Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA2005-ös erősítő
 
Témaindító: bandikala, idő: Máj 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 9
(#) bandikala hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
lécci valaki segítsen,mert alacsony hangerőnél is torzít az erőlködő. Mp 3 lejátszóról hajtom meg(kimenő impedancia
32 Ohm).Ez gond lehet???


Ui:potmeterrel már kipróbáltam .
(#) pb válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
32ohmal terheled az erősitőt?
mert ha igen akkor csak nagyon kis hangerőt birsz kicsikarni belőle a nagy ellenállás végett.
próbálj rákötni egy 4ohmos hangszórót és azzalhajtani meg. vagy pedig próbálkozz más feszültségekkel.l
(#) pb hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
jah és amúgy is ez egy ic-s erősitő tehát nem szólhat úgy mint egy tranzisztoros, és kössé valami előerősitőt bele mert az mp3 az ilyen végfokokat nem igazán hajtya ki.
(#) bandikala válasza pb hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
2db 8 Ohm-os hangszóró van rajta, az pont 4 Ohm.
Egyébként az Mp3 lejátszó 32 Ohm -os.
Ja,és még valami:stereo erőlködő és csak az egyik felét hajtom meg.
(#) AtomCity válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Szia!
Szóval 32ohmos hangszóró( vagyis vmi fülhallgató féle) van az erősítő kimenetén? Vagy az mp3 lejátszó kimenetét kötötted az erősítő bemenetése? Jah már értem, tehát a 2. és a 32 ohm az mp3 lejátszó kimeneti impedanciája... Hát igen kéne vmi előfok is az erősítő elé.
Amúgy ezt a kapcsolást építetted meg, ami itt van, a gyárit?
Előfoknak ajánlanám az LM1036 féle előerősítő kapcsolást!
Üdv
(#) bandikala hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
adjon valaki egy előerőködő rajzot
(#) AtomCity válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Akkor 2db 8ohmos hangszóró párhuzamosan van kötve...
Előerősítőnek ezt ajánlom!
Topi leírásával: Link
(#) bandikala hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Ez a rajz egy 20w-os hídkapcsolás.
én az adatlapban lévőt építettem meg
(#) AtomCity válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Jé tényleg, akkor bocsi...
(#) bandikala hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Valaki adjon meg egy előerőlködő kapcsi rajzot!
(#) AtomCity válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Már adtam...
(#) Kovidivi válasza bandikala hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Előerősítő.
Egyébként meg azért is torzíthat, mert nem kapja meg a megfelelő feszültséget, áramot! miről hajtod? 12voltos dugasztápról? mert akkor az lesz a probléma!
(#) bandikala hozzászólása Máj 6, 2008 / 4
 
Nem, 220/12V-os házi tápegységről!(le van fődelve)
(#) uli hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
már bocs de magadnak miért fogadtad el ezt megoldásnak???
Előerősítő: ne5532 Sztereo a képen a "12V" ra 24 Vot köss!!! (nem lett átírva)
uli

ne5532.jpg
    
(#) AtomCity válasza bandikala hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Gyökér!
(#) bandikala hozzászólása Máj 7, 2008 /
 
Öcsém cseszekedett a géppel
(#) Sa_fi hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy orion márkájú autóba való 2×20W-os erősítőm, aminek az egyik kimenete recsegve szól. Eddig mp3 lejátszóval adtam rá a jelet, az erősítő meghajtására ATX tápot használtam, valamint a kimenetekre 4 ohmos hangszórókat kötöttem. A kondikat diódateszttel ellenőriztem és mindegyik feltölt. A panelen van egy gyanús értékű ellenállás, mert ugyanazon típusú 2k7 ellenállás az egyik oldalon 2-szer akkora, mint a másikon.(legalább is a multiméter szerint) A többi ellenállásnál nincs ekkora eltérés. Ja és szerintem az ic-k is jók.
Vajon mi lehet a probléma?
(#) Kovidivi válasza Sa_fi hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Üdv!
Ha az ellenállást beforrasztva mérted kétszer akkorának, akkor a körülötte lévő alkatrészek befolyásoljk az értékét ily módon. ellenállás nem szokott csak úgy magától "elállítodni" (kiforrasztva is teszteld!). Lehet, hogy az IC-nek van valami baja!
(#) Sa_fi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Kovidivi!
Köszönöm a gyors választ. Azóta újból kimértem a kérdéses ellenállást és nem találtam hibát. Szóval neked van igazad, bár továbbra sem tudom pontosan, hogy mi lehet a baja az erősítőmnek.
(#) Kovidivi válasza Sa_fi hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
az ellenálás környezetében méricskélj, mert ott rossz valami, és ezért mértél más értéket az ellenálláson! talán valami tranzisztor lesz az.
(#) Sa_fi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
A panelen nincs tranyó. Ezért megnéztem diódateszttel az ic-ket, nincs-e valami rövidzár vagy ilyesmi, de nem találtam rővidzárt, kontakthibát. Ennek ellenére mégis úgy gondolom, hogy a bal ic sérülhetett meg (ez vezérli a rossz kimenetet), de vajon mivel tudom megállapítani szkóp nélkül, hogy tényleg rossz?
(#) titi válasza Sa_fi hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Hali!

Ha kicsatolókondis, cseréld ki a kondit.
Esetleg egy jó minőségű kép sokat segít.
Vagy egy típusszám, hogy rajzot lehessen nézni.
(Az IC meg van fejelve tranyóval?)

Üdv!
(#) Slope válasza titi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Egy idézet:
Idézet:
„A panelen nincs tranyó.”
(#) titi válasza Slope hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Na ez jól elkerülte a figyelmem.
Viszont hűtőbordán még lehet...(az nem a panelon van)
(#) titi válasza Sa_fi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Idézet:
„Ja és szerintem az ic-k is jók.”

Úgy érted, hogy 2 db TDA2005 van benne?
Akkor valószínű, az IC-k hídba vannak kötve. (Nincs kicsatolókondi.)
Ha a kondik jók, akkor cseréld az IC-t.
Ja, és a kondikat ne diódateszttel ellenőrizd, inkább cseréld le őket.
(#) Sa_fi válasza titi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Újból kipróbáltam az erőlködőt. Mellékesen megjegyzem, hogy az erősítőben 2 db tda2005-ös ic van. Nem rég még fel lehetett ismerni a számot, amit hallgattam a bal hangszórón, de most semmit sem hallok. A másik csatorna tökéletesen működik. titi tanácsára megnéztem a "kicsatoló kondikat", és a bal kondi fel se tölt. A képen látható régi kondenzátorok fajtáját nem tudom, de találtam 10µF-os 25V-os elektrolit kondit egy rádió panelen. Talán azzal ki lehetne cserélni, ugye?
(#) titi válasza Sa_fi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A 10 µF biztos nem kicsatoló, ahoz túl kis értékű, másrészt mint írtam, ha 2 db végfok van benne, és sztereó, akkor a végfokok hídba vannak kötve, tehát nincs kicsatoló kondi.
(Kicsatoló kondi alatt a végfok kimenete és a hagszóró közötti soros elkót értem.)
Viszont az a zöld kondi úgy néz ki, mintha meg lenne puffadva.
Vagy nem jól látom?
Mellesleg, ahogy nézem, nem mai darab az erölködő, így lehet, hogy az elkók haldoklanak benne.
Én a helyedben lecserélném az elkókat újakra.
(#) titi válasza Sa_fi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A táp egyébként rendben?
Az IC 9-es lábán megvan a tápfesz?
Bár szerintem a kondikkal együtt vehetsz új végfok IC-t is.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Hello

Kellene egy kapcsolási rajz a cuccról, és egy jó minőségű fénykép a végfokpanelról, megpróbálok segíteni
IC-s cuccokhoz nagyon jól értek, de mondjuk az én területem a tranyós és a csöves végfok
(#) Sa_fi válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Először is kicseréltem a zöld mellett lévő kondit. Ezáltal visszajött a hang a jobb csatornára. (bal csatorna még mindig jó) Zene van csak hát elég torz meg mintha késne egy ütemet. Ezután kicseréltem a zöld, nem zárlatos, jónak tűnő kondit, de semmi változás. Az ic-k egyébként rendben megkapják a tápfeszt. A tda2005-ről van adat az alldatasheet-en, de a dokumentumban lévő rajzok egyike sem egyezik meg pontosan a panelemmel. Biztos azért, mert az én erősítőm nem a gyári ic kapcsolás alapján üzemel. Így hát arra az elhatározásra jutottam, hogy veszek ic-t meg kondikat, s majd szép sorjában beforrasztgatom őket a helyükre.
Köszi szépen mindenkinek!
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem