Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi építésű lézerek
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Technika88 válasza telectro hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Igen,igazad van,kérdezted,de engem az áramgenerátoros megoldás is érdekelne,fő az,hogy ne menjen tönkre a dióda.Azért írtam máshova is a témát,mert napokig nem jelentkezik senki,hátha ott többen olvassák,de eddig nem úgy néz ki.Azért köszönöm a segítséged.
(#) telectro válasza Technika88 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Akkor keresd fel a "DVD-olvasóból lézer?" topikot és abban legalább 5 féle áramgenerátoros megoldás található.
(#) pcb12 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Hello! Lézer vágóhoz milyen teljesítményű szinű lézer diodàt szokás alkalmazni. Fém és fa vágásra gravirozásra egyaránt

Köszi
(#) Collector válasza pcb12 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Ha fémet is kell, akkor a CO2 lézer kiesik. Fához szinte bármi jó, ami nem látható fényű. Fémekhez 808-980nm közötti hullámhossz talán a legjobb, 20W+ .
(#) pcb12 válasza Collector hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Köszönöm.
Milyen meghajtó áramkört célszerű készíteni?
Egyszerű PWM meghajtás?
(#) Collector válasza pcb12 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Milyen lézerhez??
(#) pcb12 válasza Collector hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Gravírozni és vágni szeretnék fémet esetleg fát is.
Ketté is lehet venni a két felé anyagot.
Esetleg innen alkalmas lehet valamelyik?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) Collector válasza pcb12 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Gázlézerhez nem szokás PWM-et tenni, bár lehet hogy működik.
Lézerdiódákat is inkább a meghajtóáram csökkentésével szokás szabályozni.
Fém vágásához mint említettem 20W-nál is nagyobb lézerdióda szükséges, a hozzá tartozó lencserendszerrel együtt, látsz itt valahol 20W-osat?
Fémek vágásához a rendszer költsége eléggé a 7 számjegyű számok felé mozog.
(#) zsoltkis100 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Szeretnék egy kis bővebb felvilágosítást hogy hogy lehet ilyen ( https://www.youtube.com/watch?v=RUXXGbNS8oY ) lézer plazmát létrehozni, esetleg valakinek tapasztalat, áramkör vagy egyéb segéd anyag...
(#) sny válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ez egy YAG lézer. Tettem fel apróba egy ilyet. Nehéz hozzájutni, néhány országban még ma is haditechnikának számít.
(#) Farkas hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok azért nyitottam ezt a témát mert ilyen jellegű megoldást egyik topicba sem találtam.

Tehát amit kellene alkotnom az egy stabilan működő tokozott beépíthető kezelhető lézer aminek látható a fénye fontos hogy a homogén fénysugár látható legyen a forráspont és a végpont között. Nem kell hogy égessen meg egyéb hülyeségek és nem dvd íróból akarom kiszedni hanem gyári tokozott megoldás kellene. valamint a végpontba jó lenne ha nem szórná szét a fényét csak a sugár a lényeg. Azt sehol nem találtam meg mitől függ fogy látható e a sugár, a hullámhossz mindegy csak látható tartományba essen.
Elektronikában 10 -es skálán kb 2 -es szinten mozgok.

Köszi a segítséget!
(#) Syn7h37ic válasza Farkas hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A lézer fényt csak akkor fogod látni, ha poros, vagy füstös környezetet használsz. A fény láthatóvá tételéhez ezért használnak ködgépet. Tiszta levegőben oldalról soha sem fogod a fénysugarat látni.
(#) Piki75 válasza Farkas hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nem tudom meg felel-e ez: HEstore, ugyan is nem irtad le konkrétan mire is kellene, mekkora a távolság a fényforrás és a cél között stb.
(#) Collector válasza Farkas hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Az emberi szem számára legjobban látható fény nagyjából 555nm, ehhez az 532nm-es zöld lézer esik legközelebb. Sötétben még köd nélkül is látható egy 5mW-osnak a nyalábja. De ennél csak erősebbeket találni a neten.
(#) Farkas válasza Piki75 hozzászólására (») Márc 4, 2015 / 1
 
Egy "exitgame" játékot építünk a távolság kb 80 cm egy ládába lesz aminek az oldalán plexi van és belelátni.
(#) brazdas hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
sziasztok, szerintetek a lézer nyomtatóban lévő lézer képes műanyag kábel szigetelését megolvasztani, jelölés céljából? a távolság, henger távolsága lenne...
(#) sny válasza brazdas hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Nem képes rá.
(#) brazdas válasza sny hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
köszönöm, közben kicsit utána olvasva magam is rájöttem hogy teljesen téves elképzelés volt... műanyag szigetelésű kábelre szerettem volna "lézer gravírozást" megoldani. Van javaslatod, hogy mekkora teljesítményű lézerrel lehetne megoldani?
(#) Zickwelleirnerg hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Sziasztok, érdekel a téma!
Az az ötletem támadt, hogy mi lenne a a rezonátorüreg egyik végén nem egy félig áteresztő tükör lenne, hanem egy nem áteresztő tükör-kristály, amire ha bizonyos feszültséget/áramot kapcsolok áteresztővé válik és az üregből impulzus szerűen távozik jóval nagyobb teljesítményű nyaláb, ha lehetséges ilyen. Mit gondoltok, vagy már van ilyen, csak nem tudok róla?
(#) Gafly válasza Zickwelleirnerg hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Idézet:
„vagy már van ilyen, csak nem tudok róla?”

Lehet szabadalmazatni, az ötlet jó
Azzal a részével van gond, hogy nem lehet megcsinálni
(#) Collector válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Azért ne kapkodjunk ennyire a válasszal.
Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Collector hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Igazad van, nekem valamiért egyből az LCD jutott az eszembe (de hogy honnan ).
(#) Collector válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Nem pont az, amit Zick írt, de ez áll legközelebb hozzá tudomásom szerint.
(#) otvenkilenc válasza Collector hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Kicsit későn szólok hozzá. "Ha fémet is kell, akkor a CO2 lézer kiesik" Akkor miért CO2 lézert használnak a fém vágáshoz? A Yamada vagy a trumpf lézer gyártók akkor valamit nagyon elcsesztek lehet csak mondják, hogy CO2 lézer van a berendezésben? )
(#) otvenkilenc válasza Collector hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Meg a 10,5 mikron hullámhosszú lézer ami véletlenül a CO2 gázlézer hullámhossza.
(#) szsrobert hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
UV lézer
Mik a tapasztalatok?
Melyik a magas hatasfoku?
Gerjeszteshez szeretnem alkalmazni.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) otvenkilenc válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Mit szeretnél vele gerjeszteni?
(#) szsrobert válasza otvenkilenc hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Hidrogengazt.
Az infra tartomanyban mukodo lezerre is rakerdeztem.
Mik a tapasztalatok?
(#) otvenkilenc válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Mi a célod a hidrogén gáz gerjesztésével?
(#) peze hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy szerintetek egy papírlap átvágására alkalmas lézer sugarat mennyi pénzből lehetne összehozni? Az alkatrészek esetleg Kínából beszerezhetőek? Csak hobbi célra kéne.

Köszönöm!
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem