Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli vezérlés
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Qju válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
A munkagép ezen a területen mozoghat.
A kép jobb felső sarkán az épület melletti járdánál lenne a jeladás. Ott jelezhetné a gyalogos, hogy ki szándékozik menni a munkaterületre.
A terep sík leszámítva a depó dombot, az épület viszont vasbeton és akkora mint egy kisebb hegy.
Talán a munkagépre szerelt autóriasztó, az épületen ( kép jobb felső sarkán) elhelyezett indító gombra kapcsolt jeladó ami az épület bal felső sarkán kívülre szerelt jeladót kapcsolná...

Terep.jpg
    
(#) amatorx hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Sziasztok, előre szeretném leszögezni hogy a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldást keresem,
akár úgy is hogy az elektronikát készen kell megvenni és hazai vagy akár eBay termék is lehet.

--- Egy olyan szerkezetet szeretnék összehozni ahol egy vezeték-nélküli - távirányítóval tudok vezérelni egy régi mobiltelefonból kivett rezgőt ---

Igen, a rezgő adott, abból van egy pár darab, a többi része az amibe azt sem tudom hogyan fogjak bele. Nyilván szükség lenne egy távirányítóra továbbá valami elektronikára ami veszi a jelet és szabályozza hogy a motor kap áramot vagy sem.

Ehhez szeretnék segítséget kérni akár egy amatőröknek szóló leírás akár egy fix kész termék kapcsán amibe csak elemet kell rakni és bekötni a motor +/- részét.

Köszönöm
(#) gyuszo válasza amatorx hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Egy ilyenre gondolsz : Bővebben: Link
(#) Bakman válasza amatorx hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Mekkora a távolság, amit át akarsz hidalni? Milyen tápfeszültség áll rendelkezésre a vevő oldalán? Tereptárgyak vannak az útban?
(#) Kera_Will válasza amatorx hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Van távírányítós autós topic ... legegyszerűbb erre a több csatornás "garázsnyító" rf kapcsolók.
De az meg már más kérdés , milyen igényed van még ezen felül.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) amatorx válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Igazából semmi komoly, lakáson belül, legfeljebb 1-2 fal van az útban
(#) Kera_Will válasza Qju hozzászólására (») Feb 28, 2017 / 1
 
LORA WAN modul !
Kis energia nagy hatótávolság több 10 km is lehet !
(#) amatorx válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
nincs ezen felül semmi igény, ezért is mondta hogy legegyszerűbb legolcsóbb, csak egy motort akarok "távolról" ki/be kapcsolni és ennyi
(#) David1969 hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Egy sima 220v-os mini PIR szenzorral szeretnék bekapcsolni VEZETÉK NÉLKÜL egy másik szinten található, távolabbi fogyasztót. A szenzor 220v táppal rendelkezik, és 220v-ot kapcsol. Csak azt nem tudom, hogy mit tegyek a kapcsolt részre, ami bekapcsolja a távoli fogyasztót, ami szintén 220v-os. (Mintha egy vezeték nélküli konnektort kapcsolnék PIR szenzorral): Tudna valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm.
(Amúgy a konkrét ügy: a felső szinten levő fürdőből szeretném a cirkulációs szivattyút mozgás érzékeléssel kapcsolni...)
(#) kokozo válasza David1969 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Amit keres az a RSL vezeték nélküli rendszer. Van mozgásérzékelő, kapcsoló,távirányító, kisebb nagyobb teljesítményű vevő. Csak ki kell választani ami kell.
(#) David1969 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Végignéztem a Conradot. Vezeték nélküli vevőt kínálnak, csak olyan jeladót nem találok, amit az én 220v-os bekapcsoló érzékelőm működtetni tudna. Csak nyomógombos jeladót és elemes mozgásérzékelőt találtam itt.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem