Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   220 / 343
(#) gulyi88 válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Pl: hiányozhat egy fázis.
(#) Heeh89 válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Nekem 7 ohm tekercsenként
(#) velyron hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Sziasztok! 1100w egyfázisú IMI motor indító kondi +relé nem indul csak búg de csúnyán ha csak a főfázisra adok 220v és megforgatom bedugás előtt szabályosan befékez se előre se hátra , mi lehet a hiba a tekercs nincs megégve sehol. Köszönöm
(#) kadarist válasza velyron hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Szia!
Most bedugás előtt nehéz forgatni, vagy akkor, ha kap villanyt?
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Mert ha akkor fékez, ha áram alatt van, akkor valószínű, hogy a kondenzátor a zárlatos.
(#) velyron válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Szia!Könnyen forog csak ha kap áramot akkor fékez be.
(#) VIM válasza velyron hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Szia! Tartok tőle, hogy az indító relé nem működik megfelelően az az nem húz meg az áramfelvételre és nem kapcsolja a kondenzátort az induláshoz. Bele kellene nézni a relé házába, hogy induláskor behúzza e a fegyverzetét az indításhoz. Ki szokott melegedni ez a rugós áramvezető része az esetleges túlzott terhelés által szükségessé váló segédfázis kapcsolások miatt.
(#) elektroton válasza velyron hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Nézd meg a csapágy lógást. Ilyen jelenség mechanikai okok miatt szokott lenni. Kézzel forgatva jónak tűnik, áram alá helyezve csapágy vagy csapágyház kopás miatt az állórészhez szorítja a forgórészt és ezért nem bír forogni.
(#) velyron válasza elektroton hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Szia! Nem tudom ilyennel még nem találkoztam az már nagyon kopott csapágy, de megnézem az egyik csúnyán szól az biztos, a relé húz össze vissza ugrál ,úgy szól mint a hegesztő mikor a légrést állítod Hetránál Köszi a válaszokat remélem jó lesz a motor
(#) gumibaba válasza szamóca hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Teljesen elfogadom, a véleményt, illetve barkácsolóként nem is vitatom a dolgokat, mivel minden csak matek. Viszont kísérleteztem és az adott értékekkel a matek szerint csak 1 db fűtőtestet kaptam. Ugyanakkor teljesen elfogadom az állítást mert figyelmesen keresgéltem tovább én is!
(#) VIM válasza velyron hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
A relé működéséről ITT van egy rövid ismertető és hogy esetleg mit tudnál állítani az áramérték megfelelő nagysága érdekében.
(#) velyron válasza VIM hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia! Ez jó oldal amit írtál,megnézem a relét közben jó lett a motor ahogy tippeltek a csapágy volt kikopva annyira hogy megszorult a forgórész , én sose jártam még így. Köszönöm mindenkinek
(#) VIM válasza velyron hozzászólására (») Júl 13, 2016 / 1
 
Gratulálok! De legalább ne mondtad volna el .... A vizuális vizsgálatban nem derültek ki ezek a hiányosságok?
(#) mraulajos hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Hali!
Kérem a villanymotor szakértőket, ezt a hozzászólásom értékelni, véleményezni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia!
Nagyon szép, egybefogott szöveg, amiből világosan kiderül az, hogy a ventilátorokat nem ártana végre kicserélni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) velyron válasza VIM hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Ha gratulálsz ha nem ennyire nem gondoltam hogy kopott.
(#) Lutyo1 hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Betonkeverőmre szeretnék feltenni egy mosógépmotort, ennek a bekötésében kérnék segítséget.a motoron 6 db csatlakozó van,és egy test/föld. A motoron lévő adatok:SELNI L33A024113 U2..40.02.P21 Egy Fagor FE873-as mosógép motorja volt.Lehetséges, hogy a vezetékkötege is előkerül,ha az segítség. Nekem egyszerűen az alacsony fordulata kellene.
(#) VIM válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Szia! Itt a "Mosógép motor bekötése" c. oldalon a képek között találsz bekötéseket. Azt majd elfelejtettem mondani, hogy ez szakaszos üzemű motor nem folyamatos üzemre készült. A hat kivezetésből kettő az a fordulatérzékelőé lesz, a többit ki lehet sakkozni.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2016
(#) Lutyo1 válasza VIM hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Köszi, átnézem!
(#) VIM válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
A motor nyitott kivitele és gyenge hűtése abszolút nem alkalmas az abban a környezetben való használatra.
(#) vargaf válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Az a motor alacsony fordulaton meg sem fogja mozdítani a betonkeverőt. Az 5-7 kg ruhához van méretezve, teljesítménye az alacsony fordulaton 300-350 W.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2016
(#) granpa válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
A magas fordulatot kell áttételezni, úgy tán bírja. Burkolat kell rá; nemcsak érintésvédelmileg, hanem a szálló por, víz miatt is.
(#) Lutyo1 válasza VIM hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Nem egészen értem...A nyitott kivitele a burkolat alatt előnyére is válhat,jobban tud szellőzni, mint a mosógépben szerintem.
(#) Lutyo1 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
a betonkeverő gyári motorja 400w-os...
(#) Lutyo1 válasza granpa hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
tehát szerinted ne is próbálkozzak az alacsonnyal? azt írja az adattáblája, hogy 600-as fordulatnál 330w,12800 as fordulatnál 550w..
(#) VIM válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Mondom szakaszos üzemre készült ez a motor és nincs hűtése. Erre azt mondod, hogy a burkolat alatt ez előnyére is válhat .... Bedobozolod a meleget. A meleg levegőnek az a tulajdonsága, hogy felfelé szál, mert könnyű a fajsúlya a hidegéhez képest. A mosógépben azért ott van hely és nem megy folyamatosan és ráadásul fordulatszabályzással lágyan indul, nem terhelve túl a motort nagy áramokkal. Hát a betonkeverő szerinted ettől "szoftosabb" igénybevétellel működik és csak 5-6kg beton van benne?
(#) granpa válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Próbálkozni lehet, de nem biztos, hogy jól fog menni, mert minden indulás nagy túlterhelést jelent. Láttam néhány barkács betonkeverőt, ami "kézi" (belökték) indítású volt, de működött.
(#) vargaf válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
És mekkora a tömege a puttonynak és a benne lévő betonnak? Ugye messze van az 5-7 kg-tól. Nem indíthatod lágyan, meg sem fog mozdulni.
(#) vargaf válasza Lutyo1 hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
De azon egyetlen tekercselés van, bordázott az állórész kívül, van rajta hűtőventilátor, nem 12 pólusú a tekercselése, folyamatos üzemelésre készült, zártabb kivitelű.
(#) gege001 hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok!Segítsèg kellene. Van egy egyfàzisú IMI típusu 220V 10 A 2950 ford. 1100W villanymotorom, a következő kivezetèsek vannak rajta:U,V1,V2,W,X,Y1,Y2. Hogyan kell bekötni indító kondival? Előre is köszönöm,tisztelettel Gergő
Következő: »»   220 / 343
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem