Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Floppy vezérlés Super IO kártyával
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szabi_o hozzászólása Márc 4, 2007 /
 
Nemrég a neten ráakadtam egy olyan kapcsolásra (fényképekkel), amelyben egy ISA I/O kártyát használtak fel floppy vezérlésre.
Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki nem-e találkozott ezzel a kapcsolással (linkkel), mert már 2 napja keresem, de nem sikerűl újra megtalálni. Arra már nem emlékszem, hogy PIC vagy AVR volt használva.
Előre is köszi a segítséget.
(#) Norberto válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Ha tényleg nem rég volt "az a nemrég", és be van kapcsolva az IE-ben az Előzmények megtartása opció, akár még ott is lehet az Előzmények mappában a cím, amit találtál Én sikeresen szoktam ezt a dolgot alkalmazni...
(#) szabi_o válasza Norberto hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
...hát sajnos azt már kiürítettem
(már mindent végigpróbáltam, temp...)
(#) mokus válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Esetleg emlékszel főcímekre, szövegrészletekre, kulcsszavakra?
Google-el nagyobb eséllyel tudsz keresni több keresőszóval...
(#) szabi_o válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
...na senki?
(#) eSDi válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Hát én is körbe néztem a googlival de nem találtam ilyesmit.... Szerintem mondjuk eléggé felesleges egy bonyolult ISA kártyán keresztül vezéreni.... Nagy valószínűséggel közvetlenül sokkak könnyeb lenne. Csak utána kellene nézni, hogy hogyan is működik a floppy meghajtó... Onnan már el lehetne indulni...
(#) eSDi válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Itt egy kis segítség! az FDD csati lábkiosztása....
http://pinouts.ru/Storage/InternalDisk_pinout.shtml
(#) Bearni74 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Hmmm!

Ebben a cikkben 2 db lábkiosztás található. Melyik lehet most a használatosabb?
(#) Hp41C válasza Bearni74 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Egy kábelnek két vége van....
A felső csatlakozó a PC alaplap csatlakozója, az alsó pedig a meghajtóé. Biztos emlékszel még arra a három csatlakozós PC -be való kábelre, amiben az egyik végén a két csatlakozó között meg volt "csavarva" néhány ere.... Az vot a floppy meghajtók és az alaplap közötti kábel. A legvégére csatlakozotatott meghajtót kezelte a PC A meghajtóbak, a közelebbit pedig a B -nek. Nem is volt olyan régen az a floppy -s korszak...

További olvasnivaló: UGD-0489

A léptető motor vezérlője inkább a multi I/O kártyán volt, mint magáben a meghajtóban. Az időzítéseket és a vezérlést nem a "párhuzamos port" végezte, hanem egy floppy illesztő chip (beépíytve egy nagyobb IC -be).
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016
(#) Zsora válasza Bearni74 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Egy Dell Optiplex GX240 alaplapjának (Meteor - SDR) kapcsolási rajz részlete:
(Azt azért megjegyzem hogy nem mindegy hogy milyen hajlékony-lemez meghajtót használsz, mivel pl. az Amiga meghajtóknak kicsit más a vezérlése mint a PC-kben használt meghajtóké.)

FDD.png
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem