Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   224 / 489
(#) t0bi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szép kis darab! Kell hogy legyen benne EEPROM? Ha nem, akkor jó esetleg a 16F716 is? Az csak 200+ÁFA (SOIC).
Lenne még egy szakmai kérdésem. Szeretném átprogramozni az órát, hogy bekapcsoláskor csak az analógot mutassa a külső piros körrel. Megnéztem a progit, a MainLoop-ban a lUpdateDisplay rutinból ha kiveszem a DTime és DDate sorokat és beillesztem az OutLed-et, az használ vajon? Amit használok: prop628.asm, File Version:2.27
Jövő héten nekiállok kisérletezgetni a programmal, de ha tudsz valami ötletet, azt megköszönném.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Ott valami baj van ne járasd nem szabadna világítani hanem az óra képének kéne megjelenni a folyamatosan világító led nem jó jel!! Nincs a rotorban fordítva a kontroller?? Képeket tehetnél fel úgy lehetne igazán segíteni! Ne próbálgasd lehet valami zárlat vagy akár mi a kontrollert még lehet nem tette tönkre! Jó állomány van bent nem tévesztetted el??
(#) Hp41C válasza t0bi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!

Inkább az InitTimeDef rutinban írd át a következő sort
  1. movlw   (1<<bShowHand) | (1<<bShowDTime) | (1<<bShowDDate) | (1<<bShowTicks) | (1<<bShowWDay)

erre
  1. movlw   (1<<bShowHand) | (1<<bShowOuter) | (1<<bShowTicks)
  2. ;movlw  (1<<bShowHand) | (1<<bShowDTime) | (1<<bShowDDate) | (1<<bShowTicks) | (1<<bShowWDay)


Ha lenne RTC, a beállításaidat nem felejtené el kikapcsoláskor...

A 16F716 -ban nincs belső oszcillátor, és 18 lábú. Hozzá inkább a 16F84 / 16F628(A) verzió áll közelebb. Le is lehet fordítani rá...
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Esetleg az nem lehet probléma hogy nem tud szinkronizálni? Az IR LED (index led) nek nem tudtam pontosan hogy milyen fajta kell. Most LD 274 van, ha jól emlékszem. A kontroller nincs fordítva. Zárlatot sem találtam.
(#) t0bi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Hát persze! Olyan sorokat kerestem, hogy: "flags", de átsiklottam ezen.
Nagyon köszönöm, még tanulom a programozást.
Szándékosan nem tettem bele RTC-t, hogy könnyebb legyen a rotor. Akkor még az volt az ötletem, hogy a bázis egy infraleden keresztül állítaná be a pontos időt, akár DCF-ről. Ehhez viszont egy jó kis programot kell írni a bázisra.
(#) merlingerin válasza t0bi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!

Nyugodtan beleteheted az RTC-t. Nagyon jól ki lehet egyensúlyozni. Nálam az ég egy adta világon semmi rezonancia nincs! Csak a szélzaj az, ami a fordulatszámot korlátozza, az ellen meg az RTC hiány se véd Teljes sebességen sem rezonál. Egy tű fokán megáll a propeller. Persze ez nem 2 perc súlyozgatás volt
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Megmértem a picre mennyi fesz megy 7,01V-ot mértem, kicseréltem a 78L05-öt 7805-re így megmérve 5,07 V van és már a ledek se világítanak fölöslegesen. de a távirányíttó gombnyomásaira most sem reagál. Ötlet?
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem lehetett volna nagyobb feszültség a 78l05-el sem! Vedd ki a PIC-et próbáld törölni újraírni ha ez megy akkor talán túlélte! Ne rakd be utána (először sem kellett volna) és neki kell állni éleszteni.. Írd meg mi van holnap segítem tovább a hibafeltárást....A bázis és az áramátviteli rész biztos jó a rotornál lesz gond!
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A picet ujrairtam még utána, az jó. Szerintem is a propeleren lesz a gond, csak az a kérdés hogy mi. Addig is köszi
(#) gabor128 hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

A neten találtam ezt a videót:
Bővebben: Link

Ötletnek szerintem nagyon jó és látványos, hogy mi mindent lehet kihozni az alap ötletből!
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia! Akkor kezdjed úgy,hogy a pc motort lekötöd a bázisról,hogy ne tudjon forogni és PIC nélkül kezd el éleszteni.. Mérd meg megvan e az 5 V,utána a GND és TSOP kimenete közt mérd a feszültséget és a tv távirányítódon nyomd a hangerő gombot felé fordítva kell a feszültségnek esnie (5V körül van nyugalmi helyzetben) .Ha ez is jó akkor jöhet a ledek tesztelése.. Fogj egy 10K ellenállást kösd az egyik felét az 5 Voltos tápra másik felét az ic foglalatban a kontroller helyén kezd el sorban a ledeket vezérlő portokhoz hozzáérinteni. Ha hozzáér világítani kell az egyes ledeknek illetve led csoportnak (belső kilenc led egyben van).. Ha amikor bekapcsolod kontroller nélkül és világít teljes fénnyel valamelyik led keress zárlatot ha nincs mosd le a nyákot alkoholban vagy denszeszben szárítsd meg majd próbáld ismét csak hunyorogni volna szabad a lednek.. Ha nem alszik ki mégsem próbáld az ic foglalatban a vezérlőportját (még mindig nincs bent a PIC) GND,re húzni a 10K ellenállással ekkor el kell aludni neki teljesen.. Ha mindez rendben akkor jöhet bele a kontroller!
(#) patexati válasza gabor128 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia! Igen ötletes és a szoftver valóban jó de a rotor hagy némi kivetnivalót maga után! Meg lehetne ezt csinálni sokkal jobbra is
(#) t0bi válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Igazad van, ez nagyon fontos az élettartam szempontjából!
Viszont kihagyhatom az RTC-t, az elemet, valamint a DCF modult sem szeretném a rotorra rakni. Ráadásul ekkor a program felét ki lehet törölni, így talán könnyebben meg tudom érteni a progi működését.
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Helló

Az 5 V megvan, a TSOP-n 4,95V van ha gombot nyomok akkor kb. fél voltot esik.
A Led-ek is rendben vannak, érintésre teljes fényerővel világít ha elveszem nem világít. De nem működik most sem.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A fototranzisztort nem fordítva tetted bele? Világít a kontrollerel a led? Melyik? Vedd ki a kontrollert programozd fel a bázist bele azzal megy e..
(#) kovacstomi hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Ha a BP 103-ra gondolsz, az üzletben nem tudtak ilyet adni, valamilyen hasonlót adtak, de azt nem tudom milyen, 2 lábas , átlátszó, fehér. A propelleren nem világít semmi sem.
A propeller pic-ébe tegyem a bázis programját?
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Ha most nem világítanak a ledek akkor valószínű jó az a része.. Az index led világít a bázison,a fototranzisztor alatt van,a fototranzisztort próbáld megfordítani! Meg is lehet mérni ha az index led fölé ér a kontroller portján hová a fototranzisztor csatlakozik alacsony szintű feszültségnek kell lenni ha nem a led felett van magas szintűnek.. Ha jó és tv távirányítóval közvetlen rávilágítasz a hangerő gombot nyomva a fototranzisztorra a ledeknek villogni kell..Persze nem azonnal kell pár másodperc még a kontroller számol..
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
megmértem, ha a led felett van akkor 0 V, ha nincs felette akkor 0,5 V, ez nem úgy néz ki hogy jó.
De az index led nem világít oda infra kellet nem?
(#) Hp41C válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia!

Az a 0,5V nem elég magas, fel kellene mennie majdnem 5V -ra.
Az index led helyére infra kellene, hogy a fényét szabad szemmel ne lássuk.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Fordítsd meg a fototranzisztort szerintem nyitófesz az a 0,5V! Igen infra led kell bár működik simával is de az zavaró!
(#) kovacstomi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Igen Infra van, méregetem, de mindenhogy csak 0,5 V van. Ez mi okozhatja? Én nem találtam semmit se, zárlat sincs
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Megfordítottam úgy 0,11 V van
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Vedd ki a kontrollert úgy mérd! A 10K mi 5V-ra húzza fel az bent van??
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Igen a 10k-s bent van, kivettem a kontrollert, de úgy is 0,5 V
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Vedd ki azt a fototranzisztort és mérd meg műszerrel mindkét irányból a diódavizsgáló állásban fénytől eltakarva egy darab szigszalaggal és erős fényben is még egyszer!
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Megmértem fénytől eltakarva mindkét irányból nem mért semmit sem, fénnyel egyik irányból(katód) semmi másikon mért.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Akkor az jó! Az az ellenállás 10K jó mi felhúzza az 5Voltra a portot valóban 10K? Megvan az 5 Volt mérd így meg tranyó nélkül ha nincs meg az 5Volt ez irányban kell keresgélni!
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
igen az 10K
megmértem még egyszer az egész vonalat, de nem volt 10K pedig nem volt megszakadva a vonal, azután átforrasztottam a vonalat, lemértem megint most már megvolt a 10K, és az 5 V is meg van. Az index LED felé forgatom a fototranzisztort akkor pedig kb. 4 V.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Akkor most próbáld meg a kontrollert belehelyezve elindítani!
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Nem, nem reagál semmire sem. Csak némán forog
Következő: »»   224 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem