Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzponder chip
 
Témaindító: b0077, idő: Máj 4, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) b0077 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Meg tudná vki nekem mondani ,h miből áll egy transzponder chip? Újra lehet "írni", egy már használtat? A kulcsmásolók klónásra vmiféle univerzálisat használhatnak vagy olyat ami gyárilag is a kulcsban lehet?
Üdv
(#) kobold válasza b0077 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Google nem volt szimpatikus?
KERESŐ!!

Röviden: jármű kérdez, transzponder válaszol, érvényes válasz után lehet indítani. Az adatátvitel hasonló az RFID eszközöknél alkalmazotthoz, a klónozás pedig többféle módon történhet: magában a járműben, vagy üres chip céleszközben történő írásával (már ha kapható a kérdéses chip), illetve speciális diagnosztikai eszközzel. Azt, hogy ezek közül melyik alkalmazható, típusa válogatja, valószínűleg a szerviznél kell kezdeni a kutakodást (gondolom, autóról van szó). Otthoni másolása gyakorlatilag lehetetlen, bár elvileg minden megoldható.

Nem a témához tartozik, de fontos: a jövőben légy szíves kicsit odafigyelni az írásodra, nem muszáj kapkodni, meg pár betűn spórolni.
(#) b0077 válasza kobold hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A google semmi használható leírást nem dobott ki a chipről, beírni én is betudtam.
Köszi a választ!
Rendben, máskor jobban figyelek
(#) kobold válasza b0077 hozzászólására (») Máj 5, 2010 / 4
 
Van típusszámod hozzá? Illetve, mihez kell?
(#) b0077 válasza kobold hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Egy Fiat Brava autóhoz kellene bicskakulcsba, de mindenhol olyan árakat mondtak a klónozásra h, csak néztem, ilyen 10eft körülieket. Majd az 1ik helyen azt mondták ,h megoldják olcsón csak én vigyek chipet.
Bontottat tudnék, de az elvileg nem jó. Lényegében azt szerettem vna megtudni biztosra ,h újra lehet-e "írni" a gyári bontott chipet.
(#) b0077 válasza kobold hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Közben megtudtam ,h a gyári transzponder chip amire én gondoltam egy PROM, tehát csak 1x írható.
Köszönöm a segítségedet azért!
Üdv
(#) sunside hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Sziasztok,
Egyelőre elméleti a kérdésem.
Ha néhány értékesebb cuccomba beépítenék transpordert (amit pl. kutyáknál is használnak) az mennyire lenne megbízható? Gondolok itt elektronikai berendezésekben zavarérzékenységre. Ha véletlen vagy működésből adódóan nagy jelszint éri, nem fogja kiégetni/kitörölni a számát?
(#) pucuka válasza sunside hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ez a transzponder szó, kissé megtévesztő. Számomra ez a repülésben használt válaszjeladót jelenti.
Amire neked szükséged van, azt RFID címszó alatt találhatod.
Bár mindkettő igen hasonlatos működésű, a repülésben használt transzponder aktív, nagy távolságokra, akár 100 km -re is használható, az RFID passzív eszköz, hatósugara max néhány méter.
Ez utóbbi is van a kutyában, de sok más helyen használatban Pl. áru-, személyazonosítás (beléptető rendszerek), vagy az újabb hitelkártyákban, érintés nélküli használatban. Ezeket, mivel igen kis távolságúak, megzavarni (kitörölni) elég nehéz, a tartalmukat megváltoztatni, csak író olvasóval lehet. Azért persze külső behatással tönkretenni lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) AstraCDX hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok !
Ez is egy transzponder lenne .
DARS ABC szlovén útdíjfizetésre használható, érintésmentes azonosító eszköz .
Nagyon egyszerű kis áramkör, egy 12955K IC van benne, és egy Panasonic BR3032VCN 3Voltos elem táplálja .
Az a kérdés, hogy ki lehet-e cserélni az elemet ebben az eszközben "öntudat" vesztés nélkül ?
Hallottam már olyant, hogy valaki kicserélte benne az elemet, de azután a kapunál már csak a "NAPAKA TAG, Pokvarjen TAG" üzenetet kapta a kijelzőre, ami hibás azonosítót jelent .
Tehát működik, de az azonosítás hibás lesz, a sorompó nem nyílik, az eszköz használhatatlanná válik .
Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata ?
Mit lehet ezzel tenni ?
Hogyan lehetne benne elemet cserélni úgy, hogy nem veszítse el az önazonosító képességét ?
Ugyanis a kedves szlovén hatóságok ennek a támogatását megszüntették, ha elromlik, lemerül az eleme, nem cserélik, nem adnak helyette újat, hanem a kukába dobják .
E nélkül viszont nem lehet megállás nélkül átgurulni a fizetőkapukon, csak érintőkártyás, vagy kp. fizetési megoldás van, amihez mindig meg kell állni .
Ez a fejlődés visszavetése, de ez őket nem érdekli .
Üdv.
Astra
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem