Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiósmagnók (javítás)
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Edem631 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Cseréltem a külső hangfal bemeneti aljzatot is.Más hangszóróról sem működik a belső helyett.
(#) ferci válasza Edem631 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Kaptál linket kapcsolási rajzhoz.
Kikapcsolt helyzetben, rádió állásban mérj ellenállást az S5/2 és S5/8 pontokon a táp ngatívhoz képest és 5, ill. 1 ohmot kell kb. mérned, ha a belső hangszóró "alul" kapcsolódik a táp negatívhoz.
Ha ez stimmel, akkor pedig a kimenő elkó negatívjához ugyanígy és ott is ugyanilyen ellenállásokat kell mérned.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) Massawa válasza Edem631 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Huzd ki a külsö hangszorot. Vegyél egy darab drotot a belsö hangszoro azon végét S5/8), ami nem az aljzatra megy kösd össze a magno testével ( GND bármelyik fém rész). Ha most se szolal meg a hangszoro akkor kuka. Ha megszolal a 71 kontaktus rossz vagy nincs rajta test.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) asasin hozzászólása Csü, 10:28 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy rádiómagnó javításához.
Kaptam egy UNIVERSUM CTR 2771 rádiómagnót azzal a hibával hogy nem szól.
Bekapcsolásnál nagyon halk búgás halható a hangszóróból, de egy funkciógombra se reagál és az indikátor LED-ek se működnek. Ha a hangerő szabályzót állítom akkor erős recsegés halható, ezt a rádió üzemmódba és a kazetta lejátszó módba is ezt produkálja.
A tápegységet megnéztem és minden rendben találtam rajta, terhelés mentesen 16V-ot mérek rajta. 12V-on üzemel a rádió. Próbáltam labor tápegységről is (12V) és ott is ugyan ez a hibajelenség. A puffer kondenzátorok a megfelelő értéket mutatják így azzal se lehet baj.
Gyanítom hogy a SANYO LA4505 6E3 erősítő IC-vel lehet baj. Szerintetek is az lehet? Ha nem akkor hol keressem a hibát?
Sajnos erről a típusról sehol se találok kapcsolási rajzot, semmilyen dokumentumot.

A segítségeket köszönöm!
(#) CHZ válasza asasin hozzászólására (») Csü, 10:41 /
 
Idézet:
„Gyanítom hogy a SANYO LA4505 6E3 erősítő IC-vel lehet baj.”

Töltsd le az IC adatlapját, néhány méréssel meg tudod állapítani ha rossz.
(#) Gafly válasza asasin hozzászólására (») Csü, 10:52 / 1
 
Szerintem a hangerő potenciométer előtte van, és ha tekergetésre hangosan serceg, akkor erősít.
Ha letöltöd az adatlapját, akkor meglátod hogy melyik (kettő) láb a bemenet, ott akár meg is küldeni kivülről ennek igazolására...
(#) asasin válasza Gafly hozzászólására (») Csü, 11:18 /
 
Rendben, hazaérek megnézem. De feltételezzük hogy jó az IC, akkor melyik részen keressem még a hibát? Mivel semmire de reagál megszakadhatott valahol a tápellátás? Tranzisztor hiba lehet?
(#) pucuka válasza asasin hozzászólására (») Csü, 11:22 / 1
 
Először zárd ki, hogy a végfok ic hibás, utána érdemes valamit is mondani, addig felesleges totózni.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem