Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM távkapcsoló
 
Témaindító: kyrk, idő: Dec 4, 2006
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Gubrar hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Elképzelésem a következő:
Van egy mobiltelefonom ami nincs használatban ezt szeretném egy 230V-os vezeték távkapcsolására használni, úgy, hogy a jack csatlakozójára kötnék valamilyen áramkört ami ha a telefon megszólalna be/ki kapcsolná a 230-ra kötött eszközt.

Találtam hasonló topic-ot, de nem tudom, hogy ilyen magas feszültségre is jók-e azok az áramkörök, valamint nagyon kezdő vagyok, így részletes leírásért nagyon hálás lennék.

Előre köszönök minden segítséget.
(#) vargaf válasza Gubrar hozzászólására (») Szept 19, 2016 1 /
 
A jack csatlakozóra nem szabad 230 V váltakozó feszültséget kapcsolni!
(#) didyman válasza vargaf hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
De hát nem is írt ilyet..
(#) didyman válasza Gubrar hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Tudnunk kéne pár dolgot:
-Mekkora áramról van szó?
-Csörög a telefon, addig meghúz. Ha a csörgés abbamarad, mi történik?
-Hogy szeretnéd kikapcsolni a meghúzott relét?
(#) Gubrar hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Lényegében egy 50 Wattos spot lámpát kellene kapcsolni ezzel meg egy 15 wattos kompakt fénycsőt.
Jack csatlakozó nem tudom mennyit ad le mikor szól, de lehetne a rezgő motor helyére is vagy a hangszóró helyére kötni.

Ha a csengés abbamarad a lámpák maradjanak bekapcsolva.

Kikapcsolást vagy egy újboli csörgetésre ha lehet ilyet vagy úgy is lehetne ha úgy egyszerűbb, hogy ha a jacken jön az adat akkor bekapcsol, ha rezgő motornál akkor ki. (Szoftveresen megoldom h ezt a két dolgot külön lehessen hívni, és ne legyen olyan h egyszerre rezeg és szól, tehát ez nem probléma)
(#) kaqkk válasza Gubrar hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
(#) didyman válasza Gubrar hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
És ha a kijelző háttérvilágítása lenne a jel? Ha már szét van szedve úgyis a telefon. Az egy DC feszültség, nem annyira macerás illeszteni, és lehet könnyen "számlálni". Nézz körül itt a témában, hátha valaki pont csinált ilyet már.
(#) Gubrar válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Néztem ezt, de ez az optocsatoló nem fényre kapcsol? És milyen módon kellene ezt pontosan bekötni?
(#) Pityke21 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Milyet ajánlanál?
(#) Inhouse válasza Pityke21 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nincs konkrét javaslatom, csak leírtam, hogy miket kellene tudnia.
(#) kaqkk válasza Gubrar hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nem jót néztél ! Ez már készen van csak használni kell Ne opto kaput-opto villát keress hanem optocsatolót ! Van vagy 30 féle és az adatlapjukon láthatod a bekötésüket .
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) Pityke21 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Nah neztem egy Bluetooth modult meg is fogom rendelni DE!!

Kéne rendelnem egy mikrovezerlőt is? Ezen agyalok hogy mell vagy sem, mert tény, hogy van egy PIC16F833-as a NYÁK-on de az valszeg mást vezerel. Nekem kene egy masik is ami csak a kapcsolót fogja kezelni? Utobbira szavazok.
Azert lenyeges, mert ha mar rendelek a postaköltseget ne ketszer fizessem ki.
(#) Inhouse válasza Pityke21 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Ne bonyolítsd már meg ennyire! Olyan kell, ami relét tud működtetni, bistabil módban. Ennek az érintkezője megy a kikapcsolt állapotú piros kapcsolóval párhuzamosan és kész.
(#) Pityke21 hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Itt egy relé: példa relé .

Megrendelem. Veszek hozzá egy BT modult ezt pl.:
BT. .

Most hasamra ütöttem. Ezzek igy működhetnek?
(#) Inhouse válasza Pityke21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Idézet:
„Most hasamra ütöttem.”
Eddig is így volt. Ez is, mint az összes BT modul, adatkapcsolatra való. Nem tud húzni relét, csak, ha raksz mellé egy uC-s panelt, ami veszi a parancsot és azt is le kell programozni hozzá.
Alapból nincs kapcsolt kimenete, meg honnan is tudná, hogy mikor kell neki azon állapotot váltani?
(#) Pityke21 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Igen eddig en is eljutottam. Összekapcsolásra van valami infó PDF, doksi, cikk? Mert valahogy teny hogy közük kéne hogy legyen.
(#) Bakman válasza Pityke21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
BT-on (pl. telefonnal) küldesz egy parancsot, amit a BT modul pl. UART-on kitol magából. Ezt értelmezi egy mikrokontroller és a parancs alapján kapcsolja ki vagy be a relét.

A kontroller "egyik felére" megy a BT modul, a "másikra" pedig a relé. Programot kell írni a kontrollerre, ehhez viszont van egy csomó elérhető doksi, csak választand kell.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Amit linkelt oldalt, ott a pdf-ben van olyan típus, amihez 1000m-t írnak...BT-on? Van ilyen?
(#) Pityke21 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Azt elírták. Előszőr engem is meglepett, de 1 km-re nem képes a Bluetooth jelet sugarozni. Az 1.osztályú BT-nak kb 100 m a hatótavolsága. A 2.oyztályúnak ettől jóval levesebb. Az néhány m-ben szokták meghatározni. Nyílt terepen.
(#) Inhouse válasza Pityke21 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Kösz. Nekem még a 100m is nagynak tűnik, persze gondolom ez is csak szakadékban hátszéllel és mindkettő azonos osztályban kell legyen...
(#) Thomas10100 hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Milyen elektronikával tudom megoldani, hogyha mobilról hívom akkor kapcsoljon egy relét, ami 1 óráig meghúzva marad VAGY ha hívom még egyszer akkor kikapcsol(1 órán belül).
Mivel tudom megoldani, GSM modulok vannak az ebay-en elég sok, ehhez valami kiegészítő elektronikával megoldható?

Köszönöm!
(#) Gafly válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Egy Arduino, esetleg?
(#) Thomas10100 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Nem tudom, olyan kellene amit vagy meg tudok csinálni magamnak, vagy készen meg lehet venni, nem drága összegekért.
Nem tudok programozni.
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 30, 2016 / 1
 
A hívásnak van egy csomó buktatója, javaslom az SMS használatát. Pl. indul egy hat karakteres azonosítóval, majd jöhet a parancs:

445!3-1 (bekapcsolás)
445!3-0 (kikapcsolás)
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Minden lehetséges ötletet megnézek, csak valami leírás legyen róla.

Köszi!
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Az a legolcsóbb, ha te oldod meg a programozást és szerzed be az alkatrészeket...
(#) dokidoki válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Persze csak akkor, ha 2-3 nap alatt túl tudja tenni magát rajta. Mert ha nem, akkor jobban jár ha vesz egy komplett egységet amit a riasztókhoz is szerelnek.
(#) andyka hozzászólása Márc 29, 2022 /
 
Nagyon reg nem irt ide senki
Lenne egy kérdésem, lehet olyan GSM modult találni aminek legyen programozhato minimális adatfeldolgozó elektronikája is, 1-2 vezerelhető kijövetellel/ lábbal ?
Egy idözitőt szeretnem, amit sms-en lehessen állitani.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2022
(#) pajesz66 hozzászólása Márc 29, 2022 /
 
Még nem találkoztam ilyennel, de egy SIM800-hoz gyorsan, és olcsón lehet pl. egy attiny-t illeszteni....
(#) andyka hozzászólása Márc 29, 2022 /
 
Azért kérdeztem én is
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem