Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp akku
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Márc 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) bitmixer válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Kösz! Ha majd megépíted és tapasztalatok is lesznek, szívesen venném, ha megírnád...
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Néhányszor már leírtuk. A Li-ion akkuk töltéséhez át kell alakítani az UPS eredeti töltését. Ha csak egy stabilizátor végzi és átállítva nem tölti csúcsra (eredeti 13,8V - 4,6 V/cella), elfogadható. Ha a központi vezérlő IC-be programozták be az értékeket, ami valószínű, hiszen a kimerülés figyelést az végzi, akkor már bonyolultabb. Legfeljebb ha egy BMS-en keresztül tölti és meríti, ami elvégzi a Li-ion akku töltési és merítési védelmét, az az akkunak megfelelne. A központi egységnek...?
(#) szix96 hozzászólása Aug 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Már 1-2 hete töröm a fejem a következő problémán de nem nagyon látom a kiutat.

Lenne egy FSP Champ 3K Online UPS és ehhez szeretnék egy tovább DC betáplási lehetőségét hozzáadni.

Ha félre értelmezem a kapcsolást kérlek javítsatok ki, sajnos nincs oszcilloszkópom csak multiméterem.
Vagy ha esetleg tudtok valakit ajánlani aki készít kapcsolási rajzot azt is megköszönöm.

Naívan azt hittem ha direktben kötöm a további DC source-okat az akku csomagra egy töltés vezérlővel akkor minden csodás lesz de sajnos utána szembesültem hogy hiába online-online az inverter az akku-t normális működés alatt csak a saját töltés vezérlőjére köti és AC betáplálás hibája esetén vált át rá az inverter (gondolom így érik el a 90%+ hatásfokot plusz intelligens a töltésvezérlés).

Próbáltam értelmezni, hogy hol lenne a következő pont ahol még DC-n lehetene betáplálást végezni ahogy látom a "H-Bridge" nél lenne 370VDC, ide érkezne meg a normális működés esetén is a "rectified" AC és akkumulátor működés alatt is jelen van a 370VDC.

Esetleg tudnátok ajánlani megoldást DC-DC boost converter-hez aminek a Source 48-96VDC között van és létrehoz 370-400VDC-ot 3KW teljesítmény körül?

Bocsánat a krikszkraksz miatt sajnos touchpad-en elég szenvedés volt meg rajzolni.
Képek

Előre is köszönöm.
(#) Lucifer válasza szix96 hozzászólására (») Aug 29, 2022 1 /
 
Jaj ez ugyanolyan mint ez a Huawei UPS amit javítottam nem régen. Az akku után egy push pullosan rángatott trafó van amit egy SMPS vezérlő IC hajt meg. Ennek a szekundere van egyenirányítva, majd "szinuszosítva" egy H híddal. A rajzaid kb. jók így emlékezetből, bár a trafó szekunderén szerintem nincs akkufesz.

A vezérlés az oldalsó öcsipanelről van megoldva egy Renesasos kontrollerrel.
Nem tudom mennyire "sajnálod a vasat", de én lehet visszafejteném az egész vezérlését, és valahogy azt buherálnám meg, valami az öcsipanel és a mainboard közé ékelt elektronikával hogy mindig akkuról (vagyis a DC betápodról) menjen.

Nem tudom a végén mekkora teljesítményt akarsz belőle kivenni, de azt vedd figyelembe, hogy ezeknél bele van kalkulálva az akku kapacitás (nem biztos, hogy alkalmasak "vételen" akkus üzemre).
(#) deebo hozzászólása Aug 25, 2023 /
 
Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalata valakinek az olcsóbb akksikkal?

Reddot akksikat használok a szünetmentesekbe már régóta, de az utóbbi években nem az igaziak, igazából 1 év felett vagy megdöglenek vagy nem. régen simán kibírtak minimum 2, de inkább 3-4 évet is.

Szóval használ-e valaki hasonló olcsó akksit, ami még bírja legalább 2 évig mondjuk. UPS power, BB Battery, Alarmguard stb.

Tudom, hogy a CSB például jó, de már az ára is "jó", egy 12V 18Ah belőle 28K, míg a reddot pontosan a fele és 4db-ot kellene most vennem..
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Nekem Green Cell AGM zselés akkumulátor 12V 20Ah van a szünetmentesben (3db.), 2021 Nov. 11.-én vettem, 13.790 Ft volt darabja.
Azóta megy, eddig nem hagyott cserben. Időnként (kb. 2-3 hónap) le szoktam kapcsolni a hálózatról, UPS kikapcsolásáig merítem.
(#) deebo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Hmm jegyzem, bár ez már picit drágább, de még tűrhető, már 18k darabja.

Szerk. van 16500-ért is.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2023
(#) deebo válasza deebo hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Mivel nem kaptam választ máshol sem, megrendeltem ezt a Green Cell-t, bestmarktnál volt 15600-ért darabja, aztán reméljük a legjobbakat. Kösz.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Idézet:
„nem kaptam választ máshol sem,”

Sem? Itt is kaptál
No, de nem is ez a lényeg. A lényeg az: majd számolj be róla, mennyire váltak be (nem váltak be esetleg).
Érdekelni fog minket -szerintem.
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
A kérdés az volt, hogy az olcsók között van-e jobb, bár tény, hogy az ajánlottat is sikerült olcsóért beszerezni végül.
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem