Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM távkapcsoló
 
Témaindító: kyrk, idő: Dec 4, 2006
Lapozás: OK   4 / 4
(#) andyka hozzászólása Márc 29, 2022 /
 
... és akkor egy Attiny45 -nél, melyik lábak lennének a TX és RX ? mert használnám az I2C -i is.
Ha jól értettem a SIM modul TX és RX -en komunikál
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2022
(#) proba válasza andyka hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
RTU5024. SMS-ben állítgatható szerintem rajta elég sok minden. Aztán vagy elég vagy nem...
(#) andyka válasza proba hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Lehet nem fürkésztem ki eléggé, de nekem kellene egy DS3231 órát rákössek és kellene hogy önálloan kapcsolgasson. Az SMS távoli beállításnak kell, bekapcsolási meg kikapcsolási időpontok állítására.
(#) kaqkk válasza andyka hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Ha sikerül találnod ilyen cuccost engem is érdekelne. Viszont ha lesz olyan szerkezet ami az sms ből adatot küld ki akkor az időzítőd programját ís újra kell írnod, hogy tudja fogadni az utasítást ...
(#) aroxol válasza andyka hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Csak kérdés. A GSM modul belső órája nem elég?
(#) Gafly válasza aroxol hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
GSM hálózat órája eléggé pontos és megbizható.
Ha fent van a hálózaton, akkor az idő is megvan (legalábbis minimum IMSI attach és Location Update esetén).
Ha nincs fent, akkor meg SMS-t sem tud küldeni/fogadni.
Tehát szerintem külön RTC-nek csak akkor van értelme, ha a GSM modul ki/be van kapcsolgatva, vagy nincs is használva.
(#) andyka válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Ja. Kösz, igazán csak kezdő féle vagyok a témába.
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Ha van mobilneted, és a tetthelyen elérhető WiFi internet, nézz utána a Sonoff kapcsolóknak. Amennyiben az építés öröme hajt, akkor nem szóltam.
(#) andyka hozzászólása Márc 30, 2022 /
 
Még keresgéltem és úgy látom hogy a GSM modul mellé szükség van egy mikrokontrollerre, ami fogadja és küldje az adatokat a modulnak, na és végezze a rutin ki- és bekapcsolást meghatározott időközönként.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem