Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   143 / 398
(#) radio amateur hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Good evening! Please, somebody tell what sizes in millimeters should have these printed-circuit boards. And radiator ( heatsink ) for installation on circuit board. Thanks.
(#) magneto válasza radio amateur hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hi!
S.D.jpg attachment real pcb board size: horizontal: 148mm; vertical: 90mm.
(#) Pioneer válasza radio amateur hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Excuse me, can I go away from this.
(#) radio amateur válasza magneto hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hi válasza! Thanks for the help!
I have collected almost all articles from the Hungarian magazines about this amplifier.
But anywhere there are no sizes of printed-circuit boards. And on Hungarian language I unfortunately can't read.
In your magazines printed-circuit boards in scale 1:1(i think). But I don't have possibility to get primary sources (magazines) in my Motherland.
(#) radio amateur hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
I`m sorry, I wanted to write answer for magneto.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
The google translator badly translated before.
I wanted to write this: "Here you are. This may be a starting point."
I have attached to the my pcb board size: 138mm*84,2mm
(#) radio amateur válasza Pioneer hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
All the same thanks for the help. Google, we want you to become better that we could understand each other.
(#) pgabikam hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
sziasztok ,lenne egy kérdésem a quad 405 -nek mennyi a maximum volt amit lehet adni neki ???
(#) qvik hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Elkészültem a gigantikus Quad-omal!

Üdv.: Qvik
(#) qvik válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Mivel a Bc212 60V-osak én nem mennék +-55V fölé!
(#) CIROKL hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Gigantikusnak gigantikus de mi az a rengeteg trafó benne ?
A másik az a picike hűtés nem reális ehhez a gigantikus dologhoz !
(#) qvik hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Ami az előbb kimaradt: 4X100W+1X30/50Vidi. A főtrafó ami hajt két Q-t 450W 2X36V saját tekerés, a másik kettőt 2db vidi 160W-os 36+36V
3.1V fűtőszálfesz saját kezüleg áttekerve, + egy 100W Beag 2X28V toroid a vidinek. A-Z saját készítés a dobozok és a fekete rezobal maszkok is.
Ami gyári az a két vidi kijelző. Teljes kivezérlés esetén az áramfelvétel üti az 1KV. Tömege: 31Kg. Kb.: 150 munkaórám van benne. A végek: MJ15003g 2Q, MJ15024g 2Q meghajtó sima BD244C.
Akit érdekel küldök 48db fényképet.

Üdv.: Qvik
(#) qvik válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Négy órán keresztűl lett teljes kivezérléssel hajtva és a hűtőbordák nem mentek 40C fölé. Ami a képen nem látszik: a fedlapba van a venti és a hűtőborda körkörösen 1Cm-et nyitott, mivel srég kiképzésü. Bőven elátja a dolgát.
(#) qvik hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Nemis olyan rövid ám az a borda: 25Cm.
(#) qvik hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Itt található:

DSC02829.JPG
    
(#) reloop válasza qvik hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia! Szívvel-lélekkel csináltad, gratula
A borda szerelő oldalát hűtöd a lamellák helyett a ventivel, viszont ha elegendő akkor így se rossz.
Sötétben vajon, hogy fest?
(#) qvik válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Csinálok majd képeket. Nekem nagyon bejön. Van fölötte egy 2X12-es Led kijelző+egy 36Cm széles Deprezes kijelző kék világítással ami által narancsba világítanak a mutatók. Majd csinálok képeket. Ezenkívűl a keverőmbe ami szintén 50%-ba saját készítés 2db Akai Deprez a bejövő+2X körkörösen Led kiv. a kimenő jelre. Erről van képem.

Üdv.: Qvik
(#) reloop válasza qvik hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Ha nem teher, tedd fel valamely képmegosztó oldalra, és innen adj hozzá linket, hogy többen is megtekinthessék munkádat, ne csak a Quadosok
(#) qvik válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Mivel oldalt vannak a hűtőbordák először úgy terveztem, hogy kapnak egy-egy 4- 5Cm-es ventit oldalról, hőfokszabályozással mivel a kopp. áramkör tartalmazza a hőfok-venti szabályozást is. De a próbák folyamán kiderült, hogy szükségtelen. Berakhatnám a ventiket mivel megvettem de nem látom szükségét.

Üdv.: Qvik
(#) qvik válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Természetesen megteszem!
(#) qvik hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
(#) pgabikam válasza qvik hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ez érdekes mivel hogy nekem +-45 voltnál kb 60-70 watnál torzitot ezért gondoltam kiprobálom 63 voltal ,és semmi változás nem történt ugyan olyan volt , utána meg még megnéztem +-71 voltal azzal se volt semmi változás (
(#) zoly15 válasza pgabikam hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Hogyan torzít? koppan, vagy tompák a mélyek? Mennyi a puffer kondenzátorod?
(#) Haliapu hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok, megépítettem az Alkotó által át tervezet Q1-v5.1 verziót és a következő vele a problémám ha a bemenetre ráforrasztom az árnyékolt bemeneti kábelt és az RCA csatlakozóra nics bemenöjel pl.CDlejátszó csatlakoztava akkor az R39 es pozíció számú 2W 10 Ohmos ellenálás le ég.Valamijen gerjedés lehet azt tudom de kérném a segitségeteket, hogy lehetne ezt kiküszöbölni a bemenet rövid zárása nélkül mert RCA aljzatok lettek beültetve a dobozba és nemszeretném ezeket kicserélni. Ha kábel van az RCA aljzathoz csatlakoztatva és van vezérlő jel akkor semmi probléma az erősítővel de mihest kihúzom a kábelt lehet cserélni a 2W 10 Ohmos ellenállást.Sajnos így nemszeretném oda adni a leendő gazdájának mert szerintem hamar visszahozná. Köszönöm a segítséget előre is.
(#) Haliapu hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Bocsánat itt az elméleti rajz.
(#) Moszkvai válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia! Milyen tranyók vannak benne? C22-őt beforrasztottad, Jó lenne egy totális kép a nyákról, meg a doboz belsejéről, amin látszik a kábelezés meg az alkatrészek.
(#) Szebence válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nekem hasonló a problémám, annyi külömbséggel, hogy nem ég le. Nekem az a hibajelenség, ha nincs rákötve a bemenetre valamilyen kábel (nem kell ,hogy jel legyen rajta) akkor a hangszórókon kb 1 másodperces ütemben egy pattanást lehet hallani. Már régebben felhoztam ezt a témát a földhurok topicban is, de nem tudott senki sem segíteni. (Mondjuk egy kicsit nagyon összetettebb nálam, hogy mikor csinálja ezt.)
(#) scooby_ válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Lezáró impedancia megvan? Próbálj meg egy 100-220pF-os kondit forrasztani a bemenetre.
Azt még hozzá fűzöm. Sokan a kimeneten lévő RC tagot műterhelésnek hiszik,de köze sincs hozzá. Rx nagyfrekvencián vezetőként viselkedik. Ergó,a kimeneteden magas frekvenciás gerjedés van. Annak az ellenállásnak semmi más dolga nincs,minthogy ezt jelezze.
(#) Haliapu válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Itt a kép és még annyit hogy, a régi tipusú nyákommal ilyen probléma sosem volt pedig a beépítési stilus ugyan ez volt.
(#) scooby_ válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 12, 2011 1 /
 
Az műveleti erősítőd milyen gyártmány,és milyen típus? A Texasos IC-k szeretnek gerjedni. Azokat a hűtőbordákat szedd le a kis tranzisztorokról és az IC-re is felesleges. Csak össze szedi vele a zavarokat.
Következő: »»   143 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem