Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   168 / 171
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
A kép alapján trafós. 150 V körüli feszültségre az 5,6 kOhm 1 mA-en ejtene 5,6 V-ot. Ha túl sok a Zeneren a feszültség és melegszik, növelni kell.
(#) jani1987 válasza erbe hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
A zeneren átfolyó áram 320mA volt műszeresen mérve.
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Igen, meg súlyra is sok
Sajnos nem saját részre lesz. De nem akarok azért drágát venni, mert nem én fizetem. Nem vagyok én politikus
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Valami nincs rendben. 5,6 kOhm-on 320 mA = 1792 V. ?
(#) jani1987 válasza erbe hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Majd vissza rajzolom. Akkor meglátjuk.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 21, 2023 /
 
LM317. A bemenő oldalon 42V áll rendelkezésre míg a kimenő oldalt nullától 27 max 30 voltig szabályoznám. Kell valamit közbe iktatni vagy mehet direktbe? A hármas láb elé feszültség ejtő ellenállást gondoltam. Nem titok az épülő félben lévő tápban szabályozná a csövek fűtését.
(#) Doky586 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
1,2V a min, de ekkor fűteni fog rendesen..
(#) mcc válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Vegyél LM317HV-t, az 60V-ig bírja a bemenetén.
(#) jani1987 válasza mcc hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Köszi. Meglátjuk lesz e. Itt Fehérváron csak egy boltot ismerek.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Idézet:
„A hármas láb elé feszültség ejtő ellenállást gondoltam”

Az sem rossz -ha az átfolyó áram állandó (azaz sohasem változik a nagysága) akkor az a legegyszerűbb.
Ha maximum 30V-ig szabályoznál, akkor legalább kb 33V kell a bemenetre (úgy emlékszem, kb 2,5V-nyi, ami rajta esik). Neked pedig 42V- van. Tehát a 42-33V-ot kell elosztanod a fix áramoddal.
(#) devergo74 hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Sziasztok!
Pc-tápegységben található fehér színű anyag, ami némelyik kondenzátoron, tekercsen stb található, az pontosan mire szolgál?
Érdemes alkatrészcsere után pótolni, ha igen, mivel?
(#) Bakman válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Általában mechanikai rögzítés, fix helyen történő felhasználás esetén nem feltétlen kell. Hordozható eszközben (pl. laptop tápegysége) már érdemes pótolni, hogy a rezgések miatt ne tudjon eltörni az alkatrész lába.
(#) Gafly válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Ragacs, mechanikai rögzítésre és rezgéscsillapításra szolgál.
Régen az FMV-ben "Araldit"-ot használtak katonai cuccokban.
Szerintem nem kell pótolni.
De ha mégis, akkor jól szigetelő és rugalmasan maradó cucc illik oda, ami nem bocsát ki magából semmi károsat szilárdulás közben.
(#) devergo74 hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszát.
(#) robis01 válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2023 / 1
 
Úgy keress rá circuit board glue
(#) pipi válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 28, 2023 / 1
 
Ami könnyedén kapható pl festékbolt-barkácsbolt -> neutrális szilikon. Nem ecetsvas, nem maró
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy tápegységem ami középmegcsapolásos trafóról üzemel. A középcsapolást kineveztem 0V nak és készítettem egy nyákot amin stabilizált pozitív tápfeszültségeket állítok elő. 5V 6V 9V 12V 15V. Eddig rendben is van, viszont elkészült a negatív ágú párja is és itt kezdődik a bonyodalom. Külön graetz híd van mindkét panelen és a középmegcsapolás közösen van kivezetve a trafóból így viszont ha összekötöm akkor az egyik graetz beterheli a másikat. Hogyan lehetne ezt úgy összekötni hogy ne legyen szükség új nyák készítésére?
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Hello! Mi a fenének két egyenirányító híd? Rákötöd a két végére és meg van a középhez képest a +- feszültség.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Mert ez két önálló áramkör, csak most egymás mellett kellene dolgozniuk. Arra gondoltam én is hogy AC oldalon nem kötöm be a középmegcsapolást csak a két hidat "sorba" kötöm és a DC oldali közös pontra kötöm a középmegcsapolást.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) reloop válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 2
 
A középmegcsapolás lesz mindkét panel 0 V-ja.
(#) Imi65 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Csak olyan trafónál tudsz 2 hidat használni, ahol két szeparált tekercs van. A középmegcsapolásos nem ilyen....
(#) mek-elek válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Akarod mondani, vagy visszateker, és szétbontva a közösítést, külön kivezetést csinál oldalanként, vagy vesz egy erre megfelelő trafót. Hogy miért? Király Tibor a mellékletben elmondja.
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Részlet a magyarázatból:
Idézet:
„Vezetéknek hangszóró vezetéket ajánlok, de csak a boltokban kapható normál vastagabbra gondolok, nem egy ezüst csodára.”
Igazi, szakmai mértékegységek.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Aki Á-t mond, mondjon B-t is. Te, hogy határoztad volna meg amatőröknek?
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Vezeték (ér, erek) keresztmetszete, boltban is ezen méret alapján árulják. Természetesen egy-két kivételtől eltekintve, pl. UTP kábelek esetén.
(#) Marty McFly válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Az a baj hogy a meglévő trafó egyik oldalát már használom egy áramkörrel amin egyenirányítás után puffer van ezután külömböző feszültségű stabilizátorok a 78xx sorozatból, majd újabb pufferek után jön ki banánajzatokra. Ennek van egy párja ami elkészült szintén egyenirányítás puffer 79xx stb. Ezt kellene valahogy összehozni és erre gondoltam hogy a 2 híd AC oldalon sorba lenne kötve és a középmegcsapolás menne a közös test pontra. Nyilván ez alkatrészpazarlás de két kész áramkörről van szó.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Hát így már mindjárt más... Csak Tibor meg ne lássa, hogy pironkodhatna miatta. A tanulmány lényege tulajdonképp ez lehetett...
(#) reloop válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Ha jól értelek a trafó nulla és az egyik szekunder vége megy az egyenirányító hídra.
A pozitív tápfeszültséget előállító panelnél vágd el a vezetősávot az egyenirányító és puffer negatív között!
Az egyenirányító negatív kivezetése üresen marad, a trafó nullát kösd a puffer negatívra!
Az egyenirányító híd üresen maradt váltakozó feszültségű bemenetére kösd rá a másik szekunder véget.
A negatív oldal szerintem már neked is menni fog ezen logika mentén.
(#) Marty McFly válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Működik! Köszönöm!
(#) mraulajos hozzászólása Nov 29, 2023 /
 
Hali!
Ezt a kis áramkört/tápegységet, egy 150 cm es, 230V os LED fénycsőből szereltem ki. Ha meg táplálom 230V al, a másik oldalon is 230-240V ot mérek üres járatban. Milyen izzóval terheljem, (V-W) hogy meg tudjam mérni az üzemi feszültségét?
Következő: »»   168 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem