Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi építésű lézerek
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Collector válasza Nova910 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Aixiz modul nincsen párszáz forintos pointerben. Nekem van egy utolsó eladó bluray diódám, 100mW-os, modulban. De gyújtani nem hiszem, hogy meg tudja, max megégeti.
(#) Collector válasza asooka hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Lehet, ezt is valószínűleg Nd:YAG-al készítették. A lényege, hogy a levegőbe fókuszálják az impulzusokat (ez fényteljesítményben x 100mJ) és ettől plazma keletkezik a levegőben.
Itt látni:Bővebben: Link
(#) Nova910 válasza Collector hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Kár. Pedig Jó lett volna valami újdonság. Na mind1. Akkor marad a szúrólángos gyújtási mód. De azért azt még megkérdezném, hogy milyen áron adod a fent említett diódát.
(#) PoC_Zoli hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Mint sokan szeretnének építeni lézert, én is. Ebay-en találtam egy nagyon olcsó lézerdiódát.

Poton pénz a többihez képest, bár a fénye nem látható.

Tud erről valaki valamit? Áram, kell-e hozzá lencse stb?

Esetleg valami adatlap?

Előre is köszi!
(#) Collector válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Mit szeretnél ezzel csinálni?
Kb. 350mA-el mehet. Lencse mindegyik diódához kell.
Egyébként meg az ilyen infrával ne játsszál ok nélkül.
(#) PoC_Zoli válasza Collector hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Igazából öngyújtó helyett szeretném használni. Vizipipázásnál a szén begyújtásához, esetleg cigihez.

Lencsének tudsz/tudtok ajánlani valami értelmeset? (és legfőképp olcsót).
(#) Collector válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nem fog begyújtani se cigit, se szenet. Maradj a gyufánál.
(#) Stewe válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Negyedwattos lézer túl komoly ahhoz, hogy játékra használd! Különösen ha nem is látszik, mikor működik. Képzeld el, mikor tüzet adsz valakinek.... nagyon vad ötlet, és észre se veszed amikor a megperzselted a retináját, mert a szemlencse nagyon pontosan fókuszál, és mire üvölt a fájdalomtól, már késő....
(#) PoC_Zoli válasza Collector hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Akkor miért van róla videó youtube-on, kissebb teljesítménnyű lézerrel???
(#) Stewe válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 29, 2010 / 1
 
Ha videó van róla, akkor az a látható tartományban dolgozik... az infravörös lézernél viszont házi körülmények között esélyed sincs a pontos fókuszálásra.
Legalább annyira lehet veszélyes, mint a láthatatlan borotvapenge!
(#) Collector válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Linkeld be. Egyébként 200mW-os bluray már igen erősen éget, de begyújtani az sem fog semmit. Hacsak nincs szándékosan kicsit lekenve benzinnel.
(#) PoC_Zoli válasza Collector hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ez igaz, hogy piros, de nem a teljesítmény számít???
(#) Collector válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Jah, persze cigihez elég, ha csak felizzítja egy kis részét. Nem csak a teljesítmény számít, a hullámhossz is lényeges.
De továbbra is ajánlom, maradj a gyufánál, illetve öngyújtónál.
(#) Zubi hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Üdvözlet a fórumozóknak! Lézerdióda meghajtáshoz tudnátok ajánlani valami jó kapcsolási rajzot? 3A-t kéne hogy stabilizáljon 2V körüli feszültség mellett. LM350t IC-t használom jelenleg, áramforrásnak bekötve , de a 0,39ohmos söntön 3A-nál már elég jelentős hőveszteség keletkezik. Valami DC-DC átalakítóra gondoltam 6V-os betáplálással, esetleg PWM teljesítményszabályozóval és 80% körüli hatásfokkal? Tudnátok valamit ajánlani?
(#) feldmayer hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
beszereztem egy lézer modult.olyan elképzelésem lenne hogy a fényét megakarom modulálni hangjellel amplitudódoban.a vevő rész egy fotodioda, és az arról detektált jelet erősiteni hogy halható legyen.kis távolságról lenne szó. kiváncsi vagyok hogy milyen sávszélességet lehetne átvinni.
(#) Collector válasza feldmayer hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Nagyon nagy lenne a sávszélessége. A lézerdiódánál nézd meg a karakterisztikát, hol a nyitóárama, és azt az áramot egyenszintben add hozzá a moduláló jel áramához. Bár azért itt van 2 nemlineáris elem is, így varázsolnod is kell egy kicsit, hogy valóban a moduláló jelet kapd vissza a hangszórón.
(#) snigebagoly válasza Djatis hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Sya Zoli vagyok,te építettél már ilyen laser-t?
Ha igen leírnád hogy kell?
(#) snigebagoly hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Valaki tud nekem segíteni?
Lézer pointerből akarok vágó lasert építeni!
Láttam a youtube-n és meg akarom építeni!
(#) Collector válasza snigebagoly hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szerintem meg ne akarj, ez nem játékszer.
(#) loldma hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Üdvüdv!

A kérdésem az lenne, hogy milyen teljesítményű lézer dióda kellene ahhoz, hogy egy nyers nyákba "belemarjon"? Szeretnék építeni egy Nyák gyártó CNC-t, a cnc része már kezd összeállni fejben, a lézer részről viszont nem találtam pontos infót. Előre is köszi szépen!
Márk
(#) Collector válasza loldma hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Tehát a rezet akarod leégetni. Diódalézerből legalább 20W kéne, viszont az többe fog kerülni, mint a cnc-d eddig. Ezen kívül CO2, illetve Nd:YAG lézerrel lehetne megoldani, valamivel olcsóbban. A YAG alapvetően impulzusüzemű (xenon hosszúívlámpával), a CO2 folyamatosüzemű. Szerintem már leírtam itt, vagy egy másik topikba, (lézervágó azt hiszem) hogy mik a tulajdonságaik.
(#) praXx hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Még nem barkácsoltam lézert, ezért kérnék egy kis segítséget.
Sajnos ebben a témában nem is ismeretem van még, ezért én az alapokat szeretném megtudni.
DVD íróból tudok szerezni lézerdiódát, de ezen kívül mire van még szükségem? Olvastam a régebbi hozzászólásokat, de nem tudtam meg belőle.

üdv, Tibi
(#) orangez hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok! Találtam neten egy eladó (szerintem) impulzuslézert. Tudna valaki véleményt írni kép alapján? Óriási segítség lenne. Nagyon rá vagyok állva

image.jpg
    
(#) Collector válasza orangez hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Egy ilyen házi tákolmányból 1 képből semmit sem lehet megmondani, ez így nagyjából olyan, hogy van valamim, találjátok ki, hogy mi az.
(#) zsombor9917 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
nekem va n egy dvd olvasóból kiszedet lézerem.
mennyi árammal müködik!!!
Láttam egy videot a kipkay.com-onés ott egy zseblámpába rakták be!!
Ez lehetséges???
(#) Gafly válasza zsombor9917 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Idézet:
„Láttam egy videot a kipkay.com-onés ott egy zseblámpába rakták be!! Ez lehetséges???”

Én símán bele tudom tenni akár egy kukába is, pedig az azért jóval nagyobb.
Mit szeretnél kérdezni/elérni?
(#) zsombor9917 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Hogy szereljem bele a zseblámpAba??
Máe van olyan elképzelEsem h az eredeti égőt széttötöm és úgy már könnyedén hozzá forraszthatnám!!!
Ez működhet???
(#) telectro válasza zsombor9917 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Amit ott láttál az működik, sőt még a kék 1W-ost is bele építette egy öngyújtóba, és azzal gyújtja meg a cigit. Viszont szerintem ez elég butaság, hogy ilyet kitesz a netre, mert mindig akadnak követői, és csak egy kicsit világít vele odébb és már nincs látása.

Egyébként tedd bele zseblámpába, mi a probléma ?
(#) Technika88 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Hello mindenki! Szeretnék segítséget kérni mindenkitöl,bárkitöl,aki segítene 1 kb. 20X-os LG dvd íróból kiszedett lézer-t életre kelteni úgy,hogy abbol 1 jó kis pointer legyen. Tisztába vagyok azzal,hogy milyen erős.Van hozzá 1 gyári lézer tokom is,amibe el fér 2db ceruzaelem/akku,ebbe egyébként valamikor egy 50mw-os zöld lézer működött 1 napig,majd meghalt. Lényegében csak maga a teljesen üres tok van meg.A diódához értesüléseim szerint áramgenerátor szükséges,hogy ne tudjon tönkre menni,illetve a bekötéséhez sem értek.Lenne itt valaki,aki akár személyesen is tudna ebben segíteni,hogy ez megvalósuljon?A leg olcsóbb megoldások érdekelnek,várom a válaszokat,akár ide,akár email-be,előre is köszi!
(#) telectro válasza Technika88 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Mintha egy másik témában is kérdezted volna...
De ha nem akkor 2 ceruza elem sorba kötve meg egy ellenállás és kész.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem