Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   119 / 489
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

Van ilyen parancs, a méréshez be kell állítani a fordulatszám kijelzését is....

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia

Lehet, hogy nálam azt a gombot pont nem veszi amivel a fordulatszámmérést el kellene indítani.
  1. TRotation  EQU  ENTER


üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
El tudod idítani a fordulat mérését, ha a Keys.asm-ben egy olyan billenytűre írod át a kódot, amit bíztosan tud a távid. Ilyen lehet Pl.: a Vol_UP és Vol_DN parancsok, amelyek a másodpercet állítanák előre és hátra. Ezeket kihagyhatod, a távi parancsokból egyébként is. (Vol_UP EQU 0x07, vagy a Vol_DN EQU 0x0A legyen majd TRotaion EQU "ENTER" helyett. TRotation EQU Vol_UP, vagy Vol_DN). Ellenőrizd, hogy a Vol parancsok a Keys-ben valóban a másodpercre vannak-e állítva!
Ezután fordítsd le a programot újra, és talán jó is lesz ez a hozzárendelt gomb...
Szia.
(#) tony994 hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy darab plexim a prop elé akarom rakni szerintetek át lehet fúrni a plexit hogy ne repedjen meg?
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!
Néhány fontosabb dologra még figyelni kell a Keys.asm átírásánál!
- Ha egy kódot átírunk, akkor a "helye" nem maradhat üressen vagy ugyanazzal a kóddal,. Pl.: "SEC UP EQU Vol_UP", kell adni egy kódot a helyére. SEC_UP EQU ENTER is lehet, igy cseréltük a kódokat. Ha most működés közben meggyőződünk arról melyik gomb a másodperc előre, (ez a 7-es számgomb lenne), akkor nincs probléma a cserék utén. Ha megtalálod a "0A", másodperc hátra léptetése, azt én a külső kör be/ki kapcsolására írnám majd át, ott is cserélve a kódokat. (F1 EQU 0x30 helyett, F1 EQU 0x0A lenne, a Vol_DN pedig Vol_DN EQU 0x30).
Sok sikert hozzá, szia.
(#) _JANI_ válasza tony994 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia! Persze. De álványos fúrógéppel; éles. de nem túl hegyesre köszörült csidafúróval;nagy fordulattal és lehetőleg vízzel hűtve tökéletesen kifurhatö. Persze némi gyakorlással a folyamat egyszerűsíthető...
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
...és ami nagyon fontos: Kis előtolással. Ne harapjon nagyot az anyagból. Lassan, apránként.
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia

Köszi, ezt majd kipróbálom, bár fordulatszám mérés nélkül is egyértelmű a kiegyensúlyozatlanság.
Először úgy próbáltam beállítani, hogy panelfogóba befogtam egy 3-as bronzperselyt amibe belement a PC tengelye, aztán rájöttem, hogy ennek viszonylag nagy a surlódása és nem adja ki elég pontosan a kiegyensúlyozatlanságot.
Fogtam egy pici golyóscsapágyat aminek a belsejébe beleszorul az előbbi bronzpersely, a külsejére meg ráforrasztottam egy fémlemezt, ezt fogatom be a panelfogóba (úgy, hogy az egész vízszintes legyen, a bronzperselybe meg belemegy a PC tengelye.
Annyira érzékeny lett a szerkezet, ha egy fél menetet tekerek az állító csavaron, már észreveszi.
Most ezzel a módszerrel próbálom belőni a propellert.

Üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

A magasra ületett led-ek jelentős légellenállást képeznek (csökkenti a fordulatszámot) és zajok forrása lehet....

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia

Lejebb raktam őket 4mm-el, jobban nem lehet, mert burkolatot akarok csinálni, és a pufferkondi megszabja a magasságot.
üdv
(#) patexati válasza tony994 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia! Nekem a plexi nem jött be pedig készítettem rá de nem lett felszerelve mert nem tetszik azon keresztül! Sokkal élesebb szebb plexi nélkül szerintem! Fúrni lassú fprdulaton jó éles fúróval álványos gépen lehet!
(#) tony994 válasza patexati hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

Köszi mindenkitől a tanácsot! Majd ma elmegyek egyik haverhoz neki van oszlopos fúrója ott megcsinálom , és majd meglátom hogy marad e vagy sem...
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia Tony994!
Látom szépszámmal kapod a jobbnál-jobb hasznos ötleteket, megoldásokat plexi furásához. Az egyik legfontosabb talán az lenne, hogy jó alátámasztás legyen, (egy sima felületű falemez), főleg ha vékonyabb az a plexi. Nem szabad megengedni, hogy előtolásra "behajoljon" az a lemez, A probléma akkor van vagy keletkezik, amikor éppen az átfurása történik. Ilyenkor megrántja felfelé a furó, ezért le kell szoritani rendesen, különben bármi történhet a plexivel... Néhány furatot már készitettem ilyen lemezeken én is.
Szia, és tényleg szép lassan.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!
Köszi a sok jó tanácsot! Este írok hogy sikerült!üdv!
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

Vékony plexibe, műanyagba nagyobb átmérőjű furatot a fához való fúróval (amelyik a peremén levő két éllel vágja az anyagot) sikerült szépen fúrnom.

Szia
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!
Értem! Te hanyas lyukat fúrtál bele, akkor tartom magam én is ahoz nehogy valami gond lépjen fel mert túl vastaggal fúrok...
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

5 illetve 8 mm furatok voltak 0,5 mm vastag anyagba (CD borító). Előfúrtam kicsi fúróval, hogy a fafúró közepén levő vezető könnyen bemenjen. Utána jött a fafúró nagyon lassú előretolással. Amikor átvágja az anyagot nincs az a felkapás, viszont a kivágott rész rajta maradhat a fúrón, beszorulhat.

Egy kis hulladékon célszerű próbafúrást csinálni a fődarab elött...

Szia
(#) Kocska hozzászólása Okt 6, 2009 /
 
Sziasztok.

Sikerült felprogramoznom az rtc változatot ( előkerítettem régi jdm égetőt) Az rtc része nem az igazi. Bekapcsoláskor 12:00:00 01 01 01 ről indul. De nem villog a külső led. Mi lehet a gond? Valamit elrontottam fordításkor? Végezetül 2 kép róla a nyák vasalással készült.
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

Akkor indul 12:00:00 2001-01-01 ről az idő, ha az RTC -ben tárolt adat nem hihető (a 0x10 -re beírja az évet, a 0x11-re beírja az év negáltját, visszaolvasáskor ellenőrzi őket).
Több oka is lehet:
- Van-e az RTC-nek tápellátása akkor, ha a propeller nem forog, a táp nincs bekapcsolva? Nem látok elemet csatlakozni az RTC 8. lábára.
- Beírattad-e az időt dátumot az RTC-be? Az idő állítása után a külső ledeket ki ill. be kell kapcsoltatni.
- Sikeres-e a kiolvasás / beírás az RTC-be. Nincs-e zárlat, szakadás a SCL és SDA vonalakon? Van-e rajtuk felhúzó ellenállás a pic Vdd tápjára? Kap-e tápot az RTC? Az oszcillátora rezeg-e? Meg lehet mérni multiméterrel. Bekapcsolás után az INT lábán 1Hz jelenik meg, a méréshez egy 10k felhúzó ellenállás kell a tápjára.
Az I2C vonalak méréséhez jó lenne egy működő pickit2, annak logikai analizátorával sikerült nekem is kimérnem. A I2C vonalak és a pickit bemenete közé még 74HC125 ből meghajtót is kellett készítenem...

Szia
(#) Kocska válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Köszönöm az instrukciókat. Most 3 napot dolgozok aztán kipróbálom /ellenőrzöm őket. 3,6V ot kap akkor is ha egyébként nincs bekapcsolva a cucc. Ki-be kapcsoltam a külső ledeket de semmi. A többit 3 nap múlva tudom megnézni... Köszönöm még egyszer.
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!
Fúrás sikerült! Sőt vágtunk is le a plexiből cirkulával vízhűtéssel most megyek bécsbe osztállyal esete mikor hazajöttem írok!
(#) Kocska válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia nem bírtam magammal, akármilyen fáradt vagyok megnéztem az órát. Tehát 8 as lábon 3,6V van táp nélkül. Külső led ki/be kapcsolása megvolt, többször is. SCL SDA csak a pichez és rtc hez kapcsolódik, nincs zárat/ szakadás. Felhúzó ellenállások megvannak. Kipróbáltam külső táp nélkül 10k felhúzó ellenállással RTC 7 lábán az elemek feszültsége ugrál. A pickit nincs bevethető állapotban sajnos Csatoltam az asm et. csak a távirányító cím ellenőrzést vettem ki ha mindene igaz. Köszönöm hogy próbálsz segíteni.

prop628.asm
    
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!

-A külső led ki/be kapcsolása előtt időállító infra parancsnak is kell mennie.
- Az SCL megy a pic 1. (RA2) lábáról az RTC 6. lábára
- Az SDA megy a pic 3. (RA4) lábáról az RTC 5. lábára
- RTC 3. (A0) lába földelve van?

- Tényleg csak a címfigyelést vetted ki...
Szia
(#) robing16 válasza Kocska hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Úristen!
Őszintén szólva, ti itt szenvedtek a már kész ASM-el, én meg úgy indultam neki, hogy majd én megírom!
Mennyit fogok én szenvedni
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Belenéztem ebbe a prop628.asm-be, és találtam az RTC beállításoknál eltérést, amely lehet hogy segíthet. Ez nem bíztos, csak akkor, ha Hp41C is átnézte ezt a sort.

;#define RTC_ADDR 0xA0 ; RTC's address with A0 pin grounded
#define RTC_Control 0x00 ; Control register

A pontosvessző az a jó sorban van?
Amely nálam működik, ott pont fordítva van a pontosvessző.

Sziasztok.
(#) Norberto válasza robing16 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Idézet:
„Mennyit fogok én szenvedni”


Én azért nem szóltam bele, mert úgy gondoltam, tudod, mit és miért csinálsz. De engem is tarkónvágott, mikor először leírtad, hogy nulláról akarod a vezérlőszoftvert megírni a PIC-be, mikor már elérhető egy évek óta működő, folyamatosan továbbfejlesztett verzió. Talán Hp41C teljesen új alapokra is helyezte, ennek részleteire nem emlékszem tisztán.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Janocsi és Kocska!

Ez bizony elkerülte a figyelmemet és a hiba oka is lehet. Bocsánat.... Az a pontosveszző nem kell a
  1. "#define RTC_ADDR 0xA0 ; RTC's address with A0 pin grounded"
sor elé.

Robing16!

Hónapok szabadidejét áldoztam fel a hibák megtalálására, a továbbfejlesztésre. Az eredeti kódból többszáz utasítást tudtam kivenni a funkciók sérülése nélkül. Sikerült a benne rejlő, az eredetiben nem elérhető rutint is életre keltenem. A felszabadított helyre tudtam betenni az új szolgáltatásokat és az RTC kezelését. Mindezt úgy, hogy belefér a 16F628 2K memóriájába. A programot úgy sikerült módosítanom, hogy nincs is 16F628-cal felépített propeller órám, magam nem is tudtam próbálni. A teszteléseket Janocsi társunk végezte. 26 tesztelt verzió és még mindig megmaradt benne a demo kilépés hiba, amit csak mostanában sikerült megtalálni.
További változatok készültek 16F648A, 16F890, 16F876/886 kontrollerekre. Az utóbbi 20 ledet kezel (külön van led az analóg osztásnak és a másodpercnek), méri a hőmérsékletet, a páratartalmat, a buffer feszültségét, és a fordulatszámot is. A Wand órába beépített speciális kijelzéseket hozom át a propeller órába, de ezek már csak 18F2620 kontrolleren lesznek megvalósítva...
A bázis, ami csak a propeller tápját és motorját vezérelte, 20/40 időpontos, a hét napját is figyelembe vevő ébresztő/kapcsoló óra lett, hangjelzéssel, a propeller időzített be/kikapcsolási és relé kimenet vezérlési lehetőséggel. Mivel a bázisnak nincs kijelzője, a beállításokat PC -vel lehet megtenni soros vonalon keresztül. Készült egy Windows-os kezelő program is, amivel az ébresztések és a működési paraméterek beállíthatók, parancsok küldhetők az órának. A beállításokat fájlokba menthetjük. stb.
A távirányítót, a nem mindenkinek hozzáférhető C változatról, átfordítottam assemblyre (az assembly kód a bővítésekkel együtt nem éri el a 256 utasítást, kb. a fele az eredeti C-ből fordítottnak). Képessé tettem 3-4 lap kezelésére laponként 16 parancs lehetőséggel. Lehetőség van 16 eszköz kezelésére, nem kell minden órához külön távirányítót építeni. (Használom a propeller és a wand órához is.) Az eepromos kontrollereknél az adat eeprom segítségével a gombok funkciója, kiosztása átírható. 128 byte adat eeprom rendelkező típuson kétféle kiosztás is használható (bekapcsolás alatt nyomva kell tartani az address gombot.)

Szia...
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Huh, nem volt egyszerű végigolvasni, mennyi minden belefér a PIC-be! Ugye, nem vagyunk egyformák, ezértis különbözik a mi észjárásunk...

Nekem ez egy kezdő kihívás, hisz kb 3 hónapja ismerem a PIC-et! Gondolom, neked már töb év tapasztalatod van, ellenben nekem nem sok

Sajnos én nem tudok elképzelni egy programot Assembler nyelven! Rettentő hosszú, és bonyolult. A Pascal nyelv az, amit sikerült megértenem, és remekül lehet használni. A távirányító 97%-osan készvan, egy kis dolog hiányzik a programból, amit nem tudok megoldani még!

És említetted a PC-vel való felprogramozást, hogy mikor ébresszen, meg hasonlók! Én egyszer elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha egy olyan távirányítót csinálnánk, amin van egy kis kijelző, ami képes szöveget kijelezni. Beállítom az időpontokat, majd a PropellerClock IR vevőjére ráküldöm!

Ez az ötlet egy nagyon régi videó készüléktől jött, kegyetlen volt, mikor a távirányítóba begépeltem a felvétel idejét, megnyomtam a sugárzás gombot, és hopp! átment a videófelvevőre.

Meglátjuk mi lesz!
Sziasztok!
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Friss fejjel végiggondolva:

-Ha az RTC_ADDR szimbólum nincs definiálva (a pontosvessző miatt), akkor le sem fordulhat. Akkor nem keletkezik hex állomány. Akkor milyen program van a pic-ben?

A fordítás menetét leírtam itt.

Sziasztok
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Szia!

Pascal van a pic-re is, talán az Neked jobban menne, nincs vele tapasztalatom. Maga szintű nyelv alkalmazása esetén legalább 1, de lehet, hogy 2 katagóriával nagyobb teljesítményű kontroller kell. (16F628 biztos kicsi lesz).

Érdemes lenne a 18F családból kinézni valamelyik kontrollert, jó C compiler van hozzá, a student verzió ingyenesen letölthető. (C -ben is lehet Pascal-osan programozni...)

Akkor igazán jó a kezelés, ha lehetőséget ad a kiolvasásra is. A kijelzős távirányitóra ki is lehessen olvasni a már beállított ébresztéseket. (A soros vonalon ez is megy.)

Az egyirányú RC5 kommunikációt másra cserélve (infravörös soros vonal, IRDA) a mozgó propellerrel is lehetne társalogni.

Pic-kel nekem sincs több éves gyakorlatom (kb. 5 - 6 készülék), de más mikroprocesszorokon (I8080, I80x86, Z80, NSC800, I8031, I8048, Motorola 6802, 6810, 68000, TMS320,... ) 10-15 évet programoztam már assemblyben és magas szintű nyelveken.

Szia
Következő: »»   119 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem