Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   647 / 1122
(#) Buvarruha válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Nem egészen ilyen árnyalt a dolog, vannak olyan OEM tápok amiken nincs VGA csatlzakozó, de bőven bírják a terhelést.
(#) SzervízMacska válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Persze, csak ezt egy laikus előre, vakon nem tudja eldönteni...
(#) didyman válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Azt tedd hozzá, hogy eszébe ne jusson egy vezetékből elosztani a 2/3 szálat, mert úgy nagyon nem jó.
(#) gerleimarci válasza didyman hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Kétlem, hogy itt a vezeték lenne a gyenge láncszem. Bár tényleg jobb, ha 2 molexből csinálja.
(#) gerleimarci válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Azt mindenki maga dönti el, hogy milyen tápot vesz... Az enyém ilyen.
Kártyán is be volt(eladtam) kötve mind a 6+8, és a panelen is össze volt kötve vezetősávval. Biztosan tudom, mert egyedi hűtőt raktam rá, és felrakáskor nézegettem egy kicsit
(#) sastas01 válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Szia!

Jelenleg a DDR4 RAM-ok drágábbak valamivel, hogyha ugyan olyan sebességet akarsz venni, mint amennyiért ddr3-at kapsz.
Ha a jövőbe tekintesz, akkor megérheti megvenni, a könyebb fejlesztés érdekében(nem kell lapcsere), de csak ezért ne válts.
(#) qvasz2 hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok! Keresek egy olyan megbízható embert, aki számlaképesen foglakozik javítással Budapesten.
Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Ez egyébként eléggé hülye kérdés, ha olyan processzort vesz amihez DDR4-kell, akkor azzal használja, ha DDR3-ast akkor meg azzal, nincs csikicsuki. A Skylake elvileg megy LPDDR3-al is, de alig van ilyen lap és értelme meg pláne nincs.
(#) ktamas66 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
A drótok színei valahogy nem stimmelnek. A gyári átalakító így néz ki:
Persze a 6 pines is ilyen.
(#) david10 hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Sziasztok, kaptam egy Toshiba Tecra M2-es gépet 768MB RAMmal, Intel Pentium M-es processzorral és egy 80GB-os ATA HDD-vel, hogy csináljak valamit vele, mert nagyon lassú.
A laptopot netezésen kivül semmi másra nem szeretnék használni. A netezés alatt azt értem, hogy akármilyen böngészőben a háttérben a YouTube-ról szól a zene, és egy másik oldalon megy a Facebook.
A gépet HDD nélkül kaptam, tettem bele egy 80GB-osat, feltepítettem rá a Windows XP-t, de a kb. 5 percnyi boot idő után még 5 percig darálja a Firefox megnyítását.
Gondoltam, hogy felrakom rá a Zorin OS 9 Core-t (ami ''hasonlít a Windowsra, de mégis Linux alapú''), azzal 4 perc alatt indul el, de azon se a Wifi se a képernyő nem megy rendesen (vizszintes csíkok jellenek meg véletlenszerűen az ablakokban).
A kérdésem: Milyen OS-t telepítsek, amivel lehetne netezni?
A választ előre is köszönöm!
(#) gerleimarci válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Ha csak a színei nem stimmelnének... A bekötése sem jó.
(#) gerleimarci válasza david10 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Mennyire pörgeti a HDD-t használat közben? Ha nagyon, akkor még egy kis RAM-ot kéne belepréselni, akkor vinné az XP-t is.
Drivert kétlem hogy találnál linux alapú OS-ra.
(#) david10 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod,
A HDD-t pörgeti rendesen.
Évekkel ezelőtt hallotam arról, hogy létezik egy butitott böngésző, amiből kivettek egy csomó dolgot és nem kell neki erős gép.
Te tudod-e ennek a nevét?
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Megtaláltam: Bővebben: Link
Most visszarakom az XP-t, és megprobálom ezt.
(#) Ge Lee válasza david10 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Jelen formájában nem lesz jó. Kellene bele legalább 2 giga RAM, beállítani az xp-t, letiltani a swap-ot és akkor talán használható lesz, nem fogja folyamatosan a vinyót reszelni. Alapból sem erőmű a gép, ha még a HDD-t használja memóriának is akkor persze hogy ez van.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Ha van elég memória minek letiltani a swap-ot? Abból csak a baj van.
(#) Ge Lee válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 4, 2016 / 1
 
Nálad, nálam akkor szokott jó lenni. Egyébként azért, mert nem úgy van hogy használja a ramot amíg van, aztán jön a reszelés, hanem tökmindegy hogy mennyi ramot teszel bele, ugyanúgy használni fogja mellette a vinyót is.
(#) sastas01 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Skylakem van és lazán fut sima, semmiféle "különleges" DDR3-assal.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Kiprobáltam a ''csodaböngészőt'' egy Pentium 4 HT 3,40Ghz-es gépen (2GB RAM),de minden egyes oldalbetöltés közben lefagy 2-3 másodpercre.
Maradok a Firefox-nál, és ezeket ki fogom probálni: WikiHow: Dramatically Speed up Windows XP
Péntek este beszámolok az eredményekről.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2016
(#) Buvarruha válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Majd lepődj meg, ha idővel megdöglik a memóriavezérlő a magasabb fesztől (volt rá példa), ha 1.5V-ot kap. De mi a frásznak skylake, ha DDR3-al szórakozol azt mondjuk nem értem.
(#) Buvarruha válasza david10 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Jesszusom, hagyd azt a reklám cikket a fenébe és pláne a tune up utilitity-et. Nem a windows-al van baj, hanem ennyire kevés már a processzor, tudom, nekem is van ilyen gépen, használhatatlan! A tune up és hasonló szoftverekkel épp az ellenkezőjét fogod csak elérni, tehát szétszivatja a rendszert, majd felajánlja, hogy fizess elő tizenkilenc kilencvenötért és akkor mennyire gyors lesz.

Ha rammal, akarsz spórolni és kicsit lendíteni rajta, akkor a nem használt szolgáltatásokat kell letiltani (nyomtatáti sor, windows update, feladatütemező, kötet árnyékmásolat, hibajelentési szolgáltatás és így tovább. (msconfig)).
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2016
(#) belfi2 hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Egy olyan kérdésem lenne hogy miért nem jár a procim 100%on? Akár mit csinálok nem megy fel csak 99%ra . Perszesze nem égető a hiba , már ha az , csak furcsállom. E 7200 (2,53Ghz) teljesen kihajtva is 2,51 Ghz-ig megy fel.
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Megvan a hiba. Nem a táp volt a ludas hanem az aktuális memória slot.
Valószínű a vezérlője mehetett ki mert átraktam egy másikba a memória modult és tökéletesen működik.
(#) sastas01 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Alaplap specifikációjában DDR3/DDR3L van írva. Egyébként pedig azért, mert ez most egy "így jött össze" gép lett. Procit kiválasztottam, RAM volt, és hogy ne kelljen még arra is legalább egy tizest költeni maradt a DDR3.
(#) Buvarruha válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Igen és jól valagba is lettek rúgva a gyártók, mert a processzor hivatalosan csak DDR3L-t támogat.
(#) david10 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést...
Amit linkeltem, az több ''lépésből'' áll.
Az első lépésben ajánlja fel a tuneup-ot.
A második lépéstől kezdődik a lényeg: ''2. Defragment the hard drive'', ''3. Disable GUI boot'', stb.
Tegnap, amikor olvasgattam az oldalt, azt hittem, hogy az ott megint egy reklám, amit nem tiltott le az AdBlock.
Este jelentkezek az eredményekkel.
(#) Buvarruha válasza david10 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Frissen telepített rendszernél nem sok értelme van a töredezettség mentesítésnek sem, tehát ezekkel nem fogsz menni semmire. Az a gép ilyen egyszerűen. Akkor lehet gyorsítani egy gépet, ha induláskor sokminden hülyeség indul, illetve nagyon tele van a ram, de egy frissen telepített gépen nem lehet így gyorsítani, a gyenge számítási teljesítménnyel nem lehet mit kezdeni.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) greatman válasza david10 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Szia. Ezzel a géppel nem a memóriával van baj. Az XP 768MB memóriát kér, e fölött már nem játszik be jelentősen a sebességbe a memória mérete. A processzornak elégnek kell lenni az XP-hez, jóval kisseb CPU -val is vígan elvan. Lehet gond az alaplapod, például a chipset driver rendes feltelepítése. De szerintem egyszerűen csak lassú a HDD -d. Bármit fogsz bűvészkedni, az eredmény nem lesz jobb. Egy megoldás lehet, ha rendszer meghajtónak beleteszel egy ssd -t.
(#) gyurma888 hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Remélem nem tették fel előttem ezt a kérdést, ha mégis akkor bocsánat...
Egy problémám adódott az asztali számítógépem processzorával kapcsolatban, így segítségeteket szeretném kérni. Ma egy rendszerigényesebb alkalmazás futtatása közben nagyon lelassult a gép, így gondoltam megnézem mitől lehet ez. A feladatkezelőben (win 10, 64 bites) azt írja, hogy folyamatosan 1,2 GHZ az órajel, holott a maximális 2,7 GHZ lenne. A CPU terhelése pedig nem megy 44% fölé. Letöltöttem a CPU-Z nevű programot, de a "stress CPU" gombra kattintva sem növekedett sem a terhelés, sem az órajel.
Ma vettem a gépbe új RAM-ot a meglévő mellé, az működik (majdnem rendesen, 3,25 GB-t érzékel a 2+2 GB helyett, de nem baj... ). Elképzelhető, hogy a RAM cseréje előtt sem működött rendesen a gép, erről azonban nem tudok beszámolni, mert semmi erőforrásigényes alkalmazást nem futtattam.
Mitől lehet, hogy nem "pörög" rendesen a CPU?
Viszont az feltűnt, hogy a szorzó x6.0. Ez lehet a baj? És ezt hogy tudom átállítani a BIOS-ban?
Processzorom: Intel Pentium E5400
Alaplapom: Gigabyte 945GZM-2
Köszönöm előre is segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) Dani21 hozzászólása Aug 6, 2016 /
 
Sziasztok
Windows 7 ultimate sp1-et használok és gondolkodok rajta hogy váltsak, leginkább a 8on gondolkozok mivel a 10 nem elég stabil stb.. Viszont maradnék a 7nél is
Megérné váltanom a 8ra?
Következő: »»   647 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem