Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   268 / 489
(#) KKobra válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia
Nem olyan régen "járt" erre Kly Elég messzire jutott az órájával. Az komoly kihívás lenne megépíteni amatőr körülmények között
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Kihívásnak kihívás: 4 rétegű, 5-6 mil -es vezetékezésű panel egy kis vagyonért... Háromszor akkora teljesítményű tápellátás kell neki. Az egyszínű dsPIC30F6015 rotor 2 - 2.5A -t vesz fel 5V -on. A PIC32F -es GRB rotor háromszor ennyit, igaz 3.3V -on. Akkor érdemes belekezdeni, ha a 15 - 20W átmegy a forgó transzformátoron...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia
15-20W!! az már szép teljesítmény Kly mivel vitte át ?
Csúszó gyűrűvel? A panel az már megint más tészta othon a nyomtatásos technikával nem megoldható Ennek nem fogok nekilátni
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
szia

Nem csúszógyűrű,sima wireless power megoldás viszi át a teljesítményt.
Egyébként a projekt nem rekedt meg , KÉSZ van. Tökéletesen működik a hardware, software még béta de mindent tud amit a V1 tudott sőt még többet is.
Igazából már nem nagyon érzem benne a kihívást de azért ha majd újra lesz műhelyem előveszem és publikálni fogom.
volt szó még az árakról is lentebb. Szóval az RGB verzió nem drágább mint a V1 sőt talán még olcsóbb is annak ellenére hogy a nyák valóban 10000.- körül van de a többi alkatrész szinte ingyen van.Nem kell hozzá drága LED driver csak 60Ft-os tároló pár darab. A PIC is sokkal olcsóbb hozzá. A bluetooth modul ami még tétel benne de azt meg nem kötelező rátenni.
Bővebben: VIDEOK
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia
Kicsit kellett csak módosítani a wireless powert és simán tudta ami kell. A rezonancia freki értéke a titok nyitja.....
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia
Hozzávetőleg mennyibe jönne ki ma árakkal számolva a teljes óra megépítése? Neked mennyi munkaórád fekszik benne? Szerintem lenne aki utánaépítené! Fantasztikus amit csináltál
(#) sastas01 válasza kly hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia!
Tároló IC alatt shift registereket értessz?
A nyák hozzávetőleges méreteit meg tudod mondani?
A bluethooth modulról tudsz valami konkrét dolgot adni.

Azért kérdezem, mert én általában e-bay ről vásárolok, csak mire megjön hát...
Illetve RGB-ledből 5050 -es megfelelő(ilyet már vettem) vagy valami apróbb van benne?
(#) kly válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia

LED meghajtás
Nyákméretek
bluetooth
LED

LED méretét kapásból nem tudom de 1,5mmx1,5mm es

szerintem cirka 18-25 ezer lehet a komplett óra. Attól függ mit hol veszel. EBAY rulez

Hogy mennyi munkaóra? tervezés és programozás rengeteg(hónapok).Maga az építés max 8-10 óra de így utólag már a fene sem emlékszik rá.
(#) kly válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A bluetooth azért kell mert sokkal egyszerűbb vele az élet ,.pl fejlesztéskor nem kell lekapcsolni az órát csak simán menet közben rátöltöm az új verziót,ez nagyon király features de későbbiekben is nagy hasznát lehet venni pl DCF időszinkronhoz, szövegek,videok online felöltése. Képzeld elhogy csinálsz egy képet a mobiloddal aztán rácsatlakozol bluetoothon az órára és feltöltödráa képet, azért ez mekkora nem? vagy faliujságként használod a rotort....
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Most néztem hogy nem is volt feltöltött képem az óráról.
pótoltam

Bővebben: Link
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Szia,egy olyan kérdésem lenne,hogy nincs e véletlenül kész nyákod az órához?
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
szia

Csak 2 nyákom van,1 üres, 1 pedig a prototípus.
Nem eladóak
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat,esetleg azt megmondanád,hogy hol gyártattad le? Ha gondolod írd meg privibe,előre is köszönöm.
(#) KKobra hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Sziasztok
Valamit nem értek ! Most hogy forrasztgatom a propellert (886-os A hibrid verziót) nem értem a nyákot. A nyákon a LED lábai össze vannak kötve a kapcsoláson viszont a tranzisztorok emitterei vannak összekötve
Most akkor hogy is van ez ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Mind a kettő jól van összekötve: Tranzisztorok emittere a föld vezetékre, a LED -ek a Vled jelvezetékre. Annyi az eltérés, hogy a panelen a dorbakötött LED és az áramkorlátozó ellenállás sorrendje van felcserélve: a tranzisztorok kollektora az SMD ellenállásra megy, a LED katódja az ellenállásra, a LED anódja a Vled vezetékre.
(#) Kefeúr hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Üdv néktek!
Sikerült elsőre életre keltenem 1 régebbi verziót.
Most abban szeretném kérni a segítségeteket , hogy AVR re szeretném átdolgozni az órát.
Az eddigi programok ASM- ben voltak írva.
Ez nekem magas.
Röviden valaki el tudná mondani a kijelzés alapjait ?
Basic ben szeretném írni a progit.
Azért AVR mert abban benne van a date time külön kvarcról , és így nem kellene külső óra chip.
Illetve érdekelne még , hogyan tudom módosítani a kiírandó szöveget , Pickit 2 -m van.
És nagyon nehézkes az eepromtartalom átírása.
(#) Tóth László hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok !

Építettem 16+2 LED-es propelleres órát.
Az első órámban 16Cd fényerejű LED-t használtam, aminek fényereje jó. Most viszont 8 Cd -t LED-et építettem be, de ez sajnos csak kb. fél fénnyel világít. Kérdésem : hogyan lehetne a fényerőt növelni. /soros ellenállás kiiktatás nem jó,kontroller 16f628A
Segítséget előre is köszönöm !
(#) kly válasza Kefeúr hozzászólására (») Jún 10, 2012 / 1
 
Szia
Ehhez nem kell AVR PIC-ben is van olyan miben van RTC. pl az én órámon úgy van használva de akkor is kellett külső RTC mert a PIC ben lévőnek nincs AKKU táplálási lehetősége ezért minden induláskor szinkronizálni kell valamihez.Azt nem tudom hogy AVR ben mi a helyzet de lehet ott is megvan ez a probléma.
Ha ezt a fórumot elolvasod megérted hogyan működik az óra.Röviden.Méred a köridőt,elolsztod 60 al vagy többszöröseivel,timer az osztott értékkel ,megszakításkor kírakod a portra hogy melyik ledek világítsanak.
(#) Hp41C válasza Kefeúr hozzászólására (») Jún 10, 2012 / 1
 
Szia!
- Milyen típusú kontrollert használtál fel? 16F628(A) -nál az assembly kód is cuppanósan kitölti a programtárat.

- AVR: Sok sikert! Nem nagyon értek hozzá...
- Idő: Nem csak azárt van az RTC , hogy az időt számolja. Főleg nem azért van az áramkörben, hiszen indulás után a PIC számolja. Aramkimaradás, kikapcsolás alatt az idő és a beállítások nem vesznek el, az RTC emlékszik mindenre... Akár 1-2 éves kikapcsolás utánra is. Nagyobb testvérekben öröknaptár is van.
Szöveg változtatása: Valóban a PICKit2 programja egy kicsit idétlen, az adatokat csak hexában lehet változtatni.
Itt egy project, benne a szöveg könnyen átírható. A kontroller típusát a felhasználtra kell állítani. Fordítás után a PICKit2 -be kell importálni, a program memóriánál az Enabled dobozból a pipát ki kell szedni, aztán Write - csak az adat EEPorm -ot fogja átírni.
(#) kly válasza Tóth László hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
szia
Kiiktatni nem szabad de csökkenteni lehet lehet a soros ellenállásoket.Persze számolni kell az áramokat hogy ne haladja túl a PIC határadatokat.

Lehet hogy a tápod nem bírja a többledet és leül ezért világit halványabban. Akkor is gyenge a fény ha kevés led világít?
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ezzel a módszerrel bizonyos fordulatszámknál nem ér össze az óra köre. (Tapasztalat a dsPIC -es program működéséről.)
Az osztás eredményének felhasználásakor kerekítést alkalmazva a hiba kiküszöbölhető. Az összes Soubry Henk féle programra alapuló változat a hányados 8 bites törtrészét is kezeli.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia

Igen tudom de nem akartam ennyire belemenni ,még elijesztem a fejlesztéstől.
Viszont ha már mondjuk 480 al osztok akkor ez a hiba nem is észrevehető. Sajnos a szép grafikákhoz már elengedhetetlen az ilyen mértékű osztás.
Persze a kerekítés a jó megoldás.
(#) Tóth László válasza kly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A probléma a soros ellenállás-értékkel nem oldódik meg. Bázis-köröm az általános áramkör, meghajtás és trafó videomotor. Próbapanelon a kisebb fényerejű LED-k közé beépített, magasabb fényerejű LED-k megfelelően világítanak.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A V10 ben nincs benne a kerekítés?Mintha beleírtam volna....Lehet csak az RGB ben van..nemtom
(#) kly válasza Tóth László hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem értek valami. Az a bajod a ledekkel hogy fele fényerővel világítanak mint a régi órádban lévő kétszer nagyobb fényerejűledek?
Ha az új LED eken megfelelő áramfolyik, max 20mA és így kevésnek találod a fényerőt nincs más megoldás csak a LED csere nyagyobb fényerejűre.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Egy adott eszközbeállításnál (azaz, ha fix a köridő mérésének felbontása, a osztó értéke), akkor az osztók között lesznek "pontosak", aho a maradék 0, és lesznek pontatlanabbak. Legyen a motor 1200 ford / perces, egy köridő 50ms, mérjük 25.6 us egységekben. A kör ideje 1953 egység.
A kör legyen egyen 240 részre osztva, egy részere ekkor 8.138 egység jut. Ha 240 db 8 egységnyi részt nézek, az 1920 egység. A körből kimarad 33 egység, azaz 1.7%.
A kör legyen egyen 360 részre osztva, egy részere ekkor 5.425 egység jut. Ha 360 db 5 egységnyi részt nézek, az 1800 egység. A körből kimarad 120 egység, azaz 6.15%.
A kör legyen egyen 240 részre osztva, egy részere ekkor 4,0625 egység jut. Ha 480 db 4 egységnyi részt nézek, az 1920 egység. A körből kimarad 33 egység, azaz 1.7%.
Ugyanezen számítások elvégezhetők, más időviszonyokra, és adott felosztás mellett a fordulatszán változására. A hibára egy szép hullámos görbét kapunk, aminek az értéke egész hányadosnál mindig visszatér 0 -ra.
Ha a középső esetben kerekítést is figyelembe vesszük, a hiba 120 -ról 1 rész idejére levihető, azaz 6.15% -ról 0.052% -ra.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Csak felhúzod a OC modult és kész... Bár ezt Neked kellene pontosan tudnod, a forrás Nálad van...
(#) Tóth László válasza kly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Igen tudom, hogy ez a megoldás, de van sok 8 Cd körüli LED-em melyet szeretnék felhasználni. Esetleg a program módosításával el lehetne érni, hogy a tranzisztor nagyobb vezérlő-feszültséget kapjon? Látom, olvasom munkáidat nagyon profi.Tapasztalatod alapján mi az a minimum fényerő /Cd/ ami mellett a LED nappal is jól olvasható. /5mm LED/
(#) Kefeúr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Sikerült átírnom , köszönöm !
Közben rájöttem hogy az Icprog ablakába is elég simán bebillentyűznöm , mentés másként , és mehet a picbe.
(#) Szammer hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Beletelt, pár napba, de végigolvastam a fórumot.
Nem semmi amit itt néhányan produkáltak az eredeti verzióhoz képest, de tisztelet az utánépítőknek is.
Nem sok időm van erre, de lehet, hogy megpróbálok összehozni egy ilyen órát.
Ahogy én látom, itt a kapitális pont a forgórész vezeték nélküli stabil energiaellátása.
Valaki, valmikor (had ne keressem vissza), feldobta, hogy mi lenne, ha a rotorra egy kis generátort építene, és azzal oldaná meg a problémát.
Na én ezt próbálom meg továbbfejleszteni.
Egy capstan motor forgórészére, rátettem egy cd motor rotorját, az eredeti tekercseléssel. Az általam használt rotor, 9 szegmensből áll. Azt nem tudom eldönteni, hogy vajon hány db gerjesztőmágnest tegyek fel, hogy a forgás ne legyen "darabos".
Erről mi a vélemény.
Vagy elvetélt ötlet?
Üdv:
Zsolt
Következő: »»   268 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem