Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   646 / 1121
(#) Dani21 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Sziasztok
Egy gtx 960 (2gb) vagy egy gtx 750ti (2gb) éri meg jobban?
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Mivel most megjelentek az új kártyák a 960-ak ára elég szépet esett, így megérheti a 960, de kérdés, hogy mekkora teljesítményre van szükséged. Ha új játékokban gondolkodsz (DX12) akkor mindenképpen a 960, bár nem tlejesen komptaibilis a DX12-vel, de még mindíg jobb alatta, mint a 750.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) Dani21 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Hát azért nekem a 960 még nem fér bele
Teljesítményre..hogy kb hozza egy r7 320 teljesítményét
Igazából egy gta V-höz witcher 3 stb (tehát játékra)
(#) gerleimarci válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Én most egy R9 280X-el szemezek 40k-ért használtan. Neten van fent játékvideó, amiben veri a 960-at.
(#) Ge Lee válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Ártól és teljesítménytől függetlenül nekem az a véleményem hogy inkább valamelyik R sorozat mint az nvidia kártyái. Lehet hogy amazok bizonyos tesztekben jobban szerepelnek, vagy jobban húzhatók, de nekem stabilitásban az AMD már évek óta bizonyít az nvidiaval szemben. Igaz nem kártya, csak IGP.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 2, 2016 1 /
 
Egyre röhejesebb elméletek jellennek meg itt. Az AMD legendásan híres a borzalmas bugos drivereiről, meg a laggolásról/akadozásról, a legújabb crimson driverük annyira bugos volt, hogy még a ventilátor vezérlése sem ment és nemcsak akkor, ha az overclock engedélyezve volt a driverben, most keresnek béta tesztelőket a driverekhez, mert a textúrák is összevissza eltűntek, villognak, kifagytak a játékok. Az új RX480-nak anyira jól sikerült a tápellátását megtervezni, hogy túlterheli a PCI expressz foglalatot amit driverből "oldottak meg", így most szétthrottlingolja magát a kártya, ráadásul a referencia hűtői borzalmasok, míg az Nvidia referencia hűtői legendásan jók a GTX700 óta. Amit most leírtam mind tény, neten utána lehet nézni...
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) enree hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Az miért van, hogy WRVS4400N routeren csak akkor van netem, ha gateway módban van (DiGi PPPoE)?
Minden tökjól működik rajta, port forward, stb, de csak gateway módban, ennek nem router módban kellene mennie? Ha átteszem routerbe, a belső háló működik, címet oszt, de a net megszűnik létezni, pedig csatlakozva van, azt mutatja.
(#) Buvarruha válasza enree hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
A DIGI nem sima lan-t használ legalábbis a háztömbökön belül? Ott elvileg dinamikus ip módot álítasz be akkor mennie kell, de mi ez a gateway meg router mód, a kettő nem ugyanaz?
(#) zoszka válasza enree hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
User manual 59. oldal.
User manual
(#) enree válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Az csak ott van, ahol Cat5-öt húznak be, nekem optikám van modemmel...
(#) enree válasza zoszka hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
Köszi, így már világos
(#) szucsistvan123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ! De ha tudom, hogy AMD vs Intel lesz belőle, inkább fel se teszem.
A HD 6970 nem is rossz ötlet! Bár akkor már csak 25K marad a többire!
Majd nézelődök hardver aprón, hátha találok valami jó fogást!
(egyébként a Fallout 4 az utolsó 2 Far Cry rész, az új CoD-ok, és a GTA V miatt újítok E2180+ Asus p5g-mx+9600GT-ről. 3D tervezőben meg az autocad.)
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
A helyedben várnék ezzel picit, mert fognak még lejjebb menni a használtpiaci árak. Amúgy ilyen öreg kártyát nem vennék, garanciás darabok már biztos nincsenek, és ennyi idősen az élettartama erősen kérdéses.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) gerleimarci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
Még egy kicsi nem tudnál összeszedni, olyan 10-15k? Abból már jobban lehetne építkezni.
6970-en 1600x900 felbontásban a GTA V nekem stabil 30fps-el ment minden HIGH-on. (Buvarruha:GPU limites volt és nem CPU)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
A GTA 5 nem régi játék és, ha ennyire gyenge a 6970 akkor pláne nem venném meg.
(#) szucsistvan123 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
És ez az árcsökkenés mikorra várható?
Hidd el legszívesebben újat vennék... de csak ezek a régi darabok jöhetnek szóba.
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
Folyamatos az árcsökkenés, egyre több új kártya kerül a piacra, 1 hónapja 45 környékén elment volna a GTX760-am például, most jó, ha 35-ért el lehetett volna adni. A mélypont kb, karácsony előtt lesz egy hónappal, akkor akar mindenki megszabadulni a régi kártyájától. Minimum valami GTX-7XX vagy HD-7XXX szériát vegyél, mert a relatíve újabb játékokban a régi kártyák elvéreznek a gyenge shader teljesítmény miatt.
(#) szucsistvan123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Nekem nem a grafika a fontos, 30FPS bőven jó!
Sajnos nem nagyon, mert majd plusz RAM-okat, erősebb tápot kell venni, És befejezni egy pár projektemet! (a 3D nyomtató sokba kerül...)
(#) szucsistvan123 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Akkor a kártya vásárlással várok.
Köszi a tanácsot!
(#) Ge Lee válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Nem. A tény az ami nálam működik vagy nem működik. Éveken keresztül nvidia kártyáim voltak, folyamatos szívással (nem indult el valami, vagy elindult de kilépett vagy fagyott stb.) Aztán az A10 5800-val ezek mind megszűntek... Szóval irkálhatnak nekem bármit.
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Olyan hogy árcsökkenés nincs. Folyamatos mind a szoftver mind a hardver fejlesztés, a "jót" régen is drágán tudtad megvenni és ma is, és kb. ugyanolyan gyorsan el is avul, és adják ki helyette a "jobbat". Persze erre az ámokfutásra már rég nem lenne szükség még a játékok tekintetében sem, de hát a fejlesztőknek is meg kell élni valamiből.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Mi az, hogy nincs árcsökkenés? Amikor megjelennek az újak, a régieknek erősen esni kezd az ára és ettől még nem fognak kapásból elavulni, pláne, hogy az új AMD kártyák annyira nem is újak, csak alacsonyabb csíkszélességre váltottak, de ugyanazt az architektúrát csiszolgatják már 4 "generáció" óta.
(#) Dani21 hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok
ddr4 vagy ddr3?
Megéri költeni ddr4-re vagy jó ha maradok ddr3-nál?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Ma beszereztem egy új tápot de nincs rajta a videokártyának külön 6 pin -es vezeték.
Sebaj majd a régi ide csatlakozóból elosztóval adok neki tápot gondoltam én.
Az új tápon van ilyen2db csatlakozó. Az elosztó viszont 6 pin-es és csak 5 csatlakozó van bekötve előtte a régi tápról mind a 6 csatlakozó be volt kötve.
Nem akarok hülyeséget csinálni ezért megkérdem a fényképeken mellékelt videokártyának hogy adjak plusz tápot, mivel igényli. Szintén fényképen mellékelt ide táp elosztó jó- e hozzá?
Fényképeket mellékelek róluk.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) gerleimarci válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Itt a helyes bekötés. A 12V-ot elosztod 3 felé, a 2 GND-ből csinálsz 3-at.
Amit kiraktál, az nem jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) SzervízMacska válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Ha megnézed a saját linkeden a második képet, akkor meg fogod látni, hogy abban is 5 láb van bekötve a hatból. Mert nyilván ez így szabályos... Egyébként a nyolclábúban is csak hét van bekötve. De nem értem a kérdezőt sem. Mért vesz olyan tápot, ami nem jó a gépéhez? A mai tápok mindegyike tartalmaz pci-e csatlakozót. Amelyik nem, az valami beragadt raktárkészletből maradt régi szutyok, vagy alapból alkalmatlan a feladatra...
(#) Zoli1974 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat.
SzervizMacska: alapból feltételeztem, hogy van rajta PCI-e csatlakozó időm híján neten rendeltem nem tudtam megnézni a specifikációit. Majd máskor körültekintőbb leszek.
(#) gerleimarci válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Hidd el, jobb a 6. Lattam már ilyen szétolvadt csatit, és abba is csak 5 volt. Az én tápomba is meg van a 6.
Az előző tápomhoz csináltam ilyen átalakítót, működött, de amint elindult egy játek, leállt a táp. Tehát amin nincs, arra felesleges csinálni.
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Hiába, mert a középső a kártyán sincs bekötve.
(#) SzervízMacska válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Az enyémben meg nincs... Biztos nem fért bele 3 éve a hatvanezres árába. De pont arra utaltam, amit a végén írtál. Szétrángatja a gyenge tápot a molex csatlakozón keresztül. Jó esetben csak leáll, de a túlterheléstől füst is lehet belőle.
Következő: »»   646 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem