Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED - Miértek hogyanok
 
Témaindító: KisBors, idő: Máj 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) TomT hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Makettekbe építem be. Nagyon kicsi helyem van a játékra. 1 vagy maximum 2 gombelem az áramforrás és 0,1mm-es lakozott rézszalaggal dolgozom. Párhuzamosan van kötve minden Led. Nincs külön panel. Mar sajnos a Led helyére való beillesztés során is mozog maga a szalag és sokszor elenged a forrasztás. Ezért kellene előtte rögzítenem és utána beépítenem.
(#) Bakman válasza TomT hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Én inkább kétkomponensű műgyantát használnék. Van belőle olyan, ami 24 - 48 óra alatt köt meg, nem kell túl gyorsan dolgozni vele.

Az UV ragasztóhoz kell UV fényforrás is, esetleg napsütés.
(#) Bakman válasza TomT hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Itt inkább forrasztási hiba gyanítható. Szerintem a réz szalag nagyon elvonja a hőt, hideg felületre pedig nem igen lehet jól forrasztani, a szalagnak is át kell melegednie. A másik lehetséges hibaforrás, hogy nem használsz elég folyasztószert, a szalag felülete nem eléggé tiszta a jó forrasztáshoz.
(#) nedudgi válasza TomT hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
A forrasztás elenged? Folyasztószert hsználsz? A forrasztandó felületet előre ónoztad?
Ahogy előttem írták, műgyanta lesz a megoldás, de előtte meg kellene szüntetni forrasztás elengedésének lehetőségét..
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Akkor most itt feladom, met 20mp-t mindig ráversz.
(#) TomT hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Nagyon kezdő vagyok és ezért kérem a segítségeteket, hogy ti mit használtok. Még csak próbálkozom az egésszel. Nem használok semmit. Forrasztás előtt rakok a felületre egy kis forrasztó zselét.
De ha megtennétek hogy leírjátok hogy mit szerezzek be, azt nagyon megköszönném.
(#) Bakman válasza TomT hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Nézzük sorban, mid van. Milyen forrasztópáka, milyen forraszanyag, milyen réz szalag? Ha lehet, egy fotót kérnénk az utóbbiról hogy lássuk a LED és a szalag méretarányát egymáshoz képest. A többit azután.
(#) bbalazs_ válasza TomT hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Bár triviális a kérdés, de lekaparod a lakkozott rézszalagról a lakkot forrasztás előtt?
A rezet melegíted és így nyomod neki az ónt?
(#) TomT válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Van egy Komerci ZD-99-es forrasztó hőfokszabályzóval, több fajta forraszanyag és forrasztó pasztám. A rézszalagok végéről a lakkot lekaparom. Lehet hogy néha jobban is és ezért törik el a beillesztés során.
(#) nedudgi válasza TomT hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
A kaparás helyett használj smirglit.
Elválik a forrasztóón a réz (aranx felülettől, vagy a vezeték törik? Nem mindegy.
(#) TomT válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Mindkettő. Vmikor elválik vmikor letörik. Ezért keresek olyan megoldásokat amik kiküszöbölik ezt a problémát. A smirgliből gondolom a legfinomabb szemcséset használjam.
(#) usane válasza TomT hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Én egyszerűen le szoktam égetni. Bár nem tudom ezen milyen bevonat van, a fejhallgaó és trafóvezetéknél beválik. Kicsit magasabb hőfokon egy darabig benne tartod az ónban. Esetleg a pákaheggyel közben megsimogatod.
(#) bbalazs_ válasza TomT hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szerintem ez nem szalag, hanem drót.
Esetleg ne a LED alá, hanem melléje próbáld a drótot forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) TomT hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Igen én írtam rosszul. Elnézést. Ez egy lakozott rézdrót. A lakk leolvasztását már próbáltam de az egy kicsivel tovább tart, mint a kaparás, de az is működik.
Azt nem értem, hogy érted hogy mellé forrasszam? Amúgy a pozitív és a negatív felére forrasztok egy-egy rézdrótot. Párhuzamosan kötöm a Led-eket.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) nedudgi válasza TomT hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Folyamatosan ismételgeted a párhuzamos kapcsolást. Nem illendő. Minden egyes leddel sorba kell kötni egy ellenállást. Ha nem megy tönkre, akkor óriási mázlid van.
(#) Teaway válasza usane hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Trafóhuzal az zománcozott, azt nem könnyű vagy nem is lehet leégetni.
(#) usane válasza Teaway hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Nem könnyű, de megoldható. Ha meg elég vastag akkor kaparható is.
(#) Bakman válasza TomT hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Van itthon 0.8 mm átmérőjű csupasz réz drótom. Igaz, nem sok de ha gondolod, holnap ugorj át Dusnokra, zsebedben pár LED-del és a műhelyemben kipróbálhatjuk a forrasztást arra.
(#) mnyugger hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Ez hogyan működik? Szivárgáskereső lámpa UV led
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 9, 2022 / 1
 
Egyszerűen. A klíma hűtőközegéhez adagolnak egy uv érzékeny festéket , amit ha megvilágítasz ilyen leddel akkor ragyog . Ahol szökik a gáz ott kijön a festék is és uv vel megvilágítva láthatóvává válik a szivárgás helye
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2022
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2022 / 1
 
Köszönöm. Erre nem gondoltam.
A (föld - PB)gázszivárgásra gondoltam.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 11, 2022 / 1
 
A gázvezetéknél másképpen csinálják a szivárgás vizsgálatot : Piridin-t tesznek a rendszerbe (attól büdös a gáz) és egy erre kifejlesztett műszerrel mennek végig a cső mentén ahol jelez ott a szivárgás
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Én merkaptánról tudtam, de az elv (meglehetősen büdös) ugyanaz.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2022 / 1
 
Úgy látszik öregszem a piridinnel a PB-t szagosítják , összekevertem tényleg merkaptán az amiről beszélünk ...
(#) Rosszmáj válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Szerintem a PB-t is etil-merkaptánnal büdösítik. Tudomásom szerint piridint a denaturált szeszbe kevernek.
(#) Rosszmáj válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 11, 2022 / 2
 
Kimentem a garázsba és megszagértettem a PB palackot. Merkaptán.
(#) kaqkk válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Tényleg öregszem ...
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem