Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   55 / 399
(#) stefo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Hali sound.man!
Régóta motoszkál bennem is egy clip áramkör gondolata. A Castone-t ismerem én is, viszont ha akimenő feszt hasonlítod a táphoz,akkor valóban világit a led torzításkor.
Viszont ha a vágás a túláramvédelem megszólalása miatt lép fel, akkor nem történik semmi. (pl közel rövidzár)
Érdemes lenne kiegészíteni az áramkört egy olan részlettel ami a kimenő áramot (0.09 ohm-on eső feszültséget) figyeli. Így a kimenő feszültség és áram határt is jelezné.........!
(#) tothtechnika válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Köszi!
(#) sound.man válasza stefo hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Értem mit szeretnél, ami a 0,09 ellenálláson eső feszültséget azt szerintem meg lehetne úgy oldani, hogy az ellenállás után kapná a tápot a cucc. Viszont erre a torzításos dologra nincs ötletem. Értem a lényegét, ez a led midnig világítana ha torz jelet adna ki az erősítő, de szerintem ez feleleges. Ha belép az áramkorlát akkor azt tuti, hogy fogod hallani.
(#) SALáta válasza Szebence hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Kivezérlési csúcs indikátor hangszórókhoz: RT újság 1991/11/555 oldal.
A nyák hozzá Sprint Layoutban mellékelve.
(#) stefo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Ez igaz !!
Azért a botfülü ismerőseimre gondolva............
A szemük talán még jó

A ledet ,lehet hogy nemnézik?????
(#) sound.man válasza stefo hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Aki nem hall az jobban lát, aki nem lát jobban hall. Valaki csak észreveszi.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szóval az a lényeg, hogy legyen egy szemüveges barátod ott. Nah és innentől ON.
(#) stefo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Hát igen! Ez a két csoport van, meg a diszkósok..
Azért a motoszkálás nem múlt el mjad egyszer nekifogok a "fejlesztésnek".... (már régóta ezt mondom)!
(#) sound.man válasza stefo hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Nem kell bántani a diszkósokat, én is csinálok bulikat és mindig figyelek, hogy a clip led halvány legyen. Még a quad-ot nem próbáltam buliba mert nincs doboza szegénynek. Viszont havernak is csináltunk és minden nap tolja neki fullon már régóta és nem volt vele eddig semmi baj (kopp-kopp).
(#) stefo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Írjatok be egy pirospontot magatoknak!
Én sokra becsülöm az ilyen diszkósokat.....
(#) tothtechnika válasza stefo hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
A clip led nem azért van, hogyha világít akkor halld hogy torzít

A jól méretezett PA erősítőkben, már torzulás előtt kvillan, figyelmeztetve arra, hogy az erősítő a tartalékai végét járja, tehát nem érdemes tovább "csavarni". Tehát a clip lednek nem akkor kell villani mikor már torzít, hanem picit előtte! (PA felhasználás)
(#) tothtechnika válasza stefo hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Aki rövidzárlatba meneti az erősítőt, az úgysem hall ott semmit, tehát felesleges villogni a clip lednek (aminek a nevében is benne van, hogy a kihajtáshoz közeli állapotot indikálja). Azért odáig jussunk el, hogy 4 ohm alatt nem terheljük szerencsétlen erősítőt
(#) sound.man válasza tothtechnika hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Ez a rajz egy gyári erősítőből koppintottam ki. Szóval itt arra figyelsz, hoyg egyáltalán ne villogjon. Quad áramkorlátja 8 ohm alatt indul be és elkezd kattogni.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Jah és a zenner-t véletlenül fordítva rajzoltam, bocsi csak fáradt vagyok már eléggé.
(#) DJ Szabcsa válasza tothtechnika hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Az Erősítőhöz való védelem, koppanásgátló! topicba tettem fel hozzá kapcsolási és nyákrajzot is.
(#) Szebence válasza SALáta hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Szia!

Köszi szépepen, most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni, de ha hazaérek lementem
(#) Cini hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Jómagam most kezdtem el építeni egy 5 csatornás Quad-ot és remélem, hogy tudtok egy-két jó tanáccsal, véleménnyel szolgálni. Urbánéktól rendeltem meg az egységcsomagot, mert már régen marattam panelt, meg lusta vagyok. Hangsúlyozom, hogy nem Urbánékat akarom most szapulni, de elég rosszul esett, mikor beültetés előtt az alkatrészek átszámolása után kiderült, hogy pár alkatrész hiányzik a csomagból. Ma de mind1 van itthon elég. A panelek beültetésén túl vagyok (1 fénykép az elkészültekről), elkezdem majd az élesztést. Ha van valami jó tanácsotok azt szívesen veszem.

DSCF9180.JPG
    
(#) tothtechnika válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Alkotótól kérdezem: Hol tudtál beszerezni 0,063 ohm-os ellenállást a Ludvig féle quadba?

Köszi!
(#) Árpy válasza tothtechnika hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Szerintem párhuzamosan kötött több ellenállást, hogy eredőként annyi jöjjön ki.
Üdv!
(#) patexati válasza tothtechnika hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Én acél bovdenből szoktam csinálni!Sósav kell a forrasthatóságához!
(#) tothtechnika válasza patexati hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Egyik barátom ma rakott össze egy quadot, és nem épp jól müxik. Olyat csinál, hogy kicsit jobban megküldve a hangszóró szinte csak kifelé mozog, meg fulladozik is az erősítő (gondolom csak azt egyík végtranya dolgozik rendesen) A végtranyók jók.

Nincs valakinek valami ötlete mit nézegessek benne?
Vagy esetleg nincs valakinek olyan rajza, amin csomópontok feszültsége be van írva (mint pl szervízdoksikban)

Üdv: Gábor
(#) tothtechnika válasza tothtechnika hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Meglett a hiba... Ic-nél a visszacsatoló ágba nem 47nanó volt, hanem 4,7
(#) bakos13gab hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok!

QUAD 405 építésre adtam a fejem, már megvnnak az alkatrészek. topi cikke alapján készítem az erősítőt.
Cikk
Nos, a gondom a NYÁK rajznál van. Vasalással készíteném, műnyomó segítségével. A kérdésem, hogy tükrözni kell a nyákot, vagy ahogy nyomtatom, vasalhatom is?
A kérdés azért merült fel, mert az IC tájolása a cikk képén baloldalon van, ez alapján nem kéne. Én BC249C végtranyókat vettem, az adatlap szerint a lábak balról jobbra: B-C-E és megnézve a kapcsolási rajzot, a T10 emitterre közvetlenül a - tápfeszre kapcsolódik. Ha így hagyom a nyákot, akkor a bal első láb (B) kerül rá, de lehet ,hogy valamit elnéztem...
Bekereteztem a kérdéses dolgot.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
A kép, amit néztem.

quad405.gif
    
(#) sound.man válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
A beültetést kell kinyomtatni és azt kell rávasalni, mert a vasalással tükrözöd a nyákot.
(#) tothtechnika válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Amit belinkeltél nyákrajzot, egyértelmű, hogy tükrözni kell -> lásd pl a feliratokat!
(#) bakos13gab válasza tothtechnika hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Rendben, köszönöm. a cikk elején levő kép viszont akkor tükrözött. A feliratokra figyeltem, de a kész képet fontosabbnak véltem.

szerk.: Most néztem az előző oldalon Cini hozzászólását, azon akkor helyesen van.
(#) Nagy Tamás válasza Cini hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Helló! A quad tekercsein elvileg semmilyen ragasztás nem lehet! Csak szép szorosan feltekerni és kész.Legalábbis egy régebbi szakirodalom szerint,de szerintem is jogos.
(#) Cini válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Szevasz Tamás!

Köszönöm az észrevételt, azért bátorkodtam leragasztani, mert az egyik ismerősöm, aki már nem az első Quad-ot készítette, s hozzá teszem mindegyiket sikerült neki gond nélkül éleszteni, s azóta is használják rendesen, hát nála láttam ezt a megoldást. Véleménye szerint ez semmilyen problémát nem okozott a használat során. De ha a cél előtt kiderül, hogy valami turpisság van, akkor ez lesz az első, amit eltávolítok. Még egyszer köszönöm!
(#) Egó Tibúr hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok, nagyon! Nyertem egy félkész Quadot. Már szól de van rajta még négy potméter. Ehhez építettem egy 1036-ból álló hagszínszabályzót. Még kiépítettem egy 6558-ból álló előerősítőt is. Kell mindkettő a végfok elé? ha igen milyen sorrendben?

Köszönöm a véleményeket.
Következő: »»   55 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem