Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Két gép összekötése soros kábelen
 
Témaindító: Hurka, idő: Jún 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Hurka hozzászólása Jún 17, 2006 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy lehet-e
két gépet soros kábelen összekötni.
(Mind a két gép Windows XP-t használ)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hurka
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Emlékszem hogy régen a Norton Commander tudott ilyet csinálni két gép között másolni, master slave kapcsolatban....
Mire akarod haználni ha játékra akkor ezt a fajta hálózatot a játékok nem támogatják....ha csak másolni akarsz akkor ajánlom a jó régis és bevált NC-t, de mondjuk a fat rendszerrel probléma lehet.....
(#) Hurka válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Én két gép között akarok adatátvitelt elérni, méghozzá fájlmásolás miatt. És lehetőleg Windowsos megoldással...
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Van egy jó hírem ezt tudja a total commander!! (Gondolom te is használod!)

halózat fül / közvetlen kábelkapcsolat két gép között...

Ez abszolult windows-os megoldás!

Sok sikert!
(#) _JANI_ válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Csatlakozó bekötéseket meg ITT találsz!
(#) Hurka válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Köszi!

Azt is le tudná írni valaki hogy a dugón melyik lábat
melyik lábhoz kell kötni?

Rajz is érdekelne!

Köszi!
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 / 4
 
Te akarod megcsinálni a kábelt?
Van hozzá csatlakozód , kábeled meg minden??


Különben nagyon egyszerű...
A két csatlakozó bekötése ugyan az! CSAK az egyiknél meg kell fordítani az RX-TX-et!!!! És kész!

Igazából csak három kébelt kell bekötni rx-tx- meg föld!
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Csak azért kérdem mert abszolút kezdő vagyok a hálózatokban
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
De tényleg csak ennyi ha megvannak a dugók, akkor csak az RX és TX és föld kbelt kell bekötni az egyik oldalon meg meg fel kell cserélni az RX TX-et!

http://www.industrologic.com/db9fcom.gif

A csatlakozón belüli összekötéseket hagyd figyelem kívül!
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Továbbá szeretném még kérdezni, hogy hogy lehet a régi 5 pólosú billentyűzetet összehozni a soros
portal? (bekötés)
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Ezt egy az egyben nem lehet megcsinálni...csak egy kis elektronika közbeiktatásával ami megcsinálja az átalakítást.
Küllönben miért kell két billentíűzet egy géphez...?
Alehet kapni billentyűzet osztót..ha az érdekel...
(#) Hurka válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Nem kell két billentyűzet a gépre, hanem azt szeretném megcsinálni, hogy a billentyűzet
legyen egy házi biztonsági rendszer figyelője. Ezt úgy szeretném elértn hogy a billenytűk helyére érzékelő kapcsolókat kötök be. Basicban írtam egy olyan progit hogyha pl.: megnyomom a g-t akkor kiírja hogy a garázs ajtaját kinyitották... Azért kell
átalakítani, mert a a gépem egy Celeron 2,9 Ghz
csoda, és nincs rajta 5 póusú csatlakozó...

Röviden összefoglalva ennyi....
(#) Gatery válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Értem!
Ez nagyon érdekes felhasználása a billentyűzetnek és kreatív!

De akkor nyugodtan használd a már megszokott ps/2 csatlakozót és csak a pillntyűket kötöd ki
(#) Koree válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Szia. Ha már két gépet akarsz össze kötni és mondod,hogy valami egy puccos géped van akkor gondolom van hálókártya is a gépedben. De gondolom a másik gép is rendelkezik egyel. Ha meg nem akkor egy kb 1000-1500 Ft-ért lehet venni és a kábel sem olyan drága hozzá. Úgy nevezett kereszt (cross link) UTP kábel kell hozzá.
(#) Hurka válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Én is erre gondoltam, és arra következtettem, hogy veszek kb. 170 forintért egy DIN-PS/2-es átalakítót.

Mindenki segítségét köszönöm! :worship:
(#) _JANI_ válasza Hurka hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Nullmódem (kétgép összekötésére 9pólusú csatlakozóval) bekötésre itt a [link=http://www.hardwarebook.net/cable/serial/nullmodem9to9.html]http://www.hardwarebook.net/cable/serial/nullmodem9to9.html[/link]-on találsz példát! :guluszem1:
(#) burkus válasza Gatery hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Sziasztok én régen így kötöttem össze és nem kellett más hozá mint egy nyomtatókábel de NEM AJÁLOM mert nagyon lasú rajta az adatátvitel. Szerintem vegyél két hálókártyát az nagyon gyors 100mb/s lehet hogy van is a gépedbe ha nincs akkor nem drága 1500 Ft körül van. És azon már megy a játék is. Ahhoz pedig a kábelt a boltba megcsinálják cross link kábelt kell csináltatni hozzá. A kábel se drága nekem a boltba előttem kb 2-perc alatt megcsinálták 10m 1000 Ft volt.
(#) Tomee válasza burkus hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Idézet:
„A kábel se drága nekem a boltba előttem kb 2-perc alatt megcsinálták 10m 1000 Ft volt.”


Hát ez rablás! Én gyári Coolink szerelt "gagyi" kábelt vettem és 500ft volt. De ha az ember magának megveszi a kábelt+csatikat nem pc-s boltban és van hozzá szerszáma akkor nagyon olcsón meg lehet úszni. De 1-2 elák boltban meg is nyomják a csatikat ha kell.
(#) burkus válasza Tomee hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Szerintem nem drága métere 100 Ft.:yes: Mikor csinálta nem is kallet hozzá szerszám csak megblankolta a kábelt a kicsiket nem és rápattintotta a csatlakozót szerintem mikor patintsa ösze akkor átszúrja őket. Csak ennél a kábelnél nem mindeggy hogy mejik kábele hova megy mert nem mind a 2-őnél ugyan oda kell kötni ha úgy kötöd az nem cross link kábel !!
(#) szenyko86 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
nem igazán indullt ell a comportos kapcsolat nemtudom miért. azt csihnáltam pedig ahogy irtad megcsináltam a kábellt com port on 2-3 3-2 gnd-gnd re és semi ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem