Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lámpa fényerő fokozatos növelése bekapcsoláskor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TyeDa hozzászólása Márc 6, 2007 1 /
 
Sziasztok!
Meguntam, hogy este felkapcsolom a lámpát, és megvakulok a fényártól.
Olyan kapcsolást keresek, ami a lámpakapcsoló megnyomása után a nulláról folyamatosan növeli a fényerőt kb. 4másodperc alatt 100%ra.
100Wra gondoltam minimum (230V~).
(nemtudom mi ennek a kapcsolásnak a hivatalos neve...)
Kérlek, segítsetek.
Üdv:
DAni
(#) eSDi válasza TyeDa hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Üdv! Neked akkor egy átalakított Dimmer kapcsolás kell....
Itt van egy sima dimmerhttp://www.sprags.com/building_a_simple_dimmer_circuit.html
Ezt kellene valahogy átalakítani.... Nekem most így hirtelen nem jut eszembe, hogy hogyan is lehetne, de talán majd másnak beugrik...
(#) StefuPeti válasza TyeDa hozzászólására (») Márc 6, 2007 / 4
 
Én nagyonrégen ezt a kapcsolást megépitettem, mai napig müködik is
(#) StefuPeti válasza TyeDa hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
és az utolsó oldal, remélem tudtam segiteni

073_0001.djvu
    
(#) dbase hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Szerintem síma dimmer rajz és a poti helyére fény ellenállás és kiegészítve kondival a megfelelő helyre .A foto ellenállást meg az izzó mellé tenni.
És elején érzékelné a féynt majd a kondi szépen lassan engedné változni a maxra.
(#) TyeDa válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
StefuPeti, egész jó ez a kapcsolás! Lehet, h megépítem.
Melyik könyvből származnak az oldalak? Hátha van benne más érdekes kapcsolás is.
Dbase ötlete sem rossz!
Egyenlőre várok még, hátha valaki előáll egyéb áramkörrel!
(#) StefuPeti válasza TyeDa hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
A kapcsolás az Elektronikai receptek 1-böl való.
3,7MB a teljes könyv, elküldjem E-mailbe?
(#) Ricsa válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Nekem elküldheted:
[email törölve]
Köszönöm, engem is érdekelne.
(#) adma hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy olyan lámpát szeretnék csinálni, amin egy nyomókapcsolóval van megoldva a vezérlés, mégpedig úgy, hogy ha lenyomom a kapcsolót, elkezd nulláról erősödni a lámpa fénye, mindaddig amíg nyomva tartom. Amikor elengedem a lámpa fényereje konstans marad. A következő megnyomásnál a lámpa kikapcsol.
Hogy a legolcsóbb összerakni egy ilyet? Nagyon kell tudni programozni hozzá?

Üdv, adma
(#) kormika válasza adma hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia! A legolcsóbb egyértelműen egy mikrovezérlő, de azért két dolgot legalább tudni kell az adott lámpáról: a tápfeszültség és a fényforrás teljesítménye, enélkül nehéz segíteni. Ami a programozási tudást illeti nem nagy kunszt, a nyomógomb kezelés eléggé alap dolog és a PWM sem ördöngősség. Ha kicsit elmerülsz benne, és az A/D átalakítást is megtanulod, akkor már egész komoly lámpád lessz, ami tud vigyázni az akkura, ha akkuról megy egyáltalán.
(#) adma hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Konkrétan nincs még meg, csak annyi lenne a lényeg, hogy kicsi, kompakt legyen és az se baj, ha nem bírja napokig az akksi. 600-700 lumennél nem kéne erősebb fény.
(#) kormika válasza adma hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Akkor célszerű először a számodra megfelelő fényforrást kiválasztani, és akkor ahhoz kell igazítani a többit. Ha megtaláltad a számodra megfelelő fényforrást, akkor szívesen segítek, nem vagyok egy PIC guru, de az alapok azok stabilan mennek
(#) abcdabcd válasza kormika hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Vagy PIC helyett akár egy Attiny45(persze lehet PIC-ből is van hasonló kis-lábszámú hasonló tudású proci), ez 8 lábú, van benne PWM, belső oszcillátor, AD átalakító (ami ide nem tudom kell-e amúgy) és 1,8V-5,5V-ig működik... és 20MHz max órajellel, jellemzően 1 órajelciklus alatt lefutó utasításokkal...
(#) mrobi válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Ennél a feladatnál majdnem mindegy a proci sebessége.
(#) adma hozzászólása Júl 3, 2015 /
 
Analógban nagyon komplikált lenne összerakni?
(#) kormika válasza adma hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Hát analógban jópár IC kellene hozzá, hacsak nincs valami ilyen cél-IC a piacon, ha mikrovezérlővel oldod meg, akkor a mikrovezérlőn kívül kell egy FEt meg pár darab ellenállás és kész is vagy.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) kormika válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Az A/D-t az akkuvédelem miatt írtam, hamár úgyis benne van a mikrovezérlő, akkor ne spóroljunk két ellenálláson és pár sor programon, az akku élettartama szerintem megér ennyit.
(#) didyman válasza adma hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
A régi, dimmelős kapcsolók is ilyenek voltak: Rövid érintés ki/be, rajta tartás: szabályozás fel-le. Ha hálózati lámpát, izzót, dimmelhető kompaktot, stb. szeretnél féynerőszabályozni, ezek ma is elérhető áramkörök, 8 lábú IC, pár egyéb alkatrész és műküödik.
Látom, közben írtad, hogy akkus táplálás. DC-nél a hagyományos megoldások nem járhatóak, de itt van egy alap: klatty Ez is AC-t vezérel, de AC-tól függetlenül. Az optocsatoló helyére lehet sokféle dolgot rakni: Analóg módon műveleti erősítővel áramgenerátort a fényforrásnak, vagy egy újabb 555-ös IC-t, amivel aztán kapcsolóüzemben lehet hajtani valamit.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) adma hozzászólása Júl 3, 2015 /
 
Köszönöm, sokat segítettetek!
(#) dedtoma hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Nekem is ilyen kapcsolas kellene csak 12volt 10 wattra
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem