Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műholdvevő- nincs jel
 
Témaindító: wmatyas, idő: Máj 5, 2015
Lapozás: OK   1 / 1
(#) wmatyas hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok !

Echosmart forgatómotoros műholdvevő nem talál jelet.A forgatómotor meg sem nyikkan.
A kábelt közvetlenül a fejre csatlakoztatva sincs jel. ( új LNB fej lett beszerelve ).
Lehet, hogy a kábel adta meg magát vagy ez a beltéri egység hibája is lehet?

Tudtok ötletet adni mi lehet a baj?

Köszi!
(#) kadarist válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia!
A fejnél meg van a kábel végén a 18V körüli feszültség?
(#) Joe_001 válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia!
A régi fejjel megy? Ugyanaz a típus? (Pl Univerzális, két sávos) Melyik Echosmast?
(#) wmatyas hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Egyik fejjel sem megy sajnos. A régi fej picit más, hosszabb.De típust nem látni, eléggé el van koszolódva.

Mind2 fejnél azt irja ki h nincs jel.

Pontos típust nem tudom, este megnézem.(Echosmart-)

Ha a forgatómotorba csatlakoztatom a kábelt akkor egy kis zöld led világít rajta, tehát fesz. biztos van benne, kérdés mennyi.
(#) kadarist válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
A parabolánál, a fejeknél is nézd meg, hogy van-e feszültség. Kitekered az F-csatlakozót és rámérsz a kábel végére.
(#) Inhouse válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Nézz bele az F dugókba, nincs e zárlat egy elkóborolt árnyékolás száltól!
(#) wmatyas hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
igen az árnyékolásra figyeltem, köszi.Nem ér hozzá semmihez.
A padláson megy a vezeték és több helyen meg is toldották, arra gyanakszom, hogy ott lehet gond.
(#) kadarist válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Gondolom még mindig nem vetted elő a multimétered.
(#) eyess válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Idézet:
„A kábelt közvetlenül a fejre csatlakoztatva sincs jel”


Magából a beltériből kijön a 14 , vagy 18 volt ? .Nem kell bele csavarozni a kábelt csak meg kell mérni a beltéri kimenetén , hogy eleve ott kijön e aminek ki kell. Ha nem addig felesleges bármit is elmozdítani , vagy kábelt cserélni .
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2015
(#) wmatyas hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
oké,megmérem este!

köszi!
(#) Joe_001 válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Nem mondtad, hogy forgatós. ha nem a városodnak megfelelő hosszúsági fok van beállítva a Diseq 1,3 (Usual)rossz helyre forgathatja az antennát, az új fej típusa valószínűleg univerzális. A tápot nézd meg a fejnél A forgatót is most raktad fel vagy csak fejcsere volt?
(#) Joe_001 válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Maximum 1 toldással teszek fel kábelt parabolához, toldás a fejtől a padlástérig (1-2m) mindenképp fekete vezeték(az uv álló,tehát kültéri), onnan mindegy. Ez a toldás beállító-mérőpontként is funkcionál, valamint a későbbi forgató helye. A csati felrakását el lehet rontani de műszakilag mexikói vendég munkás szint(ASA szabvány) csak hanyagsággal rakható fel rosszul. Ha kültéren toldasz használj önhegedő gumiszalagot + tekerd be szorosan fekete szigszalaggal. Igy tuti időtálló, vízmentes a kötés.
(#) wmatyas hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Ez a rendszer kb egy éve nem volt használva.Mikor bekacsoltuk meg sem nyikkant pedig egy éve jól működött.
A motor sem mozog csatornaváltásra- NINCS jel mindig ezt írja ki.

Abban az állásban- ahol egy éve maradt - próbáltam csatornát keresni, sikertelenül.
Mivel jobb ötletem nem volt, megnéztem a csatlakozókat ill felraktam egy új fejet de semmi változás.

Fesz. még nem tudtam mérni, mert elfelejtettem magammal vinni a multimétert.
(#) orcika70 válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Ha vittél volna magaddal műhold pozíció kereső eszközt, ami ilyen esetben feltétlen szükséges,(saját tapasztalat) még arra is lehetőséged nyílt volna hogy kiderül a csatlakoztatása folyamán, hogy van feszültség a koax kábel végén a vevőfejnél vagy nincs.
(#) Joe_001 válasza wmatyas hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
DiSeQ-es a motor, vagy régebbi toló? Szerintem elfordította a szél.
Sok mászkálástól ment meg ha "felköltözöl" a padlásra. Beállításhoz a hősidők óta egy előre programozott beltérit(Opticum 4500) és egy autós 10" lcd monitort használok+ hosszabbító(sajnos mert a műszerekben akksi is van). (Az upcosok se tudtak többet kihúzni az általam beállított tükörből) Nem hiszem hogy zárlat van, először megnézném hogy direktben van-e jel.Ha nincs valószínűleg nem a műholdon áll. A beltéridet ellenőrizd le egy működő (nem kell forgatós legyen) rendszeren programozd fel vagy tölts rá friss csatornalistát- ha van kép akkor fogató után is tedd ugyanezt ezek után a forgatót is ellenőrizd le, középső- szélső műholdon is. Tudok segítséget mondani mi kell hozzá, mik kell csinálni, de ha mindent leírok lehet az másfél oldal is. Mielőtt felmész keress meg beállítások, előkészületek stb. Már hogy ne kelljen többször ezt megcsinálni. Hátha kimaradt valami amit nem montam el... +ha közelben laksz segíthetek is.
(#) wmatyas hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Köszi!Megpróbálkozom a fenti tippekkel ha van eredmény jelentkezem.
(#) atti35 hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Üdvözlök mindenkit! Tisztelt hozzáértő tagok. Szeretnék egy vector 9200 típusú kb. 20-25 éves műholdvevő készüléket életre kelteni. A gond az vele, hogy nem ad ki jelet. Ha bekapcsolom elsőre úgy tűnik minden rendben, a tv érzékeli de kb. ennyi, jel semmi. Antenna beállítva, fejnél 18v rendben. Első körben az összes elkót kicseréltem. Továbbiakban a segítségeteket kérném, hogy mit nézzek át. Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza atti35 hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Idézet:
„Jel semmi”

Ez telitalálat! Már jóideje nem nagyon jön jel az űrből, amelyet az efféle antik vevők fel tudnak dolgozni...
(#) atti35 válasza uniman hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Hát akkor ez nem fog életre kelni...
(#) uniman válasza atti35 hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Ez egy analóg hi-fi stereo műholdvevő beltéri egység...
Van jó pár műhold felettünk...melyikre állítottad az antennádat? Most nem tudnék olyan helyet mutatni, ahonnan analóg jelet még ma is sugároznak és az itt nálunk fogható is (antennák is léteznek nagy, 3 méteres vagy még nagyobb átmérővel).
(#) Massawa válasza atti35 hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Már régen nincs Europa felett ingyenes analog jelet sugarzo mühold. Van néhány fizetös programcsomag ahol még elöfordul analog jel, de már azok szünöben vannak. ( olcsobb az elöfizetönek egy digi beltérit adni, mint a mühold kapacitást elpocsékolni.).
(#) atti35 válasza uniman hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Astra19.2-re van állítva. A tányér 80cm.
(#) atti35 hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Akkor ezzel nem foglalkozom a továbbiakban.
(#) kadarist válasza Massawa hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Szia!
Már egy nincs analóg tévéadás műholdakról.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Idézet:
„Első körben az összes elkót kicseréltem.”

Ettől a szemem sarkában pár könycsepet elmorzsoltam.
Idézet:
„Már egy nincs analóg tévéadás műholdakról.”

Aztán rájöttem, hogy elég hosszú létrával akár ott is lehet kondikat cserélni, hátha...
(#) eyess válasza uniman hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Intelsat10 Thor 3-4 műholdon még az U tv analógba megy .Ez egy zene csatorna .Videó klipp stb.
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Azt a csatornát én csak digitálisan veszem (nincs analóg vevőm)
12687 H
DVB-S
27500
U TV (Romania)
Ugye nem ezt az MPEG-2/SD adást véled analógnak?
(#) Udvari Zsombor válasza atti35 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Csak egy kósza ötlet, de mi lenne, ha mondjuk digitális tunerrel rendelkező tévére tennéd a műholdvevő kimenetét? Egyáltalán képes-e egy digitális tunernek vételt biztosítani?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Vagy direktben kábelt kihúzni?
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Ezt gondold át mégegyszer! Ez eléggé nagy sületlenségnek tűnik...már amennyiben ismered az analóg műholdvevőket. (Megtévesztő lehet rajtuk a "Digital Satellite receiver" felirat...)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem