Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   390 / 489
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Találtam vezetéket pici DC 12V reléből. 0.05mm es.
Gyártok gyorsan egy pödrőgépet
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Ilyesmi lenne ez le van lakkozva nem túl szép de lehet ennél szebbet is csinálni. Ez 5 menet belülről kell indulni a tekercseléssel és úgy haladni kifelé.

litze.jpg
    
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Jól néz ki. Közben kész a litzém 1M hosszú
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
A PCB-n egy SO8 as dual mosfet lesz, épp elfért.
(#) belagu válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Nem lóg ki.
Viszont nekem csak 0,45mm a horony mélység és nincs 1 mm a szélessége.
A ragasztók melegítésre megpuhulnak, nem kell sajnálni a hőlégfúvót tőle, addig kell melegíteni amíg könnyen le nem válik. A csapágyat ajánlott kivenni, ne follyon ki a kenőcs. A litze jó ötlet valóban, mivel nem olyan sprőd.
A pllanatragasztóvan úgy jártam, hogy minden ragadt mindenhová, csak a huzal a ferrithez nem.
Lehet én bénáztam.
(#) kly hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
4 menet bepasszírozva

w2.jpg
    
(#) belagu válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szuper!
(#) kly hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Szétszedtem , szorulása volt. Amikor megpörgettem a rotort hallottam hogy kicsit súrlódik valami.
Semmivel sem nehezebb a tömör dróttal megcsinálni.(le se vettem a ferritet).
Most már nem súrol. Nagyon vigyázni kell hogy ne kenjük össze a tetejét a ferritnek mert a hézag csak pár tized magok közt. Könnyű elbacni.....cserébe nehéz levakarni....

w3.jpg
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Kissé vastag lett a litze az volt a baj szerintem.Persze a tömörrel is meg lehet tekerni csak a litze jobban kezelhető a kivezetéseknél lehet szépen igazítani.A hézagot nyugodtan meg lehet növelni pár tizedet ha szükséges (egy kis alátétet teszel a tengelyre) mert nem fog sokat változni a hatásfok a W-Power esetén.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2016
(#) attika hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Akinek esetleg problémát okozna, hogy milyen Hall szenzort tegyen a rotorba azoknak egy kis segítség. Két típust próbáltam eddig, az egyik a HI401-es amit pc táp ventilátorból lehet bontani a másik meg a lomexba is kapható SO8 tokozású szenzor A3425 ,cikkszáma meg, hogy könnyebb legyen megtalálni [56-03-08]. Ez utóbbinak az első 4 lábát kell használni az 5-6-7-8-as lábát szabadon kell hagyni.
Bekötése
1-es láb:Vcc
2-es láb:Output A
3-as láb:nincs bekötve
4-es láb:Gnd
Ez mind a két szenzorra érvényes.
Ezzel kapcsolatos kérdést többet találtam ,többek között az enyém is benne van de választ még nem.
(#) Mircsof hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Találtam egy ISL1208 típusú RTC-t. És érdekelne, hogy vajon a 886 SMD rotorra jó lenne-e a PCF8583helyett?
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Dízelmotor jó a Teslába?
Ugye nem.
Ezek nem olyanok mint a műveleti erősítők.
Sajnos a regiszterek nem stimmelnek ,a címe is más ,így nem tudod helyettesíteni.
Hacsak HP41C nem írta bele a támogatást a programba.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
A Teslának az első/hátsó csomagtartója igen tágas szerintem jó lenne bele...

Egyébként köszönöm az infót.
(#) pcroland hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki be tudná linkelni az utolsó a zip packot a Patexati-féle 886-os SMD órához? Fájlkeresővel nem nagyon találtam és nem tudom pontosan melyik az
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
A Teslához nem értek....
Mivel csak 2 byte "User RAM" van benne, nem írok ISL1208 verziót.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Micsoda veszteség
Mármint a tesla. Írhattál volna nekik rendes progit az autopilothoz....eléggé bénáznak....
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Programmal dizelesíteni????
(#) kly hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Microw-power
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Aug 8, 2016 1 /
 
Ez már jól néz ki!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Jó lesz Teszteld terhelve huzamosan!Rövid,hosszabb tápellátási zavart szimuláld játsz a táppal mindíg elindul e az osszcilláció terhelten ,terheletlen módban
.Én műhelyt fejleszem újítom a télre
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Nem tudom tesztelni nincs PPS smd kondim kéne 50voltos 20-30-40 nf körüli pár darab. Nincs valakinek? Megvenném. 1206 vagy kicsit nagyobb is jó.
(#) Arsenic hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
I'm building the 886 and I understood everything, except for the "Data" pad on the rotor led part. Can someone explain me what is that for?

Captura.PNG
    
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Micro wpower teszt.

Bővebben: Link
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Micro wpower teszt 2

Bővebben: Link
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Micro wpower teszt 3.

Alig van áramfelvétel és nem melegszik semmi még csak nem is langyít , full fehéret is bírja.

Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Örülök,hogy sikerült Lassan meg kéne pördíteni
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Kell valami asztali tartó állványt kreálnom neki mert az állórész tömege kisebb mint a forgórészé így elég problémás mikor forgatni akarom. Valami tripod féle tartóra gondoltam de lehet még annak is kicsi lesz a tömege.
(#) patexati hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
Igen ezt old meg nehogy összetörjön,valami nehéz talpféle kell!Videofej brutálisan erős nehogy túlpörgesd mert leszakadnak a ledek.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
10es kazánlemez tap , 20cmx20cm , közepéből 10es betonvas feláll , ehhez rögzítve a motor
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Erre én is gondoltam csak nem tudtam módodban áll e elkészíteni.Nem biztos,hogy középre kell a gömbvas szerintem kicsit hátrébb tedd hacsak már nincs kész.. Nekem nem nagy ügy mert van egy kisebb lakatosműhelyem is sok földi jóval csak egy kis eszterga hiányzik (és sajnos fog is egy darabig anyagi okokból..)
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2016
Következő: »»   390 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem