Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávédaráló hiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy sima kávédaráló, ami amikor elakaruk indítani, azt mondta brrrrr, el sem indult, se füst, sem égés szag, a daráló rész meg sem moccant.
Oka, beolvadt a tengely mentén lévő filc, és műanyag.

Ki lett takarítva, a tengely simán forog, sehol égés nyom, alakrészek is jónak tűnnek, kapcsoló is ok.
Mégsem megy?
Miért?
(#) MaSTeRFoXX válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szénkefe érintkezik?, nincs elkopva, felakadva, beszorulva?
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
A keféket kiszedtem, mert teljesen szét volt szedve....jól érintkeznek... mérések is voltak, de este újra mérek...
(#) zolika60 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A motoron a fehér kötegelővel rögzített zsugorcsőben lévő alkatrész nem egy tönkrement hőkioldó?
(#) kovacspista válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia! Az esetek túlnyomó többségében a biztonsági
kapcsoló szokott rossz lenni. Nézd meg azt is.
Ezen kívül elképzelhető, hogy a motorban van hőkioldó
ami a tengely szorulása miatt végleg kiment. Ezek az
egyszerű hőkioldók így működnek, csak a tüzet előzik
meg.
(#) interferi válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Mérd meg az forgorész tekercselését is mert lehet szakadt vagy menetzárlatos is ez utobbit nehéz kimérni a tekercselés kis ellenállása miatt.
(#) pacal76 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nézd meg a hálózati madzagot nincs-e megtörve valahol.
(#) zolika60 válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ha menetzárlatos lenne, akkor kijönne belőle a füst.
(#) interferi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ha sokáig van bekapcsolva.
A leírása alapján tulmelegedéstöl megolvadt a tengelynél valami müanyag és most bekapcsolákor csak zug. Forgorész menetzárlatnál viselkedhet ugy a motor mintha aszinkron lenne és segédfázis nélkül nem tud elindulni.
(#) kovacspista válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia! Még valami. Ha a forgó rész csapágyazása nem
megfelelő, ha " lóg " akkor az állórész magához vonzza a
forgó részt és nem engedi forogni, de ez hossz irányba is igaz lehet.
(#) levii válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 9, 2010 / 4
 
Szia!
Nekem is volt hasonló problémám. Az én darálómban volt egy vezeték amin volt egy zsugorcső a zsugorcsőben pedig egy 1A-es bizti. A bizti ki volt égve azért nem indult be. Ezt átkötve azonnal beindult.

Üdv!
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Igen ! Tényleg volt egy zsugorcsóben egy bizti, azt gondoltam valami elleállás, de mert nem volt megolvadva, nem néztem, de kár, mert akkor lenne finom kávé, de holnap már lesz.
A motor már forog, a szorulás oka ki lett cserélve, meg az 1A bizti is-) , csupán azon csodolkálkoztam, hogy minden mérés stimm, még a vezetékek is, de erre nem gondoltam volna...
Köszönöm a javaslatokat.
(#) embraced hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Tiszteletem az Uraknak! A következő a problémám. Nem kávédaráló, hanem mákdaráló, de ez most nem számottevő. A nyomógombja kiugrott a helyéről, a műanyag gomb repedése végett. A problémát egy átkötéssel oldom meg (vagy esetleg bekötök egy PC tápegység billenőkapcsolóját), így bedugom a konnektorba és már darál is. Feltűnt viszont, hogy belül az egyik hálózati kábel és a motor másik kivezetése nincs bekötve sehova, csak lóg a levegőben hozzáérve a daráló fémházához. A hálózati csatlakozó nem földelt, csak sima kéteres. A kérdésem az lenne, hogy ez helyénvaló? Mi garantálja, hogy használat közben a fémház nem rázza meg a használót?
(#) Orbán József válasza embraced hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nézd meg jól belül, ha apró betűkkel oda van írva: Allahu akbar! - akkor nem véletlen.
Ha nincs, akkor simán sarlatánság, ha nincs valamiféle zavarszűrő kondi a dróton közben.
(#) kadarist válasza embraced hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Szia!
Egyértelmű, hogy a két lógó vezetéket össze kell kötni és jól leszigetelni.
(#) embraced válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
A két vezetéket összekötöm és leszigetelem. A nyomókapcsolónál szintén összeforrasztom. Ebben az esetben a földhöz képes 80V AC feszültség mérhető a daráló fémházán, ami szerintem életveszélyes.
(#) fsub hozzászólása Jún 4, 2022 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy az alábbi linken látható fajta, retro NDK-s kávédarálót hogyan lehet szétszedni? A kést le tudtam venni, de ennél tovább nem jutottam, a kávédaráló felső, barna színű részét nem tudom levenni, a belül levő fém serleget sem tudom kivenni belőle (lehet, nem is lehetséges mert felfelé szűkül a ház), ami alatt esetleg a ház két részét összetartó csavarok lennének.
(#) Gafly válasza fsub hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Hol az "alábbi link"?
Szerintem alulról kellene megtámadni, nem felülről...
(#) fsub válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Bocsánat, a link valamiért lemaradt. Erről lenne szó: Bővebben: Link

Nem látok alulról semmi csavart, ami összetartaná a két részt, hacsaknem a motor takarja, de az meg fölülről lehet rögzítve a házhoz.
(#) Gafly válasza fsub hozzászólására (») Jún 4, 2022 / 1
 
Ez nem olyan, de legalább nem érzed magad elhagyatva.
(#) fsub válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Ezt olvastam régebben, emlékeztem is még rá, de sajnos előbbre ezzel se jutottam. Amit ő kiszed fémharangot, azzal én is próbálkoztam, de az enyémnél ez mélyebben helyezkedik el, meg mint írtam a ház felfelé szűkül, szerintem más módon lehet szétszedni. Valószínűleg ez is úgy jár majd, mint Béka alanya -> go to trash. Nincs nagy értéke, legfeljebb eszmei, de nem volt szívem kidobni, meg egyébként is szeretek mindent elromlott dolgot megjavítani. Mindenesetre köszönöm a segítő szándékodat!
(#) Gafly válasza fsub hozzászólására (») Jún 4, 2022 / 1
 
Márpedig akkor alul kell lenni csavarnak/pöcöknek (másként nem igazán lehet).
(#) fsub válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Pedig nem látni semmi ilyesmit. Az kávédaráló legalját két csavar rögzíti, amelyek a ház belső részén és annak átellenes oldalain a daráló tetejéig (vagyis hogy a ház két részének találkozásáig, ahol nagyjából a fémharang alja van) felfutó félhengeresen kidomborodó anyagába belesütött menetes fémfuratba mennek. (lehet, hogy ezt egyszerűbb lett volna lefényképezni, de most már mindegy ), ezért szerintem ezek másik végében is egy-egy menetes furatnak kellene lenni.
Próbáltam még azt is, hogy esetleg a ház két részét szét lehet-e csavarni egymástól, de meg se mozdul.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2022
(#) szs válasza fsub hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Idézet:
„Próbáltam még azt is, hogy esetleg a ház két részét szét lehet-e csavarni egymástól, de meg se mozdul.”

De ha netán mégiscsak szétcsavarható a test, akkor azt a motor (kések) forgásirányával ellenkezőleg kéne próbálni. Tehát pont fordítva, mint ahogyan elsőre gondolnánk.
De nem vagyok én sem biztos benne, hogy szétcsavarható -csak egy ötlet.
(#) fsub válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Elképzelhető, majd megpróbálom ellenkező irányba is csavarni. Köszi a tippet!
(#) fsub válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2022 / 1
 
Sikerült szétszedni a darálót, neked volt igazad. Két pöcök rögzítette kétoldalt a motort, amely pöckök a ház fölső (barna) részének meghosszabbított nyelveiben elhelyezett furatba illeszkedtek. Kettő, a ház belső oldala és a nyelvek közé beszorított gumicső darab tartotta a helyén a nyelveket és gondolom ezek rezgéscsillapítóként is szolgálnak. Ezt a két gumidarabot kivéve és a nyelveket szétfeszítve, ki lehetett húzni a motort, ami után szét lehetett húzni egymástól a ház két részét is. Ha érdekel valakit, rakok föl képeket róla.
Köszönöm a segítséget és a tippeket!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem