Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   259 / 489
(#) tomics76 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszi válaszod.Legalább ennyivel is többet tudok már.
(#) sastas01 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Keresek olyan órát, ami DCF vevős. Van itt az oldalon ilyen(esetleg valahol máshol?)?
(#) kly válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 

Van topikja ha csinálni akarsz : Bővebben: Link

Ha meg venni akkor :Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szerintem DCF77 szinkronos propeller órára gondolt...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia

Az lenne még az érdekes szerkezet a ferrittel felszerelt rotor.....persze kívülről megoldható valamiféle átvitellel. pl bluetooth ahogy én csináltam, vagy a primmer tekercs modulációval de ilyet még nem láttam működni.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia!
Egyféle képen tudom elképzelni a forgó ferritet: A Frankfurti irányra merőlegesen és vízszintesen kell legyen a motor tengely, a ferrit a tengely középpontjánál tengelyirányban felfogatva (elseteg a ferritet használni tengelynek). Ekkor lenne DCF77 vétel, de sajnos ekkor lenne a maximális zavar is a trafó vezérléséből.

Csak a kívül elhelyezett DCF77 antennát lehet használni és meg kell oldani az adat feljuttatását a forgó rotorra: Kifúrt tengelyű motor (a bázison egy led világítana át a furaton a rotoron levő érzékelőre), táp trafó moduláció, IrDa, BlueTooth, stb...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ez a kifúrt tengelyű motor mekkora már , zseniális!!! Eszembe nem jutna soha. Szép kihívás egy 1mm lyukat fúrni a 3mm tengelyre 30mm hosszan , persze elővehetem a lézerfúrómat is....
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok! Kifúrt tengelyű motor?? Ez nálam már megoldott egy HDD motoron (olyan minek a közepe áll és menet van bent alul csak az alumínium tengelyt kell átfúrni és nem is gyengült el) igaz nem adatátvitelt akartam rajt hanem a tápot átvinni mi sikerült is de a GND a csapágyakon ment át és pillanatok alatt zajos lett.. Szóval nem bonyolult csak megfelelő HDD motor kell hozzá!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Na meg is kerestem! Ezen a saját óráimhoz készítettem rá 3 furatot is 120 fokban. Bármelyik rotoromhoz jó.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia!

Lehet az 0.5 -ös is, a fény átmegy rajta... Egy PC ventilátornál is kihívás lenne. Csak vicc volt...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ezen 2.5mm Egy 3mm led lazán belefúrható a hátsó részébe.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia Kly,
Még 1 kis segítség kellene, mint mindig.
Megtaláltam a megfelelő nagyságú kondit a hangoláshoz.Erősen ég a lámpa(csak a tekercsre), de ha rákotöm a dc alapot akkor 7Volt fölé is megy a kimenet. nem 5 aminek lennie kéne.(ennek a fesz szab.-nak nem mindegy hogy mekkora volt megy be---max 30-40 körül? -és ebből kellene csinálni 5-öt?)
Vagy egyenírányítással kellene bemérni a kondi nagyságát? Ha igen akkor a kondit a tekercs bemenetre még az egyenírányítás elött kellene tesztelgetni,vagy egyen. irány. után ?
Üdv.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia
Igen egyenirányítással együtt kell bemérni.Kondi az egyenirányító előtt legyen.
Az a 7 volt terheletlenül van, tegyél rá egy 50ohm körülit a kimenetre és úgy mérd.(csak méréskor legyen rajta)
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
így hangold be

mérés.jpg
    
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ok. Köszi.Igen terheletlenül volt.
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Akkor elméletileg megoldható a DCF77-vevős óra kivitelezése. Erre viszont gondolom nem nagyon létezik kapcsolási rajz(ha igen akkor az illetékes ne titkolja el ).
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Ilyen paraméterű izzóval próbáld

"Elemlámpa izzó 5,5V/1,0A-HA-E10"

Ha ilyen nincs akkor jó a kis teljesítményű is ,akkor több darab kell párhuzamosan. Lényeg hogy 1-2A körül legyen az összes áram.

Ha nincs izzó vegyél 10ohm 5W ellenállást 3db , tedd őket párhuzamosan és az tedd az izzó helyére, így nincs mi világítson tehát a legnagyobb áramra kell hangolni.(izzósnál is célszerű inkább a műszert figyelni)
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia!

Minden fejlesztési eredmény szívesen látunk itt a fórumon...
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Sajnos nem vagyok sem elég magabiztos, se nincs elég tudásom egy hasonló szintű fejlesztéshez :no: .
(#) samsys hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Üdv

Kérdésem lenne főleg Patexatinak. 16F690-es propira vettem hall szenzor, de az adatlap és a nyákkiosztás
mintha nem lenne egyforma (nekem) a szenzor típusa

KMZ 10B.

1.láb +Vo
2.láb GND
3.láb -Vo
4.láb Vcc
a kérdés melyik láb hova kerül beforrasztásra.
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Először is a 16F690 rotornál a K1 az alsó réteg (kék) K2 a felső (zöld) Fordítva kéne lenni neki hogy szabványos legyen de nem számít vasaláskor a K2 (zöldet) kell megtükrözni a "Propeller Clock 16F690" feliratnak olvashatónak kell lenni a nyákon.. Hall szenzornál azt javasolom egy bontott számítógép ventiből bányássz ki egyet mi négylábú az jó bele! Ezt is bele lehet faragni de ha van pc venti az jobb..
(#) samsys válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia

Nyákon észrevettem a turpisságot de rájöttem, hogy a feliratnak kell jó helyen lennie. A fórumon vannak képek is úgyhogy lestem. Ventit megprobálok túrni.
A másik kérdésem melyik base-t csináljam meg hozzá ?
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Van több féle bázis.. Az eredeti cikkben lévő az jó ha nem akarsz extrákat de van olyan is mi belemegy a PC ventibe de az SMD és igényel némi ügyességet az összeállítása.. Oda spéci tekercs kell nagyon pontosnak kell lenni,hogy elférjen minden.. Szerintem egy egyszerűvel kezd. A rotorba ne forraszd be az RTC-t sőt a fetet műveleti erősítőt sem hanem zárd össze a fet D és S lábát az élesztés idejére! Ha megy akkor kell tovább éleszteni és egyensúlyozni..
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Végülis mindegyik bázissal megy mindegyik rotor. Én nem a legegyszerűbb bázist ajánlanám:
- A PC -s kapcsolat (RS232) csak két tranzisztor, de be fogod tudni mérni a távirányítót és a trafó beállításait is mentheted a PC re.
- 16F628(A) val 20, 16F88 -cal 40 ébresztési időpont, ébresztés hangjelzéssel vagy fogyasztó bekapcsolásával.
- A rotor időzített indítása, leállítása
- Nem kell egyből mindent beleépíteni (RTC, relé), lehet fokozatosan haladni.

Azonban a panelt a kiválasztott verzióhoz kell elkészíteni.

Kapcsolási rajz,
Program
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Üdv

Köszönöm a válaszokat. Az SMD változat se okoz gondot,
(szerintem) igaz bele kell jönnöm megint a forrasztásba jó pár év kihagyás után. 690-es müködése után terve van véve 886 és ha az is működik jöhet Kly fórumtársunk 64 ledes verziója
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia! Profi nyákok! Minden elismerésem! Milyen technikával készült?? Magam sem tudnák jobbat (én laminálok). A furatokat javasolom fúrd meg kicsit egyik oldalon,hogy ne menjen át aztán másik oldalról fúrd megint akkor átmegy nem megy a forrszem mellé! Persze ha passzol a két oldal..Én utána szoktam megcsiszolni,ónozni de ez csak az én véleményem.
(#) samsys válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia

Foto technikával csinálom, de nem vagyok megelégedve (lehet, hogy én vagyok maximalista) lehetne egy kicsit szebb. Sok a macera a fotóval nem mindig akar a lakk olyannak lenni mint szeretném. Kétoldalról szoktam én is fúrni, a csiszolás ónózás meg utánna. A 690 nyák egy kicsit elcsúszott egymástól a két rajz de nem veszélyes. Bontottam ventit találtam is hall szenzort, úgylátom jó lesz.
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia! Várom a fejleményeket! A primér tekercsre tegyél párhuzamosan eegy 10nF kondit az segít a hatásfokon és lehet játszani a tekercs bekötéssel is az sem mindegy.. Az egyenirányító híd helyett is jobb ha csak egy schottky dióda van még jobb a hatásfok.. Ezeket a rotorokat nagyon jó hatásfokkal leget üzemeltetni ha mindent átalakítgatsz
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szerintem a diódákat kellene gyorsabbakra cserélni. Esetleg csak 1 db -ot megtartani. Az 1N400x kapcsolási sebességéről az adatlap bölcsen nem tartalmaz adatot (kb. 2 .. 5us). A Greatz egyenirányítók is lassúak (0.3 .. 2 us). Az UF400x 50 .. 75 ns, az SF1x 30ns, az ES1F (SMD) 35 ns Reverse Recovery Time adattal rendelkezik. A trafó vezérlőjelének periódusideje pedig 20 ill 40 us.
(#) samsys válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia
Beszámolok mindenfajta eseményről
Még a bázist kell legyártanom. Szereztem rossz merevlemezt a motornak, amikor van időm foglalkozok vele és egyszer csak kész lesz.
Következő: »»   259 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem