Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   550 / 1121
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Nem tudom, ez 2,6 GHz-es 2 magos CPU-val 1G RAM és az akkori legjobb videokártyával, mert a gyerekek sokat játszottak vele nagyon lassú. Az XP alatt nincs gond a képekkel, de egy pendrive-ot 6 óra alatt 1 %-ra írt meg, akor elvitte a gyerek, és megírta a laptopján 10 perc alatt a Linux telepítőt. Akkor kezdhetem az egészet elölről, vagy felejtsem el ?
(#) Gombszem válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Idézet:
„... próbáltam Norton Ghost 15-el, ami már gyanús volt hogy futó operációs rendszer alól másolt...”

A Ghost15 már nem telepíthető az újabb Win-ekre. De van a Ghost 15-nek egy "hideg" verziója, ami USB-ről, vagy CD-ről fut (Mini Win PC alapon). Ez a Ghost 15 MINDEN most használt (XP, 7, 8, 8.1, 10) Win-t elment, és tökéletesen visszaállít. A mentett anyag kb. fele az eredeti partíciónak. A Ghost Browser-rel meg minden fájl kimásolható belőle később is.

Erről már hónapokkal ezelőtt írtam itt a Fórumon, megadtam hogy hova töltöttem fel, hogy kell használni. Nem nagyon érdekelt senkit, mert hárman szedték le. Ez van.
(#) Kovidivi válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Kezdd előről az egészet. Durd le a vinyót, minden partíciót, legyen teljesen üres. Ha ez a formázás tovább tart, mint 1 óra, akkor a HDD-d hibás. Ezután kapjon a géped egy új Windowst, drivereket, meg az alap programokat. A gyerekek simán megoldják, hogy egy csúcsgépből C64 legyen pár hét alatt, feltelepítenek mindent, leszedik, össze-vissza állítgatnak mindent, és kész a baj.
(#) Gombszem válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Idézet:
„A gyerekek simán megoldják, hogy egy csúcsgépből C64 legyen pár hét alatt, feltelepítenek mindent, leszedik, össze-vissza állítgatnak mindent, és kész a baj.”

Ezért kell néha partíciót menteni. 5 perc alatt visszaállítható minden.
(#) Kovidivi válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Ha meg tudja csinálni, akkor ez a helyes út. De sokszor az embernek egy újratelepítés is gondot okoz, vagy a driverek felrakása. Egyik szomszédomnak még az Email-jei megnyitásai s gondot okoz
(#) Gombszem válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Idézet:
„Nem értem, winXp alá simán települt”

Oda települ, mert arra írták. Én az újabb verziókra írtam, hogy nem települ. Csak úgy használható ahogy írtam. De úgy tökéletes.
Bátran ajánlom, mert ezt használom már elég régen. Ezért is írtam róla.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) Annonymus hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok
Megpróbáltam letölteni a win 10et és kompatibilisnek találta a laptoppal
De amikor végzett a letöltéssel ezt a hibakódot írta ki 8200013 és hogy hiba:egy frissítés
Mi a gond? Hogy tudom megoldani?

image.jpg
    
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Pendrive megírásához kell az Unetbooting, vagy mehet rá a Telepítő iso fájlokkal? Mert nálam az Unetbooting 1%-ot 6 órán át ír, akkkor az egész 600 óra? A gyerek meg elutazott, nem tudom vele megíratni
(#) Dióda válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Milyen gépre szeretnél linuxot telepíteni?
Leírnád a gép paramétereit?
(#) fecameca válasza Dióda hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Most nem otthonról írok, de azt hiszem abban is ugyanez van: Intel Core 2 Duo CPU E7300 @ 2,66 GHz, 1, 0 GB RAM
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Mindenképpen kell telepítőkészítő progi, de az Ubuntuban van beépített ISO-kiíró is.
Windowsból: Bővebben: Link.
Szöveges, képes leírás: Bővebben: Link.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy gép ami nem indul el
Bekapcsolom és kb fél perc után leáll és rögtön újraindul
De bebootolni nem tud
(5 éves asztali gép windowszal)
Ezek olyan tünetek mint amikor a ram nincs a helyén
De mar azt is megnéztem portalanítottam is mindent kivéve
A tápot ,én arra gyanakszom
Tudtok segíteni?
(#) Annonymus hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Ja és eddig még ment..
(#) kadarist válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Cseréld ki a tápot egy próba erejéig. Az alaplapon nem látsz púpos kondikat? Bővebben: Link.
(#) abcdabcd válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Meg esetleg ezt a programot is próbáld meg lefuttatni, legalább 1x hagyd végigfutni, ha esetleg van több időd, akkor 3-4-5-6x is (vagy éjszakára bekapcsolva hagyod a gépet akkor akár egész éjszaka hagyni futni): Memtest86+
(#) Dióda válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Videókártya tipusa?
(#) Annonymus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Nem púposak egyáltalán ,tökéletesek
És nincs másik tápom
(#) fecameca válasza Dióda hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
ATI Radeon 9550/X1050 series. Ez az? Ez a Memtest 86+ arra jó, hogy vele csináljak indító pendrive-ot az Unetbooting helyett???
(#) abcdabcd válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
A memtest86+-t én ajánlottam, aminek ha a nevéből nem következtettél rá akkor elmondom: ez a memória tesztelésére szolgál... avagy nem-e hibásodott meg valamelyik ram-modulod illetve, hogy a géped egyáltalán pl a ram-ba tud e hibátlanul dolgozni, és még azt is mutatja a program, hogy kb milyen sebességgel...
(#) fecameca válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Már pedig abban a memtest nevű programban csak 1 exe van: imageUSB.exe.Akkor most mit csinálják??? Elkezdtem megírni a pendriveot azzal! Elindult nálam a Linux Mint. Remélem jó lesz, köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Kár, hogy nem szereted a keresőt használni... Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Mert soha nem arra válaszoltok, amit kérdezek. Egyébként nem kell memtest, az Ubuntut nem bírta a gépem. A Linux Mint egészen más, mint az Ubuntu. Csak éppen frissítéskezelője nincs. Mindene elavult, de villámgyors. Na majd arra is egyszer rájövök, hogyan kell ezt is frissítetni.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Amíg a driver nincs a vga-hoz telepítve addig mindegyik szüttyögni fog.
Amugy a lubuntut próbálnám meg a helyedben.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) Ge Lee válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Nem ismerem a linux-okat, nekem csak aznap volt a laptopomon amíg megvettem, aztán gyalultam is le róla. Nem is nagyon értem hogy minek szenvedni vele, amikor az ember zömében olyan programokat használ ami win-re lett írva.
A sebességről meg annyit, hogy olvasni a neten olyanokat hogy lassabb lett vele a gép mint a win-el volt. Nekem se tűnt fel az a marha nagy gyorsaság abban a néhány órában amíg használtam. De még ha gyorsabb is lenne, megette a fene, ha nem tudok rajta futtatni egy Tinát vagy egy Multisimet. Ha esetleg megírták linuxra is akkor nem szóltam.
(#) eSDi válasza didyman hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Nem, én ténylegesen a LLF-ra gondoltam. Viszont most, hogy így mondod, valóban lehetett úgy 10 éve amikor utoljára használtam. Azóta gond nélkül működik az a vinyó. Manapság nincsenek hardverproblémáim, úgyhogy nem tudom miket lehet a mostani szervízprogramokban ügyködni.
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Mindene van és nem elavult, sőt! Ha nem veszed az adást, akkor marad a Windows XP. A Mint-ben is van pendrájv-lemezkép író, DVD író és minden, ami kell. Ingyenes, elérhető és gyors!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Kár, hogy lemondtál a Linux-ról. Mutatok négy ismert elektronikai tervező-szimulátor programot.
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Én is megtaláltam a bal alsó sarokban jól eldugott menürendszert Menü/Alkalmazások/Adminisztráció/Frissítéskezelő Lehet turkálni, mire valamit megtalálsz. Azt sem tudom, a felhasználói kézikönyve melyik mappába tűnt el, miután bezártam. Egy csomó program van benne alapból, ami az Ubuntuban nem volt. De nem dadog a Youtube, ez a lényeg. A többit majd megtalálom. Ennek az ablakai jobban hasonlítanak a Windowshoz.
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Idézet:
„De nem dadog a Youtube, ez a lényeg.”
Még akkor se, ha közben több ablakot nyitok meg, vagy letöltök valamit. Az XP-n és Ubuntun pláne, már az egér megmozdítására is elkezdett szaggatni.
(#) Gombszem válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Idézet:
„Munkahelyen jogtiszta win7, olyan is.”

Én is elég maradi, fafejű vagyok, sokáig gondolkoztam az XP-Win7 cserén. Miután ráraktam a Classic Start Menu-t, és néhány beállítást megcsináltam, tökéletesen elégedett vagyok vele.
20mp alatt bootol, 8mp alatt áll le. Ilyen soha nem volt az XP-nél.

Ajánlom.
Következő: »»   550 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem