt ő szinesként akarta kikeverni. Átállítottam 8 bites fekete-fehérre, és azonnal megjavult a nyomat, nálam is, és máshol is.
(az ötletet az adta, hogy a szövegek törkéletesek voltak, a kitöltött részek meg nem. Sőt pl egy kapcsolási rajz készítő programmal nyomtatva, mondjuk egy dióda háromszögének a kitöltése "szövetes" volt, a kontúrvonala meg tömör.

A lényeg: elnézést, hogy feleslegesen kevertem itt a témát, én hibáztam el a dolgot.

Alkotó
(#) szabi83 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ilyesmit írtam PM-be is nem?
(#) Sir-Nyeteg válasza Doncso hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ok, de nem 10 percen belül oxidálódik, és megkockáztatom, hogy teljes egészében még órák alatt sem.
(#) vilmosd válasza Doncso hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Idézet:
„Elég e egy akváriumi levegőztető?

Vegulis ez fugg erosen a Te altalad hasznalt edeny es a panel mereteitol. En vettem egy kis pumpat es megprobaltam a slagot alatta tartani a panelnak. Igy a levego egyenletesen futott vegig a panel folias oldalan, vagyis mindenutt erte a levego. Igy egy hasznalt sosavnal kb 10 perc volt a marasi ido. De ez a kis pumpa is ad eleg levegot.
Idézet:
„Többször használható e a sósav?”

Termeszetesen. De egy ido utan telitodik az oldott rezzel es megno a marasi ido.
Idézet:
„Mennyi időt vesz igénybe az a módszer?”

Ez erosen fugg a sosav elhasznaltsagatol.
Idézet:
„Kell e melegíteni?”

Lehet de nem ajanlatos 28-30 fok fele menni mert a sosavgozok erosen kezdenek parologni, es ez nem tesz jot az egeszsegednek es a femtargyak egeszsegenek sem. Az enyem mindig kinn tartozkodik a teraszon szabadlevegon. Probaltam mar reggel is (16-18 fok) de nem lehet eszrevenni jelentos idobeli kulonbseget.

Udv Vili
(#) Doncso válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Persze azt senki nem mondta, de gondolj bele, nem hülyeség amit vilmosd-mond, nem kell azonnal kigúnyolni, gondold végig, a réz oxidálódik a levegő hatására, belerakod a sósavba, megoldja a felső oxid réteget, innentől nem fogja tovább merni mert azzal, hogy beletetted a sósavba elzártad a levegőtől is, de ha levegőzteted.......???
(#) Doncso válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Na ezt kipróbálom! Meglátjuk.
Köszi az infót, Üdv.
(#) Sir-Nyeteg válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Jó, persze, igaza van neki is, neked is, és nekem is
Csakhát én logikám szerint: levegőre kitéve is kell neki saccra kb 1-2-5 perc, amíg a felülete oxidálódik, nah most akkor kis buborékokkal ugyanez jócskán lelassul, és hát az a bubokék nem is éri el elvileg a rezet, hisz a folyadékot nem tudja letaszítani a réz felületéről, sztem.
(Egyébként most készül buborékos nyákmaratóm prototipusa, bár az vaskloridra, vagy na-perszulfátra készül.)

Várom szeretettel a kisérlet eredményét, és kiváncsian várom, hogy másnak is bejön-e ez a dolog
(#) Doncso válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hát majd ez kiderül, kipróbálom a cuccost.
Következő: »»   228 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem