Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Logikai áramkörök
Lapozás: OK   6 / 6
(#) cimopata válasza proli007 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Ezt át kell gondoljmam még, mert az MCU kb 1 lábát tudom erre a feladatra feláldozni és itt mindjárt szükség van még két lábra a clearés a preset jelnek ha jól látom.
(#) pont válasza cimopata hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Ha már van MCU, akkor tegyél mellé egy kis nyolclábú MCU-t és akkor úgy programozod ahogy akarod.....
(#) proli007 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
A Preset-et nem tudom kell-e, mert az első D bemenet az utolsó tároló negált jelét kapja. A Reset jelet lehet képezni hardver úton is, mert ha nincs órajel, akkor törlöd.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020
(#) madazg77 hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy Siemens gyártású LSL Logikai IC, aminek a típusa FZK 105.
Ez valami időzítő IC, de csak egy adatlap szerűséget találtam róla itt: https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_fzk105.html

Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan működik ez az IC? Az "A", "B", "C", "D" bemeneteket értem, csak a többit nem.

Köszönöm előre is.
(#) Medve válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 20, 2022 / 1
 
Szia, monostabil multivibrátor ez, az adatlapot a saját hibámból nem láthatom, annyit mondhatok, hogy az időzítést ezeken egy ellenállással és egy kondenzátorral szokás beállítani. Ezen kívül van egy (vagy több ) indító bemenete és a kimenet, amiből lehet még egy, invertált is. Nézd meg például a 74121, vagy a 74123 alkalmazását.
(#) madazg77 válasza Medve hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Köszönöm szépen a válaszod, sokat segített.

Üdv.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem