Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   57 / 399
(#) LGS94 hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Sziasztok mono 100W-os Quadhoz amit +/-50V-ről kell hajtani ahoz élég lesz 160VA trafó?
(#) CIROKL válasza LGS94 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen gyakorlatilag bőven elég hozzá csak az egy csatorára !
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nyugottan használhatod ezeket a tranzisztorokat az MJ -ék helyett csak az MJ az TO3 as tokozású ! viszont ezek a tranzisztorok meg To264 ? Szóval ha megfelelő panelra rakod az erősítődet akkor használhatóak.
(#) LGS94 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Oké rendben van.
(#) norbbie válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Szerintem szerelhetőbb a To264es tokban vagy nem tudom, a másiktól valahogy valamiért tartok hogy nehezebben tudom kivitelezni...
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ebben igazad van mert azok az MJL -es tranzisztorok csak csupán egy csavarral rögzíthetők , és még ha jól tudom talán még csillám szigetelést sem igényel , Mivelhogy ezek plasztik tokban vannak , csak sajnos ennek van egy nagyon de egyszerü hátúlütője . Sajnos a HŐ átadása a hűtőborda felé sajnos nagyon karcsú ! Az tény hogy a TO-3 mas tokokat egy picikével nehezebb rászerelni a hűtőbordára , mert két csavart igényel meg csillám lemezt meg szilikonzsírt is ? De ez a plussz meló megéri mert a TO-3 azért csak jobb a HŐ átadásában !
(#) norbbie válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ez igaz hogy jobb a hő leadása mondjuk a másik nagyobb feszültségig bírja
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
A Quad nál bőven elegég az amit ezek a tranzisztorok birnak . Látom ez a panel a 200 -as verzió ? Hát ebbe is tökéletes az MJ15003 ., Már nagyon sokan és nagyon sok példányban ezzel is megépíteték és szerintem EZ a tranzisztor a legjobb választás a Quad 405 be is !
(#) norbbie válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen a 200Wattos ezt szeretném megépíteni van pár verziója.Már láttam olyan rajzot is amin párhuzamosítva van még két tranyó.Nekünk volt annak idején 2×100Wattos csak volt benne egy kis ciripelő hang és eladtuk, elvitték buliba ott jól muzsikált.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Az igaz, hogy plasztik tokos, de igényel csillám lemezt, amire nincs szüksége az a szigetelő gyűrű a csavar köré.
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nos ha rám halgatsz akkor ha teheted egy ilyen kapcsolás építésébe fogj bele . Ez igy a pararel tranzisztorokkal örök élet , meg csupán csak 4 darab + tranzisztor ami összegben is csak 3000 forint + kiadás ? Ha viszont az MJ15003 as tranzisztorokkal építed csak simán két véggel az is tuti !
(#) norbbie válasza hapro hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Erre gondoltam én is hogy nem kell elszigetelni a lábaikat meg az azthiszem nagyobb feszültséget is bír.
(#) Egó Tibúr válasza vologya hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Örömmel tölt el, hogy tetszik. Kérlek várj még mert feliratznom kell és a próbanyák nem igazán hozta meg a kellő sikert. Sajna valami szemetet is összeszed. Tehát a véglegest jobban kell árnyékolni, vagy komolyabb tápot kell építenem a hangszint IC-hez. Ha nagyon lehurrogtok akkor bevallom, hogy a két stabkockát én sem gondoltam annyira komolyan. Ha tovább haladok keresek fényképezőgépet. A telefon kispálya.

Üdv!
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Üdv! A plasztiktokos teljesítmény tranyók pofájára tehetünk (ragaszthatunk)kis hűtőbordácskákat.Ez nagyban segít a hőleadásban.Nálam bevált!!!
(#) hapro válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Igazad van, de szerintem semmi probléma a hőleadásával.
Nálam a 2-3A-es nyugalmi árammal is vígan elműködik (persze nem quad-405-ben) plusz hűtés nélkül, csak a hátulján lévő hűtőborda. Ezt most konkrétan a TO-246 tokozású tranyóra értettem.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Szevasztok.
Kaptam 2 Quad 405 Panelt egyik kollegámtól.
És az a gondom, hogy ahogy néztem annak a tápfesze +-50V
Namost nekem olyan trafóm van ami egyenben csinál, 43V-ot váltóból értelemszerűen egy kicsit több mint60V-ot
Egész pontosan 60,63Vot.
Namost át kellene méretezni.
Az összes kondit kicserélem, az elkokat. Mert 25-30v osak vennek benne. De nem tudom még mit kellene, kicserélni hogy jó legyen.
Azt tudom hogy a végnél öszeadódik a 2 tápfesz és lesz belőle 100V-120V- A végtranyók 140V bírnának. 2n3442.
Mellette meg ugyancsak a bordán bd244C-k vannak, Azok csak 100Ig jók katalógus alapján.
Mit vegyek még bele.
Elére is kösz.
Mellékelem a konkrét rajzát, annak ami mevan.
(#) hapro válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Kis tranyókat BC639-640-re cserélném, az IC-t kidobnám belőle, és NE5534-et raknék a helyébe, az IC táplálásáért felelős teljesítmény ellenállást talán egy kicsivel nagyobb értékűre cserélném, de ez annyira nem kritikus. Aztán mehet a jöhet, de mindenképpen ellenállással indítsd elsőre.

Mondjuk ezt a kérdést a "QUAD teljes tuning" topicban is feltetted, és ott is válaszoltak rá szerintem.
(#) Joseppe210 válasza hapro hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Értem.Köszönöm a választ,
Igaz, feltettem a másokba is a kérdést, de nem volt teljesen tiszta számomra a válasz,. Ez már sokkal érthetőbb.
Most voltam, a lomexben.
Ott mondták, hogy a kis tranyókat hagyhatom, ugyanis amik vannak benne 60V-ot bírnak.
Azt meg nem Elvileg a dupla tápfesz ez csak a végtranyókon van jeéemn nem?
A kondikat meg lecserélem 1200V-ra a 100µF és a 47uFeseket.
Bocs az értetlenkedésemért.
Előre is kösz.

(#) Joseppe210 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Gondolom, sehogy.
Ha elírtam, bocs.
43 Volt egyent csinál a trafóm.
2x.
(#) Joseppe210 válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Vagyis váltót..
Na ezt benéztem., Megint.
(#) LGS94 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Sziasztok van Stereo Quad 405-is vagy külön kell megépíteni?
(#) CIROKL válasza LGS94 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Van természetesen Sztereó Quad 405 is amennyiben kettő darab végfok panelt és ennek az ellátására elegendő tápegységet építesz neki!
(#) LGS94 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Oké értem.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Szevasztok. Közben szereztem, egy toroid 350Va-s TRafót.
Amin 50v 40v 11v 9v 7v kivezetések vannak.
Éjszakás műszakban pedig az 50v os tekercsről letekertem, hogy kb 40v legyen.
Sikerült. Szerencsére a tekercsek függetlenek voltak rajta, így kiváló lesz a quad 405 ösömhöz.
Remélem.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Hali mindenkinek.
No odáig jutottam, hogy összeraktam mindent, de elkezdett a tekercs mellett füstölni az egyik 22k-s ellenállás,
A téma legelején is feltette ezt a kérdést valaki, de nem találtam rá választ.,
Ha tudzok, légyszi segítsetek, mert holnap parti lesz nálunk és nem nagyon van másom amit halgathatnánk.,
Előre is köszi-
(#) ngyzoli válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Azt nagyon helyesen tetted,a(2X)60 volt körüli tápfesz már "életveszélyes" a Quadra... 50 voltnál még stabilnak tekinthető,de csakis akkor,ha a végtranyók nem hamis BD-k...
ezekszerint mégsem "ellenállásról"indítottad.A végétől visszafelé minden tranzisztort ki kellene mérni,a kis BC-kig.
(#) Joseppe210 válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nekiállok.
Sajna kiment az egyenfesz a hangszórókra.
Ugyhogy tuti elmentek a végek.,
A végtanyók, azok 2n3442 esek.
A mellette lévő kissebb tranyók meg bd 244 esek.
Az egyiknek a középső lába mechanikai okok miatt ráért az indugtivitásra.
Ez is elcsattant. Kicseréltam Bd239 re.
A végtranyók helyett rakok bd-ket.

(#) gambler válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Az maga az öngyilkosság bd-ket rakni most bele+-60V-ra, főleg ha nem sikerül venned bele eredetiket, de még az is +-50-ről rendesen meg van küldve. Ehhez a feszültséghez egy Mj15003, vagy toshiba 2sc5200(asszem ez még nem hamisítvány). Éleszteni meg izzóval kellene.
(#) Badboy@20 hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a quadom +- 32 V- ról megy. Nagyobb hangerőn a puffereken 28- at mérek. Lehet valamit tenni, hogy nagyobb legyen a feszültség, vagy csak az új trafó segít? Előre is köszi a segítséget!
(#) Badboy@20 hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
hmmm. Háát lehet. Akkor szerzek vmi nagyobb trafót. Ha nagyobb kondikat teszek bele, akkor az nem segít valamit? Mégiscsak olcsóbb mint a trafó.
Következő: »»   57 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem