Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK086
 
Témaindító: BA, idő: Okt 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) BA hozzászólása Okt 6, 2006 /
 
Üdvözlet mindenkinek.Ma regisztraltam magam és máris szeretném a segitségetek kérni.Szeretnék 1 erősirőt épiteni STK086-bol.A problémám az,hogy a kapcsolási rajzon az 1ik láb 0 val van jelölve,mit jelent ez?Hibás a rajz?Ha tudna valaki küldeni 1 érthetö rajzot nagyon megköszönném.
(#) Istike88 válasza BA hozzászólására (») Okt 6, 2006 / 4
 
üdw

az nem hiba. az a nulladik láb, vagy nevezhetjük tizediknek is de az ic-n is 0-nak jelölik. ha szemból nézed az ic-t akkor ballról jobbra mennek a lábak sorszámai emelkedő sorrendben, tehát: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0

csatolok egy rajzot de sztem neked is ez van meg.

üdw cockero

STK086G.gif
    
(#) BA válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Hi.Kösz a segitséget.
(#) Sebi válasza BA hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Érdekes...az eredeti adatlapon is nullával van jelölve a 10-es láb.

STK084g.pdf
    
(#) matyusz hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Hi all!!
Megépítettem az erősítőt de nemjó
Azt csinálja h bekapcsolom és a hangszóró membránját kivágja és nem megy vissza, én az IC re tippelnék mert 1600Ft volt darabja úh nem lepődnék meg ha az lenne a rossz. A kapcsolást és a nyákot már vagy 30-szor leellenőriztem és jóó az alkatrészek is jól vannak beforrasztva az ellenállások értékei is jók! 2db IC-t vettem de nem mertem még kicserélni:-S
A válaszokat előreis köszönöm.
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Idézet:
„Azt csinálja h bekapcsolom és a hangszóró membránját kivágja és nem megy vissza”
ez esetben féltápfesz vann a kimeneten,de mérd meg testelt bemenettel.Égővel kell éleszteni ha nincsen labortápod és igy nem kell agódj hogy tönkre vágja a hangfalad.
Idézet:
„én az IC re tippelnék mert 1600Ft volt darabja úh nem lepődnék meg ha az lenne a rossz”
.Hát én is erre tippelek mert szerintem féltápfesz van a kimeneten(szerintem)
Idézet:
„A kapcsolást és a nyákot már vagy 30-szor leellenőriztem és jóó az alkatrészek is jól vannak beforrasztva az ellenállások értékei is jók! 2db IC-t vettem de nem mertem még kicserélni”
.
Ha minden ok (tápfesz,forasztás,bekötés) akkor Ic csere.De menyi tápfeszed van?+-44 vagy az allat akkor tda7294-et ajánlanám,van itt topic-ja is .Sokkal strapabiróbb (van benne zárlatvédelem,hővédelem),és még árban is sokkal jobb mint valami utángyártot stk.Igaz nekem is van Stk4040X erősitő de ez gyári,de nem vacakolnék vele ha tőnkre menne,inkabb valami tranyós erősitőt tennék bele.Remélem segitettem a hozászolásommal
(#) matyusz hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Hi!!
Nagyon köszönöm a gyors választ!!!
Háát gondolkodtam a tda7294-ben de nagy a torzítása ennek az stk- nak meg nem. A tápfeszem+-45V
Amúgy az ezlőtti erősítőm tda-s tda8560q-s de az teljesen jól múxik (éncsináltam aztis még tavaly)
Tranyóst is megérné de nemegyszerűű de a végeredmény annál jobb csak tekercselni.... de monnyuk az se nagy cucc.Ja meg a hangzása is nagyonjóó.Ja meg párbaválogatni a tranyókat meg gerjedés szempontjából úgy tervezni a nyákot h jó legyen.

Nade egyenlőre akk marad ez az stk csak kicserélem az IC-t aztán meglátom, h milessz.
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Idézet:
„Háát gondolkodtam a tda7294-ben de nagy a torzítása ennek az stk- nak meg nem”

Ha eredeti Stk akkor igen,máskép meg szivsz vele.De a hidalt tda odavág ennek az Stk-nak .Nekem sokkal jobban tetcik a tda-nak a hangja.Izlések és pofonok.Azok a kocsiba való tda-k nem szolnak olyan szépen mint ez.Én sokkal tisztábnak hallom a tda-t mint az Stk-t
Idézet:
„Tranyóst is megérné de nemegyszerűű de a végeredmény annál jobb csak tekercselni.... de monnyuk az se nagy cucc.Ja meg a hangzása is nagyonjóó.Ja meg párbaválogatni a tranyókat meg gerjedés szempontjából úgy tervezni a nyákot h jó legyen.”

Na akkor mutatok képet.Ez próbanyákon van épitve.Nem kell sorba válogatni a tranyókat,én sose szoktam És a link amiután csináltam Bővebben: Link Nagyon szépen megy :yes: A végtranyók azok Tip 35-36 páros,elővégfok bd 238-237 páros,+-45V-al simán ment.
(#) matyusz hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Hi!!
Köszi megint a gyors választ...
Ezekhez mitszólsz???:
http://bsselektronika.hu/index.php?id=96
http://bsselektronika.hu/index.php?id=95
Sztem nagyon egyszerűnek tűnnek
Am ez is jó oldal bss... sztem. Ezvolt az első olyan oldal ahol ezeket nézegettem.
Jah és am sztem nem eredetiek az stk im sőt többmint valószínű
Ja és amiről beszélünk tda:
http://bsselektronika.hu/index.php?id=455
De ez mono IC nem???1x100w-8ohm-on, 4ohm on 150w
http://bsselektronika.hu/index.php?id=99


(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Az elsőt csak meg akartam csinálni de olvastam valahol hogy nem valami szép a hangja,tda7294 jobban megy stb.. igy soha nem lett kész.Olvass a vélemények kőzt ott az oldalon.
A második szerintem jól műkődik.
A tda7294 az igen mono.
Idézet:
„1x100w-8ohm-on, 4ohm on 150w”

Én inkább 70W-ot mondanák ami tisztán lemegy.
Az utolsó 2 rajz szerintem jó(én a másodikat javaslom).
Kb. enyi (még anyi hogy sokkal jobban meglehet nézni ha használod a Link gombot,itt jobb oldalt a második lent,és a modik-nak se nehezitsűk a dolgukat).Hány ohm-os a hangfalad?Azután lehet tervezni,gondolom 8 ohm mert az Stk-nak ez való
Ha van még kérdésed vagy segitség kell nyugodtan irj
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!!! Köszönöm a választ!!!
Ezt már tényleg nemhiszem el
Kicseréltem az IC-t és ugyanazt csinálja kivágja a membránt...
A nyugalmi áram ha nincs rajta a hangszóró persze : a réginél 20mA, az újnál 15mA.(ja és a régi IC-t szétszedtem ...háát nincssokminden benne majd holnap küldök képet is)
A feszültség is jó bekapcsolásnál kb.:43 volt.
Meg holnap csinálok az egész erősítőről képet és felrakom hátha vki lát rajta vmi rosszat.
Már nemtudom milehet a baj talán az egyik elko kondi de az miért lenne rossz vadiújjan vettem bele az összes alkatrészt. És ugyanígy van megcsinálva a nyák mint az adatlapon a kapcsolás:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/82561/ETC/STK086.html
---ez alapján építettem meg
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
43V?Nem +-43V? :eek2: Milyen tápod van?
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!!!
Jajjjjj boccs +-43V a táp szimmetrikus
Bocs áááá
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 1 /
 
Akkor lehet rosz Ic-ket vettél ,azért mondom a táp pont jó a tda7294-nek.Nem fogsz benne csalódni ha jól megépited.Enek az árán tudtál volna csinálni egy szép hidalt változatot :yes: .Jók az Stk Ic-k de csak ha eredetiek,máskép Ne szenvedj vele,ha minden ok akkor rosz Ic,nézd át még egypárszor és ha minden ok akkor hagyd,amugy is hamar bekrepálnak az Stk-k ha megterheled.
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!!
Kösz a nagyongyors választ !!!
De azért holnap felrakom az erölködőt ha nembaj hátha találsz rajta valamit.
Ja és egy kérdés: a kimenetnél az a 47nF-os kondi és a 4.7ohm os ellenállás miért kell???
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Az a tul magas frekit vágja hogy ne gerjedjen(javitsatok ki ha tévedek),de utána nézek,bisztosan irjam le
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Na megvan.Ez a két alkatrész megakadályozza hogy oscsilácioba kerűlyőn az erősitő,megakadályozza az ultrahangok átvitelét,másnéven ugy nevezik Boucherot szűrő
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!
Ilyet is találtam:Bővebben: Link ja ezt a google dobta ki beírtam h stk086+azt a 3 karaktert ami az ic-n van (p9j)az egyik a másikpedig (pai)
de én úgy csináltam meg a tápot h 2db 4700mikros és vele párhuzamba 2db 100nanos kondit (mármint gratz után)
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
A táp az jó,esetleg még megfejeled 2x4700µF-al.Amit linkeltél az nekem elég Kinai.Ettől fügetlenül még műkődhetett volna.Még próbáld izzóval a 230-ban sorba kőtve a trafóval,és ugy ha világitt az izzó akkor zárlat van.Az izzó lehet 220V 60W(100W).Utána irj hogy mit csinál
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!!
A tápot ezalapján csináltam(mellékelt fájl)
Nemvalami jókép de megteszi.
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Ez jó.A biszti helyére tegyél izzót lásuk mi a baj,mérd le a két tápot,a kimenetet,stb.Utána irj
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi!
Oké rakok ha kell de nemértem izzót a bizti helyére ami a képen van a 230V hoz???(a trafóval sorba)
Ezzel mit tudok viszgálni???
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Igy kell éleszteni(beüzemelni) az erősitőt.Ha valami baj van akkor csak világit az izzó és nem tőrténik semmi nagyobb kár,mint például ha zárlatos a végtranyó akkor nem tesz tönkre olyan sokmindent(diodahid,trafó),de ez csak amolyan védelem kép van,ha már műkődik jól akkor le kell szedni az izzót.Ha felvillan az izzó bekapcsolásnál az nembaj,mert csak feltőltődnek a puffer kondik.Most mondjuk próbálod az izzóval és világitani fog,akkor valami zárlat van(diodahid,végtranyó,forasztási hiba,stb),mivel neked Stk Ic van akkor abban a végtranyók lehetnek a hunyók,de ez csak akkor derül ki ha már kipróbálod és elkezded mérni a tápfeszeket(izzóval),plusz és test,minusz és test,kimenet és test(ebből megtudod hogy van-e féltápesz a kimeneten,vagyis +vagy -).Ezekután lehet kővetkeztetni kb mi lehet a baj
(#) matyusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Na majd holnap meglátom milessz hátha sikerül a dolog .
Mer már nemigen fogom fel a dolgokat
Szóval az a lényeg, hogy az izzót bekell kötni a GRATZ-híd és a kondik után, az erősítő elé.
Mindegy h a "+" vagy "-" vagy gnd vel kötöm sorba az izzót???

Akkor holnap csinálok képeket az erölködőről.
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Nem,hanem a trafó primmer oldalával sorba.A legegyszerűbben biszti helyére Jó majd holnap teszel képeket és tőbbet látunk
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Hi!!
Itt vannak a képek!!!
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Mégtöbb kép
Hát nemvalami jó képek mert office pictur managerrel lett szerkesztve, de a lényeg látszik.
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Na leteszteltem!!!
Ugye bekapcsolásnál felvillan, de utána semmi nemvilágít.
Egy 75W os TUNGSRAM izzóval néztem
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Idézet:
„Ugye bekapcsolásnál felvillan, de utána semmi nemvilágít”

Ez jó jel.Zárlat nincs,valami a bemenetel lehet gond.Nézd meg a test és kimeneten van feszűltség.Még lehet valamit elnéztél,vagy ősze ér valami a nyákon csak nem látszik.
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Na megnéztem a hangszóró kimenetét és van 2,5-3 volt fesz egyenbe (de a hangszóró nincs rajta)
És a tápfesz + - 40 volt (gondolom mert a bizti helyén izzó van és az X ohm)
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem