Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Úszás segédeszköz
 
Témaindító: Gabbenito, idő: Máj 6, 2015
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Üdv!
Budapesten dolgozó úszóedzőként ötleteimhez keresek megoldást, javaslatot!
2 eszközről van szó:
Az egyik egy olyan reakcióidőt fejelsztő eszköz amit a rajtkő ugrófelüketének az első 15 centire lehet felhúzni és amikor a gyerek feláll a rajtkőre akkor az eszközben lévő nyomásérzékelők jelet adnak egy központi résznek ami aztán az eszkoz két oldalán található két jó minőségű hangszórón adott idő múlva kiadja az "Elkészülni" jelet majd 0.2 es 4 mp között változatos idönként adja a rajtjelet. Ez fejlesztő hatasú. Ja és valahogy ki is kellene jelezni a reakcióidőt tehát a rajtjel és a nyomásérzékelőn megszünt jel közti időt.
A másik eszköz pedig egy víz alatti infrakapu ami hasonló ehhez csak vízben segítene mérni nem tudom ez egyáltalan megvalósítható-e: www.oxasport.hu

Ha van ötleted ne habozd megosztani velem
(#) abcdabcd válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia! Ilyen eszközöket lehet fejleszteni, még az is lehet nem is különösebben bonyolultak, viszont nekem legalábbis most nem jut eszembe olyan kész elemekből álló "építőkészlet", amikből ezeket össze lehetne rakni...
Az egyedi funkcionalitást, programozással lehet pl megoldani, tehát még ha a kijelző meg az érzékelő meg az összes többi elem is kapható valami kész modul formájában, mondjuk az ebay-en, akkor is az egésznek az "agyát", ami az érzékelőről jövő adatok alapján kijelez, fel kell programozni... Meg esetleg az is lehet, hogy valamelyik hardvermodult is külön meg kell tervezni és el kell készíteni, mert esetleg készen nem árulnak olyat...

Tehát szinte biztos, hogy az ötleteid megvalósíthatók, csak kérdés, hogy mennyire egyszerűen, aztán lehet valakinek itt a fórumon van valami konkrét ötlete is, amiről esetleg kiderül, hogy kész elemekből meg lehet vele oldani a dolgot... amit most leírtam, az csak az volt, ami hirtelen eszembe jutott...
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2015
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Szia!
Koszi a gyors választ, fejlesztéshez való társulásra nyitott vagyok! Egyenlőre saját használatra kellene
(#) t0bi válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 6, 2015 / 1
 
Pártolom az ötletedet, én is úszom , de mondd meg, miben kérsz segítséget, mi az amit te is meg tudsz csinálni, mert a megrendelések nem ebben a fórumba valók. Az elektronika néhány száz, a teljes egység néhány ezer forintból meglehet, ha értesz hozzá. Az egész rákfenéje a vízhatlan, idő- és taposásálló nyomásérzékeló (15 cm ), ha ez megvan, a többi gyerekjáték
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Szia!
Sajnos nem értek az elektronikához egyáltalán ezért kértem ki a véleményeteket. Szeretnék valahogy egy-egy darabhoz hozzájutni higy tudjam tesztelgetni hogy hatékony-e.
Infrakaput is lehet csinalni viz alatt?
(#) t0bi válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Mégegyszer: kell egy nem akármilyen nyomásérzékelő. Ha tudsz szerezni egyet, akkor megtanítunk az elektronikára és a programozásra és kész. Hidd el, élvezni fogod
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Hát igyekszem keresni akkor bár igazábólnem is tudom mit keresek heheheheh
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Bővebben: Link

Valami ilyesmi kell? Ilyenből több is kellhet nem?
Félreértés ne essék nagyon szivesen programoznám raknám össze csak nem vágom egyáltalán
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2015
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
6Amúgy magát azérzékelőket valami szilikonba ágyaznám és az lenne a vízvédő réteg. A hangszóró(kalt is vizhatlanná kell tenni.
Infrás cucc működhet víz alatt?
(#) bbalazs_ válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 7, 2015 / 1
 
Vannak azok a szilikonos billentyuzetek, talan elegge strapabiro.
Az infra mukodik viz alatt, csak ertelemszeruen erosebb led kell.
En egy regebbi, olcsobb laptopbol es a szilikonos billentyuzetbol csinalnam. Laptopra nylon takaro, a venti vagy kivezetve vagy nem - akkor, ha le lehet hagyni, akkor kiszedve.
Programot meg valami tizeves kiskolyok ir ra valami legos programnyelvben.
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 7, 2015 / 1
 
Én nem tennék rá egy laptopot ! Egy pic + lcd simán elég a feladatra
A medencébe meg talán egy infra ,vagy a könnyebb beállítás miatt piros lézert próbálnék először, olyan mélységben ahol már nem hullámzik a víz.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Segítetek akkor egy ilyet csinálni nekem?
(#) kaqkk válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Segíthetünk
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Akkor milyen elektroinikai elemekre lesz szükségem? Gondolom kell akkor egy Pic ÷ lcd amit emlitettél, időzítő meg valami erzekelő, meg hangszórók?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) Joe_001 válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Riasztósoknak vannak lépésérzékelőik gondolom vízálló is, reakcióidő méréshez rajtpisztollyal vetném össze a nyomás megszűnésének idejét a rajtpisztolyéval, annak nincs elektromos kimenete? Szerintem nem nagyon igényel laptopot az összeállítással.
(#) bbalazs_ válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2015 / 1
 
Egy REGI laptopot, ami nemigen melegszik, lassu a procija, eppenhogy mp3-at tud lejatszani. Az usb-bol is eleg egy db 1.1-es (vagy ha van ps2-es kimenetu szilikonos bill, akkor meg az sem kell). Par ezer forintert utana vagjak.
A PIC eseteben a beszedszintetizalo resz draga, bonyolult es rossz minosegu lesz.
Szerintem a fo baj, hogy a kerdezonek ugy quasi fogalma nincs, mit is szeretne.
pl. az LCD kijelzese fel meteren tul (mondjuk allo helyzetben) mar igen rosszul latszik. A lptopnal meg felnyomod a betumeretet, aztan a medence masik oldalarol is olvashatod

A laptop flexibilisebb es egyszerubb, a PIC joval kompaktabb es kisebb akksi eleg hozza, de tervezni kell az aramkort.
(#) t0bi válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Jobbnál jobb ötletek!
Lépésérzékelő:Bővebben: Link, ha meg nem annyira értesz az elektronikához, akkor Laptop, ahogy bbalazs_is írja. Lehet bele programot írni, van kijelző és ami a legfontosabb, akkuról is megy (usziban nem szabad hálózati dolgokat használni!)
Kell egy-két hangszóró,(rajtpisztolyt már régóta nem használnak) nem is kell beszédszintetizátor, az "elkészülni" vezényszót lehet imitálni pl. 2-3 másodperces szaggatott mély hanggal. Ezeket USB-vel lehet a laptophoz vezetni.
A legnehezebb a nyomásérzékelő. Ezt neked, vagy valakivel kell megcsinál(tat)nod. Ne érje víz az érintkezőket, fixen kell felrakni a rajtkőre, nehogy a gyerekek megbotoljanak, megcsússzanak rajta, mert akkor te viszed el a balhét Egybeépíthető a hangszórókkal, a többit elvégzi a laptop.

Használd a válasz gombot!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Jó látni, hogy ilyen sokan írtok. Igen valóban konkrét fogalmam nincsen róla, hogy is szeretném az eszközt. Jó lenne valahogy megoldani okosan higy kompakt es jól kezekhető pakolható legyen. Nyitott vagyok bármilyen megoldásra.
Ugy látom, hogy az infrakaput egyszerűbb lehet megcsinálni.
(#) Cavalier hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
A rajtkőre én mikrokapcsolós lemezt szerelnék egy rugóval, az a legegyszerűbb, legolcsóbb. A fotocellának mit is kéne mérni, és hogyan? Meg lehet oldani a víz alatt, de ha felkavarják a vizet, az már bezavarhat neki. (mármint a levegőbuborékok)

Igazából elég egyszerű elektronikai feladat, mindenképpen elemesre kell csinálni, jól szigetelten. A kapuhoz én inkább lézerpointert használnék.
Csináltam már fotocellás időmérőt rádiós átvitellel, bár nem víz alá.
(#) Joe_001 válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Van taps kapcsoló is.
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
Üdv!
Az inframérős cuccal pl lehetne mérni azt hogy 10 méterrel a fal előtt elindul a gyerek az érzékelő 7.5 méterrel van a fal előtt, a gyerek atuszik az érzékelőn, megcsinalja a fordulót és visszafelé áthalad megint. Így kapok egy időt amit aztán tudok máskor is ellenőrizni. Sok feladatra használható.
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 9, 2015 /
 
Ha már vizes közeg és mozgó érintkező és villany, akkor hagyjuk el a taposot is mint mechanikus kontaktust adó elemet.A víz és pára nem tesz jót a mozgó cuccnak , persze ki lehet önteni de ennél jobb a kontaktus nélküli.
Elég optokapu a talp alá valónak .
Lásd infrás kéz szárító kapcsoló.
Bármilyen kicsi lapos kivitelben elkészíthető a tartója ami mintegy "sapka" a rajtkőre húzható .
Abba bele lehetne rakni akksi + rf adó mert felesleges drótozás is kerülendő a medence körül .
Bonyolult ? Hm lehet de itt maga a közeg az ami bonyolultá teszi !
Ne feledjétek a laptop is hülyeség mert oda ipari vízálló kivitelű eszközt kell építeni.
Nem csak olyan oda lököm és taknyolom eszköz rendszert .
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2015
(#) Kera_Will válasza Gabbenito hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
PIC helyett arduino jobb mert ahoz "csak" perifériák kellenek.
Elugrás érzékelő , start jel bemondó (erre is van atinys áramkör ami sd kártyára felvett wav / mp3 at játszik le)
, kijelző egység.Mindez akkuról.
Arduino nano panel elég erre, usb keresztül programozható egyböl.
Az infra kapus elugrás figyelőnél kérdéses lehet az hogy milyen pózzal indul .
Teli talppal áll a kövön vagy már közben felemelkedik és pipiskedik/lábújjhegyen állva ugrik el stb.
Ergonómiailag nem vagyok képben miként ugrotok .
(#) Cavalier hozzászólása Máj 13, 2015 /
 
Mi a helyzet a kütyüvel, alakul már valami? Kitaláltam közben pár dolgot. A rajtkőre egy opto érzékelőt lehetne tenni, de úgy, hogy csak egy fototranzisztor lenne rajta, és az ember lába takarja ki a környezeti fényt, ez talán a legegyszerűbb, legmegbízhatóbb.

A vízbe pedig be lehetne süllyeszteni egy akkus cuccot, amiről függőlegesen felfelé megy a lézerpointer sugara, vagy ha aggasztó, hogy belenéznek, akkor sima infra led lencsével fókuszálva. A medence fölé pedig be lehet lógatni az érzékelőt. A rádiós részét akár egy kapunyitó pici adójából el lehet készíteni, akkor a kimeneten csak 2 relét kell feldolgozni. Ezt akár arduinoval is lehet, akár egy laptoppal, ha van aki megírja rá a programot. A laptop messzebb is lehet, víztől védve, a rádiós átvitel miatt.
(#) Gabbenito hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Holnap megyek be egy boltba kérdezni pár dolgot a reakció idős eszközhöz kb kialakult a kép hogy mit hogyan merre, remélem menni is fog a dolog. Remélem sikerül összehozni lassan!
A másik eszközt pihentetem mert ahhoz még ennyi gondolatot sem tudok mint a reakcióshoz.
Köszi, és remélem továbbra is segítetek.
Gábor
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem