Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   175 / 200
(#) diysub hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést, hogy nem teljesen témába vágó a hozzászólásom. Nem tudom, van-e erre jobb topic.
Van egy autós mélynyomó erősítőm, 100-150W teljesítményt tud elméletileg leadni. Nem tudom, mennyi lehet a valós. Így néz ki belülről: Erősítő

Ugye nekem egy tápegység kéne hozzá. 12V egyenáram 10-15A.
Olvastam több megoldást is a problémára(autós akku+töltő, tápegység építése), de egy PC táp átalakítása tűnik a legkifizetődőbbnek.

Mivel én magam nem értek sajnos túl sokat a témához, hiába olvastam ezt a topicot, meg több másikat is.
Keresek: ***
Erre van az apróhirdetés!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
(#) diysub válasza diysub hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Esetleg XBOX tápegysége megfelelő lenne?
XBOX tápegység1
A specifikáció alapján igen.
Nem tudom, más akadálya lehetne-e ennek a megoldásnak.
Üdv.
(#) latyakosa válasza diysub hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Valószínűleg elég lesz hozzá.
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Én még egy nagyobb pufferkondit raknék, amivel még elbír indulni, mert a nagyobb mélyeknél letilthat a védelem.
(#) diysub hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat. Ez jó hír, hogy működhet vele.

Sajnos én magam nem tudnám kicserélni, nem is nagyon értek hozzá, nem tudom, hogyan lehet megállapítani, hogy hány (mikro)farados kondi kell hozzá.
Szerintetek ha elviszem villamossági szervizbe, szaküzletbe, megcsinálnák és megértenék, hogy mit szeretnék?
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nem kell kicserélni semmit. Bemész valamelyik elektronikai alkatrész üzletbe és kérsz egy 10 000µF-os vagy nagyobb, legalább 16V-os kondit.
Levágod a tápcsatlakozót, meghámozod a vezetéket, kiméred melyik a 12V negatív és melyik a pozitív ere és azt bekötöd az erősítő csavaros csatlakozójába, úgy hogy a kondi lábát is belefogatod mellé.
(#) diysub válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Értem, ezt akkor én is ki tudom vitelezni.
Köszönöm a segítséget.
(#) chopper800 válasza sejtek hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Szerbusz.
Köszönöm az instrukciókat.
Üdv.
(#) diysub válasza diysub hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Az XBOX tápegységet még nem vettem meg, már éppen vettem volna egyet, mikor észrevettem valamit.

LED tápegység megfelelne a célnak?
Mondjuk egy ilyen?Tápegység
Még olcsó is lenne. 80%-os hatásfokkal számolva az 288W(12V;24A). Az erősítő elméletileg 150W-os(ennyi szerintem nincs is), tehát tartalék is lenne.
Vagy ezek a tápoknak más a felépítés, és nem bírnák a hirtelen áramerősség-váltakozást?
Nem értek hozzá, azért kérdezem, mert száraz adatok alapján működnie kellene ugye.

Üdv.
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Hogy letilt-e, azt ki kell próbálni.
Én nem adnék érte (ennyi) pénzt, mivel egy gyengén módosított pc táp is tudja ezt, ami ingyen van.
(#) diysub válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Értem.
Sajnos nem értek a tápegységekhez, de pénzkidobást nem szeretnék.
PC táppal az a gond, hogy olcsó lenne, de én nem értek az átalakításhoz, olvasgatok, de nem menne, főleg nem elsőre. Ismerősöm meg nincs, aki értene hozzá, esetleg átalakítaná.
Köszi a választ.
Akkor marad az XBOX tápegység, remélem minden klappolni fog.

A kondi bekötéséről, amiről még írtál nekem korábban, csináltam egy képet.
Jól értelmeztem, hogy így kell befogatni a tápegységgel együtt az erősítőbe?

Köszi a segítséget.
(#) RoliNyh válasza diysub hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Igen, pont úgy kell "befogatni"...
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Jó lehet a led táp is, azt vedd amelyik az olcsóbb.

Igen, jó a rajz
(#) diysub hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Köszi mindkettőtöknek. Kicsit amatőr vagyok, az látszik. XBOX táp(203W) kétezerrel olcsóbb lenne, de ebben a LED-es tápegységben lenne még 80W tartalék.
Még átgondolom.
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Úgy számolj, hogy a kondi(pakk)ra is költened kell.

Én táp helyett inkább egy rendes szobai erősítőt vennék (vagy építenék), ami tudja is azt, ami rá van írva. 10k-ból kijönne.
(#) diysub válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Néztem kondit, nagyjából 5-600 Ft-ba fog kerülni, egy olyan, amiről írtál.
Az a baj, hogy mélynyomóhoz való szobai erősítő nagyon sokba kerül, kb. 30ezernél kezdődik, használtpiacon sem találtam, pedig elég sokat keresgettem.

Ha 10ezerért lehet építeni, már kezdeném is. Csak végfok+előfok+filter, ezeket nem tudnám összerakni meg még ehhez is kéne táp.
Kit
Vannak ilyen kitek, esetleg ezekkel lehetne, de a táp akkor is kérdéses.

Köszi a segítséget.
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Pl: Veszel egy ehhez hasonló apt100-ast.(Szokot fent lenni olcsóbban is.). Eladod nekem belőle a kimenőtrafót, mivel az neked nem fog kelleni Építesz(nem túl bonyolult) vagy veszel egy aluláteresztő szűrőt és kész is a szobai szub erősítő.
(#) diysub válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Igen, így viszonylag egyszerűen meg lehetne oldani. Mondjuk az én hangszóróm sajna 4 Ohmos,
szóval ez az erősítő kiesne.
Kipróbálom a mostani erősítőmmel, aztán legfeljebb megcsinálom, amit írtál.
Köszi.
(#) gerleimarci válasza diysub hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
6ohmra van illesztve, de jó neki a neki a 4 ohmos is.
(#) pocok2000 hozzászólása Ápr 17, 2016 /
 
Sziasztok ! Kellene nekem egy egyszerű kapcsolás . Akváriumba akarok egy éjszakai fényt . 5 db UV ledet akarok bekötni. A ledeket már megvettem, jó pár éve . Egy régi telefontöltőt gondoltam használni tápként ( 5 V 0,4 A ).

Köszönöm szépen előre a segítséget.
(#) vargaf válasza pocok2000 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Ebben mi a PC táp átalakítás?
(#) Gafly válasza pocok2000 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Mekkora LED-ek?
Ez azért fontos, hogy mekkora árammal lehet/akarod őket működtetni...
Bár 20 mA első körben a nem túlzottan kicsi LED-et nem bántja.

Mekkora a LED-ed nyitófeszültsége? Olyan 3.x volt körül lehet...

Legyen mondjuk mindegyik LED-es sorban egy 68 Ohm-os ellenállás.
Vagy 47, ha nagyobb
Az 5 LED és ellenállás kombináció pedig egymással párhuzamosan. Nagyjából ennyi.
(#) vizor hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Üdv mindenki!

A kérdésem az lenne, hogy jól tudom-e, hogy egy mai ATX PC tápban a 4 pin-es 12V-os CPU táp az egyik "rail" (v2) és az összes többi csatlakozás, molexek, alaplap, stb. a másik "rail" (v1)?
(#) gerleimarci válasza vizor hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Nem teljesen. Ez gyártó és típusfüggő. Általában feltüntetik, de ha szétszeded egyértelműen látható.
Nekem egy Corsair TX650 van, amiben egy 12V-os ág (rail) van. Ez egy nagyon jó tulajdonsága.
Volt egy chieftec tápom, amiben 4 ág volt. 2 a CPU-nak és alaplapnak, 1 a GPU-knak, 1 a HDD, DVD és stb-nek.Össze is kellett kötnöm a sönt után, mert leoldott a védelem.
(#) vizor válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Köszi a választ. Ezen jelölve van, hogy 12v1 / 17 amper és 12v2 / 18 amper. Nekem 12volt 10 és 5 amper kellene elkülönítve. Megerősítést keresek, hogy a 10 amperre használhatom a CPU 4-8 pines csatlakozóját és az 5 amperre egy molexet. Az ATX szabványban elvileg így van leírva a felosztás 2 rail esetén. Nem számítógéphez kellene.
(#) gerleimarci válasza vizor hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Akkor egyszerűbb, ha szétszeded. Megnézed, hogy a két sönt végei melyik vezetékekhez mennek. De ha már szétszedted, akkor össze is kötheted, mivel semmi értelme külön venni, csak valami nagyon ''okos'' kitalálta. Amúgy a 12V egy helyről jön, és a söntnél ágazik el
(#) vizor válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Oké, köszi, megnézem.
(#) anderson14 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok,

Egy 14 pines Compaq tápot próbálnék üzemeltetni nem a saját alaplapjával, pontos típusa PDP117P. Terhelésként rajta van teszt gyanánt egy 3,5"-es ezer éves HDD, illetve a 3,3V-os ágon ellenállások. Ha a táp 4-es és 5-ös lábait zárom, akkor a táp be is kapcsol annak rendje és módja szerint.

Viszont a későbbiekben egy Banana Pi-t szeretnék üzemeltetni róla annak minden tartozékával együtt, aminek non-stop kellene mennie. A problémám abban áll, hogy áramkimaradás esetén a táp nem kapcsol magától vissza, oldanom kell a 4-es és 5-ös láb között a kontaktot, majd ha újra zárom már indul is.

Megfigyeltem, hogy ez a jelenség csak akkor áll fent, ha az áramkimaradás rövidebb, mint 10-15 másodperc. Miután kisültek a kondik a tápban és megszűnik a feszültség az 5-ös lábon, akkor a kötés oldása nélkül is rögtön indul a táp ha megjön a 220V. Tudnátok tippet adni, hogy tudnék non-stop tápot csinálni belőle? Köszönöm a segítséget előre is.
(#) gerleimarci válasza anderson14 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szerintem egy késleltetve meghúzó relé lenne a megoldás. A záróérintkezőkre menne a 4-5-ös láb. Ha elmegy a 230V, akkor old a relé, ha megjön, akkor pár másodperc múlva indulna
késleltető. A késleltetés mértéke függ a meghúzótekerccsel párhuzamos kondi nagyságával.
(#) dave500 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, de nem az egészet, bevallom.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy pc tápot (vagy akár nagyobb laptop töltőt, ez lenne a helytakarékosabb megoldás) át lehet-e alakítani úgy, hogy kb. 36V körüli feszültséget adjon? Egy 90W-os powerled-et kellene hajtania.
Előre is köszönöm!
Következő: »»   175 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem