Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   286 / 489
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia!
A panelen kívülre feltettem az alkatrészeket és fehérrel bekötöttem őket.
(#) AMD válasza vicsys hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Sötét szobában ugyan ez a helyzet.
(#) vicsys válasza AMD hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Akkor szerintem ott vagy mechanikai gond (lassú fordulat, akadozás) vagy tápfesz gond van. Persze lehet érzékelő is, de nekem van egy olyan érzésem, hogy nem...
(#) Tóth László hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Üdv. Fórumtársak!
A "Henk Soubry" féle órához szükségem lenne az ékezetes "nagy" betűket tartalmazó CharGen fájlra és a kódtáblára. Előre is köszönöm a segítséget !
(#) AMD válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Széles tartományban állítottam a fordulatszámot és mindíg beremegett időnként. Lehet, hogy csak engem zavar ez.
(#) m_ix hozzászólása Dec 31, 2012 /
 
Какое напряжение или сигнал на R51 V in ?
Какое напряжение или сигнал на V out ?

=====================

Mi a feszültség vagy a jel az R51 V in ?
Mi a feszültség vagy jel V out ?
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hi,
R51 gots a PWM signal form pin RC2 of PIC16F886. Vout is the collector power supply voltage of the led dirver transistors driven from RC0, RB1 .. RB7, RC6, RC1, RC7 outputs.
(#) m_ix hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
то есть ШИМ сигнал будет и на выходе?
Просто хотел подобрать резисторы для светодиодов.
Так как я использую различные по цвету светодиоды.
И хотел уровнять яркость свечения светодиодов.

======================

that is, the PWM signal will be the output?
I just wanted to pick up resistors for the LEDs.
Since I use different color LEDs.
And would equalize brightness LEDs.
(#) jan007 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Szerintetek lehetne helyettesíteni az itt található összeállításban a távirányító PIC-jét egy PIC16F88-cal?
(#) Hp41C válasza jan007 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia!

Igen.. De mit is jelent az az "itt"?
(#) jan007 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
A cikkek között található leírás esetén
(#) Hp41C válasza jan007 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Inkább ezeket ajánlanám. Ne a hex -eket válaszd, hanem töltsd le a zip -et, fordítsd újra MpLab -bal 16F88 -ra. (Egy 16F627(A) vagy 16F628(A) is megfelelne erre a feladatra. A 16F88 -ban van A/D is, ami ide fölösleges.)
(#) alex01 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
sziasztok.nem tudja valaki,hogy ezzel a vezérlő-vel hajtott videómotort,hogy lehetne működésre bírni?Bővebben: ba6459
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) KKobra válasza alex01 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia
Nekem Videófej motorral megy az órám . Én úgy kerestem meg hogyan indítható.
Pozitív negatív azonosítható azt bekötöttem pozitívra forrasztottam egy 100K ellenállást és oda érintettem az ellenállás lábához a többi szálat egyenként azt hiszem hogy az RNF vagy az RPF lábára kell tenne de nem vagyok ebben biztos
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) alex01 válasza KKobra hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Nekem is van már egy videó mototros,azt nem volt nehéz beindítani..De ennek a vezérlőnek az adatlapja,nekem Kinai..De próbálkozom...
(#) alex01 válasza alex01 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
KKobra,neked is ilyen vezérlő hajtja a motorod?Mert nekem,nem sikerült elindítani...
(#) KKobra válasza alex01 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
szia
jelenleg 2db motorom van egyik az Toshiba TA773GP a másik M51721SL
az utóbbi kissé alacsonyabb fordulatszámmal pörög Volt amit én sem tudtam elindítani DE elmentem TV szerelő barátomhoz és kértem tőle kiöregedett videó-magnót és máris lett másik
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
(#) calina hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
nincs valakinek kedve ilyesmit fejleszteni?
http://revolights.com/

az alapelv hasonló, mint az óránál... és nagyon jól néz ki...
(#) m_ix hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=yhjIXj0K43g
http://www.youtube.com/watch?v=vuZ814DymfQ

Некорректно работает этот проект.
И не полностью.
Видно демо режим
===================
This project does not work correctly.
Not entirely.
One can see a demo mode
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) calina válasza m_ix hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
ez jó lenne...

csak a forrás kéne és nem oroszul
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok! Igazán nehéz belőnöm hol is az igazi helye itt a HE-n, mert ez egy propeller2 óra ! Azaz propeller clock, Parallax propeller mikrovezérlővel és nyílt dokumentációval, szoftverrel.. Propeller a négyzeten
(#) KKobra hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
sziasztok
Van olyan aki áttervezte a nyákot ahol már a bázis rotor közötti átvitel rá van tervezve
a 20 LED-es rotorra ? Vagy már nincsen aki ezzel foglalkozik ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia!

Ez itt nem lenne jó?
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
szia
aj-jaj Figyelmetlen voltam! Pedig biztosan olvastam és láttam is a rajzot! Köszi!! Még nem tudom az átalakítással próbálkozzam vagy építsem meg még egyszer?
Az átalakítás hamarabb elérhető lenne csak macerásabb. Vagy építsem meg az SMD rotort?
Az SMD rotorhoz is van már áttervezett nyák?

(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!
DIP:
Ne vacakolj annyit, összesen 10 alkatrészt kell beültetni, rátenni a már meglevő panelre. A DIP6 tokos Greatz alatt elfér 6 db (kétszer a dióda és a feszültség felező), a komparátor már benne van az áramkörben, a bemenetére kell egy 10µF SMD tantál, a kimenetére kell egy ellenállás és egy tranzisztor (1206 eletleg 0805 ellenállás, egy SMD B tantál és egy SOT23 tranzisztor nem olyan nagy). A tranzisztor kollektor ellenállása rajta van a panelen. Nálam a forgásirány jumper helyére került a tranzisztor.
SMD:
Az áramkör nagyjából eredetileg rá volt tervezve, de sajnos módosult egy kicsit. Nem a fix 5V feszültséghez komparál, hanem a jel átlagához. Ez összesen 2 ellenállás és egy kondenzátort jelent... SMD -be ez sem jelent problémát.
Az átvitelt csak video fejmotorral teszteltem...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia
Videó fej motorral pörgetem a rotort. És szerintem az SMD rotort is megépítem (Még nem tudom minek nekem 3db óra) Az alap Vicsys kapcsolása szépen megy számítógép ventilátor motorral A 16f886 20/3 rotort még átalakítom ez már videó fej motorral megy ÉS van a fiókomba még egy videó fej motor. Akkor az mondod hogy, az SMD rotor nyákja jó ahogy van ?

SMD.LAY
    
(#) Vintikas hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
sambody can do only test led hex code blink or samfing to do. for 16f886 clock.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Akkor az mondod hogy, az SMD rotor nyákja jó ahogy van ?”

Nem épen ezt írtam.
Idézet:
„Nem a fix 5V feszültséghez komparál, hanem a jel átlagához. Ez összesen 2 ellenállás és egy kondenzátort jelent... SMD -be ez sem jelent problémát.”

lehet, hogy félreérthető volt:
A panel tervén a komparátor még a fix +5V feszültséghez komparált. A bemérési tapasztalatok szerint inkább modulált jel hosszúidejű átlagához kell komparálni. Ez egy újabb dióda, és két ellenállás és egy kondenzátor beépítését igényli.
Ráadásul a feltöltött terven a modulált jel közvetlenül megy a komparátorra. Erre a panelre fel kell építeni ugyan azt, amit a DIP -es panelre kell.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
szia
Értem és mégsem egészen. Egyenlőre még korai ezzel foglalkoznom. Még most csak költség kalkulációt csinálok az SMD rotorról, nézegettem a HEStore választékát Milyen LED-ek vannak és elbizonytalanodtam. Magas fényű LED kell de csak fehér és zöld színben láttam! Milyen LED-et keressek típus, szín, méret? és mekkora SMD alkatrészeket? Elférnek a panelen a 1206-os vagy kisebbeket kell vennem ? Mi is ez a PCF8683 nem találtam. Van frissebb jobb panel terv az SDM rotorhoz ?
Sohasem fogom tudni eléggé megköszönni a segítőkészségedet!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Idézet:
„Mi is ez a PCF8683, nem találtam.”

Annak PCF8583-nak, egy RTC -nek kellene lennie mindenütt. Lehet, hogy valahol elírtam... A HeStore -ban is van.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
Következő: »»   286 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem