Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   275 / 489
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Igen, az általad leírtat is meg kell csinálni, de sokan elfelejtik a statikust, és anélkül, jó vízszintes kiegyensúlyozás mellett is lesz rezonancia.
(#) KKobra hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok
Köszönöm a gratulációkat
A kiegyensúlyozás már így is egészen! a rotort bár melyik ponton meg tudom állítani és ott marad maximális fordulaton megpörgetve alig remeg a képe maximális fordulat mellett készült
Az URC 22b távirányítora vagy a mellette lévőre kellene beállítani a rotort ezzel is el leszek jó pár órát ebben is kellene majd segítség Hp41C múltkor küldött egy kommentezett Key.asm fájlt annak alapján megpróbálom a távirányítóra hangolni
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia
Ez a cérnaszálra vagy damilra lógatás nagyon pontos kiegyensúlyozást tesz lehetővé nagyon jó ötlet
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, nem tőlem származik, de tényleg pontos, bár sok tököléssel jár.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
szia
Milyen videófej motort használsz? Az enyém el sem indul 5v körül kb 8v ahol el kezd pörögni a fordulatszámot még nem tudom mennyi lehet. Majd ha sikerül a propellert a távival irányítani akkor tudom megnézni. Mennyi lehet a maximális fordulat? Nekem a max fordulatnál alig remeg szerintem ha simán leteszem az asztalra nem is kellene fogni.
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia!
Passz. Nem tudom, mert majdnem kilóra vettem a v-án videoalkatrészeket. Valami régi videóból való.
A max. fordulatot szintén nem tudom, mert ott olyan hangos lett, meg táncolt is, hogy nem vártam ki.
Nálam a PC ventis hajtásnál 800-840 között volt a max. fordulat, de túlmelegedett a motor kb. 15-20 perc után, és leállt. Ezért lett a videofejmotor, ez, 1303-1310 között ok. nem is táncol. Ha feljebb megyek, 2000-ig elfogadható, de ott már van rezgés rendesen
Az én prop-om, tiszta furatszerelt, ezért elég nehéz.
Egyébként a PC ventis megoldásnál, gyakorlatilag csak a szelet hallottam, csak a max. fordulat kicsit kevés volt (zavaró volt a szemnek a kijelzés, meg a túlmelegedés gond).
Egyenlőre nekem annyi kellett csak, hogy műkszik-e.
A következő megoldás, biztosan SMD lesz.
A jelenlegi arra jó, hogy a szoftveres módosításokat kipróbáljam rajta, szobába, azért nem tenném be.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok
Nem sok időm van foglalkozni az órával ma igen fura dolgokat produkált.
szépen megy max fordulat úgy tűnik minden jó és egyszer csak eltűnt a kijelzés következő pillanatban fél óra lett majd ujra rendesen megy aztán fokozatosan elhalványul és ismét fél óra majd hirtelen minden rendes hirtelen semmi majd ujra rendesen megy Valami hiba van
Ha jól gondolom alul a feszültséget írja ki ? felül a fordulatszámot
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia
Nekem is működik az alap óra 16F628-as PIC 18db 5mm -es LED táp ventilátor motor Sajnos nagyon vékony nyákból készült de 1400 at pörög és csak a susogás van amit a menetszél kelt A vibrálás sajnos ennek a konstrukciónak a betegsége. A 16F886 20/3-as hibrid amivel most küzdök ennek Jó a kijelzése alig vibrál és max fordulaton alig rezeg a videó motorral érdekes alacsonyabb fordulatnál jobban rezeg csak most ez a mesebeli működés?
Hol volt hol nem volt A bázis teljesen hideg a borda A motor elég meleg de bírja a kezem
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Szia!

Első tippem, valami melegedés. Ezt ki lehet szúrni, ha sürített levegős sprayból, fejjel lefelé állított palackból ráfújsz a típpelt alkatrészre (természetesen, ha a hiba fennáll).
Második, valami melegedés miatti kontakthiba (ezt nehezebb behatárolni, mert ugye, ha pörög, nem tudsz hozzáférni, ha áll, akkor meg nem megy az óra).
Persze átverhető az elektronika, ha a pozició-infra kimenetét leválasztod a PIC-ről, és a helyére egy 20-30Hz / 5V-os impulzusgenerátort (pl.:555) kötsz, így azt fogja érzékelni a PIC, hogy pörög.

Álló motornál, mennyi feszt mérsz a szűrőelkón?
Nem néztem a 886-os rajzot, de ott is benne kellene lenni a 15V-os zenernek, akkor meg nem lehet 16,8V a bejövő (vagy rosszul mér a PIC).
A zener feladata, többek között a nagyobb feszültségtüskék levágása.
Szerintem, ezek átjuthatnak az 5V stabon, és megzavarhatják a progit (de lehet hogy nincs igazam).
A PIC feszbemenő lábain, ott van a 100n szűrés?

Bocs a tippelésért, csak gondolkodtam.

Üdv:

Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Júl 20, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Hát elkészült a vertical-prop. Átmérő 40cm.
Elnézést a képek minősége miatt, de egyszerűen nem tudtam rendesen fotózni. A video, meg olyan pocsék lett, hogy fel sem teszem. Egyébként (a képeken nem jön elő), a karakterek tiszták, élesek.
Teljesen csendes, a pozíciót hall elem adja.
Féltem az infra vevőtől, de tökéletesen vesz.
Ami jó lenne, ha az időt és a dátumot lehetne, lassan scrollozni, mert ugye a dátum hátul jelenik meg.
A demószöveg láthatósára tökéletes, kipróbáltam, 628 esetén, 105 karakter fér bele, ha tiltom a processzor, és a verzió kijelzését.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Sziasztok
Próbálgatam játszani a kitöltéssel, kicsit emeltem a bemenő feszültséget 12V rol 15V ra most megy a kijelzés néha egy villanásra eltűnik minden Az óra teljes áram felvétele 1,614 A 15V Lehet hinni annak amit kiír 16,83 Volt ??
benne van a zéner meddig lehet felemelni a bemenő feszültséget ?

DSCF0007.JPG
    
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Lehet hinni annak, amit kiír: 16,83 Volt ??”

Ha betartottad az ellenállás értékek arányát (Vpuffer -- 41k2 -- RA3 -- 10k -- GND), akkor lehet. De le is ellenőrizhető: Labortápon állíts be a rotor tápját arra a feszültségre, aminél a RA3 lábon 3.281V mérhető, mérd meg a puffer kondenzátoron a feszültséget.
Idézet:
„Az óra teljes áram felvétele 1,614 A 15V -on.”

Nekem soknak tűnik...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
szia
Ebből az 1,6 ból 600mA a videó fej motor valamit csak el köthettem a rotoron mert amikor leállítottam a rotor sarka ahol a zéner van meleg szerintem a zéner melegszik megmértem az egyenirányítón a feszültség 18,3V a 78L05 kimenetén 6,2V van aztán meg ott valami meleg is úgy érzem a foto ellenállás deközvetlen mellette van a stab is az is langyos Kézzel alig érezhető
Most Átírtam a Key.asm fájlt Pic vissza a helyére és nincs kijelzésem
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia!

Nálam, zener nélkül, 24-25V mérhető a pufferen (videofejmotor saját trafójával).
Ha bekötöm a zenert (15V/5W), fix 15V.
Az 5V-os szabályzó kimenetén, nem lehet 5V-nál több (azért 5V-os).
A max. áramfelvétel, a normal prop-nál: 680mA, a vertikálisnál, 830mA (motorral együtt, stab 12V bemenetről).

Üdv:

Zsolt
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia!
A key.asm átírása után, a prop...asm-ot ugyanabból a könyvtárból fordítottad, ahol a key.asm volt?
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
szia
Azt én is tudom hogy elvben nem lehet 6,2V az ötvoltos stab után Hacsak nem fel van emelve a test a földről Kő keményen neki kell lássak átnézni a forrasztásokat nem tudtam 18V nál többet kivenni a videó fej motor tekercseiről akár hogyan kötöttem Lehet hogy fordítva tettem be a Zénert ? nem valószinű de nem lehetetlen
Ha a kitöltéssel játszadoztam akkor az áramfelvétel le tudtam vinni 900mA re
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Szerintem, a 18V-nak is elégnek kell lennie, ha a felvett max áram mellett sem csökken a 15V-os pufferfeszültség.
A második PC ventis játszadozásomnál (az elsőnél nem lett jó a forgótrafó tekercseslése), teljes terhelésen, lement a pufferfeszültségem 12-13V-ra, és akkor is működött, bár ha ki be kapcsoltam az analóg kijelzést, a digitális kijelzés mellett, minimálisan változott a LED-ek fényereje.
Én azért megnézném a zenert is, mert annak meg kellene fogni 15V-on a pufferkondik feszültségét.
Estleg megpróbálnám a 78L05-öt kicserélni, másikra, vagy próba képpen sima 7805-re.
Ha minden fesz stimmel, és jön a hiba, én akkor kezdenék forrasztási, vagy nyákhibát keresni.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ja és most visszanéztem a feltett képeidet, a graetz kocka, bizos bírja ezt a frekit?
(#) KKobra hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Szia
Nem tudom patexati tervezte a nyákot Én az Ő tervei alapján marattam igy nem is mérlegeltem az alkatrészeket hogy bírják e vagy sem patexati nálam sokkal nagyobb koponya én megbízom az ő terveibe. Találtam hiányosságot a rotoron! nem lett a foto ellenállás mellé beforrasztva a az ellenállás (Pedig kérdeztem a fórumon mekkora legyen mégis kimaradt) Szegény PIC nem tudta eldönteni mekkorára állítsa a fényerőt én is arra jutottam kicserélem a stabot
(#) zenetom válasza Szammer hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Jó lett, gratula!
A motor videóból van?
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
szia
Méregetek én marhaságokat elfelejtettem hogy a frekvencia miatt a digitális műszar nem éppen a leg megfelelőbb Elővettem a jó öreg depréz műszert és láss csodát az 5V az 5V a 15V pedig 15V betettem egy 20kohm os ellenállást a mi hiányzott és meglátom mi lesz ha majd pörög

DSCF0018.JPG
    
(#) KKobra hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
sziasztok
Mindent átnéztem a rotoron szerintem minden rendben
ujra össze raktam az órát. Start! és semmi kijelzés
Rövidre zártam az IRF9Z34 S-D lábát és minden működik
A külső kör villog egyébként minden a helyén van.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
- Alacsony a fényerő, vagy nem működik az LM358 és a P-FET.
- A külső kör akkor villog, ha nem sikerült az időt hibátlanul kiolvasni az RTC -ből. Állítsd be az időt, ekkor meszűnik a külső kör villogása. Váltsd a külső kört, ekkor tárolódik az idő az RTC -be. Kapcsold ki a rotor tápját kb. 1 percre. Indítsd el a rotort. Az időt helyesen kell kiolvasni, azaz a külső kör nem villoghat, ha jó az RTC és a körülötte levő áramköri rész és az elem.
(#) Szammer válasza zenetom hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, igen, videofejmotor.
Már kettővel próbáltam, mindkettő ok. a saját trafójával.
Igaz, kicsit hangosabb, mint a PC venti, de sokkal jobb a csapágyazása, nemutolsó sorban, felesleges tekercselgetni, na meg majdnem ingyen van.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
szia
Igy hogy átkötöttem a IRF9Z34 S-D lábát addig vittem lefelé a kitöltést még stabil a kijelzés A teljes áram felvétel nem éri el a 800mA ez már jó vagy még mindig sok ? Most a programozást kell átirnom URC-22B re addig szinte semmit sem tudok a rotoron állítani
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia
Valamit rosszul csinálok átírtam a parancskódokat a Key.asm fájlban lefordítottam bele irtam a pic be Megy szépen a rotor de semmire sem reagál az infra biztosan jól működik mert az eredeti Key fájlal egy egy gomb működik
Csak miután átírtam nem megy semmi
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 / 1
 
Sziasztok!

Nem csak a bázison történt fejlesztés:
- A dip kivitelű panelhez való, 16F886 -os, fényerő szabályzós rotor programot átírtam 18F2420, 18F2520, 18F2620 -ra. Így belefért még egy kis bővítés. 18F2620 esetén rengeteg hely van még...
- A legelső mindjárt egy 200 bit/s, Manchester kódolású soros vétel. 500ms alatt 100 bites táviratban veszi az időt. A táviratban 12 byte használható ki. A 100 bitből 4 nem Manchester kódolású, az adja a szinkront. Honnan is jön ez a soros adat. Az 18F2550 USB -s bázis legújabb programja a forgó transzformátoron keresztül elküldi a pontos időt. A rotor dekódolja és beállítja az óráját a helyesen vett időre. Egyenlőre még álló rotorral, kijelzés nélkül ugyan, de már működik. Szépen muzsikál egy video fejes rotorral.
Igen hasznos volt egy matuzsálem, a tavasszal vett EMG 1568/2 a jelalakok vizsgálatánál. Hiába is: Öreg műszer nem vén műszer.
(#) mps válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia! Én is jártam így, nézd meg be van e kapcsolva a címfigyelés. Ilyen sort keress:
  1. ;#define RC5AddrCheck; comment this line if RC5 Address checking not required

Én kikapcsoltam teljesen mert nincs rá szükségem, azért az elején a pontosvessző.
(#) KKobra válasza mps hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia
Köszi én is kikapcsoltam így már más a leányzó fekvése
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Gratula.
Éppen ez az a megoldás, amivel ez, az eredetihez mérten teljesen korrekt lett (nem kell két helyen időt állítani).
Gondolom, ehhez változik a prop. elektromos kapcsolása is.
Akkor ennél, nem kell a rotorba az RTC?
Üdv:
Zsolt
Következő: »»   275 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem