Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobai lámpa bekötése
 
Témaindító: Deeron2006, idő: Aug 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) QZo válasza blosz hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Szia blosz!
Szerintem nem sikerült!
Ami a falból a kapcsoló felől jön ki az (ha a lakás villamos szerelését jól csinálták) a fázis, azt kell a barna vezetékre kötni (gondolon a barna megy a foglalat alsó érintkezőjére)! Tehát cseréld meg a kettőt!
Sok sikert:Zoli
(#) Frigyes hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Sziasztok !
Alternatív villanykapcsolót szeretnék az előszobába bekötni .Van egy kék és 2 fekete huzal, melyiket hová kell kötni ? Tudna valaki ebben segíteni nekem?? Előre is köszi !
(#) (Felhasználó 25130) hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
magyarul 2 kapcsolóval üzemeltetnél 1lámpát?
mert ha igen akkor pl 1.kapcsolóba bemegy a fázis onnan 2kábel megy a 2.kapcsolóba onnan a közös pontból Lel jelölik megy a lámpába vigyázz össze ne keverd a 3kábelt mert utánna kikell lámpáznod

Basszus! Mi a fenének kellett feltölteni egy 1megás bmp-t?? javítottam --vicsys
(#) svebis.zoltan hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
üdv mindenkinek.a minap találkoztam egy érdekes csilláral egy barátom ujj házánál,2 villanyszerelö próbálta bekötni. eredmény fi relé leold!kérésre átvonultam multiméterrel ,és elkeztem kimérni.a lámpa vezetékei :zöldsárga,kék,fekete,értelemszerüen akarta a vill szerelő bekötni de mindig áramszünet volt a vége,méréseim alapján a zöld sárga nem a védö föld a csilláron.hanem a közös pont miszerint az alsó és felső izzósort külön lehet kapcsolni,igy megoldották három vezetékkel ami nem is nagy gond de hogy sima háromeres mtk kábelt alkalmaztak! ezzel a három szinjelöléssel az azért durva ,mikor be lett kötve a mérések után a vill szerelő megtaposta a sapkáját,hogy ijennel még nem találkozott.mondjuk én sem.az a sok jó kinai semmitnemérö dolgok ugyebár
(#) szamóca válasza svebis.zoltan hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Akkor ez becsúszott a kész áruk közé. Most hallottam ugyanis, hogy ezeket a TK-i cuccokat, egyre több vállalkozó, közvetlen a gyártótól konténerszámra hozza be az országba, nem az EU szabvány szerinti összeszerelésben. Majd idehaza jobb esetben minimálbéren átszereltetik "betanított" munkásokkal, és így dobják piacra. Valahol néha hiba csúszik a dolgokba.
(#) blosz válasza QZo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Igen. Sikerult.
Heló.
(#) Ubul12 válasza (Felhasználó 25130) hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hello!
A kapcsolási rajzban van egy csúnya hiba. Az izzólámpára a nullát kell kötni, a kapcsolóra pedig a fázist. :felkialtas:
(#) Ubul12 válasza Ubul12 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hello!
A fenti hozzászólás nem birka88 rajzára vonatkozik, hanem 38584 PLaci rajzára. Sajnos már nem tudom javítani. Bocs!
(#) mate_x hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Nagypapáméknál elromlott a fürdőszobai tükör előtt lévő lámpa. Ez a lámpa 2 db 12V-os 20 W-as kis izzóból épül fel, ami egy trafóra volt kötve. A trafó zárlatos lett, 230-at rákötve a primer tekercsen 1 V körüli érték mérhető és forró lesz a trafó. Arra gondoltam, hogy a trafót nem lehetne-e kiváltani valamivel. Ha mindegyik izzót sorba kötném egy kb. 26,5 µF-os kondenzátorral és így menne a 230 V-ra, akkor elvileg a lámpára eső effektív feszültség 12 V lenne, és nem kellene új trafót venni. Az hogy nem lesz galvanikusan leválasztva az nem gond, mert elég jól el vannak szigetelve a lámpák. A kérdésem, hogy ez így működhet-e gyakorlatilag is? A választ előre is köszi.

Üdv, mate_x
(#) Mandragóra hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Vettem egy új foglalatot, a régit izzóval együtt kilopták. Olyat már nem gyártanak. Nem találok rajta olyan "lyukat", ahová beköthetném a vezetéket. Tök új nekem ez. Eddig bedugtam, beszorítottam egy-egy csavarral, a másik végét csokiba, és okés volt. Ezen nincs ilyen lehetőség. Hogyan kell bekötni???
Köszi a segítséget.
(#) uhu88 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy, hogyan kell egy asztali lámpát bekötni? Én csinálom a lámpát és összesen ennyiből állna: 1db 60 W-os Edison izzó a hozzá tartozó foglalattal és egy kapcsoló. A kérdésem lényege végülis annyi, hogy kell e földelést kötni rá vagy elég, ha a kéteres kábelt bekötöm a foglalatba? És ha kell földelés, akkor azt hova kell kötni?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) uniman válasza uhu88 hozzászólására (») Dec 14, 2015 1 / 1
 
Hello!
Idézet:
„összesen ennyiből áll”
...biztosan?
Azért csak van annak az asztali lámpának valamilyen váza, és ha az fémből van és nem tartod be a kettős szigetelésre vonatkozó szerelési előírásokat, akkor bizony a fémrészeket le kellene földelni...
Bővebben: Link
Idézet:
„a fémburkolatok úgy vannak az üzemszerűen
feszültség alatt álló részektől elszigetelve, hogy ezekre a burkolatokra veszélyes nagyságú
érintési feszültség ne kerülhessen egyszeres hiba esetén”

Például, a fémcsövek végeiben van egy extra szigetelő anyagú átvezető gyűrű...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) Nemtudhatod válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2015 1 / 1
 
Miért zavarod össze a kollégát?
Egy asztali lámpába nem kell védőföld, főleg úgy nem, hogy a szobában nincs is (és nem is kötelező) védőföldet bevinni!
Az asztali lámpákat eleve úgy gyártják, hogy a kettős szigetelésű vezeték ne sérülhessen, ahol hajlításnak van kitéve.
(#) Gafly válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Idézet:
„asztali lámpákat eleve úgy gyártják”

A kérdező csinálná, ha nem gond...
(#) uniman válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Hello!
Olvastad?!:
Idézet:
„Én csinálom a lámpát”

Te nem tudhatod, hogy én annak idején "MEEI-ztettem" török import lámpákat (igaz azok állólámpák voltak), meg nem is láttad a jegyzőkönyvet, hogy a "szerv" miket kifogásolt, amiket át kellett alakíttatni ahhoz, hogy a magyar piacon forgalomba kerülhessenek...
Az, hogy valakit saját "készítményében" megcsapja az áram, az egy dolog, de ha egy második személy sérül, az bizony már komoly probléma !
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) Nemtudhatod válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Ne haragudj, de ha az átalam elmondott és itt előttem illusztrált tényeknek nem hiszel, ezzel nem tudok mit kezdeni.
Most én is írjam annak idején miket csináltam? Semmi köze ehhez az ügyhöz, ha nem kell és veszélyes egy "amatőr" számára, akkor az az, részemről lezártam e kérdéskört.
(#) uhu88 hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!
Csatolok egy linket: gyakorlatilag ilyen lesz:

http://www.instructables.com/id/Making-a-Mason-Jar-Edison-Lamp/

A foglalat pedig ilyen:

http://s-lightled.hu/EDISON-E27-REZ-FOGLALAT-FAM301

A lámpatest fa lesz, a foglalatban, ahová be kell kötni a fázist és a nullát belül el van szigetelve a saját külső fém házától. Nézegettem a bolti szobai lámpáimat és mindegyiknek földelés nélküli aljzata van.

Elnézést az amatőr kérdésekért, de én gépészmérnök vagyok és nem is értek hozzá illetve tisztelem a villanyt, nem szeretnék bajt csinálni!

Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) Nemtudhatod válasza uhu88 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Ez nagyon szép lámpa!
Persze a kérdéseddel semmi baj nem volt, így legalább tiszta számodra is, sok sikert!
(#) kergebeeka hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok.
van egy szuper állólámpánk,kifüstölt benne egy tranzisztor persze azon az oldalon ahol a felirat van rajta így most semmi sem látszik hogy miféle.Ez a lámpa tipikus felül tányér alul meg az olvasó lámpa,potméterekkel állítható a fényereje.A kérdés ugye az hogy milyen tranzisztort lehet belerakni,kapcsolást nem találtam.Tudtok segíteni?
(#) Tomi111 válasza kergebeeka hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Üdv! Csinálj egy fotót a panelról. Valószínű nem tranzisztor az, hanem triak, pl: TIC226M, BT137-800, de jobb lenne látni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem