Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   820 / 1385
(#) havranarpi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Király lett.
Én kaptam a múltkor egy barátomtól.
1975-1980 között gyártott nyákot.
Nem olyan mint a mai nyákok ,nem olyan világos és szálkás ha elvágom.
Inkább olyan sötét szinű-olyasmi mint a bakelit.
(#) zolika60 válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ez nem véletlen mert bakelit a hordozója. :yes: No de egy újszülöttnek minden vicc új.
(#) silent15 válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szagold meg, arról meg lehet mondani .
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ha még 2 percet rászántál volna a fúróhegyed élezésére, akkor a forrszemek sem púposodtak volna fel ilyen csúnyán.
A rajzolat ott az ic-k körül életveszélyesen sűrű, vigyázz vele mert könnyen összefolyhat két ic-láb forrfeje.
Gyantát vagy valami folyasztószert használsz a panelen? Mert nem terül sok helyen kellőképpen az ón, úgy tűnik.

Na de ha csak a vasalást kell nézni, akkor viszont szép !
:wave: :peace:
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Mire vélhetjük a vasalást ? Úgy tudtuk dry párti vagy.
A másik saját technika ? Vagy a mindenki által ismert , és semmi extra nincs benne?
És még egy kérdés az átkötéseknél, amik látszanak az direkt így kellett , vagy vasaláskor kicsit hiányos lett a rajz?

UI.: Az ónozást mivel hajtottad végre ? Ugyanis változó a felület minősége.Röviden ennyi. :eeknoes:
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Kb. 2 éves vagyok a fórumon, de Köbit mindig is vasalni láttam. Szerintem összetéveszted valakivel...
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nem figyeltél eléggé nem azt írtam , hogy csak dryt csinál hanem azt , hogy dry párti a kettő között lényeges különbség van. Ez nem zárja ki azt , hogy vasaljon , és nem rég volt egy hozzászólása ott azt írta , mert pont dry ról volt szó , hogy akár 10x is megtudja csinálni ugyan úgy egy adott nyákot.
(#) Law_Denis hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Nyákkészítésekor mindegy milyen színű tintával nyomtatok a műnyomó papírra? Kifogyott a feketém... Vasalásos technikához kéne!
(#) storm válasza Law_Denis hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Tinta alapból nemjó, festékpor kell, mert csak az tud ráolvadni.
(#) Law_Denis válasza storm hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Úgy gondoltam,hogy festékpor.
(#) _vl_ válasza Law_Denis hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szóval az a kérdésed, hogy a színes lézernyomtatódban csak a fekete toner jó-e erre a célra, vagy más színű tonerral is működni fog.

Szerintem működni fog.
(#) Law_Denis válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Igen,így van! Köszönöm a választ!
(#) silent15 hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok, kipróbáltam eyess nyák készítési módszerét, és tényleg működik, megtapad sima papírról is, de nekem a szélén mindíg lejön, ott nem tapad fel, ez miért van? Amúgy se tudok normálisan vasalni , műnyomóval is rosz szokott lenni a széle . Mit ronthatok el?

KsöZI!
(#) havranarpi válasza silent15 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szerintem nem vasalod elég rendesen le a szélét csak hiányosan.Vagy áztatásnál sietsz és lejön.
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Vagy a vasalót felemeli a panel szélén lévő sorja, így nem tudja a széleket megvasalni. Javaslom, reszelővel távolítsd el az azokat.
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Sok mindent nem írtál le , mert attól , hogy próbáltad ugyan úgy csinálni elképzelhető , hogy valami mégsem egyezik.

1. Legyen karcmentes a nyák , és tiszta.
2. Nem tudom mivel fújtad be a papír hátulját , de ha te is d szesszel , akkor lehet , hogy sokat vártál , és túl száradt.
3.Ha mindent úgy csinálsz ahogy a videón van , akkor az átitatott rajzolat szinte rá tapadva elterül a nyákon , és ne legyen alatta levegő elvileg nem lehet.
4.A d szesz nem fogja megtisztítani annyira , ha te nem fogod , mert az a nyák tetején úszik , de ha elpárolog , akkor marad a zsíros nyák , és ott nem is fog meg tapadni.

Volt korábbi videómban pont egy ilyen ahol meg is mutattam , hogy a széle nem , de már máshol megtapad, és kb 2 - 3 vasalás után már a széle is jó volt.Szóval ha nem tiszta a nyák , akkor sem előtte sem utána nem fog rátapadni.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Én is megpróbáltam ma este.
Nekem teljesen sikerült.
Először kitaláltam ,hogy sidollal simára tisztítom .szép is lett de vízlepergető bevonatot képzett.
Utána 1000-es vízpapírral nekiugrottam és simára csiszoltam.Tényleg nagyon oda kellett figyelni az oldal sorjánál -le is szedtem-
Az áztatás már gond volt ,mert féltem ,hogy lejön a tinta.
Ezért langyos vízben 1 órát áztattam. Pici dörzsölés után minden lejött.
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Örülök , hogy neked is sikerült.Remélhetőleg ilyen papír mindenkinek van otthon , ezért is kezdtem bele , és próbáltam kiagyalni , hogy s miként lehetne , de sikerült , és ez a lényeg .Mindenki használja a technikát ezek után kedve szerint sok sikert hozzá.
(#) _vl_ válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Először kitaláltam ,hogy sidollal simára tisztítom .szép is lett de vízlepergető bevonatot képzett.
Utána 1000-es vízpapírral nekiugrottam és simára csiszoltam.”

Nem kell küzdeni mindenféle cuccokkal, fölösleges energiapocséklás...
CIF súrolószer + dörzsiszivacs.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia, nekem is sikerült pár próbálkozás után, elösször alacsony volt a vasaló hőmérséklete, aztán kevés (pedig csináltam a kezes trükköt) de aztán sikerült , és majdnem (nem vasaltam elég ideig és a szélén lévő keret lejött 1mm szélesen) de a vezetősávok tökéletesek lettek!

Köszi az ötletet, és a segítséget!
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
A bűvös keret, hát igen elég sok mindenkinek lemarad , de ez annak tudható be , hogy a keret mentén túl sok papír van ráhagyva . Pont kb a kerettől úgy max 5mm er papírt kell ráhagyni nem kell több , és a bűvös keret is rajta lesz.
A videón is kb ennyi , és a keret is ott van , és az pedig 1mm er nél is vékonyabb.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia, köszi a tippet !
(#) usane hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Üdv!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e olyan lakk ami teljesen elfedi az áramköröket?
Kifejtem mit akarok, mivel a lakk is lefedi.
Szóval az a célom, hogy ne látszódjanak a rézcsíkok, hogy ne legyen olyan könnyű lemásolni.
Értelemszerűen a forrszemek helyeit ki kell hagyni itt is. Néztem a kéket meg pirosat is, azokon is látszik a réz.
Szóval van e olyan lakk ami nem átlátszó.Illetve meg tudják e oldani a nyákkészítő cégek több darabszám esetén), ha nem házilag akarom ecsettel bepamacsolni
(#) eyess válasza usane hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Olyan nincs , hogy nem lehet lemásolni mindent le lehet.Még be betonozod is , akkor is.
(#) janikukac válasza usane hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Inkább csiszold le az alkatrészek feliratát, úgy se könnyű lemásolni.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ennyi erővel beönthetné műgyantába is...
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A műgyantát is le lehet szedni .Számos nem publikus processzor , és Flash tetejéről operáltam le , hogy megtudjam a típusát.Nem beszélve ha pont cserélni kellett , akkor meg egyenesen le is kellett szedni .Hőlégfúvó csodákra képes.-.
De egyébként több darabról írt ahogy olvasom , és csak a "réz csíkokat akarja eltüntetni".
(#) Szpisti válasza usane hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Kend le bitumennel. Meggondolja kétszer is hogy nyakig kátrány legyen-e ))
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ja és ilyen jó meleg időben meg kicsorog a dobozból a kátrány ! Te bekennéd a saját munkádat ??
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ja meg aztán a kátrány még vezet is ráadásul , de hát az már mellékes igaz Szpisti !
Egyébiránt részemről ejteném a témát , mert értelmetlen dolog , ha meg ennyire számít neki az , hogy ne lehessen lemásolni ,akkor nem kell megépíteni sem és , akkor tényleg nem lehet lemásolni sem.Sok minden van itt amit sokan kitaláltak stb , és feltették ide , és szerintem senki nem ágálkodik , hogy ne lehessen lemásolni . Nem is értem hogy kérdezhetett ilyet sőt azért is nem segítek most már neki , hogy ne tudja lemásolni he he .
Következő: »»   820 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem