Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   221 / 342
(#) kadarist válasza gege001 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia!
Nézzél szét az IMI-s topik képei között és biztosan megtalálod a bekötési rajzát (képét). Bővebben: Link.
(#) gege001 hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm kadarist! Kaptam ma egy màsik 220 as villanymotort, az adattàblàn ennyi olvasható 220V 10A .Nègy vezetèk lóg ki belőle 2-2 összecseng ha multimèterrel megmèrem, gondolom ezek a tekercsk kivezetèsei. Hogyan tudom megmèrni melyik a fő illetve a segèd tekercs.köszönöm.
(#) maszek0005 válasza gege001 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Helló! Ha kettő- Kettő összecseng, amelyiknél a multiméter nagyobb ellenállás értéket mutat, az a segédfázis. Értelemszerűen a másik a fő fázistekercs. Tisztelettel: Jani
(#) Kinka István hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Az elektrotanyán stefi felrakott egy táblázatot az IMI motorok kondenzátorairól.
Berakom ide, talán jól jön valakinek.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok
Egy újjabb kérdéssel fordulnék hozzátok.
Hogyan tudnám ki számolni egy 5.5KW-os motor mennyi ampert vesz fel induláskor?
Válaszokat előre is köszönöm
(#) kadarist válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia!
Átlagosan két és félszeres árammal lehet számolni.
(#) Heeh89 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Köszönöm
Értem és ez fázisonkénk értendő?
(#) kadarist válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Természetesen.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Tegyük fel ha a táblán, 8 amper van akkor az fázisonként 8?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) kadarist válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Igen, úgy kell értelmezni, mivel háromfázisú a motor.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Értem köszönöm
(#) brumbrus hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Üdv!
Egy ilyen motort hogyan kell bekötni?
(#) zolika60 válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Ez egy mosógép motor? Sorba kötöd az állórész a forgórésszel. és már megy is. De terheletlenül ne járasd,mert szétforoghat.
(#) brumbrus hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Így:? Vagy kondenzátor se kell?
És meg lehet oldani, hogy mindkét irányba forogjon?
És mi az a fehér?
Illetve melyik az állórész kivezetése és melyik a forgójé? És mi a harmadik?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) Kinka István válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Szia!
A második képen a tábláján az áll: Y 50V 3 fázis 50Hz, ez aszinkron motorra utal. A három kivezetése az első képen látszik: piros-kék-fekete.
De utána az áll, hogy max. 16000 1/min. ami 50Hz-en nem elérhető.
Én még nem találkoztam ilyen motorral, de valószínűleg nem 50Hz-en éri el a 16000 fordulatot.
(#) kadarist válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Szia!
Inverterhez (frekvenciaváltó) való motor, ezért ne próbálgasd hálózati feszültségről.
(#) Kinka István válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Szia!
A végéből kijövő két fehér vezeték a fordulatszám jeladó.( Tachogenerátor)
(#) zolika60 válasza Kinka István hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Ezt benéztem. Azt hittem kefés, soros motor.
(#) brumbrus hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
És ha kisebb fordulaton járatom?
(#) kadarist válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Mihez képest kisebb? Frekvenciaváltó nélkül nem lehet fordulatszámot változtatni. Ráadásul van még egy bökkenő: az 50Hz-hez 50V-os feszültség tartozik, ami ráadásul háromfázisú.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) brumbrus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Nem hajtom ki 16000 rpm-ig. De igazából elekteomos hulladékban találtam. Valószínű nem is működik. Ha sehogy se lehetne üzemre bírni visszateszem
(#) brumbrus hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
De oda van írva, hogy 50 Hz. Akkor most?
(#) brumbrus hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Üdv ismét! Van még egy ventillátor motorom ugyanígy hulladékból? Ezt hogyan kell bekötni? Mekkora fesz kell neki? Nincs semmi ráírva.
(#) kormika hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Sziasztok! Egy műanyagipari gép hajtását kell megoldanom, és abból kell dolgoznom, ami a tulajnak van. A célra leginkább egyenáramú motor fele meg, van is egy a szükséges teljesítménynél sokkal nagyobb teljesítményű az illetőnek, a bibi ott van, hogy kicsi a fordulatszáma, nem is kicsit. Az ominózus motor 12V 120W-os 4 kefével rendelkező állandómágneses villanymotor, orosz gyártmány, eléggé stramm konstrukció, mérésem szerint 12V-ról 2900 körül forog, nekünk pedig 5000-es fordulatra lenne szükség, egyszerű volna a megoldás egy áttétellel, ha lenne neki hely, az említett motor is igen szűkösen fér be a rendelkezésre álló helyre. Arra gondoltam, hogy adnék a motornak nagyobb feszültséget, hogy elérjük a szükséges fordulatszámot, csak nem tudom, hogy mit szólna hosszútávon a motor ehhez. A gép teljesítményigénye bőven alatta van a 120W-nak, szóval túlterhelve nem lenne a motor. Az én elgondolásom szerint a motorban a kritikus dolog a tekercselőhuzal keresztmetszete, ami behatárolja a maximális áramot, de mivel jelen esetben meg sem közelítené az áramfelvétel a névleges 10A-t, szerintem le nem éghet a motor, és szerintem max 24V kellhet a szükséges fordulatszámhoz, szerintem ezen a feszültségen nem fog átütni a szigetelése a motornak. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom, de ha nem lépem át a 10A-t, akkor nem szabadna a motornak tönkremennie, mechanikusan tuti kibírja a nagyobb fordulatot is, vászon bandázzsal le vannak kötve a tekercsek a forgórészen, és gyantával is be van öntve. A válaszokat előre is köszönöm
(#) jdani hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Üdv. Lenne egy kis kezimixer, ami szét lett szedve, és a kábelok nem tudni honnan lettek lehuzva. Nem nagy durranás az egész, kicsit értek hozzá össze is kötöttem, de nem megy
Van benne a fő nyomógomb, ezen van egy dióda, egy gomb hogy akkor induljon amikor a tálra van téve, van benne egy kis kondenzátor, .. És talán ennyi. Tudna valaki egy rajzot csinálni ehez, hogy kössem be?
(#) zamatőr hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy kétsebességes hajtómű 3 fázisú 110/360 W 380 V csillag kapcsolás mindkét sebességben irányváltással. 230 V -ról próbáltam a fórumokon található csillag és delta kapcsolásokkal de bizonytalan volt a forgásirány. Átalakítottam egy mikró trafót és stabilan működik mindkét irányba és sebességbe .Csillag kapcsolás üzemi kondenzátorral , rövid idejű (max 3 perc) szakaszos üzemű hajtómű. .Egy kép a trafóról.
Ez egy kísérlet eredménye az adott motoron eddig működik.
(#) proli007 válasza zamatőr hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Hello! A motorral való összekötés elvi rajzát is lerajzolhattad volna, mert így elég nehéz elképzelni, mi is az alkotás..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Akkor Te egy boldog ember vagy, mert én azt sem fogtam fel, hogy segítséget kérnek itt, vagy dicsekednek?
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Könnyű nekem.. Egy hétig nem volt DSL. Valószínűleg más időszámítást alkalmaznak, mert a náluk 72 óra, nálam már 168..
(#) patai8 hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Üdv.segitsetek ezt a motor hogyan tudom bekötni 220v ra mekkora kondi kell hozzá hogy egy kompresszort el tudjon inditani?.
Következő: »»   221 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem