Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangerősségre világító LED-ek
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Csatoltam a pdf dokumentumot.először is:megépítettem, de nem működik.szeretném kérni, hogy ha van kedve megépíteni másnak és működik, szóljon rá a fórumra.hátha az áramkör a hibás.
másodszorkezdő vagyok)a trimmert hogyan kell bekötni?földet kell kötni az egyik lábára???az normális hogy földet az áramkör csak egy kondenzátoron keresztül kap???az elvileg rövidzár elvén működik...én nem tudom.aki segít, annak nagyon szépen köszönöm.tisztelettel:kovidivi
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Az nem kondi, hanem 1 elem...
Csatoltam a lényeget!
http://www.airsoftextreme.com/store/images/BAT-CR2032.jpg

kiv.GIF
    
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
köszönöm szépen.vágom.az alaplapokon is ilyen van...a föld összekötését honnan veszed, hogy oda kell?eredeti rajzon nem volt rajta...
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
egyébként a lényeg az lenne, hogy működik-e az áramkör, vagy én rontottam el vmit.más kérdés:hogyan lehet digitális multiméterrel leellenőrizni egy kondiról,hogy jó-e?és a tranzisztor?honnan tudom, hogy működik-e?
van rá vmi műszer?(multiméter tud ilyet?mert csak egy értéket ír ki.pl:bc547->303)
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
sajnos véget ért az órám,ezért haza kell mennem, de a hozzászólásokat meg fogom nézni, úgyhogy írjatok nyugodtan.egyébként minden infót amit tudok feltöltöttem.köszönöm a hozzászólásokat.
(#) Chip válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Szia!

Szerintem ez az ák. 5V-ról fog jól működni (talán egy laposelemről is)...de egy 3V-os CR2032-ről nem. 3V-ról kb 2 Ledig lehet biztosan jó..

A teljes kivezérléshez 6 diódát kell "kinyitni", ez kb. 5x0,6V, plusz a Led nyitófeszültsége kb..1,5-2V.

C4-et cseréld ki pl. egy 10K-s ellenállásra.
Ahol C3-C4-R4 találkozik az földpont 100%.



Üdv!
(#) Chip válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2007 / 4
 
Szia!

Lehet, hogy C4 ügyben tévedek..és jó úgy, ahogy van (azaz nem kell kicserélni.)

C4-re azért lessz szükség, hogy az impulzusok idejét meghoszabbítsa, a nélkül sokkal kisebb lehet a fényerő.

A trimmer középső kivezetését össze kell kötni az egyik szélsővel (földelni nem kell).....(lehet hogy a trimmert jelző vonalat keverted össze a földelés jelével??).

Ezt a potit "tekergetve" azt kell tapasztalnod, hogy a felgyulladó Ledek száma változik...és ezt minimálisra kell majd állítanod....pl. úgy, hogy éppen kialudjon az első is.

Ami a minimum tápfeszültséget illeti talán pontosabb az előzőhöz képest: 4x0,6v (diódák) + 0,2V (T7 maradékfeszültsége + 1,5-2V (Led nyitófeszültsége), de így is kevés az a 3 vollt...

Üdv!
(#) Kovidivi válasza Chip hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
köszönöm a hozzászólást!az áramkör végül is működik, én rontottam el...3v-ról minden led bekapcsol,csak nem teljes fényerőn, de tökéletesen lehet látni.ajánlom mindenkinek ezt a kapcsolást.majd kipróbálom 4.5-5volttal is.kérdés megoldva.köszi mindenkinek.
(#) fúró hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
én csák siman a ledet hozzá kötötem a hangszorohoz és eget
(#) Kovidivi válasza fúró hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Hello! nézd meg ezt: http://www.youtube.com/kovidivi nem szebb , mint egy Led?
(#) _JANI_ hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Ez eredeti doksiban feltüntetett alkartészekkel az áramkörnek műkötnie kell. A "Schottky" diódák helyett síma SI diódák (pld:1N914, 1N4148, STB.) is jók. DE akkor a tápfeszültséget meg kell emelni 4-6V -ra!
(#) Medve válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Cak azt nem vágom, hogy hogyan működhet, ha a kapcsolás "alja" nincs leföldelve.
(#) Kovidivi válasza Medve hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Hello! a kapcsolás aljára is kell földelés, ahogyan a második rajzon van. és 3voltról is kigyullad az összes led, habár ez már egy régi téma.
(#) gyula1 hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Hello

A mikrofon hellyére kell bekötni a bemeneti jelet?
(#) kaqkk válasza gyula1 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Igen oda
(#) Kovidivi válasza gyula1 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szia!
Ez a kapcsi speciálisan kondenzátor mikrofonra van tervezve, így ha kipróbálod line-out szintű jellel is, és hibásan fog működni a kapcsolás, akkor tudni fogod az okát. én nem próbáltam mással, csak mikrofonnal, így nem tudom, mi lesz a végeredmény. Viszont adok egy jó tippet: an6884 (5ledes vu-meter), vagy uaa180 (12ledes vu meter). Mindkét IC nagyon olcsó, és egyszerűen használható.
(#) diog hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
Hali!
Én összeraktam de nekem nem működik. Lehet ha kimenetről hajtod akkor megy de mikrofonnal nekem nem. Netán túl kicsi az előerősítés? vagy nem tudom mit rontottam el. Kérdés valaki mikrofonnal is kipróbálta?
(#) Kovidivi válasza diog hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Én csak mikrofonnal próbáltam ki, és működik...
Egyébként ezt valakinek írtad? Mert, ha igen, akkor használd a válasz gombot!
(#) cuprik válasza vicsys hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Hello! a kapcsolási rajznak meg tudnád adni a nyák ésa beültetési rajzát. Előre is köszi
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem