Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   393 / 489
(#) zsolt58 válasza attika hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Oké köszönöm és melyik a legfrissebb program a PIC-ekbe ami működik?
16F628A-ba.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) attika válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Ja, hogy te a Vicsys féle első órát szeretnéd megépíteni??
Na ahhoz sajnos sokat nem tudok hozzá fűzni mert kb 8 éve fekszik a polcon és nem ment összesen egy órát sem mert megépítettem, elindítottam, működött úgy ahogy kellett de tovább nem foglalkoztam vele.
Ki kellett volna egyensúlyozni,stb és annyiba maradt az egész óra.
Akkor keresgéljél itt az oldalon vagy várakozzál egy kicsit hátha lesz aki tud neked ebbe segíteni, mert én nem követtem a 16f628-al épített órának a fejlődését.
(#) zsolt58 válasza attika hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Oké.
Te melyikre gondoltál akkor?
Üdv.
(#) attika válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 27, 2016 / 1
 
Én a 16f886-al megépített smd rotorra gondoltam, nem akarom most megint ide feltenni az oldalra mert már nagyon sokszor meg van itt a fórumon az összesnek a rajza.
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 29, 2016 1 / 1
 
Ha már van több tapasztalatod akkor semmiképpen ne a Vicsy első óráját építsd meg.
Azt döntsd el hogy milyen alkatrészekkel akarod építeni? (SMD vagy a hagyományos alkatrészekkel esetleg a hibrid változatot)
Mindegyik verzíóhoz megvan a tapasztalatom. Segítek ha szeretnéd.
Nem tudom milyen a felkészültséged.
Sokat vagyok fenn itt. Össze is gyűjtöttem kapcsolási rajzot nyáktervet programot.
skype átküldöm ha kéred hogy ne a fórumon legyen ezerszer fen
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2016
(#) Panhard hozzászólása Nov 3, 2016 / 3
 
Sziasztok! Már 10 éve folyamatosan éjjel-nappal megy az órám. Most leállítottam karbantartani. Egész jól bírja. 2010-ben került rá a 886-os smd panel. Előtte 2006-ban a 628-as verziót építettem meg. Annyi átalakítás volt még közben, hogy a videómotor és a tartó cső közé került egy darab gumi, így nem viszi át a rezgést a talpába. Teljesen halk lett.
Kicsit tuningolok rajta, trafóját ki kell cserélni. Puskás nyáktrafó van rajta, de kicsit elszenesedett egy részén a háza, lehet alul volt méretezve, de bírta. A videómotor viszont hibátlanul megy.
Az RTC elemet is cserélni kell, 0,971V-os. Rendberakom és indulhat a következő 10 év.
(#) kly hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Most ,hogy korábban sötétedik csináltam egy "esti" videót.... A külső 10 LEd-en emeltem fényerőt is próbából. Jól látszik hogy erősebbek lettek.


Bővebben: Link


Ez alatt megy háttérben egy web szerver, DHCP client , ill. felmountolható az SD kártya. Mai produktum....
Még az NTP client hátra van.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia! Így már jobban kiadja maqát a cucc Milyen fordulat kell a stabil kijelzéshez? Variálltad a motor vezérlését fordulatszám ügyileg?
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia! Jól bírja Nekem is feszt megy a szobában egy már mióta legyártottam..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia

Kb 600 RPM amivel most megy. Eennél kevesebbet nem tud a vezérlő. 5v alatt nem pörgeti.
(#) Panhard hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok. Lehet hogy építek még egy órát. Nem nagyon követtem itt az eseményeket mostanában, van valami újabb, megépíthető verzió a 886-os után?
Motornak próbálta valaki a modellezésben használt RC motorokat? Mondjuk ilyet.
Esetleg az órával való kommunikációhoz lehetne használni az ESP8266-os modult is. És akkor el lehetne hagyni a távirányítót is.
(#) kly válasza Panhard hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
szia
Szinte az összes ventillator ,hdd és videofej motor ilyen motor amit linkeltél. Tehát próbáltuk de konkrétan RC motort szerintem senki nem haszált. Túl nagy és erős.

Most nézem ez pici....de erős tuti hogy haszálható órának is.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) Panhard válasza kly hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Tudom hogy mind ilyen elven működik. De pont azért gondoltam rá, mert jóval kisebb egy videómotornál. Az erőssége nem gond, kisebb árammal kell hajtani. Szerintem kipróbálom. Az enyémben pont az a nagy motor nem tetszik.
(#) kly válasza Panhard hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Talán kicsi nehezebb fetenni rá a rotort mert ez csak sima tengely. persze biztos van hozza valami műanyag cucc amivel a propellert is rögzítik. Ki kell probálni. Hajrá
(#) kly hozzászólása Nov 8, 2016 / 1
 
Mai eredmény. Elkészült az NTP cliens és beüzemeltem az RPi Frame buffert HDMI-n . Így sokkal könnyebb a fejlesztés , meg nem is kell hozzá a rotor . Megszűnt a veszély...... Már vagy háromszor belenyúltam. Elég fájdalmas tud lenni de nem is az a legnagyobb baj hanem ,hogy törhet a rotor is. Sajnálnám!!!!

Bővebben: Link
(#) KKobra hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
patexati meg tudnád mondani hogy a 67 ledes rotoron mindkét oldalon szerepel egy egy foto tranzisztor?
Az egyik ugye a vagy Hall vagy a tranzisztor ezt értem a másik? Vagy nem is fototranyó? A ledek oldalán van a nyáknak.
Másik kérdés az ICSP csatlakozót miből alakítottad ki?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia! Fototranzisztor is alkalmazható a hall helyett.. A másik egy fényerősség érzékelő lett volna de ezt nem tudja a programne építsd be (nem kellett volna a infra port sem bele mert az sem működik). ICSP kialakítható precíziós ic foglalatból kioperált kis hüvelyekből!
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Oké köszi!! Nem túl magas? Nagyobbra fúrni nem lehet a furatot hogy belemenjen a vastagabb része ís?
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Szia
Szerintem ne is forrassz be csatlakozót. Simán felprogramozáskor kicsit befeszíted a tüskéket kézzel ferdén tartva és kész. Egyszer használatos a csati, később csak szélzajforrás.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Ne fúrd meg!! Kisebb hüvely mi belemegy régi alaplap proci foglalatában van esetleg. És ha nem teszel bele semmit? Simán fel lehet programozni úgy is!!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Egy hullámhosszon vagyunk látom a témában pont ezt gondoltam én is,,
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszönöm a tippet azt hiszem semmit nem teszek bele.
Akkor már csak egy program kellene bele. kly fórumtársam aki segíthet ebben vagy patexati?
Egy jó programot szeretnék kérni hozzá!
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
szia

HEX

aktiválni itt tudod:

Bővebben: Link

hajrá
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Hoppá el is feledtem hogy valamivel irányítani is kell. Vagyis kell egy távirányító!
Hát az most milyen legyen? Van egy "UR22B" azzal tudnám? Vegyek valam,ilyen 5 gombos csodát vagy építeni kell ? Hogyan legyen?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Hát olyan kell mi azt a kódot küldi mint kly amit használt. Nem tudod módosítani a hexben a parancsokat. UR22B is viszi csak szerintem össze vissza lesznek a gombok. Ha veszel egy rendes taníthatót arra rá lehet tanítani a megfelelő gomb a megfelelő parancsot adja én így csináltam..
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Hu ez most nem a legjobb hír de semmi gond veszek én is egy taníthatót Te hol vetted és milyet?
( gyártó típus ) felhajtom valahol ha még kapható
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Szia
Van gyári távom hozzá még pár darab a fiókba. Ha kell kell keress priven.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Nekem egy lidl-ben vett silvercrest van rátanítva..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
SZia
Annyira nem lehet összevissza a gomb hiszen a nyilak 4 irányban és az OK gombok vannak használva a menühöz. Fényerő a hangerő ha jól tévedek. A számokon meg van néhány gyors funkció.

A gyártók más kódot küldenek pl a hangerőre? Nincs olyan hogy RC5 ben a pl 0x11 az a hang fel minden távirányítón? Ha nem így van jó nagy hülyék.....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Valami megy valami nem már nem emlékszem de tanítani kellett,hogy lehessen normálisan használni..
Következő: »»   393 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem