Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   54 / 93
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
40vDc re nem kell ennyi végtranzisztor véleményem szerint,hacsak nem 1 ohm al akarod terhelni
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Van egy 18 éves fiam, nála nem lehet tudni.
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha a táp fele kijön akkor 4 ohm-on 100w körül,de pontosan nem tudom igy.
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Mit értesz az alatt hogy "ha a táp fele kijön". Trafó mérete:ø156x58 teljesítménye k.b. 350-400W
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha 40vDc -ből kitudsz vezérelni 20-25vAc-t a kimeneten,terhelés alatt, azt értem ez alatt
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Köszi szépen az infót.
(#) blasz hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok,ma meghallgattam az előzőleg épített ST.151 módosított véget,a 4 pár végtranzisztoros,és azt amit most csináltam,hát van különbség rendesen.Az előző vég azok MJL21193-94- el volt építve,a mostani 2SC5200-2SA1943 -al van csinálva alatta minden alkatrész teljesen ugyan az.És mégis az MJL sokkal dinamikusabban teltebben szól.Nincs rossz hangja a másiknak se de azért nem az igazi.Nem hiába kerül 3x annyiba az MJL.
Gondoltam megosztom a véleményemet,persze fülre értékelek csak,igaz az a fontos.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) blasz hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Nektek van ezzel valami tapasztalatotok?A végtranzisztorok hangzásbeli különbségén?
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Szia !
Én építettem az általad fentebb írt 2sa1943-2sc5200 ( 3 párral) végfokot, majd ugynezt BD249-BD250 (3 párral ) igazán én nem hallok közte semmi kűlönbséget ,csak jóval olcsóbbak.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Szia aztán észre vettem hogy a régebbi változatban a visszacsatolásnál ahol az eredeti 820R van én 220R tettem,a mostaniban pedig 300R van.Lehet ez hozza azt a hallásbeli különbséget.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Gondolom nagyobb lett az erősítése, azért tűnik úgy.
(#) blasz hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Most Reloop kollégát kérdezném hogy a becsatoló kondim az tantál 3u3 ha fóliát vagy elkót vagy bármi mást tennék be változna a hangja?Sok rosszat hallottam a tantálokról a hang útjába.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Lehet de ez már így marad nem szedem megint ki a panelt.5 napja rakom össze.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Igen tantált csak utoljára javasolnám.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Szia! A két tranzisztor adatlapját egymás mellé téve máris láthatod mennyi jelentős eltérés mutatkozik. Ezen felül pedig számolni kell a gyártási szórással és sajnos a hamisítással is. Az utóbbit ne elemezzük, a HE ezzel kapcsolatos témája nem elérhető, gondolom nem ok nélkül.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Mert a doksijában azt írják a tantált.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Köszönöm,de fülre nagyon másabb,de nem rossz így sem.Az előző lett az etalonom,az nagyon remekre sikerült.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 / 1
 
A puding próbája az evés. Nem hánykolódik a fiókod alján valami használható Yaxley kapcsoló? Ráteszel pár kondit és behunyt szemmel elkezded kapcsolgatni. Csudára tisztánlátóvá válik az ember kondi ügyben Minden szabad kondi véget húzz 1M-al testre, hogy ne pattanjon váltáskor. A tapasztaltakat használd fel belátásod szerint.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2015 / 1
 
Mekkora ötlet!Reggel neki vágódom csinálok egyet.Bár az elkó és a tantál közt nem éreztem különbséget azt már próbáltam.Van pár ezer darab mindenféle sárga Remix kondim azokat is lepróbálom.Köszi jó ötlet nagyon.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) blasz hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
És még egy kérdésem lenne.mennyi nyugalmit adjak ezeknek a 4 párral készítetteknek?Most 5mV van beállítva az emittereken mérve.
Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nézd meg szkóppal a lehető legkisebb jelnél a keresztezési torzítást. Ahol kisimul, ott vagy készen.
A nyugalmi áram növelés menti azt a problémát is mikor a P-s és N-es végtranyók nincsenek párban. A torzítás csökkenésén veszed észre és az erősítő melegedése szab határt, meddig ésszerű elmenni vele.
Az előbb a végtranyók összeválogatottságát nem is említettem, pedig azon is el lehet csúszni.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Hát bétára válogatva nem volt egyik sem,nincs rá lehetőség.De megmérem holnap,kicsit kásás a hangja esti hangerőn.Köszi
(#) martin96 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Van 2-2 db Fairchild BD 249C illetve 250C-m, illetve egy BEAG TH 175-b trafóm (2x42VAC).
Így 2x55VDC tápom van. Ekkora feszhez mennyire jók ezek a tranzisztorok?
Mélynyomóhoz építem majd 4 ohmos hangszóróhoz.
Ez a nyák jó lenne nekem egyáltalán?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia! A 110V ugyan több mint amit a BD249C / BD250C adatlapja megenged, de a gyakorlatban el szokták viselni.
A BD139 / BD140 tranzisztoroknak viszont már sok lesz, a kiváltásukra lentebb találsz példákat. Ügyelj majd ezen tranzisztorok lábkiosztására, mert nem biztos, hogy ECB lesz.
(#) blasz hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Szia Reloop,kérdezném,hogy az első 4 pár tranzisztoros végpanelekbe,10nf került minden 100nf helyére lehet tőle más a hangja?Nagyon zavar a 2 panel közti hang különbség,ennyit nem változhat a végtranyók mássága miatt,igaz a visszacsatolásban a régebbin 220R van ebben 300R.
Köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia! Nem érzem döntő súlyúnak. Csippents a 10nF-ek mellé még egy 100nF-hoz közeli értékű kondit az egyik csatornánál és magad is kiértékelheted az eredményt.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Köszi,én úgy gondolom a visszacsatolásnál az a 80 ohm lesz a különbség.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A kicsiknek a BC546B 556B jó lesz?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Tökéletesen megfelel.
(#) csabee hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Üdv! Én régebben megépítettem egy ilyen erősítőt 60v-ra. Jól is működött, kölcsönadtam és inkább megvették mint, hogy vissza adják... Ez is minősíti a konstrukciót... Na de, az lenne a kérdésem igazándiból, hogy meddig és milyen határok között rövid zár védett az erősítő? Sikerült neki elröptetni az egyik oldalt.... " Nekem nem sikerült!!!"
Válaszokat és tanácsokat köszönöm!
Következő: »»   54 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem