Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű robot építése
 
Témaindító: Micsel, idő: Dec 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Dániel X válasza hackerfish hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Üdv!

Nem akarok bolondságot írni de ezen kapcsolások és egy napelem segítségével szerintem helyettesíthető a 9 voltos elem. De ha azt nézzük a napelemnek fény kell hogy energiát alkosson és a robot is hogy valamerre elmozduljon. Ha mindenhonnan kap fényt akkor nem moccan meg vagy hogy?
(#) hackerfish válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szerintem rossz oldalt linkltél be.
Ha még mindig az előző kapcsolásról beszélünk, a 9V helyére nem hiszem hogy elég lenne egy (kisebb) napelem. A többi kapcsolásban ez úgy van megoldva, hogy a napelem kis feszültségét kondenzátorokban gyűjtik össze, és ha a kondi már elegendő energiát tárol, kisütik a motorra. Ehhez kell a 1381 IC.
(#) Dániel X válasza hackerfish hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Üdv!

Ha a napelem kis fezsültségét összegyűjtik majd egy Ic segítségével kisütik helyett egyből egy megfelelő értékű feszt adunk az nem ugyanaz?
(#) hackerfish válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Ja, de egy olyan kis napelem nem fog megfelelő feszt (9V) adni.
(#) Dániel X válasza hackerfish hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
De az előzőekben linkelt fesz 2 illetve 3 és 4 szerező kapcsolással?
(#) pako válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Az csak váltóárammal működik, a napelem egyenáramot szolgáltat.
(#) hackerfish válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Ja hogy azért linkelted be... leesett
(#) Dániel X válasza pako hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Na ezért is írtam hogy nem biztos, az írás nem tér ki erre. Létezik vagy tudsz küldeni egy egyenáramú fesz többszöröző kapcsolást?
(#) pako válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Nem tudom, mekkora terhelhetőségre lenne szükséged. Kis méretű napelem alapján gondolom nem túl nagy, ezért valami alacsony veszteségűt kellene keresned. Gugli képkeresőjében érdemes mazsolázni, "step up converter"-re keresve. Ha elegendő pár mA, a legegyszerűbb MAX232-t használni. Bár nem erre találták ki, de ez is azt csinálja (magas szintű kimeneti feszültség 3.5-szerese a tápfeszültségnek).
(#) Dániel X válasza pako hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Üdv!

4 voltos napelemhez kellene és 3-4 db magasfényű ledet kéne hajtania. Köszönöm mazsolázgatok. Van amit érdemes még ezekről tudni amit nem írnak le?
(#) enciklopédia hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Én is szeretnék egy egyszerű robotot építeni. Csak hogyan fogjak hozzá?? :yes:
(#) Zozi85 válasza enciklopédia hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Első lépésben vázold fel mit is szeretnéd, hogy tudjon. Ha egyszerűt szeretnél, akkor két úton indulhatsz el.
-Vonal követős (látványos és nem kell hozzá túl sok külső alkatrész)
-Vagy egy előre leprogramozott utasítássort kell hozzá írnod / kapcsolókkal egyes áramköröket működtetni.
Kell egy mechanika hozzá amin rajta vannak a mozgatáshoz szükséges motorok valamint az ezeket működtető áramkör. Neten van sok kapcsolás tranzisztoros vonalkövetőkre, de mikrokontrolleres megoldás gyakoribb, módosíthatóbb, többet lehet belőle tanulni.
(#) ROLIXD hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Heló mindenkinek segítséget szeretnék kérni egy robot építéséhez,egy robot porszívóroll lenne szó és az volna a gondom ,hogy csináltam hozzá egy relés mikrókapcsolós vezérlést mivel nem tudok semmit programozni, a ketyere királyul is működik csak annyi a baj vele hogy ha derék szögbe megy (a fal sarkának a csücskébe) akkor csak előre hátra kocogtatja a falat ,egy olyan kapcsolás kellene hozzá ha mind a két mikrókapcsoló benyomódik akkor a reléket behúzza és elinduljon hátra egy kb 10-20cm és elforduljon valamelyik irányba ,meg egy olyan kapcsolási rajz is kellene ha beszorulna valahova ,hogy a motor ne égjen le és az egész kikapcsoljon,és esetleg jelezze is hanggal hogy beszorult .
a válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem